Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

akacja80

Ciąża po in vitro

Polecane posty

Witajcie Mój syn skończył miesiąc, i od dnia wczorajszego wiem co to kolka. Godzinę wieczorem od 18 do 19 krzyczał, darł się, uspokajał na krótką chwilę i dalej prężył...Podałam espumisan, i przeszło ale nie wiem czy po leku, czy po prostu już godzinę się wymęczył... Od razu przewertowałam net w poszukiwaniu informacji, i lek Sap Simplex ma bardzo dobre "recenzje"...muszę go jak najszybciej sprowadzić... Poza tym, dzięki za informacje, zawsze czytam Wasze posty, i można się dużo dowiedzieć. My mamy dopiero prawie 5 tydzień, ale mały poleży kilka minut i krzyczy, potem zmiana, i znów szybko się nudzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasik08 Jaś je średnio co 3-4 godziny. Ja podaję pół zupki i pół przecieru owocowego pomiędzy posiłkami czyli ok. 1,5-2 h po karmieniu. Nie chcę póki co żeby się tym najadał tylko żeby się przyzwyczaił do innego jedzenia i do łyżeczki :) Gruszka Williamsa tak mu smakuje, że niedługo chyba zje cały słoiczek na jeden posiłek :) Zawsze przekładam pół słoiczka zupki do filiżanki i lekko podgrzewam w kuchence. Drugą połowę na drugi dzień nie przekładam tylko podgrzewam w słoiczku w podgrzewaczu. Soczki też dzielę na pół, mają pojemnośc 200 ml więc po 100 ml na każdy dzień. Jaś jak ma dosyć to wypluwa albo nie chce otworzyć buzi więc podejrzewam, że Olivka też da Ci znać kiedy ma dosyć :) Dziś jadł babany z morelami z Hippa i też bardzo mu smakowały :) Póki co - odpukać - po niczym nie dostał uczulenia :) Kurcze, Olivka sporo wypija tego mleczka. Aż się dziwię, że po takim kleiku budzi się w nocy. Ja jeszcze nie podaję kleiku tylko dalej tą Humanę 1 Plus. 21 marca Jaś skończy 5 miesięcy i akurat wtedy mam wizytę i szczepienie to zapytam pediatrę o wprowadzenie kleiku albo kaszki :) Patiniaa No to Ci współczuję z tymi kolkami, a właściwie to współczuję Twojemu Gabrysiowi :( Odpowiednikiem tych kropli Sab Simplex jest własnie nasz Espumisan dla dzieci, jeśli więc go masz to podawaj małemu. Jak dasz radę to bezpośredno do buzi ale wtedy jest ryzyko, że część wypluje. Lepiej jest zrobić troszkę herbatki na brzuszek czy wody przegotowanej i wlać do niej kropelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie mam espumisan, i od dziś rano dałam mu 3 razy po 5 kropli bezpośrednio do dziobka. Dziś wieczorem nie było prężenia i krzyków ;) ale i tak postaram się sprowadzić sap simplex, moja siostra mieszka w Niemczech więc to nie problem ;) Pozdrowienia dla Was i Waszych maluchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bettykor, a ile mały wypija tego mleka na raz ? Bo mój syn ma 5 tygodni, i wypija Humana 1 Plus ok 120 ml na raz :( Boje się, że to za dużo, ale jak zrobię mniej to się wkurza...w nocy robię 90 ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny właśnie odebrałam wynik glukozy po obciążeniu = 146. Za kilka dni mam wizytę ale chciałam Was zapytać czy ktoś miał taki podniesiony i co z tym dalej? To chyba nie jest jeszcze tragedia co? Czy powinnam unikać jakichś pokarmów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Wam za info o kropelkach na kolki. Mamy na razie Delicol i raz pomaga a raz nie:) wszytskie pozostałe sa po 1 m.