Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Olka.P

Rok 2010 - damy radę D

Polecane posty

a to ci powiem, ze u nas sniegu na chodnikach już nie ma tylko jakies resztki na trawniku.... więc generalnie jest nawet całkiem przyjemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas w centrum miasta tez nie ma, ale tu gdzie ja mieszkam to jeszcze troche jest... zresztą mały juz sie złości jak jest w kombinezonie bo ma ograniczone ruchy i go to złości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze trochę i będzie mógł zrzucić kombinezon, ja tez już mam ochotę wyskoczyć z tych grubych i ciężkich zimowych ubrań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem szczerze że nie jestem zwolennikiem wspomagaczy jakichkolwiek, nie znam nikogo kto miałby te szelki więc i opinii zadnych nie słyszałam na ten temat. Widziałam za to raz na ulicy takiego malca w szelkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u nas już bardziej wiosennie choć dziś był przymrozek. W nocy miałam pobudke co 2 godz. ale teraz babel jest grzeczny, leży sobie sam i uwielbia jak mu puszczam muzykę, slucha nieruchomo. Była pani i waży ju 3,5 kg. Na noc mówiła ze mogę mu dawać Aptamil. Sama nie wiem, boję się ze przez te mixy mogą być kolki. Banmon to chociaż już coś wiesz. Wczoraj obcinalam pazurki małemu i te nożyczki są do bani, wzięłam swoje zwykle i jest ok. Zastanawiam sie nad bujaczkiem :) czy już kupić czy poczekać. Czeka na mnie prasowanie. Pralka chodzi 2 razy dziennie czasem, rzeczy małego osobno i nasze. Istna pralnia w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Banmon czyli już w niedzielę zobaczysz swoją malutką :D A pamiętam jak nie mogłaś uwierzyć że jesteś w ciąży. Goga mi te szelki trochę kojarzą się z tymi chodzikami , którym jestem przeciwna, ale nie znam nikogo kto by coś takiego używał. Może zapytaj sie pediatry ? Tutaj bardzo popularne sa takie szelki ze smycza , ale to juz chyba dla dzieci ktore chodza, i takie planuję kupić :) Hope nasz też Pchła bardzo często budziła w nocy na karmienie, stopniowo będzie coraz lepiej, zobaczysz :) A my jutro śmigamy na basen :D Czas najwyższy bo co się ostatnio wyprawia w łazience :D Po kapieli Lilki ściany i podłoga mokre bo tak łobuziak chlapie ;) Ciekawa jestem jak zareaguje na taką duuuuużą wanienkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawa jestem wrażen z wizyty na basenie :) wydaje mi się że spodoba się młodej obywatelce i z radością będzie się pluskać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I kupiłam to mleko ale jakos dziwnie się czuję ze mu mam dać butle. Zastanowię się. Byliśmy na spacerze i jest słoneczko ale zimne powietrze a jedna para 16 latków szła z dzieckiem- na smyczy je prowadzili i mała była z krótkim rekawem! Masakra jak te dzieci tu ubierają. Wszystkie bez czapek. Ola to fajnie macie ze będziecie pływać :) Banmon niedziela wielki dzień :) Czekam jak kupimy kompa i w końcu podlqczymy internet to wstawię zdjęcia. Ciągle nie mamy czasu, m pracuje do pozna, w wekend cały też będzie pracował :( i jak wraca to tarmosi małego a on o dziwo to lubi. Chyba czuję ze konkretne ręce go trzymają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Ola napewno Lilka bedzie sie swietnie bawic:) czekam na relacje:P HopeU ja wlasnie slyszalm ze Anglicy w taki sposob sie ubieraja...:P czekam na fotki:) A smile gratuluje kredytu:P Goga a ja szparke Misia chce w koncu zobaczyc:) my dzis bez humoru:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tłusty czwartek :) na co stawiacie laski: pączek czy faworek? ;) Hope podałaś to mleczko?mi się wydaje, ze jesli nie masz przekonania to nie dawaj, do karmienia butla czy piersia uwazam, ze trzeba mieć przekonanie zeby niepotrzebnie sumienie nie gryzło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W marzeniach i pączek i faworek :) w rzeczywistości pewnie żadne. Tutejsze pączki to nie są pączki :O ale żeby tradycji stało się zadość to chyba kupię pączki czekoladowe, a co ! Hope banmon ma rację jak nie masz przekonania do tego mleka to nie dawaj. A poza tym dobra rada: wykorzystuj każdą chwilę żeby się zdrzemnąć, jak mały śpi to ty automatycznie też odpoczywasz. Olej błagan, obiad (zawsze można zjeść kanapki i nic sie nie stanie) uwierz mi inaczej się wykończysz! A co do nocnych karmień to może warto na jakiś czas spać z Gabrysiem w jednym łóżku? Podczas nocnego karmienia żadne z Was nie będzie się tak wybudzać? A propos zdjęć to my też z utęsknieniem czekamy na Wasz nowy komputer :P Smile gratuluję nowego domku :) Agnes co