Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CO SIE STALO ZE JESZCZE NIE MA

LISTOPAD 2010

Polecane posty

Witam wszystkie Mamusie!! Melduję, że kolejne weekendowe odwiedziny u teściów zaliczone, choć przyznać muszę, że wymęczył mnie taki wyjazdowy weekend, że hoho... Miracle10 gratuluję, tego małego - ogromnego szczęścia:P ja laktator mam pożyczony narazie, ale jak okaże się potrzebny kupię sobie własny. Co do pościeli też mam niby bawełnianą zakupioną, ale też wydaje mi się mega szorstka jakaś, dziś pranko jej urządzę i zobaczymy co z tego wyniknie.. Mam dwa rożki jeden cieniutki, drugi grubiutki i tak dumam który wziąć do szpitala... Lou_la ja jakoś też z wodą teraz w swój gust trafić nie mogę... Ostatnio mi posmakował kranowa przefiltrowana, ale to kranówa z małego miasteczka, a nie Warszawkowa, która jest fatalne nie tylko w smaku, ale i w jakości... Odnośnie finansów ja strasznie martwiłam się o nie w sierpniu - bałam się jak to będzie, ja nie pracuje, a dziennie studiuje, więc zero jakiejś kasy, tylko tyle co luby do domu przyniesie... ale dzięki Bogu na razie jakoś sobie radzimy, a dla dziecka mnóstwo rzeczy dostaliśmy od znajomych.. Co do karmienia to też nie wiem na czym będę karmić tak, żeby wygonie mi było... Krzesła niewygodne będą, a łóżko bez oparcia i też jakoś tego nie widzę.. Czas pokaże, co będzie najlepszym rozwiązaniem.. A i jeszcze pytanko bierzecie do szpitala maści, kosmetyki dla dzieci (linomagi i te sprawy). W weekend gadałam ze znajomą która rodziła w Wawie, i gdyby nie sąsiadka z łóżka obok mały miałby ostre odparzenia, bo urodził się z bardzo wrażliwą skórką, a szpitalnych nie dostała, tym bardziej pomocy od położnych... Masakra jakaś.. Mi na szkole rodzenia o tym nie wspominali i tak dumam czy kolejne rzeczy do torby wrzucać.. Jeszcze trochę i pół domu do szpitala zabiorę:P Pozdrówki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Ja dziś po wizycie u gina. Junior ma już 3438g - ciąża 38tyg i 3dni. Szyjka jest coraz miększa, ale rozwarcia jeszcze nie mam. Mam sprawdzać codziennie ciśnienie bo jest wysokie i jej się nie podobało miałam 141/72 i puls 84. Mam więcej odpoczywać i odpuścić sobie już remont. Na szczęście zostało nam wybranie mebli, a później czekanie na montaż, choć terminy realizacji są przerażające ale co zrobić. Chciałabym jak najszybciej wrócić do domku z mężem i synkiem. Aaaa odnośnie mojego Męża to odnalazł się około 6 rano, opierdzieliłam go strasznie. Miał wczoraj strasznego kaca moralnego, mam nadzieję, że do niego dotarło co mu wygarnęłam. Co do kąciku do karmienia to na fotel nie mamy miejsca, więc pewnie będę musiała sobie radzić na łóżku lub krześle. Pewnie bardzo pomocna będzie taka poduszka w postaci rogala do karmienia, zastanawiam się tylko nad jej długością bo są bardzo różne. Brakuje mi jeszcze kilka rzeczy dla naszego malucha? Może coś polecicie ?? Bo nie mogę się zdecydować :( - szczotka z miękkiego włosia - nożyczki do paznokci, wiem że mają być zaokrąglone ale czy takie zwykłe Canpolu są dobre czy raczej kupowałyście innych firm ?? - aspirator do noska Jej Miracle super, że Wam się udało.. Wzruszyłaś nas wszystkie swoja historią :) Życzę Wam Wszystkiego Najlepszego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobietki wlasnie bylam u gin i dostalam zwolnienie do porodu- mam andzieje, ze ZUS nie zaliczy mi tego na poczet macierzynskiego. jakiez bylo moje zdziwienie gdy dzis zobaczylam kase na koncie z ZUS-u. zus placi mi L$ od 4.10 i w sumie nie wiem za jaki okres dostalamczy 7 czy 12-14 bo jesli za 12 dni to strasznie malo... a wogole to ZUS przesle mi info za jaki okres wyslal kase? ja bede dzidzie karmic w lozku bo zaden doatkowy mebel nam sie w pokoju nie zmiesci- no chyba ze na poczatku na krzesle od kompa :) sluchajcie z tego co czytalam to chyba wszystkie poscielki sa takie sztywne- ja mam 2 komplety i niestety chyba dopiero po 20-stu praniach zmiekna :D wolalabym jakas polarkowa czy frotte anuszka u mnie tez auto od wakacji sporo kosztowalo, nawet nie bede pisac ile a jutro zmieniam 2 oponki i pewnie akumulator na zime tez nowy bedzie potrzebny- moj ma 2 lata a i przewody... a jesli chodzi o ubezpieczenie to oplacilam caly rok bo na 2 lata zdziercy az 80zl chcieli wiecej i zmienilam firme z Avivy na Mbank i tam bylo jeszcze 70zl taniej -mam stare auto wiec skladki niewielkie ale 150zl zaoszczedzilam :) lou-la polecam apteki internetowe doz, niektore mamy tez z nich korzystaja bo jest tanio i sa czesto promocje na rozne leki i produkty dla mam i dzieci- za prenatal DHA place ok 20% taniej niz normalnie w aptece. marty88 w szpitalach zazwyczaj sa rozki wiec jesli tylko bardzo chcesz to bierz ale w aucie to Ci sie nie rpzyda bo jak zapniesz dziecko w foteliku? (to moje osobiste zdanie) ja mam probki roznych masci do pupy wiec nawszelki wypadek biore :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marty88 - ja spakowałam do szpitala do pielęgnacji na wszelki wypadek mydełko bambino, płyn do pielęgnacji Hipp, oliwkę Hipp, linomag z różową nakrętką, gaziki, sól fizjologiczna i dziś dokupiłam octenisept do pępka i od razu wylądował w torbie. Nie wiem czy to nie za dużo ale miejsca prawie nie zabiera a chyba lepiej mieć przy sobie. Zastanawiam się jeszcze czy nie kupić sobie maści na sutki. Polecają medeli Purelan lub