Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Małgosia śląsk 29.l

Mój mąż zmarł niecałe 3 miesiące temu, a spadek dla jego córki z pierwszego małż

Polecane posty

Gość małgośko
Jeśli darowizny dostałaś na siebie przed ślubem to mozesz spać spokojnie. Nie odziedziczy tego pierwsza córka męża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia śląsk 29.l
A tak w głębi duszy - nie czujesz sama, że to nie fair z twojej strony kombinowac, żeby tylko jedna z jego córek dzidziczyła? A ta druga to co? W mniejszym stopniu byla jego dzieckiem niż ta, którą ty urodziłaś? ale co ja kombinuje, wyjasnij bo ja nie mialam wypywu ze to byly darowizny a darowizny w skald wspolengo maaktku sie nie wlicza wiec o jakim kobniuowaniu moisz? poprostu jej tata ozenil sie z kobieta o lepszym statusie materialnym ale to tej kobiety nieruchomosci a nie jej taty wiec o co chodzi? boze to wlasnie wy kominujecie na sile by mi dopiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ytytytytytytyttyy
jeszcze jakas chwile temu pisalas, ze slubu nie mieliscie i nazywasz tego co umarl mezem ? zdecyduj sie ?! a co do mnie to : wlasnie w walentynki mam zaplanowana kolacje i cudowny wyjazd, bo chce sie oswiadczyc mojej kobiecie, tyle na ten temat. A co do autorki, to mam nadzieje, ze nigdy nie poznam takiej kobiety, a co najwazniejsze : matki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia śląsk 29.l
ewald Darowizna darowizną . Jeśli ciocia ma własne dzieci a darowizną przekazała Tobie mieszkanie , wyjdzie przekręt !-CIOCIA BYLA "STARA PANNA BEZ DZIECI A JA JEJ JEDYNA SIOSTRZENICA" Twój mąż pracował na czarno ? hmm... niedorajda ? POPROSTU MIAL SWOJE INTERESY KTOREYCH NIE MUSIAL REJESTROWAC Kombinowanie i nic więcej ... A TERAZ PYTANIE DO CIEBIE Z CZYM KOBINWANIE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia śląsk 29.l
ytytt mielismy slub przeczytaj uwanie a nie to co podpasuje by podwazyc to co pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ytytytytytytyttyy
wybacz, zwracam honor !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia śląsk 29.l
noo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość She83
autorko nie masz sie czego przejmowac - ludzie zawsze byli i sa zazdrosni bo ktos ma wiecej od nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgośko
ludzie opamiętajcie się!! dlaczego kobieta ma oddawać swój panieński majątek córce męża?? Tylko dlatego, że umarł? Nagle wszyscy tacy dobroduszni się znaleźli. Dziewczynce należy się spadek po ojcu a nie macosze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ytytytytytytyttyy
z tym noo, to do swojego dziecka, pani autorko !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia śląsk 29.l
dzieki she83 zauwazylam wlasnie, zero porady od strony prawnej tylko jakies mrzonki i czepianie sie od innej moralnej strony, ale nie o to pytalam przeciez ahh :) zazdosc zrzera poprostu. szkoda ze nie napisalam zamiast tych mieszkan jakis dwoch starych samochodow a zamiast domu z dzialka jakiehos nowszego samochodu. moze by tak żal dup y nie sickał co po niektorym :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia śląsk 29.l
ytytty wybacz ale co swojej coreczki bede sie zwracala tak jak mi sie bedzie podobalo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewald
wg mnie i to jest już powodem by nazwac rzecz po imieniu czyli kombinowanie "POPROSTU MIAL SWOJE INTERESY KTOREYCH NIE MUSIAL REJESTROWAC" i tu mimo wszystko jego starszej córce się coś należy . druga sprawa - budowa domu - czy Twoje dochody w pełni pokrywają budowę wraz z wyposażeniem domu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalallal
Oczywiście że tylko po ojcu. Tylko głupio by było gdyby ojciec ukrywał zarobki/dochody przed byłą żoną i wszystko szło w majątek obecnej. Ale ojciec nie może przewidzieć że umrze bo każdy normalny tata starał by się jakoś zabezpieczyć tę słabszą stronę w tym przypadku córkę z 1 małżeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otrułaś męża czy mafia go
zlikwidowała? bo z tego co piszesz to jakiś ciemny typ był :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalallal
A mówiłam że po poradę to do prawnika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazerna jesteś
