Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

majeczka87

W OCZEKIWANIU NA WYMARZONE 2 KRESECZKI - POCZĄTKI STARAŃ

Polecane posty

justyś nie martw się teraz panuje grypa jelitowa więc może to i pamiętaj zawsze mi to powtarzałyście więc teraz ja będę powtarzać do czasu kiedy nie przyjdzie @ jest nadzieja i nie można jej tracić :) nerwusek a ty miałaś jakieś bóle brzucha na początku ciąży???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilla ja sama jeszcze jestem w wielkim szoku :):) ale jest fajnie ciesze sie okropnie mocno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berbelek ja mialam do 8tyg ciagle mulenie brzucha jak na okres. Noromalne. Zreszta gienio ci wszystko wytlumaczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No u mnie jest teraz taki bol brzusia a termin na 22.04 wiec pewnie przylezie malpiszon. trudno bedzie trzeba zyc dalej. Super ze tobie sie udalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NowTu czyli nei mam się tym amrtwić bo też mam coś takiego jakby @ miała przyjść??? no pewnie powie ale dopiero w maju idę więc jeszcze trochę zcasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM :) Ja dzisiaj spałam do 9.30, potem obiadek mezowi dałam, poszedł do pracy, nareszcie mi przyszły kolczyki do robienia i jak dziecko zrobiłam juz dwie pary :P:P:P:P Spisałam tez juz pare rzeczy które miusze powiedziec mojej nowej ginekolog jak pójde. BERBELKU gratuluje!!!!!! Napewno ta jasniejsza kreseczka oznacza ciaze :P:P:P Zrób jeszcze raz tescika z rana albo po prostu tak jak inne dziewczyny mówia idz na bete :) ZYCZE duzo zdrówka!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dzisiaj do 18.00 niestety :( mam nadzieję, że frekwencja na topiku będzie baaaaardzo duża i jakoś mi to zleci, bo jak nie, to się załamię....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj jestem jakaś śnięta... nawet się mi gadać nie chce, poszłabym spać. Rano cisłam z tym Pitem i nic się nie wyspałam, a w urzędzie kolejki aż do drzwi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WERNA NO TAK KOLOEJKI DUZE BO CORAZ MNIEJ CZASU ZOSTAŁO NA ZŁOZENIE PITA. Przepraszam za duze literki, caps mi sie wcisnoł :P Bebelek i jak samopoczucie?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekająca narazie ok aczkolwiek coś mnie mdli ale mam nadzieję że przejdzie bo to trochę za szybko chyba na mdłości co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berbelku oj nie wiem kiedy sie pojawiaja mdłosci. Moze bardziej doswiadczone nasze towarzyszki cos doradza :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi sie pojawily ok 7tyg a ustopily w 13-14 meczarnia nie z tej ziemi, mam nadzieje ze juz nie wroca!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no moj akuzynka miała takie straszne że aż w szpitalu wylądowała ale potem znalazła sposób i jej to pomogło :) robila sobie kanapkę dzień prędzej kładła koło łóżka i jak się obudziła to leżała bez ruchu 5 minut a potem jadla kanapkę i leżała kolejne 5 minut i jej przechodziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobity:):) Ja w pracy....do 18.00.... Berbelek gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jakoś pozytywniejsza ta wiosna może????? Co do mnie byłam wczoraj u lekarza...i tak: muszę zrobiś badanie na testosteron wolny między 5 a 10 dc...i w tym samym czasie androstendion czy coś takiego:):)nie potrafię przeczytać.... w 21 dc progesteron... No i M dostal skierowanie też:):):):) Poza tym skąd krwawienia generalnie nie wiadomo bo szyjka ok....macica ok....robił mi usg dopochwowe też.... od przyszlego cyklu mam wrocic z badaniami i monitoring mi zrobi....a jezeli to wszystko bedzie ok....to szpital a w szpitalu drożność jajowodów i histero coś tam.....Kto to miał????? Chyba Justys...??? Kochana na czym to polega???? No i tyle u mnie.....nic tylko zostaje mi czekać... ale przynajmniej porządnie się za mnie zabrał...