Bepanthen i też nie wiem co lepsze?? Co do pościeli to dostaliśmy w prezencie od rodziców 2 komplety z firmy ceba beby i też wydaję mi się taka sztywna nawet po praniu i prasowaniu https://cebababy.pl/index.html Choć są śliczne i mam nadzieję, że po kilku praniach będą dużo przyjemniejsze i miększe. Ja za zwolnienia L4 pieniążki dostaję niestety różnie, ale trafiają mi na konto. Choć te opóźnienia strasznie komplikują nasze wydatkami itp. Kiedyś dzwoniłam do ZUS-u, bo bardzo długo nic mi nie przelali i podobno zależy to od naszych pracodawców, czy kadrowych kiedy wyślą nasze zwolnienia. ZUS ma 30 dni na wypłatę świadczenia od otrzymania zwolnienia i płaci dokładnie za tyle dni na ile było wypisane zwolnienie. Koszty niestety u nas również z miesiąca na miesiąc coraz większe, a to nam się autko psuło, niespodziewane wizyty u dentysty itd. Jesteśmy na małym debecie, ale staramy się zaciskać pasa i wyjść na prostą :) Ja uwielbiam herbatę i bez niej nie potrafię żyć. Pije słabą czarną tak od 3 do 8 dziennie z cytrynką lub jakieś owocowe, zielone. Dodatkowo staram się pić chociaż 1 szklankę mleka. Wody w nocy wypijam 1,5l - niegazowana Cisowianka lub delikatnie gazowana Nałęczowianka i w ciągu dnia w zależności od ochoty kilka szklanek czystej wody lub z sokiem malinowym. Soki piję jak mam ochotę ale nie są codziennością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę, ale Wy pijecie dużo. Ja niestety zawsze mało piłam. W ciaży staram się trochę więcej, ale Wasze ilości to ja chyba przez tydzień wyrabiam. Rano wypijam kawę rozpuszczalną pomieszaną ze zbożówką, pół na pół z mlekiem. Do śniadania duży kubek mojej ukochanej herbaty Rooibos. Szklanka czegoś do obiadu, czasem wieczorem szklanka płynu i od niedawna szklanka herbaty z liści malin. Sporadycznie kilka łyków wody. Co do pościelek to faktycznie chyba wszystkie są sztywne. Moja też, mimo, że wyprana. Ale dostałam od koleżanki dwa używane komplety i są miękkie, więc wszystkie chyba miękną po kilku praniach, Ja chciałam zapytać czy będziecie używać poduszki. Ja wiem, że nie będę, ale kupiłam tzw. poduszkę klin, która po zastanowieniu postanowiłam włożyć pod materac, a nie bezpośrednio na materac. Poza tym z mężem kupiliśmy profilowaną wanienką anatomiczną http://www.tomi.pl/szczegoly/11947 i teraz sobie myślę, że to do dupy pomysł i trzeba było wziąć zwykłą i nie wykluczam, że trzeba będzie taką zwykłą kupić. Mąż też jest tego zdania. Do szpitala wzięłam linomag, płyn do kąpieli Balneum i Octenisept do pępuszka. Spakowałam też chusteczki nawilżane i waciki. Co prawda byłam w szpitalu i rozmawiałam z położną, kazała wziąć tylko pieluchy i płyn do kąpieli, ale do końca jej nie wierzę i wolę mieć więcej. Akurat kosmetyki dla dziecka zajmują najmniej miejsca. Torbę mam już spakowaną na tip-top. Włącznie z wodą do picia, biszkoptami, landrynkami, batonikiem muesli. Musze kupić tylko jeszcze jakiś sok. I chyba jakoś przetrwam ten poród. Do torby porodowej wrzuciłam jedną pieluchę tetrową, do ocierania twarzy. Zastanawiam się jeszcze nad kupieniem zestawu do lewatywy.... Megi> ja mam nożyczki z Canpolu, ale nigdy ich nie używałam, więc się nie wypowiem. Pamiętajcie tylko, żeby pod żadnym pozorem nie obcinać dziecku paznokci w szpitalu, bo tam tyle tych gównianych zarazków, że łatwo może wdać się zakażenie. Szczoteczkę też wzięłam z Canpolu w zestawie z grzebykiem, ale okazało się, że nie jest za miękka. Ale pewnie moje małe urodzi się z trzema włosami na krzyż, więc szczotka nie będzie niezbędna. Ciekawa jestem niezmiernie jakie włosy będzie miał mój syn. Podejrzewamy z mężem, że może być rudawy, bo ja jako niemowlak byłam ruda (później włosy wyjaśniały mi na ładny pszeniczny blond), a mój mąż był takim blondynkiem, z kolei jego siostra jest ruda (kasztanowa). Nie zdziwię się, jak będzie rudzielec :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość geezona
witam termin mamy na 4 listopada... córeczka nie ukrywam że chcielibyśmy już. codziennie sexik na pospieszenie;D wczoraj od 23 do 2 miałam dość silne skurcze najpierw co 15 minut potem co 5 ale niestety... znów przeszły. Jedynie co z każdym kolejnym razem są intensywniejsze ... Dodam to moja druga ciąża i już nie możemy się doczekać... Chcę by było już po wszystkim Dziś już po seksiku, czekamy na efekty trzymajcie kciuki żeby się w końcu udało;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc gezona :) oj nie spiesz sie tak bo do pazdziernikowek sie dopiszesz a nie do nas :) jesli chodzi o nozyczki- to mi polecano na poczatku obgryzac paznokcie dziecku :) a po jakims czasie uzywac nozyczek :) no zobacze jak to bedzie "w praniu" sczoteczke tez mam w zestawie z grzbykiem zdaje sie canpola ale jeszcze nie otwieralam wiec nie wiem jaka jest jej twardosc. hm.. chusteczki nawilzane- ponoc nie przepadaja za nimi polozne w szpitalu wiec lepiej uzywac jak nie widza :) w szpitalu w ktorym chce rodzic to uzywa sie tetry ale mozna miec swoje pampersy, pani doktor mowila, ze nikt nie bedzie zagladac czego uzywam a dla mojej wygody lepiej miec pieluchy jednorazowe :) co szpital to obyczaj. jak pierwszy raz rodzilam to mialam tylko swoje kapcie i majtki jednorazowe :) a teraz 2 torby sie szykuja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie dziś o 6 rano ból obudził w podbrzuszu i przerwał sen o tym , że mam