Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

U mnie wszystko dobrze. Miałam małe problemy z internetem i nie miałam zbytnio jak pisać. Dziś była u mnie kuzynka i siostra. Pogadałyśmy sobie i w ogóle. Troszkę mnie pobolewa brzuch jak na okres ale to nic silnego. Tak tylko jakby chciało a nie mogło. Raz boli a raz nie. Dzidziu daj mamie już spokój:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do e-w-e-l-i-n-k-a
zawsze mozesz sprobowac porozmawiac z GP o swoich watpliwosciach co do ciazy i stanu, albo jechac do szpitala albo na Day Maternity Unit czy A&E - jesli masz obawy ze cos zlego sie dzieje, wtedy nie ma sensu kontaktowanie sie z polozna. Pielegniarka z mojej przychodni radzila mi w razie jakichkolwiek dziwnych objawow (np. kiedy wydawalo mi sie ze zrobilam sie taka "pusta" w srodku w pierwszym trymestrze)od razu jechac do szpitala bo z polozna nie ma sensu sie kontaktowac :D (przede wszystkim w 9 na 10 przypadkow wlacza sie poczta glosowa) Moj GP skierowal mnie do ginekologa w czasie ciazy i kilka miesiecy po porodzie bylam rowniez skierowana. Owszem bylam 3 razy u ginekologa w Polsce,ale tutaj nie moge narzekac na opieke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc, dopiero teraz znalazłam czas, by zajrzec do was.. Emilka- twoje maleństwo na jednym zdjęciu ma taką słodką minkę, ogląda sobie łapki chyba..normalnie bym ją schrupała:) a Twój poród nie należał do najłatwiejszych, no ale wszystkie Emilki to dzielne dziewczynki, wiem co mówię bo mam taką jedną w domu;) a jak dałaś córci na imię? Patinka-gratulacje :) Andzia- oby wam się ułozyło z "tatuśkiem", ale widzę że pozytywna z ciebie kobitka, więc będzie dobrze:) mała jak ci tak szaleje w brzuszku to i po urodzeniu moze byc z niej niezły gagatek, moja była bardzo spokojna i jak narazie się sprawdziło, generqalnie grzeczne dziecko mam, tylko uparte jak tatuś;) w końcu oboje spod znaku byka..hihi Aurelka-nooo, Ty następna;) madziulek- moja dokładnie tak samo, kupy jak z procy robiła i nie raz wszystko w kupie było a ja starałam się łapać w locie pieluszką jak bejsbolista rękawicą hihi, jeszcze nie jeden raz wam wzorek na łóżku wymaluje:)u nas te czasy już minęły.. a co do tej rutyny, to niestety, my matki mamy przekichane :( ja też nieraz mężowi się żalę że prowadzę żywot świstaka, codziennie robię dokładnie to samo, o tej samej porze i w tej samej kolejności.. ale to sprawia że dziecko jest spokojne i zadowolone, jak nieraz rytm zostanie zaburzony(bo cos wypadnie, albo gdzies wyskoczymyna cały dzien itp) i trochę zaniedbam rytuały, to od razu odbija się to na małej, jest bardziej płaczliwa i ma problemy ze spaniem co do pracy naszych "tatusków", to chyba każda z nas ma podobnie zapracowanego męża :( plus jest jedynie taki że zarobki godziwe, ale czasem to bym mojemu normalnie zapłaciła, żeby został w domu, jak mu to mówię to się tylko śmieje.. majówka - U nas KUPY BRAK JUZ 6sty DZIEN!!!!! :( :( :( jak nie będzie do poniedziałku to idziemy do lekarza:( dziękuję wam dziewczyny za miłę słowa o moim pulpeciku:) tez uważam że rozkoszna z niej kluseczka..hihi majówka a może wrzucisz jakąs fotkę swojego słonka:) przyznam że jestem ciekawa jaka jest twoja malutka marcia-ja tam wspaniale ciązy nie wspominam, pamiętam tylko męki zw. ze zgagą, ciągłe mdłości i ból pod żebrami..ehh jeszcze żeby tego było mało, to nas ostatnio z mężem "poniosło" i teraz się boję czy rodzeństwo się Emilce nie szykuje czasem..jak coś będzie to chyba padne trupem, nawet nie chcę o tym myślec, a okres planowo miałam dostac dzisiaj :o majówka- za 4 tyg aż 3 ukłucia??? brrr..moja mała nie jest tak dzielna jak Twoja, do dziś