Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CO SIE STALO ZE JESZCZE NIE MA

LISTOPAD 2010

Polecane posty

Pikalinko czemu kupujesz leki, skoro tutaj sa dla dzieci za darmo? Wystarczy isc do lekarza i powiedziec co sie potrzebuje i jaki jest problem. Oczywiscie jak juz dziecko bedzie zapisane do lekarza.Dostaniesz recepte i w aptece nic nie placisz. U nas zamiast Sab Simplex, LEFAX byl hitem,bo ma pompke i dozuje sie bezrposrednio do buzki. W nocy nie trzeba odliczac kropel na lyzeczke itd. One maja taki sam sklad, tylko inna firma i smak. Co do szwagierek to ja mam dwie. Z jedna sie nie odzywam, a z druga jest ok. Obydwie mamy czasem za duzo do powiedzenia,ale suma sumarum jakos sie dogadujemy. Ale na rodzine meza nie mam co liczyc w ogole, pod zadnym wzgledem. Ma jeszcze brata. Sa tutaj w Niemczech i mieszkaja 15 min od nas,a widujemy sie z nimi zadziej niz ja z moja siostra co mieszka w Rzymie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka ja mam ostatnio gorsze dni jeśli chodzi o samopoczucie, jakaś jestem podkurzona i napięta. A pozatym chyba mi ciśnienie nie pasuje :P co do butelek... z aventu są w porządku, tylko mojej małej nie podszedł aventowski smoczek, ale pasują do nich także smoczki "lovi", które mała ssie do dzisiaj. Ogólnie z powodu smoczków kupuję butelki lovi, są w superfarmie. rozstępow chyba nie mam albo ich nie widzę, ale brzuch mi strasznie rośnie i mam wrażenie ze pęknę zanim urodzę :-D A jeszcze nie doszłam do etapu kiedy przewracając się w nocy z boku na bok trzeba przerzucać brzuch. Mnie koleżanka straszyła że rozstępy ogą się pojaiwć z dnia na dzień. W pierwszej ciąży mnie ominęły ale teraz mam starszą skórę :P Ja mam w porzadku szwagierkę, bardzo miła i zainteresowana dzidzią, ale nie mamy ze sobą za dużo wspólnego i pewnie kumpelami nie zostaniemy. A właściwie to zostanie szwagierką za rok... ślub planowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja po szkole. Ogolnie spoko bylo, Z plecami troche gorzej, ale coz zrobic. jeszcze tylko 3 dni. A pozniej koniec na pare miesiecy i znowu :( No cos za cos Za to podobal mi sie wzrok ludzi w klasie:P Przez 6 tyg. brzuszek podrosl troche i wszyscy ahy i ohy rzucali w moim kierunki :P Wariaci:P asia 25 u mnie tez dziwacznie z tymi tygodniami ;/ niby 30 tydzien z tych tabelek , z obliczen lekarza 29, termin porodu i mam na 7 listopada a co wyliczam we wszytskich kalkulatorach to bede rodzic pod koniec pazdziernika :( Mam nadzieje ze zdaze i poczekam na powrot poloznej, bo jedzie na urlop i wraca 23 pazdziernika :P Damy rade. Strawberrrrry -> co do moich nocek to tez masakra.. Wstaje kilka razy do kibelka, zrobie pare kropelek, i sru do lozka, a tu jak mi sen odchodzi, to maz za uchem za glosno oddycha, to z boku na bok sie turlam... Ale czytalam ostatnio ze matka natura wie co robi,ze tak czmychamy nocami do wc. Juz uczy nas wstawania do malenstwa w nocy :P Ale oczywiscie nasze pociechy beda grzeczniutkie i beda spaly cale nocki, zeby mamusiom dac sie wysypiac :):) :P Zareczona -> tak wiem ze za leki dla dziecka nie trzeba tu nic placic. (jeden plus). A z tymi kropelkami to tez sie wkopalam, bo kumpela strasznie mnie prosila zeby jej to kupic i wyslac, i wyszlo co do czego, ja z paczuszka na poczte biegne, a ona mi dzwoni ze znalazla tansze na internecie... wiec...masz tu