pieluchy tetrowe jeszcze nieuprane:P już się zastanawiałam czy to już, ale dzięki bogu przeszło:P Choć teraz wieczorkiem znowu nachodzi.. Pocieszyłam się rozmową z mamą - ona pierwsze dziecko urodziła w ciągu 8 godzin od poczucia pierwszych bóli, a przy czwartym p[rawie w godzinkę się uwinęła:P Mam nadzieję, że te predyspozycje odziedziczyłam po niej... Kurczę ja czakem do czwartku żeby się zapisać na kolejny tydzień do mojego gina i przyznam, że stresuje mnie to, bo nie wiem czy u mojego szkraba wsjo w pariadkie... Ale dziś stwierdziłam, że w środę pójdę na krew i mocz i jak coś będzie nie tak, to pojadę do szpitala najnormalniej. Niech mnie skontrolują chociaż i uspokoją.. Megi84 szczotkę z włosia ja mam z canpola, bo dostałam, ale najważniejsze żeby włosie miała naturalne, a nie sztuczne (różnica w cenie jest, ale do 20zł powinnaś się wyrobić, sztuczne są tańsze ok.10zł ). Mi polecano taką z włosia z koziej bródki. Nożyczki ja kupiłam Canpola z zaokrąglonymi czubeczkami na doz.pl chyba z 6 zł. Któraś pisała o obcinaniu paznokci w szpitalu - Dziecku do dwóch tygodni życia nie obcina się pazurków bo mają zbyt miękką płytkę paznokciową (po to te łapki niedrapki). A aspirator do noska ja kupiłam gruszkę, ale polecano mi Aspirator Frida ok 20zł, jak gruszką będę się męczyć to na pewno kupię tą fridę -z tego co mi doświadczona mama mówiła bardziej przyjemne dla dziecka jest. Maść na sutki - ja teraz paćkam je rosmanowym kremem baby dream (bo strasznie miałam je przesuszone), a jak zacznę karmić mam kupiony purelan, bo jest hipoalergiczny i nie trzeba go zmywać. A z tymi kosmetykami dla szkraba to jeszcze się zastanawiam trochę, dziwi mnie to, że w SZR nie wspominali o tym ani trochę... A z samochodami to widzę, że nad listopadówkami jakieś fatum krąży - u nas też ostatnio wpakowaliśmy sporo kasy i w raz wszystko jeszcze nie jest zrobione.. mamaAnia w tych szpitalach, co ja chcę rodzić życzą sobie własny rożek lub koc.. a nad fotelikiem też mam rozkminę jak go do domu przywiozę, w co ubrać co by mu było odpowiednio ciepło. Miracle10 ja non stop słyszę na pobieraniu krwi, że za mało przyjmuję płynów, ale teraz w ciąży specjalnie staram się pić jak najwięcej. Teraz jak zgaga mnie męczy to piję wodę na umór:P co do wanienki ja uważam, że klasyczna najlepsza, bez żadnych udziwnień, jedyne co to zastanawiam się nad zakupem takiego wkładu materiałowego a la leżaczka, na który kładzie się dziecko - ponoć kosztuje grosze i fajnie się sprawdza. Choć na początku spróbuję kąpieli bez wynalazków. A nas w szpitalu znowóż położne mówią, że każdy ma mieć w swojej wyprawce własne chusteczki nawilżane i tyle, choć ja sobie nie wyobrażam dziecku nie umyć pupy po całym dniu w pieluszkach i walenia kup-smółek:P tylko ciekawe czy warunki szpitalne pozwolą na to... No nic znowu się naprodukowałam i idę spać oby mnie rano nie obudził znowu ten dziwny ból.. Kolorowych i przespanych nocy:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczeta! ja wczoraj bylam u gin i bylysmy okazem zdrowia. bylysmy bo za mna wchodzila baba co kaszlala jak gruźlik i efekt taki, ze z nosa cieknie mi ciurkiem a gardlo to boli mnie tak, jakbym polknela szczotke druciana :/ i jestem wsciekla bo jak mozna nie miec wyobrazni, ze do takiego lekarza to ciezarowki przede wszystkim chodza. baba nie miala normalnie sumienia :( a ja teraz cierpie strasznie. zoska nam rosnie wazy ok.2800 i w koncu wczoraj łaskawie pokazala nam swoja buzie :)) a termin bez zmian caly czas 25 :) tak wiec wszystko wskazuje na to, ze bedzie strzelec :) co do poscieli ja tez mam z mamo i tato jedna bawelniana która w zielona krateczke, ktoa jest sztywna jak koci ogon, a druga w paseczki z wyhaftowanymi sercami na ochraniaczu z flaneli i ta jest super miciutka i fajna, ale ochraniacz po pierwszym praniu mi sie zmehacil :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pestycyda..........20..........02.11.......chlopiec.... ..........lubuskie Strawberrrrry....29...........03.11.......chłopiec... ............Poznań geezona.........................04.11....................................... moppy...............24.........04.11.............?.... ............Holandia mamaAnia...........29..........05.11.......Ilonka..... ..........Białystok Megi84..............26..........05.11..........IGOREK ..........Warszawa aneczka1986......24..........05.11..........KACPER... ...warm.-mazur. Drumla.............32..........06.11.......chłopiec.. ...............Opole ewelinaer..........30...........06.11.......dziewczynka .............Łódź Zareczona.........28...........06.11......dziewczynka.... .....Pfungstadt Pikalinka...........27...........07.11.......chłopiec. ....Frankfurt/Main madzialenka89....21...........07.11.......dziewczynka.. ....małopolska Ola_Smyk26........26...........07.11.........córka...... ........ok.Łodzi goska32............32...........07.11.........chłopiec. .......wielkopolskie mgrEndus...........24..........08.11.......chłopak.... ...zachodniopom. kaasik26.............29.........10.11.......dziewczynka ..........łódzkie fasolinka............26.........10.11....dziewczynka... ..