Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Olka.P

Rok 2010 - damy radę D

Polecane posty

O 8 rano mam byc jutro..Nic niewiem co mi beda robic. Agnes biedny maly...moze faktycznie cos mu zaszkodziło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki. Jutro chyba wyjdziemy. Mały stracił ma początku z 2750 do 2500 z hakiem ale już przybrał 2680.je już tylko pierś. Mi cyce rozsadza i cieknie mleko jak nie wiem. Pierwsze 2 doby nie było teraz już jest ok mam nadzieję że sie te bóle unormuja. Ale myślałam że karmienie jest prostsze. Łatwo sie poddać na początku. Mam tylko jeden stanik muszę sobie kupić właśnie takie sportowe. Poza tym mały jest spokojny, nie lubi sie ubierać ale już nawet przy zmianie pieluszki nie płakał. No i troszke jskby zolty byl ale juz jesy ok, tutaj nic z tym nie robia. Ja tylko muszę poczytać co mogę jeść. Banmon 56 może być za duże :) zobaczysz. I bardzo często trzeba przebierać bo ciągle coś albo się uleje albo podoła body, albo moje mleko kapie. Tylko tych małych ubranek nie mam zbyt dużo i chyba muszę dokupić. Resztę na tak 4 kg mam masę. Smile nie chce sie wkurzac i nie waże sie narazie. Zwazylam sie raz i 65 więc 5 kg tylko mi spadło :( ale tłumaczę to sobie że mam nogi spuchniete o cyce pełne. Muszę wrócić do 54 max. Smile powodzenia dasz radę i zobaczysz ze każdy porod jest inny. Mój był napedwde ok poza tymi 6 godz rozwierania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope fajnie że jutro wychodzicie - nie ma jak w domu :) no i najwazniejsze że Mały pokochał cycusia i waga idzie do góry :) Hope skoro masz jeszcze wode w organiźmie to dlatego ta waga jest większa, parę dni i wszystko się unormuje, macica sie obkurczy Ja właśnie skończyłam wyparzac laktator, wiec mam juz z tym spokój :) wreszcie ! dziś dokupie parę rzeczy w tesco i jutro sie chyba w końcu spakuję. Smile jutro wszystkie będziemy trzymac za ciebie kciuki :) a ja się dowiedziałam ze przez pierwszą dobe po cc się nic nie je, w drugiej biszkopty/sucharki, w trzeciej kleik a w czwartej lekkostrawna dieta. To cos czuję ze waga poleci w dóóóóóóóóóóóóół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiadomo,że od razu to tylko troche spadnie...to normalne przecież...Hope za kilka dni ani sie obejrzysz a przez karmienie wszystko poleci w dół:) W ogóle to Cie strasznie podziwiam...ja pewnie bym sie poddała...tzn na pewno zrezygnuje z karmienia jesli bedzie to dla mnie bardzo bolesne...No moze tak teraz mowie..zobaczymy..W kazdym badz razie ciesze sie ze kupilam elektryczny laktator i jak coś to bede sciagac do butelki:D Koniecznie musicie trzymac kciuki:) A co do wagi to ostatnio ciagle stała w miejscu a dzisiaj od ostatniej wizyty mam prawie 2kg MNIEJ...ze stresu ostatnio nie jem:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja za to nadrabiam z wagą :D na zapas się najadam chyba :D widzisz Smile jeszcze nei urodziłas a już 2kg mniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Smile powodzenia, trzymam kciuki :) Hope cieszę się że niedługo wychodzicie i Gabryś już zakosztował w maminym mleku :) A swoja drogą jakieś wyjątkowo durne położne ci się trafiły :O Jak widziały że zależy ci na karmieniu piersią to nie powinny dawać małemu butelki, tylko karmić łyżeczką albo strzykawką. Ręce opadają ... Agnes nawet jak Gabryś poczatkowo nie pozna taty po kilku dniach będzie za nim szalał. To będą wyjątkowe walentynki ;) Banmon jesteś następna w kolejce ;) Marzena jak samopoczucie? Wyzdrowiałaś ? MarzenkaS jak się czujesz? Widać już brzuszek? Goga, Daguś, Marta, Sisetka, Joasia co u Was? Malutka odezwij sie w końcu zza tych krzaczorów ;) Amerie chyba na poważnie nas opuściła :( zniknęła z mojego nk. A my jutro śmigamy na masaży ciąg dalszy, teraz będą rączki , plecki i buźka :D Najprawdopodobniej na początku marca zaczniemy też pływanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobra Dziewczęta wyłażę zza krzaczorów ;) Smile na