Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Olka.P

Rok 2010 - damy radę D

Polecane posty

mi się waga waha w ciągu dnia, np rano jak wstanę z łózka waga potrafi się różnić od tej wieczornej prawie o kg....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie sobie zmierzyłam i ja na wysokości pępka mam obwód 91cm :D więc nie narzekaj Hope :P ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Amerie faktycznie na drogach ścisk straszny, miejsc parkingowych też niewiele :O Ale pociesza mnie fakt że już całkiem niedługo zaczniemy korzystać z miejsc parkingowych dla matek z dziećmi a one są zdecydowanie szersze :D A z tym sprzątaniem to nie przesadzaj jeśli chcesz się doczekać małego skorpionka ;) Banmon mi się z wyglądu podoba jeszcze taki http://www.vivamix.pl/artisan.html (te kolory!) ale, po pierwsze jest znacznie droższy, a po drugie trzeba osobno dokupić blender i food procesor :O A co do twojego pytania o tarcie to owszem potrafi (dzięki niemu będzie rybka po grecku na Święta ;) ) i ma też nakładkę do tarcia ziemniaków na placki. Hope nacięcia nie masz się co bać ;) tutaj z założenia nie nacinają, nie golą i nie robią lewatyw. Można natomiast pęknąć, niestety. Dlatego też chcę rodzić w wodzie, podobno mniej się pęka, czasem nawet w ogóle. Ale ci zazdroszczę nowego mieszkanka, uwielbiam przeprowadzki :D Marzena kupiłam sobie "Godzinę czarownic" tom 2, głupio tak przeczytać t1 i nie dowiedzieć się co było potem, tym bardziej że całkiem wciągająca książka ;) reszta książek była dla Kluski. Ja tam nadal jestem uzależniona od książek i teraz mam ostatni miesiąc na spokojne czytanie, więc szaleję jak mogę :P A co do stażyku to życzę zeby jednak zamienił się w etacik, a jak nie to tak jak pisała Banmon bedzie to dobry wpis w CV. Sisetka co u ciebie? Goga jak się Misiu czuje? Smile już się zadomowiliście? Pozostałe dziewczyny 🌼 odezwałybyście się i napisały co u Was i Waszych szkrabów. A teraz spadam robić obiadek , Małżowi zamarzył się sosik pieczarkowy, szkoda tylko że nie powiedział jak się go robi :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola no ten sprzet który teraz pokzałaś to mi tez się marzy widziałam taki często w tv i stekałam że też chcę to cudo ale M jakoś się nie zgadza ;) cena jest wysoka jednak. ja sos pieczarkowy robie tak ze podsmazam pieczarki i dodaje śmietany słodkiej ;) taka ze mnie kucharka :D powiem szczerze że ja się nakręciłam na ten twój robot kuchenny i muszę M zapoznać ze swoim pomysłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nic, u mnie po staremu, staranka bezskuteczne :( teraz juz drugi cykl bede jadla CLO i mam kupiony Pregnyl bo pecherzyki nie pękają zobaczymy czy to pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej no pregnyl na pewno pomoże na peknięcie :) rozumiem że w tym cyklu mialaś monitoring i jesteś pewna, że pęcherzyki nie pękły. Jeśli tak to trzymam kciuki za ' pregnylowy cykl '

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja sie juz zadomowiłam dawno:) Mala parapetówka była w sobote bo siostra z chlopakiem przyjechali. Jeszcze na meble czekam,ale jutro powinny być,bo tak sie umawialiśmy w sklepie. Świetne te roboty ja oczywiście jeszcze sie nie rozglądałam,ale moze dziś bo mamy jechać pozniej do media po odkurzacz. R. przywlół jakiś złom od mamy i dzisiaj własnych mysli nie słyszałam a i działa tez nie za dobrze wiec powiedziałam ze chce nowy:D No to mamy jechac:) Hope waga sie nie przejmuj! Ja mam to gdzieś,tez sie na poczatku przejmowałam. Ja waże juz 54kg i tez sie zle czuje bo to jednak sa dodatkowe kg ale tak musi być..w ciąży sie tyje i koniec. Własnie zjadłam pierniczki i mam to gdzieś:D Znowu mam problemy z pecherzem i musiałam wyjsc po herbatke zurawinowa..raczej to jakieś zapalenie a nie od nacisku macicy,bo chyba za wczesnie... Juz raz miałam zapisany furagin ale to na recepte a gin dopiero 20... Banmon to wizyte mam dwa dni po Tobie:) Ciekawe kto tam u Ciebie siedzi:) Amerie Ty już ciąże konczysz!! Ale zleciało!! Ola na pewno dasz rade z sosem pieczarkowym.Kto jak nie Ty?:D Ja tylko zupe dzisiaj zrobiłam..wczoraj był obiad z dwóch dań to dzisiaj musi wystarczyć zupa:D Marzena dobre i 3 miesiące..zawsze coś:) A studiami sie nie przejmuj..Ja zrobiłam tylko licencjat i tez dalej nie poszłam..Pewnie przyszły rok tez mi odpadnie,ale sie tym nie przejmuje:D Może kiedyś..