babo placek 😠 zostawilam sobie. Moze jeszcze "uda" mi sie je sprzedac komus z innego kraju:) Ale w razie czego w szafce sa :) Dzieki za info co do drugiego, zaraz sobie spisze nazwe zeby wiedziec. a takie mam pytanie jeszcze, czy wraca ci twoja ubezpieczalnia za twoje leki ?? Np witaminy itp. (pytam z ciekawosci, jak to z lekami dla nas jest) Co do butelek z Aventu tez slyszalam ze sa dobre. No nic pora sie ruszyc na sklepy po "lekkie" zakupy, dla bobaska. kelis1 u mnie jak na razie odpukac rozstepow brak !! Troszke pojawilo sie w biuscie ( o 1 rozmiar mam wieksze)) ale maz mowi ze nie widoczne i sie tylko puka w glowe, ze sobie cos ubzduralam. No mam nadzieje, ze zostanie tak do konca :) Ok Dziewczynki ide zabawic sie w dobra zonke i zrobie mezusiowi kanapki na jutro do pracy :) Niech pozna moje dobre serducho :):) Kolorowych i przespanych nocek wam zycze 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dziewczyny. Z tego co widzę, to kupujecie całe zestawy butelek do karmienia, więc zakładacie, że nie będziecie karmić piersią? Bo na wszelki wypadek (gdyby nie było pokarmu) to wystarczy chyba jedna butelka na razie. A później można dokupić resztę, jak dziecko będzie karmione sztucznie. Już sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurdę to ja jak nie wstaję na siku w nocy tzn że mnie natura nie przygotowuje na wstawanie do dzieci??? :) Zdarza się, że wstaję raz albo wcale. Ale za to w wynikach wyszły mi białe i czerwone krwinki w moczu. Jutro wizyta ciekawe co doktor na to ale z moczem to ja mam problemy calutki czas odkąd jestem w ciąży. Glukoza wyszła dobrze, po godzinie 114 więc hurrra nie mam cukrzycy. Zdecyduje się i ja na Avent ale smoczki uspokajające kupię z tommiego bo są pakowane po dwa i kolorowe więc będę miała różne dl moich łobuzów. Ja kupuję cały zestaw bo przy bliźniakach raczej pewne jest że będę je dokarmiać z butli. Jak nie mieszanką to będę ściągać mleko bo z dwójką to ja nie wyrobię na cycku :) Miłego dnia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moni_85 - w temacie wesel i głośnej muzyki, to czytałam, że w brzuszku dzidzia ma wszystko wytłumione i najważniejsze, aby słuchać tej muzyki, którą się lubi, żeby małe po porodzie było do niej przyzwyczajone. A poza tym ponoć dzieci w brzuszku bardzo lubią jak mama tańczy i się dobrze bawi / cieszy - wtedy fajnie nimi buja a miły nastrój tez im się udziela. Więc ja bym przed weselem spytała lekarza, czy wg niego nie ma przeciwwskazań i jak powie że nie, to bym poszła i się dobrze bawiła. Tylko się nie przemęcz, jak poczujesz, że już pora iść się położyć spać, to po prostu przeproś i idź, na pewno wszyscy zrozumieją. Co do teściów i szwagierek, to nam się z mężem chyba strasznie upiekło. Ja mam fajnych teściów, troskliwych i sympatycznych. Szwagierka i szwagier też zainteresowani i jest o czym pogadać. Moja cała rodzina przepada za moim mężem. No ale we wszystkim zawsze jest jakaś dziura - jak na złość obie rodziny mieszkają 400km od nas, więc za często się nie widujemy :( I przy dzidzi tez nie będą mogli za bardzo pomóc na codzień. No ale cóż - wolę i tak to niż drzeć z kimś koty. A rozstępów - odpukać - na razie nie mam i mam nadzieję, że się nie pojawią. Smarowałam się mustelą, teraz pharmaceris. Smaruję się dużo, nawet po kilka razy. Tak żeby nie czuć ciągnięcia i swędzenia