świętokrzyskie AnnS...................26.........10.11..........Natan... .........Poznan krakersik...........33..........12.11......dziewczynka... ......lubelskie mami82.............28...........14.11......chłopiec..... ...........Gliwice Maja112010........30.........16.11.........chłopiec..... .......Katowice AWięc................33.........17.11.........kobietka.. ......Warszawa MaNiusia27 .........25.........17.11.........synuś............Częstoc howa Anuszka4 ...........30.........17.11.........synuś............Pozna& marty88.............22..........17.11........Franek...... ....Warszawa mama przedszkoolakaa.......18.11.......córcia.................. ...... michaaa..........................19.11...........Olga........................ mirabelkax..........30.........20.11......dziewczynka. ..mazowieckie Pani.Kara............21.........20.11.........chłopiec.. .............wlkp. Sirusho...............23.........20.11........dziewczynka ...Tarnobrzeg.. anula2500............25.........20.11.........chłopiec.. ......dolnośląskie Antena1985..........25.........23.11.........chłopiec. ......dolnośląskie coraz grubsza Zosia..33......24.11..........chłopiec...........Antalya moni_85..............25.........24.11.............?...... ....wielkopolskie Miracle10............29.........25.11..........Ignaś. ..........Gdynia bela_mi...............26.........25.11..........Zosia.... .........Gliwice Lou_La...............25.11.......................Kamil...................... fra_nia...............23.........27.11..............?.... .......Gorzów Wlkp. aga_w............................28.11 AniaWWW............27.........30.11..........Natalia..... .....Warszawa Rozpakowane POR.___NICK______WIEK___IMIĘ___ WG/WZR___ TYDZIEN __ MIASTO 29.09__asia25______25__Martynka _2600g/51cm_ 35t3d __Warszawa 05.10__kelis1_______26____Hania________35t____świetokrzy skie 06.10__lenna1982____27___Hania___2430g/.... ___ ......___ ....... 06.10__lenna1982____27___Jerzyk__ 2330g/....___ ......___ ........ 08.10__Aisha_hm_____25___Adaś____2150g/49____35t5d___R-w y 14.10__Amarantowy__23__Roksanka___3150g/54__35tc___pomors kie Mamuski dopiszcie to czego ja nie napisalam :) p.s. Drumla,AnnS, Awięc co sie z Wami dzieje? a inne (nowsze) mamusie to gdzie przepadly? od 14 -tego zadna mamusia nie urodzila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pestycyda..........20..........02.11.......chlopiec.... ..........lubuskie Strawberrrrry....29...........03.11.......chłopiec... ............Poznań geezona.........................04.11.................... ................... moppy...............24.........04.11.............?.... ............Holandia mamaAnia...........29..........05.11.......Ilonka..... ..........Białystok Megi84..............26..........05.11..........IGOREK ..........Warszawa aneczka1986......24..........05.11..........KACPER... ...warm.-mazur. Drumla.............32..........06.11.......chłopiec.. ...............Opole ewelinaer..........30...........06.11.......dziewczynka .............Łódź Zareczona.........28...........06.11......dziewczynka.... .....Pfungstadt Pikalinka...........27...........07.11.......chłopiec. ....Frankfurt/Main madzialenka89....21...........07.11.......dziewczynka.. ....małopolska Ola_Smyk26........26...........07.11.........córka...... ........ok.Łodzi goska32............32...........07.11.........chłopiec. .......wielkopolskie mgrEndus...........24..........08.11.......chłopak.... ...zachodniopom. kaasik26.............29.........10.11.......dziewczynka ..........łódzkie fasolinka............26.........10.11....dziewczynka... ..świętokrzyskie AnnS...................26.........10.11..........Natan... .........Poznan krakersik...........33..........12.11......dziewczynka... ......lubelskie mami82.............28...........14.11......chłopiec..... ...........Gliwice Maja112010........30.........16.11.........chłopiec..... .......Katowice AWięc................33.........17.11.........kobietka.. ......Warszawa MaNiusia27 .........25.........17.11.........synuś............Częstoc howa Anuszka4 ...........30.........17.11.........synuś............Pozna& marty88.............22..........17.11........Franek...... ....Warszawa mama przedszkoolakaa.......18.11.......córcia.................. ...... michaaa..........................19.11...........Olga.... .................... mirabelkax..........30.........20.11......dziewczynka. ..mazowieckie Pani.Kara............21.........20.11.........chłopiec.. .............wlkp. Sirusho...............23.........20.11........dziewczynka ...Tarnobrzeg.. anula2500............25.........20.11.........chłopiec.. ......dolnośląskie Antena1985..........25.........23.11.........chłopiec. ......dolnośląskie maramaj..............24.........23.11.........dziewczynka......śląskie coraz grubsza Zosia..33......24.11..........chłopiec...........Antalya moni_85..............25.........24.11.............?...... ....wielkopolskie Miracle10............29.........25.11..........Ignaś. ..........Gdynia bela_mi...............26.........25.11..........Zosia.... .........Gliwice Lou_La...............25.11.......................Kamil... ................... fra_nia...............23.........27.11..............?.... .......Gorzów Wlkp. aga_w............................28.11 AniaWWW............27.........30.11..........Natalia..... .....Warszawa Rozpakowane POR.___NICK______WIEK___IMIĘ___ WG/WZR___ TYDZIEN __ MIASTO 29.09__asia25______25__Martynka _2600g/51cm_ 35t3d __Warszawa 05.10__kelis1_______26____Hania________35t____świetokrzy skie 06.10__lenna1982____27___Hania___2430g/.... ___ ......