Mówię o domu. Jeśli facet jest objęty obowiązkiem alimentacyjnym a wszystkie nieruchomośsci i ruchomośsci sąa na jego drugą partnerkęe, jeśsli pracuje na czarno, to od razu zapala się takie światełlko - facio chce się wymigać od alimentów albo jego druga nie chce żeby broń Boże jakiś spadek dostal się w ręce " bylych bachorów" .. Pisałlam przecież, że jesli faktycznie dostalas mieszkania jako darowiznę, to prawnie nie należą się tamtemu dziecku, ale część domu już tak. Chyba, że budowaliście go wyłącznie z twoich środków i potrafisz to udowodnić. Jesli budowaliście go z wspólnych środków, to 25% jego wartości należy się jego starszej córce. Po śmierci męża ty dziedziczysz 50 % jego majątku a druga połowa jejst dzielona między wszystkie jego dzieci. Nie znam się na tym az tak dobrze, ale pewnie masz mozliwość formy splaty tej należności więc nie musialaby to być gotówka, tylko w rozliczeniu mogłabyś przepisac na nią jedno z mieszkań, jesli wartość jest zbliżona. Dziwisz się tamtej matce, że dba o to, żeby jej córka tez zostala zabezpieczona na przyszłość? Twój mąż byl także jej ojcem, nie tylko twoja córka jest jego dzieckiem. I nie wyciąga ręki po cudze, tylko po cos, co prawnie należy się jej dziecku jesli dom byl wspólny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia śląsk 29.l
ewdl moi rodzice nam postawili dom, a rodzice męza wyposazyli powoli :) zaraz znow zazdrosc sie odezwie wiec odrau wyjasniam. moi rodzice to nie imilisrderze, poprostu dostali duza dzialke pod krakowem ktora byla warta 2 lata temu ponad milion. tyle w temacie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krolowa Narnii
ja Ci radze idz do prawnika lub na jakies forum prawne. Tu odpowiedzi na swoje pytanie nie znajdziesz bo wiekszosc cie opluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia śląsk 29.l
lalallal ;) tak tez zrobie jak trzeba bedzie, ale narazie nic sama nie musze załatwiac. czekam na krok ze strony byłej zony męza. bo tak powinno być, nie musze sama zadnyc spraw otiwreac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia śląsk 29.l
nikogo nie otrułam jak mozesz tak pisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgośko
no to dostanie część nowo wybudowanego domu albo będzie musiała ją spłacić, dostanie kasę z konta bankowego i nie wiem co tam jeszcze razem wypracowali .... ale dlaczego ma oddawać swoje panieńskie mieszkania i kasę za działkę pod budowe?? Co się dziewczynce należy to dostanie a co nie to nie. Będzie postępowanie spadkowe i sad rozstrzygnie. a Wy nie straszcie babeczki , że mała dostanie spadek z panieńskich mieszkań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia śląsk 29.l
facio chce się wymigać od alimentów moj maz nigdy nie mial sprawy o alimenty nawet :) sam płacił na swoja córke, nikomo a ni mojemu mezowi ani byłej zonie meza nie chialo sie tracic czasu na bieganie po sadach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia śląsk 29.l
Chyba, że budowaliście go wyłącznie z twoich środków i potrafisz to udowodnić. oczywiscie ze potrafie, moi rodzice jak i rodzice mojego meza beda na to najlepszym swiadkiem w razie co. jak rozniez wszystkie faktury byly na mojego tate bo on kupowal wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaki był powód śmierci męża
bo chyba młodym człowiekiem był?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ytytytytytytyttyy
ale przynajmniej bog ukaral winowajce... napewno smierc nie jest "kara" za uczciwe zycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgośko
to nic, ze rodzice wybudowali dom ale był on dla WAS i po waszym ślubie czyli 1 córka odziedziczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia śląsk 29.l
: jesli dom byl wspólny. no wlasnie "nie wyciaga reki p to co sie nalzy jej dziecku bo dom nie byl wspolny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojwepoqfj
ytyt - idz sie pakowac na ten wyjazd ze swoja dupa, bo tutaj nie masz nic sensowanego do powiedzenia.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazerna jesteś
Łomatko! Ciocia dała jedno mieszkanie, mamusia drugie. Rodzice kupili dzialkę, postawili dla nich dom. Drudzy rodzice go wyposażyli... A dziecko chociaż zrobiliście sami?;-D No tak, jesli facet nie pracowal, tylko robil dzieci i jakieś ciemne niezarejestrowane interesy to rodzice musieli doroslych pasozytów utrzymywac. Albo te ciemne interesy byly tak intratne, że wszystko jest kupione ze środków które one przyniosly, ale formalnie wszystko darowane na rzecz nowej damy żeby przypadkiem cos nie zostało uszczknięte przez "byle" dziecko bo przecioez wszystko nalezy się jedynie aniolkowi zrodzonemu przez nową, jedynie sluszną zone... Obie wersje są dość paskudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×