skóry - ona te wszystkie warstwy błyskawicznie wchłania, więc chyba potrzebuje... A propos butelek to ja właśnie bardzo chcę karmić piersią, ale chyba na wszelki wypadek kupię jakąś, żeby w razie czego już była. Jak się nie przyda na początku, to potem na jakieś piciu się przyda. Tylko właśnie nie wiem, czy kupić zestaw czy 1szt. Zestaw chyba tak samo się na później przyda jeśli nie na początku - wiecie coś na ten temat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Awiec! Jak bedziesz karmic to przyda sie 1 mala buteleczka i to dopiero od ok 4 miesiaca. A potem juz te duze pojda w ruch i to mowie potem ok roku! Ja karmilam 10 miesiecy, obiadki zaczelam wprowadzac w 4 miesiacu i butelka mi sie dopiero wtedy przydala jak dawalam cos popic do obiadku, po obiadku i tak byl dodatkowo cycek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Kelis1- ja smaruję sobie piersi, brzuch, boczki, pośladki i uda następującymi kremami: mustella, ellancyl i phramaceris. Do tego raz w tygodniu pilling. Czytał, że skóra na brzuchu i piersiach jest najbardziej delikatmna więc tam należy bardzo ostroznie wmasowywać lub delikatnie wklepać. Ogólenie rzecz birąc chodzi o masaż i nawilżanie. Póki co nie zrobiły mi się żądne rozstępy, ale wiem, że potrafią się - te zmory- zrobić z dnia na dzień, bądź w trakcie porodu. Wiele jest też opinii, że smarowanie nic nie daje, ale wolę się smarować i ich ewentualnie dostać niż pluć sobie w twarz, że może gdybym smarowała.... Teorie co do krmów sa przeróżżna, ale nie znam nikogo kto zdecydowałby się na samorwanie polowy ciała i obserwację :) Ja w domu sobie siedzę na L4 - oskrzela. Wypoczywam, bo ostatnie wolne było w czerwcu. Szefowa ze strachem przyjęła mój dzisiejszy telefon i penie juz knuje, że nie wrózę już do pracy, a ja zamierzam się w niej pokazac dokładnie w najbliższy poniedziałek. Mąż wrócił z festiwalu i przywiózł pierwsze ubranko dla naszego dziecka, cudowną koszulkę z napisem Daddys lil devil- w przyszły roku pojadą razem, a mamunia sobie odpocznie :)) Z racji pozostawania w domu dziś będziemy mieli obiad. Mam ochotę na kukurydzę, mniam już nie mogę się doczekać. Póki co korzystam z wolnego czasu i przeczesuję internet z opublikowana listą potrzebnych dla dziecka rzeczy robię swoiście księgową rozpiskę - co, gdzie i za ile. Co do butelek - to też nabęde te z firmy Avent. Słyszałam, że nawet jeżeli zakład asię karmienie piersią to należy zaopatrzyć się chociaż w dwie sztuki. Niestety nie jesteśmy w stanie przeiwdzieć wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pikalinka... lekarze liczą skończone tygodnie, dlatego mówi że 29 tydzień. Ja mam termin na 6 lsitopada ale mi wychodzi że mam skonczony 28 i 3 dni, więc może rzeczywiście masz wcześniejszy termin porodu niż 7 lsitopad. Wogóle trzeba się liczyć z porodem od skończonego 38 tygodnia, ale pierwsze ciąże zwykle dziewczyny przenaszają. No to tłumacz małemu że musi czekać na położną :P Ja w pierwszej ciązy ubzdurałam sobie że urodzę 26 /tak sobie wyliczyłam/ i choć lekarz wyliczył mi termin na 30 to urodziłam w mojej dacie :-D Moni... butelki się zawsze przydają, ja moją karmiłam do 8 miesiąca a potem podkarmiałam ale najczęściej używalam butelki do soku marchewkowego i wody... na poczaktu małą bo Lidi się lepiej trzymało a potem dużą. Wogóle sok marchewkowy strasznie