Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

akacja80

Ciąża po in vitro

Polecane posty

Hej Dziewczyny Czy któraś z Was używa elektroniczną nianię?Może polecicie jakąś firmę? Dodam tylko że mamy piętrowy dom(słyszałam że ma to znaczenie,tak babka mi w sklepie powiedziała) Z góry dziękuję:-) Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga ja mam monitor oddechu połączony z nianią firmy Angelcare i jestem zadowolona. w nocy używam jako monitor oddechu a niani używam wtedy jak małą weranduję żeby nie marznąć w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasik Dzięki za informacje:-) Słyszałam o tej firmie,babka w sklepie polecała,tylko cenowo też nieźle stoją ok.300zł a ten monitor oddechu pewnie jeszcze droższy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga monitor odechu cenowo stoi od 300 do 400 zł, a co do niani elektronicznych to chyba możesz kupić tańszą jeśli ma spełniać tylko funkcję niani http://www.wszystko.dla.dziecka.pl/k109,nianie-elektroniczne.html tu możesz sobie coś pooglądać i poczytać co one mają w sobie:) i czy warto płacić 300 zł czy może taka za 100 też będzie dobra bo jak wiesz czasami płaci się za firmę a nie za urządzenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilja Wodna34
Czesc dziewczyny! Nie wiem czy mnie pamietacie? 3 grudnia urodzilam blizniaki przez cc,2 miesiace lezalam w szpitalu z powodu krwawien i skurczy. Z dzieciaczkami wszystko ok,urodzilam w 32 +3 tyg. Fajnie ze tu tyle przydatnych informacji! Pozdrowionka dla wszyskich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku, Lilja - współczuję, dobrze, że z dziećmi wszystko ok, i witamy w poza szpitalnej rzeczywistości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilja GRATULACJE!!!!!!!!!! Oj to się nieleżałaś w szpitalnych murach...ale napewno było warto dla Dzieciaczków:-) Dużo zdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola2112
Lilja, gratulacje!!! daj znać ile ważyły maluchy, a także 2 miesiące leżałaś przed porodem a nie po? dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny Mam troszkę czasu dla siebie(Tobiaszek zasnął:-) ) więc mogę coś więcej napisać.Od tygodnia zasypia mi po wieczornej kąpieli tak ok 20:30 i śpi prawie 4 godzinki:-),do kolejnego karmienia(cieszę się bardzo :-) ) mam nadzieję że z czasem będzie coraz dłużej przesypiał.Cały czas karmie piersią.Zauważyłam że w dzień często chce jeść tak co 1,5-2 godzinki w nocy rzadziej a jak już się obudzi to też za dużo nie zje(może potrzebuje mojej bliskości bardziej niż mleczka,bo potrafi zasnąć po 10 minutach karmienia).W dzień mało śpi-niestety:-(,ale już się przyzwyczaiłam.Teraz jak jest ładnie to wychodzimy na spacerki -wtedy śpi(ale trzeba jeździć wózkiem a nie stać w miejscu bo wtedy się kręci-Mały cwaniak:-) )No i jest rannym ptaszkiem 5-6 już nie śpimy,potem robi sobie takie dżemki 15-20 minut a takie konkretne spanko jest na spacerku-ok.2 godzinki. Jutro ma 11 tygodni:-):-) :-) Nadal łzawi mu lewe oczko,cały czas masuję okolicę noska żeby ten kanalik łzowy odblokować-mam nadzieję że to pomoże...no i znów wyskoczyły Mu chrostki na buźce:-( cholera nie wiem czy coś zjadłam czy co???)a ok 20 marca idziemy na drugie szczepienie(już się boję!!!) Szukam w necie i na allegro tej elektronicznej niani,nie chcę jakieś drogiej bo po co przepłacać,przecież to tylko na jakiś czas.No zobaczę może coś mi wpadnie w oko to kupię. bettykor Co u Ciebie?Jak Jasiek? lala Jak Córeczka? kasik A Olivka zdrowa?Jak się rozwija? za chwilkę będzie miałą już 5 miesięcy:-) Ale ten czas leci... Pozdrawiam Wszystkie Kobietki P.S Jutro mamy swoje Święto!