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdjęć tez jeszcze nie mam i pewnie do srody nie damy rady jechać,bo to jednak 50km to studio a jutro musze być w mieszkaniu i czekać na te meble...ehh sama jestem ciekawa jak wyszły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no Smile nareszcie się odezwałaś :) to wszystkie trzy w jednym tygodniu bedziemy miały wizyty :) dobrze ze powoli się ogarniacie w nowy mieszkaniu oby się tam wam dobrze żyło :) ja cały czas obstawiam, że u mnie chłopak jest w brzuchu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz kilka cykli pod rząd sprawdzałam i nie pękaja, z reguły robi sie torbiel krwotoczna i pozniej sie wchłania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my własnie czytalismy o tych robotach i jest napisane że ten Kanwood nie ma nakładki do tarcia ziemniaków :o Ola jakie dokładnie nakładki ma twoj robot? ludzie pisza w opiniach że bardzo słaba sokowirówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny hope przestan panikowac z ta waga po pierwsze nie jest wielka a po drugie i tak po porodzie wszystko zniknie zobaczysz !!! marzena dobre i te 3 miesiace lepiej niz nic....wesele udane to super :D chociaz ty mialas okazje sie bawic banoman babel musi sie odwrocic bo ja jestem taka ciekawa co bedziecie mieli... i tak samo u hope ;) smile szybka jestes ;) mi to na nowym miejscu zawsze ciezko spac :/ no wlasnie a jesli chodzi o spanie to od 2 jestem na nogach :/ masakra to chyba stres przed scanem tak na mnie dziala do tego maly ostatnio tak strasznie sie wierci w nocy ze mnie budzi :( za kilka godzin pewnie bede spala na siedzaco... wiecie co ogolnie w tym roku strasznie duzo chlopcow sie rodzi ;) dziewczyny trzymajcie kciuki zeby wszystko bylo ok z moim malym wszystko jedno w jakiej jest pozycji chce tylko zeby byl zdrowy !!! odezwe sie jak wroce milego dnia wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJĄCE SIĘ O DZIECKO NICK.................WIEK......CYKL STARAŃ.........TERMIN @ sisetka...............29.................6............... ...............04.10 marzena87..........23................15.................. ..........ok. 13.10. PRZYSZŁE MAMUSIE nick....................tydz.ciąży....termin porodu.....płeć....imię amerie9....................39...........21.10.2010. maly mezczyzna Olka P......................35..........ok 07.11.2010.......panna Ktosia AsiaAaK....................31..............ok.2.12.2010 ...Lenka(?) Smile........................21.............ok.07.02.2011 .....chłopiec...... Banmon.....................18..............ok.08.03.2011. . ................. HopeU.......................18.............ok.07.03.2011. .. .................. MAMUSIE nick...........imię dziecka.......data urodzenia......wzrost.....waga -=Goga=-..........Michał..........05.05.2010............ .49.........2250 Dagus83............Asia............12.05.2010............ 49..........2850 Marta82...........Emilian..........16.07.2010............ 55..........3100 agnes19...........Gabriel..........30.07.2010............ .49..........2520 marzenka_s......Kacper..........13.09.2010..............5 1..........3420