brudzi, więc miałam osobną buteleczkę 150 ml do soczku. Oczywiście są mamy które wogóle nie dają butelek /od razu przeskakują na kubeczki/, ale mi bylo wygodniej z butelką bo mała sama piła. A mój dentysta mówił że to nei wpływa na zgryz więc co się miałam męczyć. lenna... z zapasem smoczków poczekaj na urodzenie dziecka. Wszystkie dzieci moich kolezanek miały inne preferencje, łobuzy. Niekiedy dana firma małemu nie podejdzie. Mojej nie podchodziły tzw. anatomiczne a polubiła sopelkowe, ale też tylko canpola /no i dobrze przynajmniej tanie :P/. A niektóe dzieci wogóle nie chcą ssać smoczków. Awięc... moze dlatego tak dobrzez żyjecie że tak daleko są :-D Zawsze zdążycie się stęsknić. Maja... ja w pierwszej ciązy brzucha nie smarowałam /tylko czasem po kąpieli oliwką dla dzieci/ a rozstępów nie miałam. Od 20 tygodnia miałam twardneinia brzuszka i ginekolog radził za duzo go nei macać /nawet ograniczać głaskanie/ bo to podobno potęguje skurcze. Ale ja mam raczej tłustą cerę, więc może dlatego nie ucierpiaął za bardzo. Zobaczymy teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wam :) Ja jeszcze nie mam rozstepow ale po 1-szej ciazy mam ich tyle, ze jak za 2 ciaze :) adzis bylam u gin i przybylo mi 1,5kg przez 3tyg! ojej... nabralam rozpedu :D Jesli chodzi o szwagrostwo to siostra meza mieszka na stale w stanach i widzialam ja 1 raz miesiac temu ale tylko 2 dni wiec trudno sie wypowiedziec a brat meza jest ok choc odrobine ciapowaty, za to jego zona jest super zabawna i dobrze mi sie z nia rozmawia choc tylko 2-3 razy w roku po parenascie minut) Spedzilismy dzis z mezem super extra nocke w mieszkaniu kolezanki (kiedys tez jej pozyczalismy swoje) i w koncu nie musialam gryzc poduszki w trakcie... :D hi hi (mieszkajac z mama niestety trzeba) lece robic obiadek i troche sie zdrzemnac papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak tak piszecie o tych szwagierkach to zaczynam się cieszyć że mój mąż jest jedynakiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aisha_hm - hehe, to się ciesz, że nie masz ani jednej szwagierki. Bo mój M ma czworo braci i jak na razie dwóch po ślubie i obie szwagierki wredne baby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaAnia...ale sie usmialam z tym pozyczaniem mieszkania. Jak za starych dobrych czasow hehe. Trzeba sie ukrywac przed rodzicami. Powiedzcie mi mamy, ktore juz maja swoje pociechy...jak je przygotowujecie na przyjscie dzidziusia? Szykujecie cos specjalnego dla juz obecnego,zeby nie czuly sie odrzucone? No i jak rozwiazujecie problem z pokojem? Nowe bejbi w sypialni czy u wiekszego dzidziusia w pokoju? Ja mam rozne opcje i nie wiem na co sie zdecydowac. Milej nocki.Do mnie wlasnie za 10 min przyjdzie fryzjerka na pasemka :-) Maly relaksik sie przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia25: Wg wczorajszego USG wyszło równe 28 tygodni. Ostatnią miesięczke miałam od 26.01 do 31.01.2010r. Pikalinka: Masz już wizyty co 2 tyg., czy jeszcze nie? Bo ja byłam wczoraj u lekarza i mam już wizyty co 2 tyg. Następną 27 sierpnia, a później 6 września. Wszystko jest wporządku ale chyba troche za szybko na te częstsze wizyty. Tu w tych Niemczech wszystko inaczej mają :P Nie dostałam nagrania z USG :( Bo podono coś się zepsuło. Nawet zdjecia nie dał jak zawsze. Ale słyszeliśmy serducho, bo miałam KTG :) No i jak to lekarz powiedział "w dalszym ciągu mamy chłopca" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Byłam u dentysty i znów mam zatrutego zębca ;(. Już myślałam, że mi zaleczy bo nie bolało jak borowała, a tu nagle poczułam ból i stwierdziła, że nie będzie męczyć ani mnie ani dzidziusia. Cały dzień boli mnie żoładek i w plecach w dole po lewej ;(. Dziewczyny możecie mi coś powiedzieć o tym wózku??? Widzieliśmy z mężem w sklepie i lekki jest bardzo. Mężowi się spodobał. Nie mogę znaleźć opinii na jego temat. http://allegro.pl/item1177193564_wozek_chicco_3w1_trio_enjoy_fun_kol2010_mix_kolor.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaAnia -> Nie no super romantic nocka :):) az pozazdroscilam trche :) Swietnie napisane :) pestycyda -> za tydzien mam wizyte to sie pewnie dowiem co ile bede miec wizyty. No to super ze wciaz u was chlopak i serduszko bije :) Ja tez powinnam miec juz ktg zrobione, wiec moze naslucham sie jego serduszka. A ja sie nie moge juz doczkac tej wizyty bo nie moge poradzic sobie z tymi moimi plecami :( Wczoraj pol nocy nie spalam, bo mnie tak bolaly :( W sumie to nie kregoslup tylko w krzyzu mnie lupie. Niech mi w koncu przepisze jakies tabletki albo masc...:( Ankanka-> dzieki za wyjasnienie calej sprawy z tymi tygodniami, bo ja jestem zielona teraz w ktorym dokladnie tygodniu jestem. Ale zmolestuje mojego gin o wyjasnienie co i jak. Spijcie spokojnie mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny ja obecnie jestem w 28 tygodniu i tak sie zastanawiam czy zaczełyście kompletować wyprawkę dla dzidziusia bo ja mam dopiero 2 pary śpioszków i ciągle wydaje mi sie ze jest za wczesnie na szukanie wózka a po zatym nie chce zapeszac czy wy tez tak macie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowkaa25
ja mam juz komode zajętą - sporo rzeczy co podostawałam i pokupowałam - nawet pościel i kocyki żeby to poprac jeszcze we wrześniu żeby fajnie poschnęło i potem mieć czas na prasowanie - mam też nawet łóżeczko - może za wcześnie ale jak już minie 30 tydzień to potem bardzo z górki a mam czas wybierać i jeszcze siły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie Ankanka- mam nadzieję, że ze mną ciąża obejdzie się w tak samo łagodny sposób. Niestety - a nie wiem skąd się to bierze- będąc w ciąży mam problemy z akceptacją swojego wyglądu. NIgdy nie miałam figury modelki, ale uważałam, że wyglądma ok :) A teraz... Dlatego smaruję się, masuję, zwracam uwagę na to co jem ( chyba pierwszy raz w życiu), chodzę na ćwiczenia dla pań w ciąży. Zareczona- ja nie ma w prawdzie jeszcze pociechy, ale koleżanka, która spodziewała się drugiego dziecka miała taki pomysł: jej starszy syn miał wtedy straszną jazdę na Myszkę MIKI i ona zachęcała go do opowiadania o tej myszce brzuszkowi. Będąc kiedyś w sklepie kupiła koszulkę myszki MIKI i ukryła ją przed nim. Jak odwiedził ją w szpitalu, po narodzinach małej, dała mu tą koszulkę, jako prezent od siostry. Mały pokochał siostrę od razu. Czytałam też ostatnio art. o przygotowaniu dzieci na przyjście rodzeństwa i wspominali tam o książeczkach na ten temat. Poszukam tej gazety to może będzie tam podany jakiś tytuł. Drugi dzień w domu na L$ i juz dopada mnie nuda. Człowiek sobie nigdy nie dogodzi: jak chodze do pracy to jedyne co mnie tam trzyma to świadomość, że nie muszę pracować, ale