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga, tak jak i u ciebie to i mój rytm dobowy uległ wielkim zmianom. Mój organizm juz nawet przestał się buntować. Nie ukrywam ze miewamy problemy z maluszkiem, bo dosć często płacze, najgorsze jest to że płacze nawet podczas karmienia i nie wiem dlaczego. Łapie cycka, chwile possie i potem w ryk i tak w kółko. No i sie zastanawiam czy to przez gazy, czy mu niewygodnie, czy za mało leci lub za dużo czy coś innego. Pije dośc nerwowo i łapczywie a ja czuję przez to ze to moja wina i chce mi sie płakać. Wiem ze pokarmu mam sporo bo wkładki laktacyjne mam całe mokre. Wczoraj był w miare spokojny, ale prawie wogole nie spał, dopiero po kąpieli wieczornej jak zasnął tak spał 7 godzin!! Nad ranem znów nie dał mi posapać. Nie wiem co jest nie tak, czasem mysle ze sobie z nim nie radzę i miewam doła. Kocham go jednak ponad wszystko i chciałbym dla niego jak najlepeij i niesamowite jest to jak przy takim dziecku mozna nauczyc sie cierpliwosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Lilia Wodna serdeczne gratulacje!!! Super że mimo problemów wszystko jest dobrze i dzieci są zdrowe, to najważniejsze:) Życze Wam wszystkiego dobrego niech dzieciaczki dobrze się chowają :) Napisz coś więcej o dzieciach, jak sobie radzisz? Widzę, że coś ostatnio mało kto zagląda na forum:( ale tak to jest jak się ma dzieci haha mniej czasu na wszystko:) Tylko dlaczego nasze przyszłe mamusie się nie odzywają? i nie dają znać jak tam im czas leci. U nas jakoś leci i tak jak piszesz Daga to już 5 miesiąc:) czas pędzi nie wiadomo kiedy. Mała coraz większa i coraz sprytniejsza:) robi się mała cwaniara. Ostatnio nie uśmiecha jej się spędzanie czasu ze sobą tylko chce żeby się z nią bawić, wszystko ją interesuje, najlepiej jakby ja nosić i chodzić bo niedaj boże stać w miejcu:) Potrafi już się przewrócić z pleców na brzuszek ale jeszcze nie wie jak to zrobić w drugą stronę. A najbardziej interesuje ją siadanie, cały czas podnosi głowę i chce siadać, a jak ją trzymam za rączki to już sama wie że ma się podciągnąć i że wtedy będzie siedziała, ma taką radochę z tego że szok:) A co do spania to Daga Olivia w dzień też ma bardzo krótke drzemki, jest ich 3, dwie tak do 40 min i jedna dłuższa ok 1,5 godziny. A jeśli chodzi o nocne spanie to o 19.30 już jest w łóżeczku, wciąż jednak budzi się w nocy na jedzenie czasami tylko raz a czasami nawet 3. Ale cóż zrobić skoro obciąga butlę to znaczy że jeszcze tego potrzebuję więc ja narazie sobie nie pośpię:( Wstajemy najczęściej między 7-8 ale zdarza się że Olivia obudzi się ok 6 więc dla mnie to masakra. 24 marca idziemy na drugie szczepienie już się boję bo wiem jak mała to bardzo przeżyje:( a ja razem z nią. Ja za dwa dni się przeprowadzam więc pewnie nie będę miała możliwości zajrzenia na forum ale jak już wszystko ogarnę to napewno się odezwę. Jestem przerażona pakowaniem , nawet nie wiem od czego mam zacząć, mogło by się samo spakować;) tak było by najlepiej. Pozdrawiam serdecznie Buziaczki dziewczynki, również z okazji dzisiejszego święta:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DAGA25 moja chrześnica miała przetykany kanalik łzowy niestety masowanie nie pomogło bo oczko cały czas łzawiło ale u ciebie mam nadzieje przestanie cały zabieg jak mozna go tak nazwać trwał 2-3 minuty troszke płaczu podobno coraz więcej dzieci ma tą przypadłość a co do chrostek a wykluczyłaś skazę mleczną moja siostra nigdy nie piła mleka karmiła piersią a malutka dostała skaze i miała takie chrostki na buzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosia Znam sytuacje które opisujesz...:-( Mój Tobiasz też ma wieczory gdy płacze,niespokojnie je i wogóle...Widocznie taki ma urok... Trzeb ato przetrzymać i już!!! Pozdrawiam i życzę dużo cierpliwości:-) furbo Dziękuję za stronkę zajrzę tam i popatrzę. A co do tej niani elektrycznej już zakupiłma na allegro fhiser