u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja ostatnio sie chwalilam ze juz nie wymiotuje, to wczoraj niestety znowu dalo mi popalić... moze to glupie pytanie, ale jak zaczal Wam rosnąc brzuch? bo u mnie jest taki zaokraglny ponizej pępka, taka oponka troche, ale z drugiej strony przeciez dziecko jest jeszcze nisko, gdzies nad spojeniem łonowym sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi ichnie paczki też nie podchodzą ale zawsze się znajdzie jakis smaczny substytut ;) zastanawiałam się czy sama paczków nie zrobić ale poczytałam te przepisy wczoraj i stwierdziłam ze nie chce mi sie bawic tyle, tym bardziej że mi tylko 2 szt potrzebne. Ola to na którą dzisiaj na basen idziecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisetka to raczej zalezy od budowy ciała, kazda kobietka będzie miała inny ten brzuch, reguły nie ma. Mi chyba też na poczatku tak dół wybrzuszyło. Mam nadzieję że to już końcówka twoich zwrotek, u mnie sie właśnei tak kończyło że ostatki to tak co parę dni mnie szarpało aż w końcu przestało całkowicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehhh troche sie martwie, ten brzuch nie bardzo, piersi jakos malo mnie bola...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piersi całe 9m-cy nie będą bolały - i całe szczęście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Ola ze pytasz:PP u nas po staremu gabi raczkuje ale do tylu:) a i pochwale sie wam ze 15 badz kilka dni poniej wyjezdzamy do marzenki:) Gabrys pozna kacperka a my nadrobimy zaleglosci:)) juz sie doczekac nie moge:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o ja Agnes ale super :) to se trochę poplotkujecie ;) no i maluchy będą miały radochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim Podałam mu ta butle ale nie był zainteresowany, coś tam zjadł ale nie wszystko i padł podczas jedzenia. No i po 2 g była pobudka :) Ten smoczek Z aventu najmniejszy jest jesCze dla niego za duży bo się krztusil przy jedzeniu. Narazie nie będę mu dawać butli a budzi sie często przez nosek zapchany bo mu katar schodzi.dopiero jak zaśnie to używam aspiratorka bo tak to jest krzyk. No i zaśnie na rękach a jak go poloze to płacz. Wogóle jakiś krzykacz sie zrobił z małego. A ja jak śpię z nim chwilę w dzień to jestem później rozbita i rozdrazniona. A m sie wyniósł do salonu bo jedzie samochodem godzinę do pracy i nie dawał rady. I dałam mu butle o 20 i zapomnialam ze nie karmię piersią a w nocy mnie normalnie zalało. Fontanna mleka :-o Jednak pierś jest lepiej podać bo jakbym miała robić mleko w nocy to nieciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola a Lila jest tylko na piersi czy podajesz jej już coś? Ja chyba zostanę przy piersi bo jest ni łatwiej w nocy tyle sie meczylam żeby mały ciągnął. Kurcze niełatwe to wszystko. Chciałabym już ten najgorszy okres mieć za sobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Ja byłam troche u rodziców dlatego nie pisałam, ale i czytania nie miałam zbyt dużo, chociaż od soboty mnie nie było Pogoda u nas dzisiaj śliczna, tak by mogło zostać - wiatru prawie wcale, słoneczko swieci, śniegu praktycznie nie ma, cudownie :) Sisetka ja się też tak martwiłam jak mnie piersi przestały boleć, oczywiście wszystko było w porzadku :) A mi brzuch się zrobił cały okraglutki, ale wysoko, zresztą ja to już odkąd mi się okres zaczął spóźniać to miałam powiększony taki, nie ciążowy, ale i nie taki jak zazwyczaj, a teraz to już się w kurtkę zimową dopinam tak akurat, dobrze że się zima kończy ;) Daguś fajnego masz doktora, uśmiałam się z tego "ale sajgon" :D szkoda tylko, że Asi nie jest do śmiechu, no ale taka kolej rzeczy Smile fajnie, że w końcu Wam ten kredyt przyznali :) Hope na początku był z Gabrysia aniołek, to teraz musi pokazać różki i charakterek :D ja oczywiście też czekam na zdjecia Sama musze w końcu zrobić, już miałam ostatnio zrobic choćby telefonem i wstawić, ale znowu zgubiłam płytę z programem żeby przerzucić te zdjecia i nic z tego :o Agnes jak tam dzisiaj humor, lepszy już? :) Goga tez nie znam nikogo kto by używał takich szelek... Ale jak pamietam ile było bólu kręgosłupa przy prowadzaniu brata jak się rwał do chodzenia, to takie szelki byłyby wybawieniem :P Ola jutro czekam na relację z pierwszej ręki jak to na takim basenie jest, pewnie Mała bedzie wniebowzieta Banmon to będziesz miała niedzielę :) Wypoczęłaś w ten weekend chociaż? Bo teraz moze byc z tym cieżko :) Ale też mi się przypomniało jak tyle co test robiłaś...A tu już na porodówkę, jak to leci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj mi cały dzień niedobrze, co nie przeszkadza mi w jedzeniu trzeciego dzisiaj pączka, a na tym z pewnoscią się nie skończy :) Ale te są dobre, swojskie, mama piekła to jej podebrałam kilka do domu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i byłyśmy na basenie :) Rewelacja!!! Nasza mała "Otylia" już nurkowała :) Płaczu nie było, za to mnóstwo chlapania i poznała nowe koleżanki i kolegów. Za to po zajęciach i karmieniu padła i spała jak kamień a my mogliśmy w baku przy basenie wypić kawkę i zjeść pączki :P Marzena zazdroszczę tych pączusiów od mamy ;) Sisetka cycki bol ą tylko na początku, a i to nie zawsze , więc się tym nie zamartwiaj :) Agnes fajnie że zrobicie sobie wycieczkę :) moze zobaczymy jakieś fotki z tego spotkania? Hope mała na razie dostaje tylko "cycka". Nowe jedzenie zacznę wprowadzać tak za 5-6tyg, jeśli będzie chętna i gotowa :) Banmon tez myślałam o zrobieniu pączków samemu, ale kto by to wszystko zjadł? A tak w ogóle to dostałam zaproszenie na spotkanie z położną dotyczace odstawienia od piersi :) dosłownie myslą tutaj o wszystkim :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paczki powiadacie.... Ola rzeczywiście myślą o wszystkim. Wczoraj health advisor od razu ni poleciła Aptamil. A niby wielce propagują karmienie piersią i nawet mnie zapraszali do grupy wsparcia Fajnie ze udało wam sie pluskanie. I paczki mmmm nawet nie marze. Brak mi pomysłów na obiad :( co gotować żebym też mogła zjeść. Kurcze ja całymi dniami sama, z M mamy tylko weekendy a ten nawet nie bo on pracuje dodatkowo a w tyg wraca o 20 do domu. Nie ma czasu na nic, jeszcze w domu nie skończone ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzena ale ci zazdroszczę takich domowych paczków, takie świeżynki są najlepsze :) zjdałabym se dzisiaj z jednego :) Ola ja sama z miłą chęcią bym się popluskała z wami :) basen to super sprawa i świetnie, ze mała tak dobrze zareagowała na pierwsze zajęcia :) mam nadzieję że nasza mała też będzie równie zadowolona ;) Ola bedziesz się wybierała na takie spotkanie? jak tak to oczywiście będę wyczekiwała dobrych rad. Hope domem to ty się na razie nie martw nie to jest najwazniejsze, zawsze jakieś gotowe jadło mozna zrobic a jak się nie posprzata to nic się nie stanie ;) bardzo długo twój M pracuje :o u mnie będzie podobnie tylko mój wraca tak koło 18 ale czasami ma wyjazdy no i na weekendy wyjeżdża nieraz. Wiem ze będę głownie pozostawiona sama sobie więc tym bardziej mi zalezy żeby posiedział w domu jak Mała się urodzi - jakies 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki :) Banmon no to już trzymam kciuki. A ja w łóżku spędziłam weekend i ten tydzień z antybiotykiem :( Takie mnie choróbsko wzieło, chciałam się obyć bez, ale zadzwoniłam do położnej do powiedziała, żebym wybrała się do lekarza, domowo nie przechodzi, to antybiotyk. Dostałam Bioparox, wziewny, działający tylko na układ oddechowy. Ale kaszel straszny mnie męczył i jeszcze męczy, oczywiście też zadzwoniłam do położnej spytać się czy przez ten kaszel nic dzidziolowi się nie stanie, ale uspokoiła mnie. Inne palą, piją, z brzuchami na wierzchu chodzą i zdrowe są... Marzenki, Sisetka a wy te tygodnie to aktualne macie? Pozdrawiam:) PRZYSZŁE MAMUSIE nick....................tydz.ciąży....termin porodu.....płeć....imię Banmon.....................39...........ok.08.03.2011. ..dziewczynka(?) marzena87.................18............ok. 22.07.2011..........???..... Joasia1982.................15..............ok. 23.08.2011...........????? sisetka....................12/13..........04.09.2011..... ? ??....???? marzenka_s..............12....... .....12.09.2011.......chlopczyk MAMUSIE nick...........imię dziecka.......data urodzenia......wzrost.....waga -=Goga=-..........Michał..........05.05.2010............ .49..........2250 Dagus83............Asia............12.05.2010............ .49..........2850 Marta82...........Emilian..........16.07.2010............ .55..........3100 agnes19...........Gabriel..........30.07.2010............ .49......... 2520 marzenka_s......Kacper..........13.09.2010..............5 1..........3420 amerie............Sebastian........13.10.2010............ .54..........3780 AsiaAaK...........Lena...............17.11.2010......... ...54..........3000 Olka.P.............Liliana.............21.11.2010....... .....?...........3280 HopeU..............Gabriel..........04.02.2010.......... ...48..........2750 Smile............Maksymilian.........11.02.2011.......... ..57..........3650

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×