___ ....... 06.10__lenna1982____27___Jerzyk__ 2330g/....___ ......___ ........ 08.10__Aisha_hm_____25___Adaś____2150g/49____35t5d___R-w y 14.10__Amarantowy__23__Roksanka___3150g/54__35tc___pomors kie Jeszcze ja nie byłam dopisana :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do mojego szpitala mamy zabrac: Dokumenty: dowód osobisty + akt małżeństwa książeczkę ubezpieczeniową (ważna 2 m-ce ) orginalna grupa krwi owa hbs karta przebiegu ciąży układ krzepnięcia elektrolity aktualne badania (mocz, morfologia, cukier) Rzeczy: szlafrok koszula 3 szt. pantofle lub klapki przybory toaletowe ręczniki 2 szt, majtki siatkowe pieluchy bella woda mineralna niegazowana Rzeczy potrzebne dla dziecka: rożek, pieluchy tetrowe śpiochy, kaftaniki, koszulki, czapeczki po 3 szt. skarpetki rękawiczki paczka pampersów 3-6 kg. chusteczki nawilżone, maść typu linomag Widzac, ze dziewczyny z mojego terminu juz spakowane od 1 listopada pakuje ostatecznie torbe!! Brrr... Troche mnie to przeraza, bo swiadczy o tym, ze dzien porodu juz blisko... Z drugiej strony nie moge sie doczekac, jak zobacze malenstwo :) Megi84 -> ja kupilam szczotke z naturalnego wlosia, taka extra soft firmy NUK, ok. 18zł, w dotyku przemiła. Nozyczki tez NUK, ok.14zl z zaokraglonymi koncowkami, wydaja sie ok. Aspirator do noska Frida i widzialam go ostatnio w uzyciu u mojego 6 m-cznego chrzesniaka, ktory bardzo byl zadowolony, jak jego mama go uzywała. Takze na tej postawie aspirator moge polecic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lou_La ale mnie rozbawilas tym aktem malzenstwa :) a jak panna w konkubinacie? hi hi. ja ostatnio zartowalam z lekarka ze jak maz nie zdazy na porod wrocic to przyjde z kochankiem a ona na to, ze nikt nie bedzie legitymowac ;) p.s. slyszalam, ze ksiazeczka wazna jest 1 m-c.. ja mam podstemplowana ale bez wstawionej daty :) odnosnie aspiratora to marimar moim zdaniem lepszy bo nie trzeba filtrow kupowac tylko zwyklej watki uzyc :) sorki maramaj, ze Cie nie wpisalam :) wiecie co? az mi juz glupio pisac bo tak czesto tu zagladam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pestycyda..........20..........02.11.......chlopiec.... ..........lubuskie Strawberrrrry....29...........03.11.......chłopiec... ............Poznań geezona.........................04.11.................... ................... moppy...............24.........04.11.............?.... ............Holandia mamaAnia...........29..........05.11.......Ilonka..... ..........Białystok Megi84..............26..........05.11..........IGOREK ..........Warszawa aneczka1986......24..........05.11..........KACPER... ...warm.-mazur. Drumla.............32..........06.11.......chłopiec.. ...............Opole ewelinaer..........30...........06.11.......dziewczynka .............Łódź Zareczona.........28...........06.11......dziewczynka.... .....Pfungstadt Pikalinka...........27...........07.11.......chłopiec. ....Frankfurt/Main madzialenka89....21...........07.11.......dziewczynka.. ....małopolska Ola_Smyk26........26...........07.11.........córka...... ........ok.Łodzi goska32............32...........07.11.........chłopiec. .......wielkopolskie mgrEndus...........24..........08.11.......chłopak.... ...zachodniopom. kaasik26.............29.........10.11.......dziewczynka ..........łódzkie fasolinka............26.........10.11....dziewczynka... ..świętokrzyskie AnnS...................26.........10.11..........Natan... .........Poznan krakersik...........33..........12.11......dziewczynka... ......lubelskie mami82.............28...........14.11......chłopiec..... ...........Gliwice Maja112010........30.........16.11.........chłopiec..... .......Katowice AWięc................33.........17.11.........kobietka.. ......Warszawa MaNiusia27 .........25.........17.11.........synuś............Częstoc howa Anuszka4 ...........30.........17.11.........synuś............Pozna& marty88.............22..........17.11........Franek...... ....Warszawa mama przedszkoolakaa.......18.11.......córcia.................. ...... michaaa..........................19.11...........Olga.... .................... mirabelkax..........30.........20.11......dziewczynka. ..mazowieckie Pani.Kara............21.........20.11.........chłopiec.. .............wlkp. Sirusho...............23.........20.11........dziewczynka ...Tarnobrzeg.. anula2500............25.........20.11.........chłopiec.. ......dolnośląskie Antena1985..........25.........23.11.........chłopiec. ......dolnośląskie maramaj..............24.........23.11.........dziewczynka ......śląskie coraz grubsza Zosia..33......24.11..........chłopiec...........Antalya moni_85..............25.........24.11.............?...... ....wielkopolskie Miracle10............29.........25.11..........Ignaś. ..........Gdynia bela_mi...............26.........25.11..........Zosia.... .........Gliwice Lou_La...............25.11.......................Kamil... ................... fra_nia...............23.........27.11..............?.... .......Gorzów Wlkp. aga_w................25.........28.11............Ania...............opolskie AniaWWW............27.........30.11..........Natalia..... .....Warszawa Rozpakowane POR.