Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

matka_mężatka

fixy do pieczenia - gdzie?

Polecane posty

ja widzialam u nas w billi i w polskiej chacie ale nie wiem jakie sa u ciebie sklepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleander93
u mnie są w osiedlowym sklepiku :-) ja używałam już ten do biszkopta i polecam wyszedł naprawdę wysoki i puszysty :D na opakowaniu jest od razu przepis :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biszkopt to proste ciasto, kilka składników, naprawdę trzeba tam dosypywać "magicznego" proszku by było zjadliwe? Swoja droga widzę, ze te fixy były marketingowym strzałem w przysłowiową 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dam sobie obie ręce uciąć, że ten biszkopt wyjdzie absolutnie każdemu bez dodatku chemii (no dobra- j e s t proszek do pieczenia, ale to ze względu na brak dobrych jakościowo jajek) 4 jajka 1szklanka mąki 1 szklanka cukru (ja daję 3/4 bo wole gdy jest mniej słodkie) łyżeczka octu łyżeczka proszku do pieczenia Białka ubić, gdy bedą półpłynne dodawać partiami cukier, ubijać do sztywności. Zółtka połączyć z octem i proszkiem, lekko ubić łyzką, by sie ładnie połączyły i zwiekszyły objetosć, dodać do białek, wymieszać. Na koniec do masy dodawać partiami makę, cały czas ubijając na niewysokich obrotach Całosć zajmuje 15 minut. Wylać na formę piec do zarumienienia (nie podam czasu bo każde ciasto sprawdzam patyczkiem czy juz suche)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A zeby nie opadł to moja mam ma taki sposób- tuż po wyciagnięciu nalezy blaszkę z ciastem podniesć na wysokość ok 40 cm i puścić kilka razy na podłogę- bedzie trochę łomotu, ale opadnie wcale lub bardzo niewiele Nie zawsze o tym pamiętam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biszkopt, najprostszy placek, 3 składniki na krzyż, na co komu jakiś fix?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A mi nie wychodzi
:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mnie jedyny
biszkopt jaki kiedykolwiek wyszedł to ciasto biszkoptowe z paczki z oetkera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe co one mają w składzie te fixy. A swoją drogą, moje biszkopty ZAWSZE opadają. Może i ja dam się nabrać na ten marketingowy chwyt;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bożena_66
w kauflandzie są te fixy, do biszkoptu i jabłecznika są świetne innych nie przetestowałam jeszcze kupiłam ale czekają na swoją kolej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×