jeszcze jej sie przypomina i ma napady płaczu, w ogóle jakoś tak mniej wesołe z niej dziecko po tym szczepieniu :( co do rozstępów, to u mnie brzuch ok, ale za to prawdziwe arcydzieła mam na cyckach :o jeszcze do tego wyczytałam że po karmieniu zamieniają się w coś na kształt uszów jamnika..no to normalnie wzięcie będę miała u męża że szok :D..majówka a ty do kiedy karmisz? ten aspirator frida tez mam, bo w nocy zawsze cos tam w nosku jej świszczało więc sie zaopatrzyłam i działa super, ale tylko z solą fizjologiczną, tan jak jej zakropię nosek, czekam kilka minut i potem juz rozpuszczone gilki wysysam,( że tak powiem) co do boleści od noszenia mojego 6kilowego kolosa- to u mnie szyja niedomaga milka-niezły deal zrobiłas z ta matą;) ja bardzo chciałam kupic tą karuzelkę..fajna jest, ale kurcze kupiłam inną w komplecie z pościelką i po ptokach madziulek-tą rubryke o child benefit pustą zostawiłam i ok ewelinka- jak czujesz że coś jest nie tak, to nalegaj u połoznej na skan dodatkowy, na skanie sprawdzą czy wszystko ok, o ginekologa sie raczej nie doprosisz- bo jak wczesniej pisałam, tu nie chcą dzidziusiowi przeszkadzac i nie zaglądają do środka no i znowu poemat wyszedł..kurcze jak późno już, idę spać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tease to ty masz okres??myslalam ze jak karmisz pierasia non stop to tym bardziej nie bedziesz miala.ja juz od 12 mcy nie mam i jest mi super z tym:D Tak nastepna szczepionka to 2 dawki tego co bylo plus pneumokoki.ponocto jest ciezki kaliber.ale badzmy dobrej mysli;) moja sie budzi od 3 dni o 2 w nocy:(dla nie to maskara.zasypia o 20 budiz sie o 2,przystawiam do piersi i zasypia i spi do 7:30 ale mnie to wybija:(ja sie przyzywczailam do 8h ciurkiem.trudno moze juz teraz tak bedzie...mialam w zasadzie od urodzenia super dziecko jezeli chodzi o nocki teraz moze czas na szkole zycia:O madziulek ja zostaiwlam pusta rubryke i juz mi przyznali -narazie zobaczylam na koncie czekam na list wiec nie wiem ile przyznlai bo tam jest chyba z jakims wyrownaniem.powiem wam jak przyjdzie.tease a ty ile masz -jezlei mozesz i chcesz powiedziec:) e-w-e-l-i-n-k-a ja latalam do 5 mca co miesiac do pl-tak wypadalo po prostu za kazdym razem tam mialam wizyte u ginekologa,ale to ze ani razu sie nie widzi iezarna z ginekologiem skutkuje pozniej takimi historiami jak u Emilki ze mamy jakas bakterie i nawet nie wiemy:( jak cos nie tak podejrzewasz wal do gp i nie pozwalaj sie zbyc. a juz poematem jest to ze dziecka nie oglada zaden lekarz przed szcepionkami-mowie o tej 2 szcezpioce gdzie dziecko dostaje szczepienie przeciw zapaleniu opon mozgoych:O mnie nawet nikt nie zpaytal czy moze mala ma katar czy sie zle czula ostatno-zenada. u mnie leje-wspaniala anglia:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny wkoncu wrocilam :) Laptopa mi przywiezli i moge spowrotem z Wami pisac widze ze sie troche pozmienialo. Emilka gratuluje szcesliwego rozwiazania :) Patinka gratulacje:) Tease sliczna masz coreczke jak cukiereczek wyglada w swoim krolestwie :) a mam pytanko gdzie zaopatrzylas sie w tak sliczna posciel? bo ja wlasnie mam zamiar kupowac i nie wiem czy na nk od tej kobiety kupic czy gdzies na miejscu tez sa sliczne komplety. Wiec wczoraj bylam na tym dodatkowym usg dowiedziec sie czy te naczynia jakos sie poprzesuwaly i jaki bede miala porod Pani Doktor po zbadaniu mnie i zrobieniu usg stwierdzila ze wszystko jest ok i nie potrzebna jest zadna cesarka tylko normalnie silami natury mam rodzic zaczelam sie pytac czy napewno nic sie nie stanie , czy z dzieckiem bedzie wszystko wporzadku na to ona mi odp ze jezeli by cos zauwazyla napewno by