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olka Ty sie nic nie denerwuj, skurcze przedporodowe jak dostaniesz to napewno się zorientujesz ze to te :-) Tego nie da sie przegapić. Ja skurcze przepowiadające miałam chyba z 1,5 miesiaca przed porodem, no i tez na tyle wczesniej mi sie brzuch obnizył a mimo toprzenosiłam. Nie ma na nic reguły. Powiem Ci tylko ze puierwsze skurzcze przeporodowe sa bardzo delikatne i bardzo rzadkie ( ja miałam co godzine ) i spokojnie w tym czasie zdazyłam zrobić jescze zakupy, bo akurat pierwsze skurcze dopadły mnie w markecie. No i oczywiscie odchodzi w tym czasie tez czop - u mnie to było tak niewielkie, ze sama zastanawiałam sie czy to "ten czop" czy cos innego . Ola nic sie nie martw - urodzic muszisz, no niestety nie masz juz wyjscia. Zobaczysz wszystko bedzie dobrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope - waga sie nie przejmuj - naprwde 10 kilo gubi sie w ciagu tygodnia do dwóch :-) Uwierz mi na słowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amerie jak to czy wszystko ejst dobrze z twoim chłopcem, a czemu ma nie być :) zdrowy to chłopak na pewno, uszy do gory i nie denerwuj się tak, bo widzisz jak ty sie denerwujesz to i on spac nie może i w brzuszku podskakuje w nocy. Odezwij się jak juz bedziesz po scanie. Trzymam kciuki. Marta a wody odeszły ci juz w szpitalu? mojej znajomem chlusnęły w domu i musieli jechac wlaśnie do szpitala bo akcji porodowej nie było ale oksytocynka pomogła. Najgorzej to chyba jakby się akurat było w miejscu publicznym a tu wody by poleciały jak z wodospadu :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiłam w koncu odkurzacz:) Teraz to mogę odkurzać długo bo wcale go nie słychać:D A roboty oglądaliśmy i troche tego jest wiec nie wiem na który sie zdecydować...Na allegro wieczorem znalazłam fajny: http://allegro.pl/robot-kuchenny-philips-hr-7775-hr7775-1000w-pl-ss-i1247230338.html Ale w sklepie go nie widziałam..pewnie jak jest gdzieś to duzo drozszy jeszcze..Ale strasznie mi sie podoba. Amerie z małym na pewno jest wszystko dobrze🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mało miejsca ten robot by zajmował a o to mi chodzi,żeby wielkie pudło nie stało na blacie...no i chyba wszystkie potrzebne funkcje ma.. Ide ogarnąć siebie i mieszkanie,bo moze meble nadjadą wkrótce;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smile też na niego patrzylismy z M ;) ale w opiniach uzytkownikow ma slabe noty, podobno ta skala min-max to sciema bo na max i tak nie można ustwaic, pisali że jak chodzi na wyższych obrotach to zaczyna śmierdzieć :o no i bądź tu mądrym...... ja chyba sobie kenwooda sprawię tylko jeszcze Oli musze wypytac o pewne rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My kupilismy z elektroluxa ten ultrasilencer z tej lepszej opcji żeby dłuzej nam sluzył.. No i bądz tu mądrym z tym robotem:/ popatrze na te kenwoody bo fajnie wyglądają...A o tamtym nie czytałam opinii..a tak mi sie spodobał:/ Ale tutaj wygląd nie najwazmniejszy skoro ma jakieś wady..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi wody chlusnęły w szpitalu po jakiś 27-28 godzinach skurczy!!! Miałam skurcz, wstałam z łózka bo przy skurczu nie da sie wysiedziec i nagle chlusnęlo ze mnie. Trwało to sekunde a uczucie takie jakby balonik z wodą spadł na podłoge i pękł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Banmon wstyd się przyznać ale musiałam zadzwonić do Małża zapytać się o tą sokowirówkę , potem poszperałam na półce z dodatkami do miksera i faktycznie jest tam sokowirówka. Jak się pewnie już domyśliłaś nigdy jej nie używałam :O Natomiast nakładki do tarcia ziemniaków jestem pewna, były nawet placki ziemniaczane kilka tyg temu ;) Poza tą tarką ma jeszcze 3 inne(różnica w wielkości dziurek i jedna może też kroić na plasterki) i jest jeszcze coś w stylu wyciskarki do cytrusów. Może jest różnica w tym co sprzedaja w UK a w PL ? Banmon mi on odpowiada ale nie chcę cię namawiać , bo jak ci się nie spodoba żeby nie było na mnie. Smile fajny robocik, wizualnie super. Małjsca na blacie ale pamiętaj ze i tak musisz znależć miejsce na wszystkie dodatki :) A odkurzacz macie już upatrzony? JAk już się zadomowiliście to czas na pokoik dziecięcy :) Marta ja wiem że już nie ma odwrotu , chociaż zawsze zostaje opcja cesarki , chociaż wolałabym nie. Ach wiem że to przeżyję i wiem ze jakoś będzie ale im bliżej tym bardziej panikuję :O Amerie trzymam kciuki żeby Mały był dobrze ułożony , napisz koniecznie po wizycie co i jak :) Hope może wrzucisz pare zdjęć z wycieczki? A my na dzisiaj zaplanowaliśmy sobie sesję