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berbelek fajny sposób na mdłosci :P Pamietac tez trzeba ze kazda kobieta inna, i na kazda na ciaze inaczej reaguje! A powiedz mi BERBELKU czujesz ze cos sie zmieniło? Ze masz rybcie itd ???????? NowaTu a teraz nic CI juz niedolega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlotko to przyanjmniej wiesz na czym stoisz !!!!! Grunt to wiedziec co i jak! Mi tez tak ginekolog mówiła, najpierw badania, potem w kolejnosci jest monitoring a na koncu juz te zabiegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadi8 Hsc a więc w skrócie: wlewają Ci kontrast do jajowodów i robią zdjęcie rentgenoskie. Da się przeżyć Chyba, że jajowody są pozrastane, to wówczas kontrast może je przeczyścić, ale to nie jest już miłe doświadczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HISTEROSKOPIA TEORETYCZNE I TECHNICZNE PODSTAWY BADANIA Badanie to polega na oglądaniu wnętrza macicy w powiększeniu przy pomocy specjalnego przyrządu optycznego (wziernika) nazywanego histeroskopem, który wprowadzony jest przez pochwę do szyjki macicy, a następnie do jamy macicy. Przy pomocy dodatkowych instrumentów wprowadzonych przez histeroskop do jamy macicy można pobierać wycinki śluzówki do badania histopatologicznego oraz wykonywać niektóre zabiegi lecznicze. CZEMU SŁUŻY BADANIE? Histeroskopia umożliwia ocenę zmian patologicznych endometrium i ustalenie zakresu tych zmian. Badanie można połączyć z jednoczesnym wykonaniem zabiegu terapeutycznego - np. z usunięciem zrostów wewnątrzmacicznych lub polipów. WSKAZANIA DO WYKONANIA BADANIA Krwawienia o nieustalonej etiologii (przyczynie). Ocena stanu endometrium. Niemożność zajścia w ciążę lub jej donoszenia. Wady macicy. Podejrzenie zrostów wewnątrzmacicznych. Oglądanie ścian kanału szyjki (cerwikoskopia). Podejrzenie przerwania ciągłości ściany macicy. Pobieranie wycinków celowanych. Badanie jest wykonywane na zlecenie lekarza w warunkach szpitalnych BADANIA POPRZEDZAJĄCE Badania poprzedzające są dobierane indywidualnie w zależności od wskazań do histeroskopii. Patrz dodatkowo "Badania poprzedzające znieczulenie" w "Metody anestezjologiczne w badaniach diagnostycznych" w rozdziale "Metody znieczulania". SPOSÓB PRZYGOTOWANIA DO BADANIA Patrz "Sposób przygotowania do znieczulenia" w rozdziale "Metody anestezjologiczne w badaniach diagnostycznych" w rozdziale "Metody znieczulania". Badanie wykonuje się w znieczuleniu ogólnym OPIS BADANIA Pacjentka kładzie się na fotelu ginekologicznym (ma zgięte we wszystkich stawach kończyny dolne), jest rozebrana i przykryta prześcieradłem chirurgicznym. Do badania wykorzystuje się sterylne narzędzia. Po odkażeniu pola zabiegowego badający wprowadza do kanału szyjki histeroskop, wypełnia płynem lub gazem (CO2) jamę macicy i ogląda śluzówkę. Jeśli istnieje taka potrzeba, badający przy pomocy specjalnych szczypiec wprowadzonych przez histeroskop może też pobrać wycinki śluzówki do badania histopatologicznego. Wynik badania przekazywany jest w