price nie drogo bo za 103 zł z przesyłką,czytałam opinię niby dobra,czuła i niezawodna-no przekonam się na własnej skórze:-) kasik Widzę że u Ciebie wesoło:-) To dobrze że Olivka tak dobrze sobie radzi:-) A jak z jedzonkiem ze słoiczków?podajesz,je chętnie czy nie bardzo? Dużo siły przy tej przeprowadzce:-) ailona Jeżeli chodzi o to oczko Tobiaszka to już lepiej kilkanaście razy dziennie je masuję tz.okolicę oczka.Dziś obudził się i nie miał go zaropiałego więc może będzie już ok.oby!!!A co do tej skazy to nie wiem naprawdę od czego Mały to ma.Ja jestem na diecie bezmlecznej...juz pewien czas,tz.przez 3 tygodnie nie jadłam nic mlecznego a teraz raz w tygodniu,plasterek sera,lub jogurt albo kanapka z białym serkiem( w tym tygodniu nie jadłam nabiału a Tobiaszkowi wyszył te chrostki)to nie wiem czy to przez mleko??? Ale na tak dziwnie w ciągu dnia słabo je widać a najbardziej widać je po wieczornej kąpieli.No nie wiem sama od czego???jem to co zwylke,od czasu do czasu kruche ciastko z cukrem ale nie sądzę że od tego bo wybieram takie które nie zawierają mleka i serwatki,lub zawierają śladowe ich ilości.Jak pojadę na szczepienia ok 20 to zapytam pediatrę przy okazji. Mam pytanie podajecie swoim dziciaczką Cebion? Ja podaję po 2 kropeli dziennie,ale nie wiem jak długo mam podawać(też muszę zapytać pediatrę). Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga co do jedzonka to staram się gotować jej zupki sama, marchewka i ziemniak na początek. i nawet jej samkuje, odziwo nie pluje i nawet otwiera buźkę żeby jej dać:) . narazie nie wprowadzam nic nowego i też nie zawsze daję jej codziennie czasmi je co drugi dzień, wolę być ostrożna z tym jedzeniem i stopniowo coś wprowadzać. szczególnie że Olivcia miała problemy z brzuszkiem. a co do uczulenia Tobiaszka to może on ma uczulenie na jakieś kosmetyki których używasz, może to być proszek, oliwka do ciała. moja mała dzisiaj dostała jakiejś wysypiki na brzuszku i podejrzewam że to może być właśnie po oliwce Jonsona bo dopiero 2 dzień ją używam. wcześniej miałam inną i było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasik, Na zajęciach w szkole rodzenia, położna przestrzegła nas przed kosmetykami Johnsona, są tanie, ale podobno bardzo często uczulają...a szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasik No to fajnie że Mała je chętnie:-)Tak tak nie ma co dawać codziennie na początek wystarczy raz na kilka dni. Jeżeli chodzi o kosmetyki Jonsona to ni też położna powiedziała że mogą uczulać i ja od początku używam bambino oliwka,krem do buźki i mydełko.Małemu nic po tym nie wychodzi. Co do wysypki dziś prawie już nie ma.Dziś zauważyłam że jak jest na rękach u męża a on ma jednodniowy zarost to mu podrażnia buźkę. Dziś post więc zjadłam 2 kanapki z serem,zobaczymy jaka będzie reakcja Modego?I i właśnie przysłali mi ta nianię,wypróbowaliśmy i jest ok.zobaczymy jak się będzie spisywać??? Tobiasz dzisiaj budził się bardzo często co godzinę o 2,3 i 4 rano mało jadł i dlatego częściej się budził a ja rano miałam oczy na zapałkach!!!oby dzisiejsza noc była lepsza!!! Nie wiem jak u Was z pogodą ale u mnie świeci słonko,więcw południe wyślę mojego M na spacerz Młodym a ja umyję 2-3 okna bo mam strasznie brudne,pomuzgane,ochydne... No uciekam później zajrzę:-) A co u naszych przyszłych Mamusiek? Jak się czujecie Dziewczyny? Napiszcie co u Was? Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez dzis myłam okna i wczoraj-idealna pogoda. Co do tych krostek na buzi to może po prostu to zwykłe potówki a nie skaza. Potówki to bardzo częsta przypadłosc niemowląt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, za kilka dni mija 6 tygodni od porodu a ja nadal jeszcze plamie jak podczas @, czy to aby nie za długo? nie sa to duze plamienia, ale jednak są. Jak długo to jeszcze moze potrwać, bo chciałabym wreszcie pofiglowac z emkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) ja też słyszałam że oliwki Jonsona mogą uczulać ale używam żelu do kąpieli i wszystko było dobrze więc pomyślałam że oliwka jej nie zaszkodzi. a jak widać zaszkodziła. już więcej nie kupię i chyba sama będę musiała ją zużyć;) ja do tej pory używałam kosmetyków z firmy Weleda wiem że ta firma jest też w polsce ale nie wiem na ile jest znana no i z tego co się orientuje nie należy do najtańszej. ale kosmetyki są dobre. ja w trakcie pakowania, zupełnie nie mam do tego głowy:( nie wiem w co mam ręce włożyć jeszcze Olivia nie jest za bardzo chętna do współpracy ;) życzę miłego dzionka u mnie też słoneczko ale ja mam niestety zimę :( a z tego co wiem w polsce to już wiosna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosia a byłaś może u lekarza? jeśli nie to zapisz sie koniecznie, kończy się okres połogu więc najlepiej się zbadać. ja też miałam długo plamienia ok 6 tyg, pod koniec to miałam tak że 2 dni plamiłam potem nic i za kilka dni znowu coś leciało, mi lekarz powiedział że trochę długo trwały te moje krwawienia ale mimo tego wszystko było dobrze. u ciebie też pewnie wszystko wporządku ale tak jak piszę najlepiej żeby to zobaczył lekarz bo jak wiesz każdy organizmy jest inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, mam pytanie o kropelki na kolke,które Wam się sprawdziły? Mój maluszek skończył 3 tydz i się zczeło preżenie,płacz...gazy. No i era kolki nadeszła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga kasik ma racje moze mu nie pasuja kosmetyki moja siostra z Anglii poprzywoziła mnóstwo kosmetyków dla malutkiej a okazało sie że nie mogła ich stosować do mycia olilamptum nie wiem czy dobrze napisałam a do smarowania ciała miła maść robiona w aptece taką strasznie tłusta ale cóż tak czasami jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosia Zrób tak jak pisze kasik i idź do gina na kontrolę.Ja też miałam długie plamienia jakieś 7 tyg.ale wszystko tam w środku jest ok. Szangril Ja na początku używałąm Infacol ale nie widziałam żeby pomagały Małemu i zakupiłam niemieckie kropelki Sab simplex i pomagają.(kupiłam przez internet) U nas ładnie i udało mi się umyć 4 okna:-) Jutro znów do boju bo troszkę ich mam jeszce dop ogarnięcia... No chyba że pogoda się popsuje-czego bym nie chciała bo tak ładnie słonko świeci:-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kobietki :) Wiele tematów poruszyłyście w czasie, kiedy tu nie zaglądałam :) Napiszę jak jest u nas: Co do oliwki to mnie też położna mówiła, żeby uważać na kosmetyki z Jahnsona. A ja akurat od pierwszych dni życia JAsia używałam własnie tych kosmetyków i na całe szczęście Jas nie miał na nie uczulenia. Teraz kupuję różne kosmetyki i też jest ok. Na początku kupowałam Oilatum Soft do kąpieli ale teraz używam po prostu mydła Bambino i jakiejś oliwki albo kremu Oilatum Soft i kremu Bambino do buzi :) Mam taką ściągę, jakie posiłki powinny jeść dzieci karmione piersią i mlekiem modyfikowanym - wynika z tego, że po 4 mies. poza mlekiem modyfikowanym dziecko powinno dostawać zupkę-przecier warzywny i sok lub przecier owocowy (ok. 150g). Jak tak właśnie robię - ok. 11 podaję zupkę ze słoiczka (eksperymentujemy w tej kwestii i wiem już, które zupki z której firmy mu smakują, a które nie), a ok. 15 - deserek - owoce ze słoiczka (Jaś zajda się Gruszka Williamsa z Gerbera :) uwielbia ją ). Słoiczek mam na 2 dni - podaję po połowie. W ciągu dnia dopajam go herbatką na trawienie albo jabłkową z Hippa lub też podaję soczki z butelki - uwielbia gruszkowy, bananowy, marchew z jabłkiem :) I codziennie stosuję ten sam schemat - kiedy zakładam Jasiowi śliniaczek