___NICK______WIEK___IMIĘ___ WG/WZR___ TYDZIEN __ MIASTO 29.09__asia25______25__Martynka _2600g/51cm_ 35t3d __Warszawa 05.10__kelis1_______26____Hania________35t____świetokrzy skie 06.10__lenna1982____27___Hania___2430g/.... ___ ......___ ....... 06.10__lenna1982____27___Jerzyk__ 2330g/....___ ......___ ........ 08.10__Aisha_hm_____25___Adaś____2150g/49____35t5d___R-w y 14.10__Amarantowy__23__Roksanka___3150g/54__35tc___pomors kie Uzupełniłam dane :) Wczoraj sprzątałam jak szalona, miałam siłę i chęci do wszystkiego a dziś ledwo wstałam z łóżka. Ogólnie doła chyba jakiegoś złapałam :( Wczoraj jeszcze dokupiłam pościel, zostało mi kilka rzeczy dla siebie do szpitala. Wam też tak ciężko z tym brzusiem jest? Jeszcze miesiąc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaAnia, pisz miło kogoś poczytać, trochę czas mija :D Pisałyście o pakowaniu do szpitala, ja muszę mieć wszystko swoje, chusteczki też, tylko do kąpieli nie trzeba zabierać kosmetyków, bo dzieci są kąpane przez położne. Jak się dziecko urodzi i zabierają je do kapania, to ubierają w szpitalne śpiochy i zawijają w rożek. Na drugi dzień biorą już ubranka i przywożą dziecko po kąpieli w ubrankach z domu. Było tak 2,5 roku temu, jak rodziłam, mam nadzieję, że nic się nie zmieniło. A w Waszych szpitalach, gdzie rodzicie dzieci są od razu przy mamie, czy zabierają??? U nas nawet "ale" mają, jak trzeba dokarmić na początku, bo np. mało jest pokarmu. Dzieci są z mamami, chyba, że urodzi się w nocy, to zabierają albo jak był ciężki poród, ale o 6 pobudka i dają dzieciaczki i radź sobie sama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i wypisali mnie nie rozpakowaną :( i pytanie z innej beczki - jakie jest Wasze doświadczenie z kasami pierwszeństwa? dla mnie to pomyłka (oprócz IKEI) i tak się pchają Ci co nie powinni i jak mają cały wózek zakupów na taśmie to nawet wepchnąć się nie można. Ostatnio tak miałam w Carrefourze, szybciej było przy normalnej kasie, bo ta z pierwszeństwem bliżej wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaAnia ja z ciągłym zaglądaniem miałam tak w sierpniu jak sama siedziałam i co robić też nie było co.. teraz zajęcia, znajomi, obiadek dla faceta i czas leci, ale jak Ty sama siedzisz to Ci się wcale nie dziwie, że non stop zaglądasz - ja też tak miałam.. Miałam małą awarie drzwi suwane od półki kuchennej mi wypadły jak suwałam nimi i z hukiem na podłogę poleciały, starałam się je w locie łapać, ale z brzuchem takie tany musiały z boku przekomicznie wyglądać... Najgorsze, że takiego hałasu narobiłam że aż mój Maluszek chyba się przestraszył, bo tak się w brzuchu pobudził jak nigdy... aga_w ja dziś wskakuję na okno i muszę się za to brać czym prędzej bo po 14 wraca Luby i krzyk będzie jak zobaczy mnie tańczącą na oknie, a ja już nie mogę patrzeć się na to okno po prostu.. Ciężej z brzuchem napewno trochę jest, ale przynajmniej ja mam lepsze i gorsze dni - raz moge góry przenosić, a kolejnego dnia ciężko do łazienki nawet wstać.. Organizmy mamy przeciążone i nic nie poradzimy na to, ale na pweno warto pomęczyć się dla naszych szkrabów:P Dobra wskakuję na to okno Buziaki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduję ze bylam wczoraj u ginki. Piotrus wazy 2900 ale pani mowi ze ma duzy brzuszek wiec pewnie jest 3kg tydzień 37. Termin na 19 listopada, szyjka zamknięta i jak narazie na zdrowego wygląda. Termin kolejnej wizyty za 2 tygodnie. U mnie do szpitala dla dziecka potrzebne sa tylko pieluszki i chusteczki do podcierania pupci reszte mi dowioza jak bedziemy wychodzili. Ja takze duzo pije codziennie wypijam sok z caprio z różowych grejpfrutów 2l do tego zawsze jakas herbatka,mleczko ,kakałko tak wiec nie jest żle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaAnia -> skopiowalam cala listę ze stronki szpitala. Tez wlasnie sie zastanwiałam nad sensownością przyniesienia aktu małżenstwa podczas porodu :) :) :) :) Ale to chyba jakis anachronizm :))))) Wlasnie byl u nas kominiarz sprawdzać wentylacje, itp. To chyba na szczęście tak przed porodem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelinaer jeden wielki pic na wodę w tymi kasami pierwszeństwa, a żeby ktoś Cię przepuścił to pomarzyć można sobie tylko... ostatnio miałam w carrefourze taką akcję, nie dałam radę już stać w kolejce. Był ze mną mój M dzięki Bogu więc wyjśc chciałam poza sklep by usiąść i zaczęłam przepraszać ludzi w kolejce - nie dość, że opiernicz dostałam od babci w kolejce GDZIE JA SIĘ PCHAM, to jeszcze ochroniarz to mnie, że tu wyjścia nie ma bez zakupów... Dodam, że to właśnie było w kasie pierwszeństwa.. Brak mi słów na nasze społeczeństwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj zakończyliśmy przygotowanie dla małej kąciku :) Przygotowałam też ubranka na wyjście ze szpitala które mąż przywiezie. Wszystko gotowe, teraz to tylko czekać aż użytkownik zechce przyjść na świat :D Aspirator do noska Frida cały czas używają moje szwagierki i są bardzo zadowolone. Jedna szwagierka mi go kupiła, ale to będzie prezent na odwiedziny :) Nożyczki i cążki z canpol baby miałam przy pierwszym synu, sprawdziły się wiec teraz też je będę używać. Od wczoraj mam tyle energii że mogła bym góry przenosić, już myślę co by tu jeszcze porobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. troszke kiedys skrobalam co tam slychac u mnie itd ale dosyc dawno nic a nic nie napisalam.ale staram sie