tego nie zlekcewazyla a ze pierwszy porod mialam naturlany bez zadnych przebojow to teraz tez bedzie wporzadku no to tyle dowiedzialam sie z mojej wizyty mam nadzieje ze urodze w terminie i nie bede musiala isc na wywolanie tak jak przy Julce tego sie najbardziej obawiam. Od nastepnego tygodnia zaczynam pranko wszystkich ubranek i powoli trzeba zaczac szykowac lozeczko, torbe do szpitala spakowac bo do 10 wrzesnia juz tuz tuz. Mam lekkie obawy jak to bedzie jak sie druga corunia urodzi czy sobie ze wszystkim poradze jak to bedzie z nockami czy Julka sie nie zacznie budzic jak bedzie slyszala placz ehh duzo watpliwosci ale jakos damy rade. Moja Julka od 1 wrzesnia wyrusza do przedszkola :) To tyle w sumie co u mnie sie dzialo dalej dokuczaja mi wymioty nocne nie wiem dlaczego czy mala mnie tak na zoladek naciska :(. Powtarzam pytanie Oliwi w jakim proszku pierzecie ciuszki maluszkow? Pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam u mnie nic ciekawego tylko czasem cos zaboli czytam was caly czas ale na odpisywanie coraz mniej mam czasu emilabhx przezylas troche strachu ale dobrze ze wszystko jest oki i juz jestescie w domku a coreczka sliczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Emilka,no to miałaś przeżycia,całe szczęście,że wszysko się dobrze skończyło i obie jesteście całe i zdrowe.Twoja Rozalka to prześliczna dziewczynka i tak się fajnie uśmiecha :) E-w-e-l-i-n-k-a jeśli coś się dzieje,idź do GP albo jedź do szpitala i postaw na swoim-poproś o badanie-ja tak zawsze robię. Aurela,ja od czasu do czasu mam podobne bóle brzucha,tyle że jak mnie złapie,to ze 2 dni i boli dość mocno,wtedy bez leżenia się nie obejdzie.Skoro wcześniej ich nie miałaś,to może to jakiś znak-po woli przygotowywuj się ... Pogoda jest straszna,leje cały czas,wypiłam kawkę,ale nie pomogła,nadal zaspana chodzę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja piore w Fairy gel Non bio i płucze w Comfort dla dzieci :) Ja już wszytsko poprane i wczoraj 4 godziny prasowałam ubranka! Masakra, ale dałam rade hehe Jeszcze tylko pościel i pieluszki tetrowe poprasuje, we wtorek albo środe będziemy składać łóżeczko z mężem:P Już się nie moge doczekać:D No i pozostanie czekanie na mojego bąbla :) Ja mam jakieś przeczucie , że urodze przed terminem, ale nie wiem, pewnie mnie przeczucie myli, bo wolałabym urodzić 2 tyg przed terminem, niż 2 tyg po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) emilka Rozalia przesłodka najważniejsze ze juz po wszystkim i w koncu razem :) coraz bardziej sie zaczynam bac:( Dzieki dziewczyny za informacje w sprawie szczepien:) Tesa mam nadzieje ze mała w końcu zrobiła kupkę i kruszynka sie juz nie meczy:) Ja myślałam ze jak sie karmi piersią to nie ma okresu?i to byl kolejny plus dlaczego chce karmic czyżby było inaczej :) majowka 10 masz skarb nie dziecko jak słyszę nie raz opowieści ile dziewczyny sie muszą namęczyć aby uśpić swoja pociechę to az mnie to przeraza mam nadzieje ze moja mała będzie tez tak spać jak i twoja :) Mama Julci to super ze wszystko w porządku oby tak dalej :) Ja zakupiłam tez Fairy ale nie używam żadnych płynów do płukania bo słyszałam ze im mniej chemi tym lepiej tylko pranko dobre płukanko i prasowarko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale miałam wczoraj okropny dzień. Chodziłam jakaś zdołowana i nic mi się nie chciało. Dość już tej ciąży. Akurat w najgorsze upały... :( Zachciało mi się w Polsce rodzić. Idę jutro na wizytę. Ciekawe co lekarz powie. emilia jak będziesz miała czas to też napisz jak pierwsze dni w domu itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc dziewczyny:) mała zrobiła wczoraj