pewno dasz radę!! :) Jutro będę trzymać mocno kciuki :) Banmon Ty następna w kolejce, ale nie martw się tym co będzie po cc, to zostaw sobie na później ;) Najważniejsze abyś była do szpitala wyszykowana :) Agnes oj Bidulek z Twojego Gabrysia, mam nadzieję, że dietka mleczkowo-herbatkowa pomoże :D HopeU najważniejsze, że się nie zniechęciłaś :D Zuch Dziewczyna, a nawał pokarmu moja siostra też miała w drugiej dobie :) Olusia ta Wasza Pchełka jest niesamowita, a mój Małż jak oglądamy zdjęcia na nk, to mówi, że podobna i do Mamy i do Taty :D Daj znać jak masaże i basenik... :D Pokrótce co u nas... troszkę się działo... moja siostra synka wozi do niani i niedawno (w sobotę) był straszny wypadek, bo zginął syn tej Pani i jego kolega, a ich jeszcze jeden kolega jest w stanie ciężkim w szpitalu z poparzeniami dróg oddechowych :( Przyczyną był czad :( Do tego w poniedziałek rano mojej siostry 2,5 rocznego synka zabrali karetką do szpitala - zaczął się dusić i okazało się, że znowu ma zapalenie oskrzeli... ;( Teraz z Małym mają jechać do pulmonologa dziecięcego... A ja w końcu dostałam pracę i muszę się przeprowadzić do Poznania - zaczynam od poniedziałku (tj. 14 lutego), a mój M. na razie zostaje tutaj, póki czegoś tam nie znajdzie i Walentynki spędzimy osobno :( Ale z pracy się bardzo cieszę, bo będę w zawodzie pracować i za naprawdę dobre pieniądze :D Buzialki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka no to GRATULUJE znalezienia pracy :) teraz tak z tym ciężko a skoro to w zawodzie i za godne pieniadze to jest się z czego cieszyć. Walntynki to takie umowne swięto, najwazniejsze żebyście zawsze sie kochali i szanowali ;) Malutka Sisetka proponowała zdaje sie dzisiaj testy więc może się skusisz ? :) Ola ja nawet nie zauwazyłam że Amerie zniknęla z nk :( no wiecie co, chyba rzeczywiście nas zostawiła..... bardzo mi się to podoba ze z Pchełką możecie na te masaże chodzic i na basen, no wydaje mi sie to byc suuuuper sprawą !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka rewelacja!!! Gratuluję znalezienia dobrej pracy :) A od poniedziałku już nie będziesz jadać ziemniaków czy kartofli tylko pyry ;) Może z tymi testami to nie taki zły pomysł? Chyba ze wolisz najpierw trochę popracować, bo jednak te testy działają błyskawicznie :P Banmon z masażami to świetna sprawa, ale z basenem jest problem. Trzeba wykupić cały kurs który trwa ok 3 miesięcy, a my za 1.5 wyjeżdżamy :O Prowadza to dwie babki i jedna z nich przysłała mi email ze możemy chodzić na kurs od marca, zadzwoniłam do nich i druga powiedziała mi że w drodze wyjątku będziemy mogli dokończyć kurs po powrocie i mam przesłać szczególy na email. Wysłałam na adres pierwszej z wyjaśnieniem że dogadałam sie z ta druga i dzisiaj dostałam odpowiedz od pierwszej że nie moga dzielic kursu i mozemy zaczac po powrocie, tylko mam obawy ze to będzie już za późno dla Pchły. Chyba jeszcze raz zadzwonie i może trafię na tą drugą babkę. Cholerka a tak się już na ten basen napaliłam :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope fajnie że wychodzicie :) nie ma to jak w domu Banmon pakuj torbe, przynajmniej to będziesz miała z głowy i pozostanie czekać ;) Ola mam nadzieje że jednak pójdą Wam na ręke z tym basenem Agnes oby ta noc była już spokojna 🌼 Marzena jak zdrowie? Malutka no wreszcie się odezwałaś :) i dobre wiadomości piszesz ;) super że dostałaś dobrą prace! I pisz do nas częściej ;) Amarie no chyba nas nie opuściłaś na dobre? Wracaj! Mi brakuje czasu ostatnio. Zdecydowanie więcej go miałam jak Misiu tylko leżał ;) teraz nie można go spuścić z oka bo ciągle kombinuje :D jak siedzi w łożeczku to zaraz łapie się szczebelków i wstaje i sobie stoi a ja sie boje że sie przewróci i stłucze głowe :o jak siedzi na kocyku i sie bawi to za chwile chodzi na czworaka po domu i szuka co spsocić ;) wszystko go ciekawi... Śpi dwa razy w ciągu dnia więc wtedy mam czas żeby coś zrobić. No i wieczorami ;) Ale jest kochany! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smile trzymam kciuki :) Ola no to widze babeczki sie tam pieknie dogadują miedzy sobą :o jesli by się nie udało tak jak ty chcesz to wydaje mi sie że nawet po powrocie mogłabyś smiało Pchełkę zapisać - a można tak że pierwsze zajęcia albo pierwsze dwa są osobno płatne żeby zobaczyć czy dziecku to w ogóle odpowiada ? Goga to teraz przez najbliższych parę lat będzie tak że oczy trzeba mieć dookoła głowy przy takim Smyku :) przynajmniej masz wesoło :) Myślałam ze dzisiaj będę miała checi na pakowanie ale jak na razie nie mam... :o może później sie zabiorę za to ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny My dziś wychodzimy ok 18 bo M w pracy jest. Moja mama jest u nas od niedzieli i przychodzi do szpitala ze mną siedzi ale ja się denerwuje bo go przebieram a mama mi z rękami i 4 ręce do przewijjania :-p W sumie bym sobie sama poradziła ale nie wiedziałam jak to będzie po. Bo m nie ma 2 tyg wolnego urlopu tacierzynskieho bo jest na samozatrudnieniu i nie pracuje nie zarabia a wiadomo ze kasa jest potrzebna. Jakos damy radę jak mama pojedzie. Piersi trochę lepiej ale bolą jeszcze. Zastanawiam sie nad tym co sie stało z moja szyjka po porodzie. Bo na zewnątrz mnie szyli ale w środku nie wiem co :-o Nie zebym sobie grzebala ale przy myciu delikatnie wyczułam jakby i takie strzępy wisiały. Nie boli nic, rana mam nadzieję że goi. Sorry za opis ale boję sie że może coś nie tak. Smile trzymaj sie dasz radę. Banmon też już niedługo. Ja nie mogę uwierzyć że moje maleństwo już jutro kończy tydzień :) A silny jest, kopie wierci sie i głowę podnosi do góry. Dziewczyny czy ten ból piersi na początku i takie twarde to normalne?? Ciekawe czy Smile już podali kroplowke czy samo sie zaczęło? Ja tydzień temu zostałam w szpitalu. Ale to leci. Ola faktycznie mnie wkurzyło z tym podejściem. Ale na początku mi nic nie leciało i dlatego butle dali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zamiast butli mogli dac cos innego u nas jest zakaz uzywania smoczków uspokajaczy i karmia dzieci z 'kieliszków' zeby własnie nie przyzwyczajac do smoka sztucznego. Hope jesli twój M nie może miec tacierzyńskiego to sie nie dziwię że mamę zawołałas :) ja bym w takim wypadku tez tak zrobiła bo samej to ciężko z dzieckiem lepiej jak ktos pomoze. A co do szyjki to lepiej se tam nie gmeraj ;) ginekologiem chyba nie jestes i nie wiesz jak powinno to wygladac, a jeszcze jakiegoś zapalenia od tego gmerania dostaniesz ....chyba już powoli wracasz do formy i wszystko jest ok jak sobie zaczynasz bajkie wkrecać z tą szyjka :D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej🌼 ola dzieki:P Smile piekny dzien na porod:) Goga czekam na fotki:P Malutka gratuluje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeczywiście piekna pogoda na poród :D mi się wydaje że Smile jutro powita Małego na świecie .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja dziewuszki trzymam telka blisko i dzwieki wlaczone na full, jakby Smile napisala:) juz sie doczekac nie moge:P HopeU fajnie ze wychodzicie:P oj ta Twoja mama:) babcie pchaja sie do pomocy:) moja zas choc ma 45 lat to bala sie i nie wtracala, a tez ja wczesniej uprzedzilam ze nie chce pomocy- jak cos to poprosze:P rece mi sie trzesly jak galareta przy pierwszym przewijaniu:P oj mowie Wam.. co ja zawsze dzieci pilnowalam odkad skonczylam 7 lat:P nawet jak bylam 3 lata temu u brata jego Kacperek mial wtedy 3 tyg i byl na cycu, zostawili mnie sama na 3 godz z nim:P dwa dni po moim przyjezdzie:) u nas noc spokojna- to byla wina zupki koperkowej:P no i pochwale sie ze gabi zjadl tylko jedna buteleczke w nocy:P woda go napoilam:) sukces! sen mmial lekki poplakiwal tak, ale to norma odkad swedza go dziaselka.. ja poszlam spac o 5:P teraz jak mieszkamy z mama too czesciej sie wtrybia z butami do gabiego.. np p[yta czemy placze albo dlaczego lezy w lozeczku.. ale dre