Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Olka.P

Rok 2010 - damy radę D

Polecane posty

Dziewczynka będzie Nadia, chłopiec gdyby oczywiście przez pomyłkę sie trafił :-p hmmmmmm mój M chce Gabriel, ja Natan. Moja mama jak usłyszała imię to co tak po rusku :) Miejmy nadzieję ze będzie corcia :) a ja mysle banmon że u ciebie będzie dziewczynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kiedy Mriettka jest w planach? :) czyli najlepiej kupić te same butelki.... kurde specjalnie tak robia na bank! a te butelki z aventu też mają takie smoczki anatomiczne? powinny być te końcówki laktatorów uniwersalne czyli taki pajemnik trzymający temperaturę to jest obojetnie jaki, nie musi być specjalnie pod butelkę? bo wiesz sa takie termoopakowania do piwa na przykład :D i my takie mamy :D i tak się zastanawiam czy poza tym że moze to głupio wyglądać to czy bedzie dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh my się juz raczej na chłopca nastawiamy jakoś nie wydaje nam się żeby to byla dziewczynka, no jeszcze niecale 3tyg i może się dowiemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te z Avent też mają takie smoczki imtujace brodawke i zapobiegające kolkom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Ale u mnie dzisiaj ładna pogoda, cieplutko i słoneczko świeci :) Właśnie wróciłam ze sklepu i mam takie pytanko , głównie do Amerie gdyż jej ciąża jest juz od jakiegoś czasu widoczna. Przepuszczają cię ludzie w kolejce? Tzn czy Anglicy są bardziej uprzejmi ze względu na ciążę? Bo mnie jeszcze nikt nigdzie nie przepuścił a raczej nie da się już mojego brzucha pomylić z otyłością ;) a zawsze uważałam że są znacznie bardziej kulturalni i grzeczni niż Polacy, szczególnie jeśli chodzi o kulturę na drodze i zachowania w sklepie właśnie. Może problem tkwi w tym że tutaj nikt nie traktuje ciąży jak choroby, sama nie wiem? A jak to w Polsce wygląda? Zauważyłam że rozkręciła się już dyskusja na temat gadżetów do karmienia :) chyba dziewczyny zaczynają kompletować wyprawkę. Ja tylko dodam że będę miała sterylizator, ale pożyczony od ciumkających. Jakbym miała sama kupować to chyba bym sobie darowała. Marta synek sliczny i faktycznie do podobny do ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to mialam swoja pierwszą przygode w zeszłym tygodni, kupowalam rzeczy i wyszło że musze miec zakupy za ponad 20zł a mialam niecałe 10zł więc pani powiedziała żebym chociaz do 10zl dobiła i mi podaruje bo: kobiecie w ciąży się nie odmawia :D pamietam że na poczatku wakacji jak stałam w kolejce do mięsnego to przyszła dziewczyna w ciąży i pani ekspedientka ja zawołała i sprzdała poza kolejką..... no ale reguły pewnie nie ma własnie pisałam ze znajoma która spodziewa się drugiego dziecka i też avent polecała tylko że ona miała laktator ręczny bo praktycznie karmiła caluy czas [iersia i laktatora od wielkiego dzwonu uzywała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banmon ja mam butelki z Nuka bo z te smoczki z Aventu nie za bardzo małemu podeszły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marietka za rok jest w planach, no chyba ze cos mi sie odmieni i synus da mi tak w kosc ze odechcce mi sie drugiego dziecka na pare dobrych lat . Smoczek z avent imituje sutek i rzeczywiscie butelki sa bezkolkowe. Termoopakowanie to wydaje mi sie rze obojetnie jakie bedzie, bo do kazdego wejdzie butelka. A to termoop. na piwo to moze byc dobry pomysł - moze by dłuzej trzymało ciepło. Dziewczny - ciesz sei e uważacie ze synek podobny jest do mnie :-) W koncu cos mi sie nalezy za ten trud ciazy i porodu :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ola mnie tez jeszcze nikt nigdzie nie przepuscil :D czasami wrecz przeciwnie bylo kilka takich akcji ze ludzie o malo co z wozkiem na mnie nie wpadli :/ jesli chodzi o anglikow to moje zdanie jest takie ze moze i sa kulturalni na drodze ale za to wiekszosc z nich sztucznie sie usmiecha a za plecami robia swoje... wiecie co dziewczyny u mojej kolezanki maly to nawet nie chce patrzec na smoka normalnie wyje jak mu chca dac :/ zastanawiam sie jak to u mnie bedzie kiedys myslalam ze kazde dziecko to lubi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nuk to tez fajna firma - ja pierwszy smoczek do cyckania kupiłam z nuka sylikonowy, ale mu nie odpowiadał, potek kupiłam a aventu i juz mu bardziej podszedł, a potem kupiłam znowu z nuka tyle ze lateksowy ( taki bezowy jak za naszych czasow były ) i ten mu najbardziej pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olka a co do uprzejmosci w ciazy - uwazam ze polska jest nie 100 ale tysiac lat za murzynami!!!! Fakt faktem ja miałam cała ciaze mały brzuch, no ale juz w 7 miesiacu był on bardzo widoczny,i nie dało sie go nie zauwazyc. I powiem szczerze ze ludzie maja to w d... czy ktos jest w ciazy czy nie. Nikt w kolejce mnie nie puszczał :-( chociaz czasem bywało ciezko. A sytuacji w kotrej ktos mnie puscił to mogłabym zliczyc na palcach u jednej reki! Wrecz powiem szczerrze ze czasem zdazało mi sie ze stare babcie potrafiły mi sie wepchac jeszcze w kolejke przedemnie, tak na chama. W ostatnich tygodniach ciazy