formie opisu. CZAS Badanie trwa zwykle do kilkunastu minut INFORMACJE, KTÓRE NALEŻY ZGŁOSIĆ WYKONUJĄCEMU BADANIE Przed badaniem Informacje wynikają ze specyfiki wywiadu ginekologicznego. Skłonność do krwawień (skaza krwotoczna). JAK NALEŻY ZACHOWYWAĆ SIĘ PO BADANIU? Pacjentka powinna pozostać pod obserwacją lekarską tak długo, jak tego wymaga zakres wykonanego badania. Lekarz może zlecić przyjmowanie przez kilka dni antybiotyku celem zapobiegania wystąpieniu infekcji. Patrz dodatkowo "Jak należy zachowywać się po znieczuleniu?" w "Metody anestezjologiczne w badaniach diagnostycznych" w rozdziale "Metody znieczulania".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarlotka przynajmniej będziesz wiedziała co i jak :) życzę powodzenia :) czy czuję coś innego ??? chyba nie czasami te bóle brzucha jak na @ a tak to normalnie ale staram się na siebie uważać nic nie dzwigać ograniczyłam kawę tylko do 1 bardzo słabej a normalnie wypijałam ok 5 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HISTEROSALPINGOGRAFIA Badanie nazywane jest również: HSG TEORETYCZNE I TECHNICZNE PODSTAWY BADANIA Badanie polega na uzyskaniu obrazu jamy macicy i jajowodów przy użyciu promieni rentgenowskich. Obraz jamy macicy i jajowodów uzyskuje się poprzez wprowadzenie przez drogi rodne kobiety środka cieniującego (kontrastu), który silnie pochłania promieniowanie rentgenowskie. CZEMU SŁUŻY BADANIE? Badanie to umożliwia w sposób inwazyjny ocenę kształtu jamy macicy (stwierdzenie zmian rozwojowych, przegrody, niedorozwoju macicy, guzów macicy), ocenę zmian chorobowych jej błony śluzowej, czyli endometrium (istnienie przerostu, polipów, zrostów śródmacicznych), a także ocenę przebiegu, drożności, kształtu jajowodów oraz zmian w okolicy przydatków macicznych (rozpoznanie zrostów okołoprzydatkowych). Badanie wykonuje się w celu dokonania rozpoznania lub precyzyjnego określenia specyfiki istniejącego zaburzenia. WSKAZANIA DO WYKONANIA BADANIA Diagnostyka niepłodności, dotycząca kontroli drożności jajowodów i wykluczenia zmian patologicznych w obrębie jamy macicy. Ocena skuteczności leczenia niedrożności jajowodów. Podejrzenie niewydolności szyjki macicy w przypadkach niemożności donoszenia ciąży. Podejrzenie gruźlicy narządu rodnego. Badanie jest wykonywane na zlecenie lekarza BADANIA POPRZEDZAJĄCE Wymagane są badania: ginekologiczne ultrasonograficzne narządu rodnego i rozmaz mikrobiologiczny z pochwy. Patrz dodatkowo "Badania poprzedzające znieczulenie" w "Metody anestezjologiczne w badaniach diagnostycznych" w rozdziale "Metody znieczulania". SPOSÓB PRZYGOTOWANIA DO BADANIA Zaleca się spożycie lekkiej kolacji w dniu poprzedzającym badanie; można zjeść lekkie śniadanie w dniu badania. Rano w dniu badania należy wykonać lewatywę (patrz "Sposób przygotowania do badania" w "Kolonoskopia" w rozdziale "Badania w chorobach układu trawienia"). 20 minut przed badaniem należy przyjąć w czopku doodbytniczym środek rozkurczowy. Badanie wykonuje się do 10. dnia cyklu miesiączkowego (licząc od 1. dnia krwawienia). Badania nie wykonuje się w czasie krwawienia miesiączkowego nawet w przypadku śladowego krwawienia z ujścia zewnętrznego części pochwowej szyjki macicy. Patrz dodatkowo "Sposób przygotowania do znieczulenia" w "Metody anestezjologiczne w badaniach diagnostycznych" w rozdziale "Metody znieczulania". Przy badaniu może zaistnieć konieczność znieczulenia ogólnego OPIS BADANIA Badanie wykonywane jest w pracowni