widzę taką radośc, że szok :)) Jemy te zupki czy deserki w pozycji pół leżącej-pół siedzącej bo łatwiej jest go tak karmić i nie wypluwa pokarmu. Po 5 mies. należy zacząć wprowadzać gluten, tak tez mówiła nasza pediatra. U dzieci kamionych piersią nie wcześniej niż w 5 i nie później niż w 6 mies. należy wprowadzać gluten. Po 6 mies. zupki, kaszki, soczki, przeciery owocowe. Co do el. niani to ja nie mam pomimo tego, że Jas śpi sam w swoim pokoju. Rozważałam jej zakup ale jakoś mi przeszło ;) Jaś przesypia już od miesiąca całą noc - zasypia ok. 19.30-20.00 i budzi się 6 - 6.30. Staram sie do niego zaglądać raz w nocy i wtedy odwracam go na boczek, po jakimś czasie przewraca się znów na plecy :) W ciągu dnia jest aktywny 1,5 - 2 godz i zasypia na ok. 45 min-1 godz. Na spacerze czy w aucie śpi jak suseł, po 2 godziny i dłużej. Miałam iśc na szczepienie w ubiegły czwatek ale nie było naszej dr i byłam w poniedziałek. Jeszcze jedno za 2 tyg i przerwa :) Jaś znosi to tak dzielnie, że wszyscy jesteśmy w szoku, łącznie z personelem Poradnii ;) Płakał tak z 20 sekund.... ;)) Lilja Wodna34 Gratulacje!!! Podwójne gratulacje :)) Dobrze, że już jesteście w domku i maleństwa zdrowo rosną :) Szangril Kropelki Sab Simplex :) Ja podałam Jasiowi zaledwie 2 razy w herbatce ale pomogły. Jas nie miał kolek jak się okazało tylko dyschezję. Pas nosiłam cały dzień, ściągałam tylko wtedy kiedy chciałm się zdrzemnąć bo nie wolno w nim leżeć. Dopóki karmiłam (do końca 4 mies) stosowałam poporodowy krem z Pharmaceris, a teraz już zaczęłam aplikować konkretne kremy ;) Cwiczyłam regularnie dopóki się nie rozchorowałam... Od tego czasu nie moge się zmobilizować :( Na gorączkę możesz wziąść Paracetamol albo Apap :) Dosia30 Ja też tak długo plamiłam, byłam na wizycie 7 tyg po porodzie i mój lekarz mówił, że tak może być. Poza tym wszystko było ok :) Kasik08 Piszesz, że Olivka budzi Ci się w nocy, a ile zjada przed snem i później w nocy? Bo jest taka metoda stosowana wieki temu ;) Po prostu na spaniu tak ok. godz. 22 podaj jej butelkę nie wyciągając z łóżeczka- ile zje, tyle zje ale powinna spać do rana :) Ja tak robię jak Jaś mało zje przed snem. Standardowo w ciągu dnia wypija 150, a przed snem 180 ml. Daga Ja pierwsze słyszę, żeby któraś z moich koleżanek podawała Cebion czyli wit. C. Zawsze było zalecenie podawania wit. K do końca 3 mies i wit. D wg zalecenia lekarza - ja podają wit. D co drugi dzień bo Humana ją zawiera. Po co Ci ten Cebion? On jest stosowany w niedoborach wit. C i w leczeniu szkorbutu... Zapytaj pediatrę czy masz to dalej podawać. Co do zarostu to faktycznie podrażnia skórę dziecka. Jaś tez miewał takie czerowne kropeczki albo plamy, teraz jest coraz lepiej i rzadko je ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bettykor Olivia przed snem wypija mleko z kleikiem ryżowym czyli taki gęsty konkretny posiłek i jest to ok 150 -180ml, w ciągu dnia to pije jakieś 120 ml co 3 godziny. A w nocy jak się budzi to wypija po 120 ml. Najczęściej budzi się 2 razy. Wczoraj jedynie jak poszła spać o 20 to się obudziła ok 3 wypiła całą butle i potem obudziła się o 6.30. Próbowałam tą metodę z karmieniem nocnym ale u nas to nie działa ona jak nie jest głodna to nie chce wziąść butelki, budzi się wtedy i płacze, więc wolę wstać w nocy niż ją męczyć. Pozatym Twój maluch jest wagowo troszeczkę większy pewnie o jakieś 2 kg:) więc może on już w nocy nie potrzebuje jedzonka:) Może jak Olivia będzie miała 6-7 m-cy to też zacznie przesypiać nocki:) A mam pytanko odnośnie jedzonka czy jak dajesz małemu zupkę to dajesz cały słoiczek czy może dzielisz go na 2 dni. Bo ja nie wiem ile mam dać Olivi żeby się najadła i żeby to jej starczyło do następnego posiłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×