sie na nia w dobrym tego slowa znaczeniu//!! nie lubie jak mi ktos doradza za czesto.. bledy popelniam wiem to ale sie ucze jak kazdy.. czasami jak padam ze zmeczenia to jestem wsciekla na siebie.. ale zmeczenia nie da sie obejsc.. gabi sie rozchorowal:( a taka piekna pogoga.. nie kszle ale ma niezakrecony kran w nosku!! balam sie ze za malo je ale poczytalam troche na forum dzieci w wieku gabiego i uspokoilam sie:) w dzien je 2 butelki czasami jedna:P plus obiadek i deserek i ponad 200ml herbatki pije duzo:P potem ok 24 i ok 3.. ale znowu probuje z woda i moze oduczy sie jesc w nocy:) a zebow jak nie bylo tak nima.. a prawie 6 i pol m-ca za nim:) przez to przeziebienie musimy zaczekac z szczepieniem.. ale sie rozpisalam... marta? a jak u was z zabkami? Amerie:) wroc prosze:) banmon pakuj sie kochana:P kupilas te jedynki pampersy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie gmeram nic :) U mnie też pogoda piękna na wyjście do domu :) Wiecie jakie mleko tutaj dają. Normalnie w sloiczkach gotowce, wstrząsnąć klik i sie otwiera jak sloiczek dla dzieci, założyć smoka i zimne niepodgrzane dają dzieciom. Ja wstawialam do ciepłej wody na chwilę. Wogóle codziennie przywożą dziewczyny, urodziły nad ranem a po południu do domu. Banmon śpij ile wejdzie bo później będzie masakra. Ja jestem tak niewyspana przez ten ciągły szum tutaj. Może w domu będzie lepiej. Dziś mały sie budził 2 razy w nocy a tak czasem go budze bo twardo śpi. Idę się zdrzemnac... Przypomniało mi się: w trakcie porodu jak ten gas wdychalam to mówiłam do M że mi uszy urosły :-D fajny odlot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pampersy 1 kupiłam, jedno opakowanie na razie, M jak będzie potrzeba to dokupi w Makro więcej. Dobrze że znalazł sie winowajca prężenia Gabrysia ale szkoda że teraz katar mu się przypałętał :( ja nie urok to.... ;) Może się spakuję dzisiaj..... wam też się tak nie chciało tego robic czy tylko ze mnie taki leniwiec ? A dziś mi mama mówiła że sasiadka tez miała termin cc bo jej mała była tyłkiem do dołu i na 3 dni przed terminem sie przekręciła :) mówi ze bolało ja to jak cholera ale mogła za to rodzic naturalnie :) moze i moja się obróci....ma na to 18 dni ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooo ja! jakie wynalazki :) a zeby to sie mozna było tak wyspac na zapas albo najeść ..... :) ale nie da rady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiadomosc z ostatniej chwili: niestety nadal nic u Smile, lezy pod kroplowka... ale narazie nic sie nie dzieje- z usg wyszlo ze Babelek ma ponad 4kg, wiec Smile nie wie czy urodzi normalnie:( jak zacznie sie cos to da znac a ja Wam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta wage z usg to można sobie między bajki wpisac ;) teraz jak byłam w szpitalu na usg to dziewczyna opowiadała ze mają tam gorszy sprzet i pomyłki to norma, szczególnie z waga. Pisałam wam ze dziewczynie na bocku podawali wage 4300 a ur chłopca 3500 ;) Agnes przekaż Smile że trzymam za nia kciuki :) jutro juz powita swojego Smyka :) jejku jak fajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurcze Ja nie chce krakać ale mi się wydaje że Smile będzie mieć cesarke. Banmon może twoja mała się ułoży przed samym terminem. Ale sie te terminy poprzestawialy rodzimy od końca, ja zaklocilam kolejność :-p My czekamy na lekarza chyba ktoś przyjdzie sprawdzić małego bo narazie jest cisza. Nie wiem w co go ubrać na wyjście bo większość jest za duza. Więc banmon nawet nie myśl o zabraniu 62 do szpitala. 