czytac regularnie.chociaz przyznam ze po jakims czasie przestoju z czytaniem ciezko nadgonic hehe. u nas torba juz jakis czas stoi spakowana.do terminu co prawda 3 tygodnie ale przyznam ze chcialabym juz za jakis tydzien urodzic.naprawde juz chce naszego Filipka miec u boku a nie w brzucholku chociaz zapewne nie raz za kopniaczkami zatesknie:)mam to szczescie ze poki co ani raz w zebra nie dostalam:) maly od 2 dni spowolnil troszke ruchy.juz tak nei szaleje.moze szykuje sie do swojej pierwszej podrozy.kto wie.troche sie zamarwtiam i nie wiem moze na ktg sie powinnam wybrac do szpitala?nie wiem sama. wizyta u gina dopiero za tydzien.zobaczymy jak tam maluszek.cala ciaze gin mowil ze jest spory jak na swoj "wiek". jesli chodzi o pieniadze z zusy to wyplacaja nie do 30 dni od daty dostarczenia tylko od daty konca zwolneinia.czyli jak zwolneinei jest od 12.10 do 24.10 np to pieniadze sa do 30 dni od 24.10 liczac.ale z reguly czas oczekiwania nie przekracza 14 dni.no i tak jak pisalyscie pieniadze sa za taki okres jaki jest na zwolneiinu.no wiadomo ze bez niedzieli soboty i swiat. i serdecznei gratuluje rozpakowanym juz dziewczynka.kurcze fajniusio ze macie juz maluszki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak widać, co szpital do obyczaj i wszyscy mają swoje zasady. Co do chusteczek nawilżanych, to ja będę je używać sporadycznie, ale nie wiem jakie warunki do umycia pupy będą w szpitalu. Czytałam, że na początku dziecko trzeba myć w przegotowanej wodzie, a nie wiem czy takową znajdę w szpitalu. Zobaczymy, wszystko wyjdzie w praniu. Z tym aktem małżeństwa to faktycznie przeginka. rozumiem, że np. byłby potrzebny w USC, ale do szpitala to nie wiem po co im. Nie kraczcie mi tu z samochodami, bo maż dziś jedzie na przegląd! Mam nadzieję, że nie okaże się, że trzeba pół auta wymieniać. Marty> ja też umyłam ostatnio 2 okna. Ale mężowi nie powiedziałam, bo gniewałby się na mnie. ewelinaer> nawet do niedawna nie wiedziałam, ze są takie kasy, ale ja rzadko robię zakupy w hipermarketach. Ostatnio byłam w Tesco i rozglądałam się za taką uprzywilejowaną kolejką, jednak nie zauważyłam. Aga_w> u mnie w szpitalu obowiązuje tzw. roooming in (dziecko jest przy matce). Podejrzewam, ze może być niezły kocioł, bo sale są 3 osobowe i jak jedno dziecko zaczyna płakać to i pewnie pozostałe też :-) Można wykupić tzw. jedynkę, ale ma to sens tylko, jeśli ktoś przy tobie jest 24 na dobę, bo samemu to ciężko. Ja początkowo zapakowałam rożek i kocyk, ale po namyśle wywaliłam rożek i zapakowałam dwa kocyki. Też mam aspirator Frida, pokleciła mi go koleżanka. Dziewczyny co będziecie kłaść do wózeczka? Ostatnio przysłali nam nasz wózek, ale wydaje mi się, że tam w środku trochę zimno. Wcześniej zamówiłam śpiworek do wózka, ale okazało się, że to do spacerówki :/ Nie będę kupować pościeli do wózka, bo to za duży wydatek. Nie wiem, może bardzo ciepły kocyk?? Faktycznie, wiele dziewczyn z forum nam wcięło.... Może się odezwą po porodzie. Mam nadzieję, że topic przetrwa i będziemy się wspierać w trudach macierzyństwa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marty88 tylko i IKEI Pan z kasy zwrócił mi uwagę (bo czekałam na swoją kolejkę) że to kasa z pierwszeństwem i u nich nie ma dyskusji. takie kasy to powinny obsługiwać tylko i wyłącznie osoby, dla których są przeznaczone, a nie podejdzie sobie jakaś gburowata babcia albo ktoś inny, bo ma bliżej do wyjścia. niestety najgorsze o dziwo są same kobiety. pewnie myślą, że skoro byłyśmy w stanie przyjść po zakupy, to równie dobrze możemy postać w kolejce. nikt nie bierze pod uwagę tego, że kobieta w ciąży nie chodzi sama na zakupy dla własnego widzi mi się. jedna może czuć się dobrze, a kilka innych źle. sama ubierałam się na cebulkę, bo gorąco mi się robiło czekając. może wogóle nie być takich kas skoro i tak nic to nie daje. kusi mnie żeby jeszcze przed porodem skorzystać ze swojego "prawa" i wepchnąć się perfidnie w kolejkę - o ile jeszcze zdążę :) podobnie z kasami do 10 artykułów - "nie zauważył-am/em", pewnie napis za wysoko wisi Miracle 10 nie masz czego żałować z tymi kasami. my też dziś na przegląd się wybieramy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ale najadłam sie wczoraj strachu :( Mój mąż konczy własnie remoncik naszej sypialni i przy kaloryferze zaczął cos tam lutowac i chwyciło trochę plastiku. O smordzie nie wspomnę. Zaczęło śmierdziec w całym mieszkaniu i niestety tego palonego plastiku troche sie nawdychałam. Spaliśmy w innym pokoju na niewyogodnej kanapie, ale sam fakt jednak było czuć w całym mieszkaniu mimo wietrzenia przez wczorajsze pół dnia. jestem tak strasznie zła, że pozwoliłam na takie cos i mam nadzieje, że mojemu maleństwu nic nie będzie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaNiusia trudno mi sie z Toba zgodzic jesli chodzi o zwolnienie, ze nie licza sobot, niedziel i swiat- bo ja pracuje w takie dni :) a nawet moj kadrowy powiedzial, ze jak pierwszy miesiac bylam na zwolnieniu to dlatego dostalam wyzsze wynagrodzenie bo wlasnie liczy sie weekendy :) lece zmienic opony w aucie i moze na male zakupy milego popoludnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anuszka4