brzuszkową :D tylko najpierw będę musiała zrobić sobie make up brzucha żeby zasłonić te koszmarne rozstępy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta jak tak piszesz o swoim porodzie i patrząc na przeżycia reszty mamusiek to sobie myślę jakie straszne stereotypy są w filmach. W filmach zawsze poród zaczyna się chluśnięciem wód płodowych (niemożliwe jest sączenie się wód czy przerywanie przez lekarza - nigdy) i bardzo silnymi skurczami. Zazwyczaj bohaterka zgina się w pół z bólu i krzyczy że rodzi :D Tak samo zresztą jest z początkiem ciąży, zawsze są mdłości i wymioty, zazwyczaj jeszcze bardzo często biegają do kibelka no i te omdlenia ;) A potem jak masz normalnie przebiegającą ciążę bez wymiotów to już panikujesz że coś jest nie tak :O A faceci święcie wierzą że musi być tak jak w kinie. Jak powiedziałam moim kolegom,podczas oglądania sceny z wymiotującą zaciążoną, że ja ani razu nie zwymiotowałam to nie mogli uwierzyć że tak można :P Małż też cały czas czeka aż go w nocy obudzę żeby leciał po coś do jedzenia bo akurat mam zachciankę. Paranoja jakaś ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooooo jaka cwaniara że rozstepy 'maluje', wiecie że chyba bym na to nie wpadła i sie zastanawiałam dlaczego na tych sesjach kobiety mają takie piekne, bezrozstępowe brzuszki ;) Ola w polszy ten robot jest właśnie z sokowirowką, wyciskarka do owoców i maszynka do mięsa, no może być bez maszynki ale to tylko odrobinkę tanszy jest, ale właśnie jest napisane że nie ma tarki do tarcia ziemniakow chociaż tak jak ty mówisz są 3 tarcze.... więc pewnie po prostu może nie ma takiej typowej do tarcia ziemniakow ale ty trzesz na jakiejś innej jesli tak da rade to spoko :) Zastanawiam isę poważnie nad tym kenwoodem, kurde bo co czlowiek to opinia, chyba nigdy sie nie trafi cos co kazdy bedzie chwalił.... szkoda że nie korzystasz z sokowirowki bo ja bym chciała dlatego musze się upewnić czy ludzie piszą prawdę w tych opiniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola odkurzacz juz kupiony nie upatrzony:P Działa bez zarzutu. Banmon rzeczywiscie nie za ciekawe opinie..no i baardzo glosny jest podobno:/ Juz zgłupiałam i teraz nie wiem jaki kupimy:/ Pokoik sie umebluje w grudniu..tak sobie umyslalam,bo wczesniej nie ma sensu chyba..Na razie jest tam troszkę ozdob z kubusiem puchatkiem i kolorowy dywanik:) A tutaj pewnie kupimy jakąś komode no i lóżeczko. Wypatrzyłam też wanienki na regale z przewijakiem wiec to pewnie tez kupimy. Mysle,że wystarczy na razie. Za rok pewnie znów bedziemy sie przeprowadzać,wiec nie chce szaleć i kupowac teraz nie wiadomo czego..a w sklepach z mebelkami jest mnóstwo fajnych rzeczy..póki mały nie zacznie chodzić to nie bede przeceż kupować stolika z krzesełkiem czy półek na zabawki. Myslimy nad kupnem domu za rok,wiec jak sie uda to wreszcie bedziemy na normalnym ,,swoim'':D Ale to zabrzmiało:D A może znów nam sie odwidzi i z budową sie ruszy,wiec jesli tak by było to przedłużymy wyajem tego mieszkania,bo jest taka możliwość.Póki co umowa jest na rok i na razie nie bede mysleć jak to bedzie pozniej...Chociaż wiem ze zleci tak jak poprzedni rok..Dopiero pamietam jak sie tam wprowadzalismy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no w filmach to konkretny kosmos :) to tak jest że się mysli że kobieta w ciąży MUSI mieć zachcianki, wymioty i może cos jeszcze ale nie zawsze tak jest, a niektóre babki w ciąży nawet chudną :) ja akurat w pierwszym trymestrze mialam wszystkie mozliwe upierdliwe przypadłości w ciąży ale teraz np jest spoko, jesli chodzi o zachcianki to też nie mam, czasami może czegos mi się zachce jak zobacze ze ktos je w telewizji ;) moja ciocia np wypytywała się mnie czy mam na coś zachcianki i na co konkretnie, powiedziałam że nie a ona: no ale jak to na nic? a ja że nie! no nie mogła w to uwierzyć a informacja była jej potrzebna do powiezenia czy bedziemy miec chłopca czy dziewczynkę :D no i bidulka teraz jest w kropce razem zresztą z moim dziadkiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×