56 będzie za duże bo twoja mała max 3 kg będzie zobaczysz. Zaczyna mnie szyjka boleć takie skurcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My właśnie dostaliśmy prezerwatywy w prezencie he he napewno się przydadzą jutro już zaczynamy :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostałam wypis z wszystkimi szczegółami i pierwsza faza porodu (rozwieranie) trwała 8:35, druga 2:47 ale chyba tyle nie parlam pewnie to od rozwarcia do urodzenia, a 3 faza rodzenie łożyska 5 min. Czyli mój poród trwał ok 12 godzin dziwne bo zaczęłam o 9 a urodziłam przed 12. Smile trzymaj sie dzielnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HopeU i do domciu:) no ciekawe czy Smile sie sama rozpakuje czy ta nieszczesna cc? Alez emocje:P mam nadzieje ze wkrotce dowiemy sie czegos wiecej:P a!!! i buziaczki dla was od Smile:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smile trzymam kciuki 🌼 Hope, Ty juz niedługo w domu pewnie będziesz ze sowim Maleństwem, super :) Ola to pływanie chyba lepsze nawet niż te masaże, szkoda że w mojej okolicy mogę o tym tylko pomarzyć, chyba że naleję wody do wanny i wrzucę do niej dziecko :D Malutka - znaleźć dobrze płatną i lubianą pracę to teraz rarytas więc gratuluję :) Goga - obowiązków teraz wiecej, uwagi wiecej, ale i radośc z postępów pewnie też proporcjonalnie rośnie :) Agnes i na zęby przyjdzie czas :D później mu wyjdą to może na starość później straci :P :D Joasia ja biorę luteinę dwa razy dziennie po jednej tabletce, dopochwowo - mam nadzieję, że teraz mi ją lekarz odstawi, ale zobaczymy Na bolące gardło płukanka z soli - mi to najbardziej pomogło Banmon - torba w końcu spakowana? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smile trzymam kciuki 🌼 Hope, Ty juz niedługo w domu pewnie będziesz ze sowim Maleństwem, super :) Ola to pływanie chyba lepsze nawet niż te masaże, szkoda że w mojej okolicy mogę o tym tylko pomarzyć, chyba że naleję wody do wanny i wrzucę do niej dziecko :D Malutka - znaleźć dobrze płatną i lubianą pracę to teraz rarytas więc gratuluję :) Goga - obowiązków teraz wiecej, uwagi wiecej, ale i radośc z postępów pewnie też proporcjonalnie rośnie :) Agnes i na zęby przyjdzie czas :D później mu wyjdą to może na starość później straci :P :D Joasia ja biorę luteinę dwa razy dziennie po jednej tabletce, dopochwowo - mam nadzieję, że teraz mi ją lekarz odstawi, ale zobaczymy Na bolące gardło płukanka z soli - mi to najbardziej pomogło Banmon - torba w końcu spakowana? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZYSZŁE MAMUSIE nick....................tydz.ciąży....termin porodu.....płeć....imię Smile........................37...........ok.07.02.2011 .....chłopiec...... Banmon.....................36...........ok.08.03.2011. ..dziewczynka(?) HopeU.......................35.........ok.07.03.2011..... ....chlopiec marzena87.................18............ok. 22.07.2011..........???..... Joasia1982.................12..............ok. 23.08.2011...........????? sisetka....................10/11..........04.09.2011..... ? ??....???? marzenka_s..............6....... .....12.09.2011.......? ?? ???...?????? MAMUSIE nick...........imię dziecka.......data urodzenia......wzrost.....waga -=Goga=-..........Michał..........05.05.2010............ .49..........2250 Dagus83............Asia............12.05.2010............ .49..........2850 Marta82...........Emilian..........16.07.2010............ .55..........3100 agnes19...........Gabriel..........30.07.2010............ .49......... 2520 marzenka_s......Kacper..........13.09.2010..............5 1..........3420 amerie............Sebastian........13.10.2010............ .54..........3780 AsiaAaK...........Lena................17.11.2010......... ...54.........3000 Olka.P.............Liliana..............21.11.2010....... ......?.........3280 Ja na razie zdrowa jestem, jak długo nie wiem I mam dzisiaj taki humor że cos strasznego, palić mi się chce jak jasna cholera, wszystko mnie denerwuje i w ogóle szkoda gadać :( Jeszcze z tydzień temu zamawiałam spodnie ciążowe na allegro bo na tym moim zadupiu nie ma żadnego sklepu dla kobiet w ciąży, wysłane niby w poniedziałek były a nie ma do tej pory - a jak jeszcze raz wyjdę gdzieś w legginsach to mnie cholera trafi, już mam ich dość ale oczywiście tak bedzie, no bo co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×