Hej Kobiety! Ojej, ale mi się dziś nic nie chce!!!... A tu zaraz obiadem trzeba się zająć! Chyba naleśniki ze szpinakiem zrobię. Kasy pierwszeństwa to dla mnie też jakaś ściema niestety. Tzn bardzo fajna sprawa, ale korzystają z nich wszyscy i jak ktoś faktycznie wywali cały koszyk już na taśmę no to weź się tu teraz przepychaj!... A ludzie są dziwni - udają że brzuszka nie widzą. Jak jeszcze jeździłam komunikacją miejską to zdarzyło mi się, że ustąpiono mi miejsca (ale wyłącznie panie tak około 50-tki, faceci i młodzież - zapomnij!...), w markecie Piotr i Paweł też np przy stoiskach mięsnych panie mnie wywołują z reguły na początek, no chyba że nie zauważą brzucholka :) Co do pościelki to są też miękkie od samego początku. W jednym sklepie macałam taką i była miluśka i mięciuśka ale oczywiście mega droga. Więc wychodzi na to, że bawełna bawełnie nierówna... Jak Krzysiowi nie będzie odpowiadała ta, którą mu kupiłam, to zrujnuję się na tą fajniejszą. Niestety nie pamiętam nazwy producenta. Megi84 - ja najpierw kupiłam szczotkę niby z miękkiego naturalnego włosia firmy NUK (za 19 zł!!!) i okazała się strasznie sztywna. Kupiłam więc inną - Canpola, też z miękkiego naturalnego włosia (12 zł) i jest naprawdę mięciuśka. A szczoteczka jest ważna ale nie chodzi o czesanie łepetynki ale o masaż!!! Nawet łysolki trzeba "czesać" szczotką!!! Nożyczek do paznokci nie kupiłam narazie żadnych bo też nie wiem jakie: jedni mówią że te z zaokrąglonymi końcami, inni że cążki po prostu. I jeszcze się zastanawiam. Aspirator dostaliśmy w prezencie w szkole rodzenia, jakiś czeski wynalazek, firma Gama czy jakoś tak, ale polecali nam, że podobno się sprawdza, więc zobaczymy :) No właśnie, co szpital to obyczaj: w moim np wszystko jest dla dzidzi łącznie z rożkami i ciuszkami, tylko chusteczki nawilżane trzeba mieć ze sobą. Miracle10 - poduszki nie zamierzam używać, ale mam kupioną, może się przydać jeśli np. będzie konieczne szerokie pieluszkowanie, bo wtedy pupka jest troszkę wyżej i można podłożyć poduszkę żeby kręgosłup był w prostej linii. Ale też raczej pod materac albo chociaż pod prześcieradełko. Chociaż np. u mojej znajomej widziałam normalnie na prześcieradełku więc ... Wanienka słodka ale my zdecydowaliśmy się na taką bez bajerów - może jakaś staroświecka jestem ale chcę spróbować bez udogodnień:) A co do wózka, to pościelki do wózka nie kupujemy, mam za to miluśki ciepluśki śpiworek dla Małego i na to planuję ciepły kocyk i powinno być ok. Idę może się wziąć za te naleśniki. Aleee taaaak mi sięęęę nieee chceeeee!...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wyprawkę dla maluszka i dla siebie ściągnęłam z jakiejś stronki dla przyszłych mam.. Najlepiej by było gdyby szpital sam jakąś liste na swojej strone opublikował, ale cóż.. W ogóle to się trochę boję bo u nas w Gorzowie to cyrki czasami odchodzą w tym szpitalu.. Chyba najczęściej w wiadomośiach pokazywany.. że zadłużony .. że strajk :/ 3 lata temu nie hcieli mi zdjąć szwów po cesarce bo strajkowali.. dobrze że dokładnie w dzień terminu nie urodziłam (też akurat strajkowali) bo całkiem by mnie odesłali do inego szpitala - w innym mieście :/ Legitymacja ubezp to m-c jest ważna.. Ja poleam maść do piersi smarowania po porodzie jakby w razie popękały - Bepanten - smarowanie samym mlekiem pomaga - goją się w godzinkę dosłownie ale ta maść jeszcze to przyspiesza i łagodzi - mi pomogła więc polecam :) Co do aspiratora to z Fridy też byłam zadowolona. Nie wiem jak z ubrankami dla maluszka w szpitalu .. 3 lata temu były potrzebne tylko na wyjście.. ale z drugiej strony może lepiej wziąć niż ma być później problem.. A z tym aktem małżeństwa to faktycznie dziwne :P Przesadzają troszke.. Strasznie chodzę zmęczona ostatnio.. niby śpię w nocy ale to budzenie się co pare godzin jeszcze gorzej męczy niż późne położenie się spać :/ Dziś moja Hania ma bal jesieni w przedszkolu.. Wczoraj szyłyśmy strój :) Myślałam że szybiej mi to zejdzie.. a ty wycinanie listków przyszywanie do sukieneczki.. Tak siedziałam godzine po turecku na podłodze a później nie mogłam wstać przez 5 min :P Mam problem z imieniem dla dzidziusia.. Żadne mi się nie podoba.. Mam nadzieję że wezmę na ręce i mnie olśni :) Hania by chciała żeby była koniecznie siostra (innej możliwości nie bierze w ogóle pod uwagę :) ) i żeby miała na imię Tomek.. Dla dziewczynki podobało mi się Lena.. Ale koleżanka przyjaciółki ostatnio nazwała tak psa :/ i jakoś mi tak dziwnie teraz się kojaży.. A dla chłopca Szymuś?? Artur..? Nie wiem.. Żadne mnie 100% nie przekonuje.. Olśni mnie.. Na pewno.. :P A jak nie mnie to może męża :) Pozdrawoam wszystkich! Biorę się za robotę.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach jeszcze jedno.. Polecam wanienki z korkiem.. Jak Hania była malutka to się z tym kompaniem umęczyliśmy trochę.. tzn ja czekałam na męża aż wróci z pracy żeby wynieść wanienkę bo nie mogłam dźwigać długo.. i tak stała pół wieczoru i czekała na męża.. po za tym korytarze cienkie i nie raz sie trochę wylało przy lawirowaniu.. :/ A z korkiem to wystarczu podstawić jakieś wiaderko i już dużo łatwiej :) Mały drobiazg a życie ułatwia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fra_nia> ale mnie rozbawiłaś żądaniami swojej córki. Ma być siostra i w dodatku o imieniu Tomek. Powiedz dziecku, że w USC to nie przejdzie :D Lena to bardzo popularne imię ostatnio, więc trochę się dziwię, że ktoś nazwał tak psa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×