kupke po 7 dniach, eksplozja po szyje..i musiałam męża budziś żeby mi pomógł ją ogarnąc po tym..hihi, ale ulga ogromna co do okresu, to ja też myslałam że kobiety karmiące nie mają a tu taka niespodzianka:( pierwszy dostałam już po 5 tyg po porodzie, myślałam że to krwotok jakiś, byłam u lekarza a on że to okres...i faktycznie, no i teraz czekam na 3ci, który miał planowo byc w piątek..no zobaczymy, tłumaczę sobie to tak że po ciązy wszystko rozregulowane...obym w ciązy nie była :o majówka to ty masz raj ze swoim dzieckiem w nocy, ja od jej urodzenia nie pospałam ciągiem jeszcze 3 godzin, budzi się po 3 razy w nocy, a np dzisiaj od 3 do 7 rano mi nie spała, brzuszek ją bolał i stękała ..jak bym miała miec jeszcze jedno dziecko, to ja dziękuję :P mama Julci, pościel kupiłam na ebayu, można tam znaleźć prawdziwe cudeńka http://cgi.ebay.co.uk/Kidsline-ruby-garden-baby-cot-cotbed-4pc-bedding-set-/270610264187?pt=UK_Baby_NurseryBedding_RL pozdrawiam i lecę do ryczącego rozbójnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Ale cisza przez weekend:P Ja właśnie wróćiłam z car boot'u i zrobiłam super interes:D Kupiłam monitor oddechu z nianią 2w1 Angelcare za 25f :D Nowiutki, nie otwierany nawet:D A w sklepie 79.99 :D Także super! Działa i wszystko z nim ok:D Jak tam Wam weekend mija?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEj :) My wczoraj byliśmy nad morzem, sporo pospacerowaliśmy więc teraz leże i odpoczywam. Mialam jechać na carboot ale nie mam siły po wczorajszym dniu, więc odpoczywanko :) Ja mam nianie z monitorem ruchu Tommee Tippee. Też z carbootu za 10f tylko, że używane ale w OK stanie. Tease dobrze, że Małej udalo się z kupą. Kurcze 7 dni to dosyć dlugo. Musiala się męczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) pisze do was , bo jestem ciekawa czy to co sie u mnie dzieje jest w porzadku czy moze mam podnosic alarm... Otoz wczoraj w nocy ( nie byla to pierwsza noc kiedy tak sie stalo) moj synek strasznie mocno kopal...doslownie z kazdej strony brzucha bylam ''atakowana'' i juz sama nie wiem czy nie bylo to za mocno czy moze jest cos nie tak..do tego czulam bardzo silny bol , nie moglam spac , czasami czulam cos jakby skurcze w dole...zasnelam chyba po 2 godz jego buszowania. i w zwiazku z tym mam do was pytanko . czy to jest normalne ze w 33 tyg ciazy dziecko jest az tak ruchliwe , tez tak mialyscie /macie? do tego dodam , ze ostatnio mam biegnke , wczoraj w toalecie bylam 5 razy:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MArcia- wiec co mój maluszek też wieczoram daje popalić, od paru dni zdarząją mi się bóle podobne do tych co ma się przed miesiączką, takie niby nie strasznie bolące, ale bolą i promieniuje na krzyż, sprawdzam wtedy czy brzuch mi twardnieje, ale jest ok i też nie wiem co to jest. Może to tak na końcówce jest... Więc też CI nie pomoge, zobacz czy będzie się powtarzać , jak tak to do szpitala pojedz, powiedz o co chodzi sprawdzą napewno czy wszytsko ok:) Głowa do góry, pewnie to nic złego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i się naczytałam w internecie o moich bólach, bo teraz eż mnie brzuch pobolewa jak na okres... i wyczytałam, że tak może być przed porodem, jedne miały takie bóle na 4 tyg przed inne na 2, rózne opinie. No, a ja jestem w 33tyg, jeszcze nie czas na przyjśćie na świat mojego maluszka, najlepiej żeby po 37tyg się urodził:) W koncu terminy porodu mam od 21.09 do 07.10 także rozbierznoość ogromna. Zobaczymy czy długo dzisiaj będzie mnie tak boleć i 23.08 ma wizyte u połóżnej to jej powiem o tych bólach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Ja już wcześniej pisałam o