jak już siedzę w domu to cały czas myślę o pracy. Pozdrówka dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasolinka - ja usłyszałam w szkole rodzenia ciekawą opinię, że zimą wózki z podwójnymi kółkami nie za dobrze się sprawdzają, bo śnieg się między nie nabija i się blokują. Brzmi logicznie, więc jeśli nie masz super odśnieżania co zimę koło siebie, to może lepiej wybrać coś z pojedynczymi kołami. My się zdecydowaliśmy na taki wózek: http://tiny.pl/h7k6b Jest lekki tylne koła większe, więc w trudniejszym terenie czy kopnym śniegu zawsze można się ratować i tyłem go kawałek pociągnąć. Ale głównie ze względu na wagę go wybraliśmy (ok 12kg waży cała spacerówka) oraz duże możliwości rozkładania siedziska w spacerówce - możne je rozłożyć zupełnie na płask i malec może wygodnie pospać. co do szwagierek - zastanawiałyście się kiedyś, co one myślą o nas??? :]]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pestycyda- ja O.M 23.01-26.01.2010. na usg potwierdzil dziewczynke, podal mi tylko wymiary glowki, ktore sa na 30t.1d i kosci udowej 29t.1d. dzidzia ulozona juz glowka w dol czeka na rozwiazanie heh. Lożysko ok. nie wiem dlateczego ale usg robil mi radiolog a nie ginekolog i nie mial odpowiedniego sprzetu zeby podac mi wage malej ;/ takze dalej nie wiem... no ja bede liczyc ze mam 29 skonczonych tygodni a idzie 30 ;D ale leci....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my tu ciągle o wózkach, a o fotelikach do samochodu też by trza pomyśleć. Macie już jakieś typy? Ja póki co znalazłam fajną stronę, warto poczytać przed zakupem http://fotelik.info/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja12010
nie mogę się doczekać pątkowej wizyty i usg. Mam nadzieję, że wszytsko ok u mojego dzieciaka. Już cały miesiąc bez zaglądania do niego :) Póki co w brzuchu ciągłe harce. Na usg połówkowym lekarz kolejny raz powiedział, że dzieciątko moje jest baardzo długie więc zobaczymy co będzie tym razem. Co do fotelika to właśnie się zastanawiam, bo jak kupię trójfunkcyjny wózek, a zdecydowałam sę na http://allegro.pl/item1189176169_wozek_fyn_4_ds_firmy_jedo_super_jakosc_w_wa.html to nad fotelikiem nie będę musiała się zastanawiać, ale z drugiej strony fotelik to bezpieczeństwo i może lepiej wózek dwufunkcyjny i dokupic porządny fotelik. Do tego modelu pasują foteliki firmy Maxi Cosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fotelik? no ja na swoj czekam ponad miesiac :D jeszcze nie dotarl ale moze choc kase odzysskam od tego zlodzieja... poczekam jeszcze do polowy wrzesnia i wowczas kupie- aby byl z certyfikatem i nie rozowy! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysmy Maje katowali przez 1-szy miesiac w foteliku i biedaczka tak sie darla jakby ja ze skory obdzierali. Fotelik poszedl na smieci (byl juz uyzywany) a mysmy zakupili pasy do auta montowane do naszej gondoli z Peg Perego.Maja jezdzila na lezaco i byla wniebowzieta,ze w zimie w tych kombinezonach nie musiala sie cisnac w foteliku. Mamy taki wozek: http://global.pegperego.com/kleinkinder-catalogus/2010/Pliko+P3+Modular tylko caly brazowy, bez tych szarych wstawek. Jedna z was pokazywala taki sam tylko z firmy Chicco. Tez mi sie podobal,ale spacerowka z peg perego jest bardziej zwrotna.Nie wiem czy w PL sa takie wozki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×