rentgenowskiej. Pacjentka kładzie się na brzegu stołu rentgenowskiego, przyjmuje pozycję jak w badaniu ginekologicznym (ma zgięte we wszystkich stawach kończyny dolne), jest rozebrana i przykryta prześcieradłem chirurgicznym. Badający zakłada pacjentce wzierniki pochwowe, uwidacznia ujście zewnętrzne szyjki macicy, w które - po uprzednim poprzecznym uchwyceniu odpowiednim narzędziem części pochwowej szyjki macicy - wprowadza końcówkę specjalnego aparatu (aparatu Schultza). Aparat ten służy do wprowadzenia do jamy macicy środka kontrastowego. Wprowadzanie środka cieniującego do jamy macicy badający kontroluje na ekranie monitora, który jest połączony z aparatem rentgenowskim. Po zarysowaniu kształtu jamy macicy wykonuje się I zdjęcie. II zdjęcie wykonywane jest po uwidocznieniu przebiegu światła jajowodów i wydostaniu się środka kontrastującego do jamy brzusznej, co świadczy o drożności jajowodów (Ryc.4-8). Ryc.4-8 Jeden ze sposobow podania kontrastu w histerosalpingografii W celu uwidocznienia kontrastu w jamie brzusznej lub dla uwidocznienia zrostów okołojajowodowych wykonuje się III zdjęcie rentgenowskie. Wszystkie opisane zdjęcia wykonywane są w projekcji przednio-tylnej. Ilość zdjęć rentgenowskich, a także niekiedy zmiana projekcji (np. na skośną w przypadku lepszego uwidocznienia wodniaka jajowodu) uzależniona jest od rodzaju schorzenia. Badanie zazwyczaj nie jest bolesne. Jednakże, w przypadku braku drożności jajowodów, pacjentka może odczuwać ból z powodu wzrostu ciśnienia środka kontrastowego. Patrz dodatkowo "Opis metod znieczulenia" w "Metody anestezjologiczne w badaniach diagnostycznych" w rozdziale "Metody znieczulania". Wynik badania przekazywany jest w formie opisu, niekiedy z dołączonymi zdjęciami (kliszami) rentgenowskimi. CZAS Badanie trwa zwykle do 20 minut INFORMACJE, KTÓRE NALEŻY ZGŁOSIĆ WYKONUJĄCEMU BADANIE Przed badaniem Data ostatniej miesiączki. Ewentualne uczulenie na środki kontrastowe. W czasie badania Wszelkie nagłe dolegliwości (np. ból, duszność, nudności). JAK NALEŻY ZACHOWYWAĆ SIĘ PO BADANIU? Pacjentka powinna do dwóch godzin pozostawać pod obserwacją lekarską. Patrz dodatkowo "Jak należy zachowywać się po znieczuleniu?" w "Metody anestezjologiczne w badaniach diagnostycznych" w rozdziale "Metody znieczulania". MOŻLIWE POWIKŁANIA PO BADANIU Mogą rzadko wystąpić objawy uczulenia na środek cieniujący. Wcześniejsze określenie stopnia czystości mikrobiologicznej pochwy poprzez oceną rozmazu mikrobiologicznego eliminuje możliwość powikłań w postaci zapalenia przydatków i zapalenia otrzewnej. Patrz dodatkowo "Możliwe powikłania po znieczuleniu" w "Metody anestezjologiczne w badaniach diagnostycznych" w rozdziale "Metody znieczulania". Jeśli jest taka potrzeba, badanie może być powtórzone. Wykonywane jest u pacjentek w każdym wieku. Nie może być wykonywane w okresie krwawienia miesiączkowego i u kobiet ciężarnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekajace teraz to ja gory moge przenosic. Gdyby nie moje wzdecia i kolki. Ale to pikus... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berbelek no tak, teraz trzeba na siebie uwazac i jesc zdrowo :-) Szarlotko wkeliłam sciage bo samej mi sie przyda poczytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NowaTu24 no jasne :-) Jak sie czujesz super to i kolki to pikus :-)Ach zycze TOBIE i dzidzi duzoo zdrówka!!!! A który to juz tydzien? Kiedy masz kontrole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×