tych bólach,ostatnio mam je co dzień od jakiegoś tygodnia,a jestem dopiero w 26. Wcześniej też się zdażały,ale nie aż tak często.. Jak Wam weekendzik mija,bo mnie na odpoczynku ;) Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam,jestem ostatnio bardzo roztargniona-"zdarzyć"a nie "zdażyć"... powinnam czytać co piszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osz kurwa!!! no i skasowalo mi takiego dlugiego posta...masakra załamka:( napisze wieczorem moze...no nieeeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanko do mamusiek :) Jakie kosmetyki stosujecie do pielegnacji waszych pociech? ja bylam dzisiaj na zakupach i jako ze byla przecena kupilam oliwke johnsson&johnsson , ale zastanawim sie czy dobrze zrobilam , bo ponoc j&j bardzo uczula> slyszalam , ze na poczatek najlpesze jest bambino oliwka i mydelko a wy w czym myjecie wasze pociechy i jak pielegnujecie ich delikatna skore??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc,moja kolezanka od urodzenia swojego synka do teraz to jest 6mc samruje go oliva z olivek normalnie taka jak do salatek heheheeh czasem sie smieje ze jak otrzebuje do salatki to mu podkrada :) no i jak do tej pory super ladnacerka i zadnych odparzen ja tez bylam na carboocie i ja juz mam wszystko gotowe tylko materacyk do lozeczka i juz(musze zamowic) jak do tej pory wydalam niecale 400f na wszystko wszystko co kupowalam dla bobasa zapisywalam kazda glupote ,mysle ze to malo duzo rzeczy pokupowalam na carbootach i w swietnym stanie czasem to jak nowe,dzisiaj kupilam superplay mat fisher price rainforest czy cos takiego za 3f a noweczka bodziecko sprzedajacej nie chcialo na niej lezec i sie pozbywala na gum tree kupilam w swietnymn stanie maxi cosi za 30f a wozek zamowilam z mamas and papas i adaptory do maxi cosi i mam travel system sesese :) w tym kraju napradwe mozna kupic zeczy za bez cen w super stanie bo ludzie maja kase i nie zdzieraja do konca tylko kupuja nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krisanaa
a bezcen napisałam oddzielnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, ja właśnie wróćiłam z wesołego miasteczka, bo u nas w mieście rozłóżyli:P Oczywiście nie jeździłam, tylko patrzyłam ja moja rodzinka szaleje hehe:D A co do smarowania, to jak była w Polsce kupiłam wszytsko bambino, oliwke, mydełko i krem do twarzy, ciała i pupci , bo mi mama powiedziała żeby Bambino kupić bo najlepsze dla maluszka, a potem byłam u mojego taty( moi rodzice sie rozwiedli jak miałam 3 latka) i kupywałam u niego w aptece wszytskie pierdoły potrzebne do pielęgnacji malucha i dla mnie, potem okazała się że nie musze płacić, a liczyłam tylko na rabat:P No i jego żona dołożyła mi od siebie też kosmetyki BaMBINO, chusteczki, małą oliwke, krem do ciałka i twarzy( inny niż ja kupiłam, bo ja mam z cynkiema ten z pentemolem) i szampon:D także mam zapas, a czy będzie uczulac to sie zobaczy. Też dużo słyszałam o J&J, że uczula, ale może akurat u Ciebie Krisana będzie ok:) Spadam wcinać lody, mama szykuje:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny:) ja do kąpieli uzywam oliatum i dolewam tez oliwę z oliwek zwykłą i niczym nie smaruję i nic nie wcieram po kąpieli, bo to wystarcza co drugie kąpanie myję włoski szamponem J&J, no i mam tez krem oliatum do buźki, ale nie używam, i bepanthen do pupci- teraz też juz rzadko używam, bo nie ma potrzeby, pupcia ładna, niedawno tez kupiłam talk J&J i zasypuje małej pod paszkami bo zauważyłam że jej sie odparzały dzisiaj rano dostałam wiadomośc że wczoraj wieczorem moja koleżanka urodziła dzidzię 15 dni po terminie, trzymali ją w szpitalu od soboty rano i wywoływali