Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nikusiaczek001

Panny Młode 2011 a przygotowania

Polecane posty

ja też nie - wybiorę się w następnym tygodniu to chyba będzie 24lipiec a potem dzień przed czyli 26sierpień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja słyszałam to już od kilku osób, zresztą nawet na karteczkach do spowiedzi był zapis że do pierwszej przystępuje się po daniu na zapowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dostałam kartkę jakies 2 tyg temu i kazał nam iśc do spowiedzi, mimo iż na niej jest napisane że po zapowiedziach, jak napisała mila a zaś na zapowiedzi kazał nam przyjśc 29.07 i dać, widąc co parafia to inne zwyczaje. A że teraz byłam na wakacjach to jeszcze jakoś nie udało mi się odwiedzic konfesjonał, ale do 29 na pewno odwiedzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo a widzisz u mnie tego nie ma :P w sumie w naszym przypadku, spowiedź przedślubna nie różniła się niczym od tej normalnej...tylko po prostu zaznaczyliśmy na początku, że to taka a nie inna spowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z tymi zapowiedziami, to rzeczywiście co kościół to inne zasady...skoro Renixxx kazał przyjsc dopiero 29 lipca, a u mnie w kościele dzisiaj poszła już druga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejbisi1986
Ja mialam slub 25 czerwca i narzeczony poszedl do spowiedzi 7 czerwca a potem 24 czerwca i ksiadz sie nie czepial chociaz tez sie balam ze to za krotki odstep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w ogóle z tymi zapowiedziami to dzwnie jakoś, bo ostatnio jak spisywaliśmy protokól to chciałam dać na zapowiedzi, to ksiądz powiedział ,że to za wcześnie i przyjśc w tyg przed niedzielą 31 lipca kiedy poszłyby pierwsze, a że będziemy na wakacjach akurat to musiliśmy je skrócić do piątku i przyjechać aby dac na zapoweidzi, jakby ksiąd znie mógł wziaśc wcześniej pieniażków i zapisać. I dopiero wtedy da kartkę dla Wojtka, aby on to załatwił w swojej parafi. I jakoś to dziwnie wyjdzie, bo moje ostanie pójdą 14sierpnia, a mego W 21 sipernia na tydzień przed ślubem i wtedy ma donieśc kartkę ,że nie było przeciwskazań do zawarcia związku małżeńskiego(a moj przyjedzie dopiero w czwartek, 2 dni przed śubem i taką kartkę mu dopiero wtedy da), dla mnie to wszystko jakby na ostatnią chwilę. Moja znjoma ma ślub jakoś 17 września, i jej zapowiedzi i narzeczonego idą jedocześnie w obu parafiach już 14sierpnia. Zgłupiałam przy tej kościelnej samowolce, czy nie powinno byc tak samo w każdej parafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nasze Zapowiedzi wiszą od wczoraj i jest podana data od 16 do 27 lipca. To są równe 2 tygodnie więc wyjdą jeszcze raz na tydzień na pewno w sierpniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ufff Dziewczynki ja juz jestem 2 tyg po swoim ślubie, niestety nie wszystko poszlo jak chcialam, pogoda nie dopisała, chociaz nie było zlewnego deszczu, ale mżyło :( i kwiaciarka niestety ale narobiła szumu na 4 godz przed weselem, bo zrobiła nie taki bukiet, jak chciałam..... nom ale reszta po prostu bajka, wlasne wesele przelecialo jak 5 min..... hehehe czekam na zdjęcia... Ps. a u mnie z kolei z zapowiedziami to jest tak, idziesz, zamawiasz sobie ślub, jak nie ma innych par w tym dniu to masz z góry na 16 :) za zapowiedzi nie daje się żadnej kasy, tylko pózniej po ślubie jak zachodzisz płacić za ślub to zależy który ksiądz, bo Proboszcz mówi co łaska, ale nam udzielał ślubu młody nasz ksiądz to powiedział konkretną kwotę 500 zł, ale dałabym i więcej bo wyglosił nam i tylko nam taką konkretną mowę, nawet zlepił coś takiego z naszej historii naszego związku (my mieszkaliśmy ze soba po sąsiedzku, 3 domy dalej od siebie i ksiadz o tym ujął własnie w kazaniu i pozniej na koniec) :) A zapowiedzi lecą zawsze 3 u mnie w parafii i ostatnia, czyli 3 zawsze wygłoszona zostaje na 2 tyg przed ślubem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jak tam dziewczny przygotowania? U nas zaczela sie bardzo kurczyc lista rzeczy do załatwienia...w sumie to zostało tylko kilka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmn.. My mamy już w sumie wszystko ?! Tylko sprawy ''Kościelne'' ale to wszystko w swoim czasie. W zeszłym tygodniu kupiłam brakującą bieliznę itp. Jutro zamierzamy zarezerwowac bilety na podróż poślubną na którą wybieramy się pod koniec września :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to super :) my po ślubie wybierzemy się na kilka dni w taką mini podróż... a w taką konkretną mniej więcej w lutym-marcu. Póki co ja jestem za Turcją, ale zobaczymy jak dużą będę miała siłę przeżycia :) Ale marazie myślę o piwie :D Kupiliśmy cały alkohol, tylko tego nam brakuje...a wyszło, że dość sporo nam potrzeba. Na szczęście to już końcówka, stwierdzam i tak że najgorsza część jaką przyszło nam załatwiać to transport, bo wyszło że potrzebujemy 2 autokary :/ A okazało się, że u mnie w mieście wszystkie zostały zarezerwowane przez inne miasto...i nie ma nic. W ogóle widze, że nasze forum umiera...czyzby wszystkie były tak zajete przygotowaniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a może ktoś wybiera się na Teneryfę we wrześniu?? tam podobno jest fajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też jestem od czasu do czasu bo teraz trochę wrozjazdach jestem, a to z koleżankami w beskidzie, teraz nad morze z moim, póki moge to jeżdze bo w sierpniu to już za pewnie nei rusze się nigdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też jestem od czasu do czasu bo teraz trochę wrozjazdach jestem, a to z koleżankami w beskidzie, teraz nad morze z moim, póki moge to jeżdze bo w sierpniu to już za pewnie nei rusze się nigdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my z kolei dopiero po ślubie odetchniemy...bo teraz i jeszcze mieszkanie nas trzyma, no i praca mojego męża :/ ale później odbijemy sobie wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my z kolei dopiero po ślubie odetchniemy...bo teraz i jeszcze mieszkanie nas trzyma, no i praca mojego męża :/ ale później odbijemy sobie wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mam opcji odbicia po ślubie, mam wolne tylko do środy a potem do kieratu.... a w miedzyczasie chcę sprzedac swoje mieszkanko, mój rozliczy się z siostrą, dobierzemy kredyt kupimy coś wspólnego, chciałabym to do czerwca przyszłego roku załatwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może i wina wakacji, ale wydaje mi się że sporo dziewczyn się wykruszyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może już są po ślubie i załatwiają inne formalności lub są w podróżach poślubnych :) albo po prostu skoro są już po to się nie wypowiadają ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×