to juz czasem miałam tego dosyc i potrafiłam np, opieprzyc kiedys goscia ktory stał w kasie pierszenstwa dla ciezarnych, a ja musiałam stac za nim - zapytałam go w prost czy jest czasem w ciazy, bo to kasa dla ciezarnych - tak mu sie głupio zrobiło ze nie był w stanie wypowiedziec ani jednego słowa i zrobił sie czerwony jak burak i zmykał tak szybko ze mało co sie bidak nie połamał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i pamietam jak byłam w tesco w nocy, kolejka godzinna do kasy bo jedna kasa na jakies 15 czynna, wiec po pol godziny stania ( dodam ze to było juz przed samym porodem ) spytałam pami ekspedientki czy kasa pierszenstwa bedzie czynna - to to do mnie z pyskiem - no co pani sobie wyobraza o tej porze kasa puierszenstwa ! To był juz szczyt chamstawa, mo mogła chociaz kulturalnie odpoiwiedziec... eh szkoda gadac... Smutne to niestety ze polacy sa tacy obojetni na ciezarne.... Jedyne co nam zostaje to niestety brutalnie i bez skrepowania domagac sie tego co nam sie nadzwyczajniej nalezy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OLka - wiesz wiadomo ze ciaza to nie choroba, no ale jednak jest to stan odmienny, nie nadarmo nawywany błogosławionym, wiec cos sie kobiecie nalezy za ten trud ciaży ( jak cama nazwa wskazuje ciąża może ciażyć ) Kilogramy dodatkowe sie dzwiga, nawet jak sie mało przytyje, wydolnosc serca jest taka jak u ciezarnych kaby cały czas truchtały, to tego dochodza inne dolegliwosci, bule krzyży, skurcze nóg, wymioty, nudnosci, dusznosci, uciski dziecka na rozne wewn. organy itd itp... wiec wydaje mi sie odrobina wyrozumiałosci dla ciezarnych powinna być. Nikomu korona z głowy nie spadnie jak pusci sie jedna kobiete bez kolejki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakbym była drugi raz w ciazy to napewno domagałabym sie teraz swoich praw i nie "udawałabym" samarytanki ktora spokojnie poczeka w kolejce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pamietam raz taką sytuacje jak jechałam w tramwaju, było na prawdę duzo ludzi i ciepło na dworze i kazdy mial pewnie dosyc, na siedzeniu siedziała młoda dziewczyna w ciąży ale brzuch miała już na prawdę duży bo nawet na siedzaco było u niej widac, nad nią stały dwie stare baby i dyskutowały jaka to mlodzież niekulturalna bo nie przepuszcza starszych i one bidulki muszą stać i wisiały tak nad tą biedna dziewczyną w końcu ona wstała i wpuściła jedną babę to ta bez żadnej żenady siadła na jej siedzenie zadowolona! i uwiezcie że nie można było niezauważyć że dziewczyna jest w ciąży ..... zresztą jeden pan powiedział: siedź dziecko przecież w ciąży jesteś. Baby stare zero reakcji a ona wstała i tyle bo już miała dosyć. Ja bym raczej miała je w tyłku ale po prostu mało kulturalna jestem :P ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to roczek szybko zleci ;) i zaczna się starania o Mariette :) także o przyszłość topiku możemy być spokojne ;) pamiętam że Amerie i Ola też mówiły coś o rocznej przerwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Agnes ma dzis urodzinki :) WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO zdrówka dla ciebie i Gabrysia 🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mowily mowily banoman :D osobiscie mnie to takie starsze babki strasznie wkurzaja ja staram sie byc mila dla ludzi i miejsca ustapie jak trzeba ale dla takich jak te dwie z twojej opowiesci banoman nie ma litosci !!! agnes 100 lat!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos tu cicho dzisiaj.... ja mam wizyte za kilka godzinek ciekawe czy w koncu dowiem sie w jakiej maly jest pozycji....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no cicho własnie ;o wczoraj ruch był a dzis jakoś słabo się dzieje. Amerie to napisz cos po wizycie, trzymam kciuki żeby mały sie przekrecił główką do dołu :) swoją drogą tak sobie myslę nieraz że dobrze że nie pamietamy tego czasu w brzuchu bo to musi być chyba niezbyt miłe, mało miejsca, ciemno, większość czasu wisi się głową w dół no i na koniec poród .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
postaram sie cos napisac jak wroce o ile maz dowiezie mnie do domu ;) banoman masz racje my ciezarowy myslimy tylko o sobie a takie biedne malenstwa tez musza sie nameczyc zanim przyjda na swiat no i porod tez jest dla nich stresujacy ;) jak ja sie udzielam to zawsze jakos mniej sie pisze tutaj chyba odstraszam hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnes dużo zdrowia i wszystkiego Naj .... Ale mi w tym tyg brzuch wywalilo . Po tej skromnej wypowiedzi idę do pracy pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale wymysliłaś z tym odstraszaniem normalnie gdyby nie realne przeszkody to byś młotkiem przez głowę dostała :D Hope moze byś chociaż zdjęcie samego bębenka wkleiła :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banoman tylko nie mlotek ja i tak jestem jakas zamotana a jak jeszcze by ktos mi przywalil to calkiem bym odleciala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jesli chodzi o zdjecia to ja mam nowe konto na nk i kurde nie mam was dziewczyny w znajomych :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×