tabletkami poród, po 2 dniach na wieczór dopiero zrobili cesarke- masakra, to się bidula umęczyła, a dziewczynka wazy 4700 i ma 56cm!! w Polsce to chyba by raczej zmierzyli wszystko przed i szybciej zdecydowali się na cesarkę..najważniejsze, że wszystko dobrze sie skończyło, może uda nam się dzisiaj odwiedzić ich w szpitalu:) moja malutka wczoraj skończyła 3 miesiące, nagraliśmy film z tej okazji, bo jest ostatnio taka śmieszna, że jest co nagrywac, jak jej śpiewam to spiewa po swojemu razem ze mną, a najśmieszniejsza jest jak ją biorę do lustra, piszczy do dzidziusia w lusterku i śmieje się jak szalona, bo widzi że dzidzius sie tez śmieje, normalnie padam śmiechu z niej.. milka- ja mam nianie angelcare i jest świetna :) cały czas używam nasłuchu, pokazuje temperaturę w pokoju małej, naprawdę fajna sprawa, ale przyznam że monitoru oddechu nawet nie uzywałam, bo mała spała w kołysce obok nas i słyszałam oddech, a teraz to już silna z niej kobitka i nie potrzeba krisana, masz rację!to raj że tak tanio mozna na carboocie rózne rzeczy kupic, to są plusy bycia w UK..juz sam fakt ze mogę kupic sobie ksiązkę za 30pensów to dla mnie radość przeogromna:) - kary w bibliotece musiałam wyższe płacić za nieoddanie w terminie;) ostatnio kupiłam tez słodką różową lampkę nocną do pokoju małej za 1f !!! widziałam tez karuzelkę na pilota, taką super kolorową, pełno zwierzaków i żałuję, że nie kupiłam, bo tylko 5f a jak nowa, a mała by miała nowy gadżet..może nastepnym razem marcia-te biegunki i skurcze to mi sie z porodem kojarzą :o jak same bóle to ok- bo to przepowiadające i niegroźne, ale jak z biegunką to już niedobrze okresu nadal nie mam i juz z mężem sie nakręcamy, plany snujemy jak to będzie..uhhh.... milka- ja tez w ciązy lody uwielbiałam, objadałam się nimi jak szalona..i wiesz co? zostało mi!!!...nadal nie moge bez lodów i jem ich dużo więcej niz przed ciązą, dlatego pewnie te 3kg na plusie ciągle mam :o aurela- ty już możesz rodzić:) masz moje pozwolenie :P a posta napisz jeszcze raz bo ciekawa jestem co tam u ciebie, wiem, że się męczysz w ten upał ale ja i tak zazdroszczę ci tej pogody oliwia- ja tez uzywałam najpierw fairy non bio żel, ale persil non bio okazał się lepszy- dostałam próbkę i jak spróbowałam to od razu róznica i teraz go kupuję, a płynu do płukania tez uzywam od początku, też fairy-bo ubranka po nim mięciutkie i jednak wg mnie warto, do prania polecam żel- nie proszek, bo wiadomo proszek moze się nie spłukac dobrze madaa daleko masz nad morze? my jakies 50km i z małą jeździmy 2 razy w miesiącu żeby pooddychała jodem milka- powiem ci na pocieszenie, że moja znajoma( razem w szpitalu po porodzie lezałysmy) urodziła synka w 33 tyg i super z niego chłopaczek, zdrowy, duży i silny :) a wazył niecałe 2kg po urodzeniu dobrze że mi się posty nie kasują, bo takich wywodów nie chciałoby mi się jeszcze raz pisac, a teraz póki mała śpi to się mogę wyżyć:P majówka- co u was słychać? jak mała po szczepionce? ja wzięłam na wszelki wypadek paracetamol na recepte dla niej i dali mi takie dwie wielkie flaszki..hihi, chyba na 10lat wystarczy :) a sól fizjologiczną mi przepisali w takich pojemniczkach jednorazowych w sumie chyba z pół litra tego..ale bardzo się przydaje, bo przemywam nosek, oczka tym, więc jak byście miały okazje to tez poproście o receptę mojej małej cały czas łzawi oczko:( boje sie że kanaliki łzowe jej będą musieli udrażniać:( kurcze, spadam, bo zaraz ksiązkę wam napiszę:) a to dlatego że gadać mi się chce a nie mam z kim:( wszyscy w pracy, a mąż śpi ..nawet dziecko śpi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tease fajne posty piszesz i fajnie sie Ciebie czyta :) My mamy 100 z haczkiem nad morze, wiec tez nie tak daleko i czasem mozna sie wybrac. Tease mam pytanie odnosnie tego Oliatum, kiedys dziewczyny pisaly (nie pamietam kto, moze Ty) ze mozna dostac na recepte tutaj. Wiesz cos o tym? Trzeba isc do GP i poprosic? Moge dostac teraz czy po urodzeniu dziecka? Mialam Nivea kupic ale duzo osob chwali Oliatum i chyba jestem sklonna sprobowac ta firme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tease a jak nazywa sie sol fizjologiczna?przepisal ci gp?ja mam wizyte za 3 tygodniu.Wlasnie wy tez mialyscie kontrole po 6 tyg.jak to wyglada?.ja tez zamierzam kupic oilatum.poloznej jak spytalam poloznej nie wiedziala co to jest.ja poki co uzywam kosmetykow z body shopu. polozna tez mi doradzila oliwke z oliwek do kapieli. moja mala juz w sobote skonczyla 3 tygodnie.schodzila ja strasznie skorka na poczatku,jpodobnie jak nam skora po opalaniu.teraz juz jest ok.ja mysle ze to samo mialo zejsc i zadne kosmetki nie pomogly wtedy. dzisiaj amelka mi sie przekrecila calkowicie w poprzek.rozkopuje sie.kopie nozkami jakby jezdzila na roweryku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madaa- miło mi że ktoś czyta moje długasne posty i przy tym nie zasypia :D co do oliatum na recepte, to majówka o tym pisała, ja jeszcze nie prosiłam, ale przy najbliższej okazji na wizycie u gp poproszę, bo to dość szybko idzie, a jest drogie, a dzidzia ma po tym ciałko aksamitne jak brzoskwinka, więc naprawdę polecam no to kawałek masz nad morze, niby na wyspie mieszkamy, a jednak daleko ...ale i tak warto się wybrac na spacerek i pooddychać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziulek ta sól sie nazywa: irripod, sterile normal saline, 25x20ml pods - ja poprosiłam o cos to zakrapiania noska bo mała ciągle w nocy miała zatkany i mi to przepisali, tę kontrolę po 6tyg to miałam w dniu szczepionki i lekarz małą tylko rozebrał, obejrzał, sprawdził bioderka i tyle, tak mi sie teraz przypomniało, że miałam już kiedys napisać do dziewczyn, które jeszcze nie wiedzą: u mnie 2 razy w tyg są godziny, w których mogę po prostu przyjść z dzieckiem bez umawiania się i zważyć, zmierzyć małą, poradzic się położnej(baby clinic)- u was tez pewnie cos takiego jest- po urodzeniu malucha health visitorka powinna wam dac namiary na wszystko, jak nie, to pytajcie, są tez różne ciekawe zajęcia dla młodych mamusiek z dzidziusiami w sure start children centrach, healh vsitor da formularz do rejestracji i wtedy będą do was informacje do domu przychodzić o zajęciach, jakie są organizowane, np baby massage, grupy wsparcia dla kobiet karmiących piersią(peer support) czy też zajęcia z fizjoterapii, żeby szybko odzyskać formę po porodzie, wszystko za free, do tego zabawnie i miła atmosfera, mimo że mój angielski pozostawia wiele do życzenia i często nie rozumiem, bo u mnie akcent jordi(taki na wpół szkocki) a w grupie zwykle same angielki..to byłam parę razy z małą i super się bawiłam, więc polecam wam dziewczyny takie zajęcia, w Polsce niejedna mamuśka może o czymś takim tylko pomarzyć:) dodatkowy plus, to taki, że mozna poznać inne mamuśki, pogadac sobie i się poradzic, czasem są połozne które mogą wypisywac recepty- to tez wtedy mozna o cos poprosic i wypisze na miejscu pisze o tym, bo ja wszystkich rzeczy dowiedziałam się dopiero po porodzie, więc moze którejś z was się przydadzą te informacje no to masz siłaczkę madziulek ...hihi, uważaj żeby się kocykiem nie zakryła jak tak szaleje w łóżeczku:) ale dzisiaj gaduła ze mnie :P ...a mała bryka na leżaczku, nie chce mi się isc na spacerek, ale trzeba:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×