ż. wiec poczekamy jeszce tydzien. Mam jeszce 2 pytania czy ktoras wie jak sie stosuje liście kapusty na piersi. Mam prawdopodobnie jakis stan zapalny jednego kanalika i przeszywa mei silny bol. Piers nie jest zapalpna no i sproboje kapustą jakoś zaradzic. Jak ją nalezy przygotowac? Kojarzeę , że chyba rozgnieść i do lodówki? Czy któras z Was stosowała? Jak czesto zmieniać okłady? A drugie pytanie czy możecie polecić jakiś sprawdzony termometr bezdotykowy czy taki do przykładania od czoła?..Niebawem będizemy sie szczepić no i się nalezy przygotowac:) Bettykor a jak Jaś po szczepieniach, ja właśnie się zastanawiam czy 5 w 1 czy 6 w 1...co wychodzi korzystniej cenowo? pozdrawiam mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szangril Ja Ci w kwestii kapusty nie pomogę bo nie używałam i nie wiem jak sie jej powinno używac. Słyszałam tylko, że należy rozbic liście tłuczkiem i przyłożyć ale czy to prawda to niech się wypowiedzą mamy, które stosowały :)) Jaś znosi szczepienia rewelacyjnie. Raz tylko miał podwyższoną temp. do 37,1. Podałam mu pół łyżeczki Paracetamolu w syropie dla dzieci i temp. szybko spadła. Chociaż mój M mówi, że dopiero przy 37,5 nalezy podać Paracetamol. Termometr mam elektroniczny, taki z miękką końcówką do mierzenia w każdy sposób ale najlepiej mierzyć w odbycie i od wyniku odjąć 0,5 stopnia. Miękkim termometrem nie zrobisz krzywdy i dziecko się nawet nie zorientuje co się dzieje :) Ja mierzę temp. przy zmianie pieluszki, kiedy Jaś sam unosi nóżki do góry. Chwile je wtedy przytrzymuję, wkładam termometr i obserwuję i czekam na sygnał dźwiękowy. To naprawdę trwa kilka sekund. Popytaj w aptekach i sprawdzaj przed zakupem czas pomiaru temp. Co do szczepień to ja mam 6w1 i uważam, że jak szczepić to konkretnie. Nie wiem jaka jest róznica w cenie pomiędzy 5 a 6w1 ale napewno jest różnica w ilości ukłuć dziecka. furbo Ja nie robiłam krzywej cukrowej bo mi lekarz nie kazał. Faktem jest, że ja nie objadałam się słodyczami w ciąży, wyniki z cukru za każdym razem miałam w normie więc chyba dlatego. Patiniaa Jaś zaczynał picie od 90 ml, później było 120, a teraz wypija 150-180. To jest oczywiście ilość wody do rozrobienia, bo na pudełku z Humany masz napisane ile z tego robi się pokarmu (średnio jest go o 20-30 ml więcej). Na pudełku sugerują ilości pokarmu, jakie powinno zjadać dziecko w określonych tygodniach życia ale tym się nie przejmuj. Skoro Gabryś wypija 120 ml to znaczy, że tyle potrzebuje :) Jaś też wypijał więcej niż sugerowano :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do dziewczyn, ktore byly stymulowane do in vitro, czy mialyscie nasilajace sie palpitacje serca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Szangril Liście kapusty rozbij tłoczkiem ,kapustę trzymaj w lodówce , liście schłodzone i stłuczone przykładaj do piersi -w stanik włóż,tak długo aż zaczną śmierdzieć, wyjmij i następne. To na prawdę pomaga! Ja miałam wysoką gorączkę prawie 40 C, szybko spadła. Później dostałam antybiotyk po którym mogłam karmić, ale niestety po paru dniach pokarm zaczął zanikać, na dzień dzisiejszy ściągam z piersi i tak na dobę mam malutko mleczka około 60-80 ml z dwóch piersi... karmię butelką lekiem Nan. Czy któreś dzieciątko miało przepuklinę pępkowa , moja mała ma i nie wiem czy stosować plastry podobno są jakieś specjalne, ale powodują odparzenia, jedni mówią że się wchłonie inni że plasterki nie wiem kogo słuchać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też przyjmowałam encorton, ale nie wiem dlaczego i w jakim celu Bettykor, dzięki..martwiłam się, że mały wypija za dużo, ale w sumie powinien mieć nieograniczony dostęp do mleka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gewalia Mój Jasiek miał przepuklinę pepkową. Pojawiła się tak ok. 5 tyg. Pediatra kazała plasterkować ale szczerze powiedziawszy guzik to dawało. Muszę dodać, że trzeba jeszcze prawidłowo przykleić te cholerne plasterki co jest niełatwe bo maluch sie wierci. Musi powstać spora bruzda po ich przyklejeniu. Plastry powinny byc przyklejone przez 3 dni, nie możesz ich zamoczyć, a jak będziesz je ściagać to przy kapieli kiedy odmokną żeby nie podrażnić skóry dziecka. Nie zrywaj ich na sucho bo zrobisz rany na skórze! My wylądowalismy z tym pępkiem u chirurga dziecięcego jak Jaś miał 2,5 mies bo ta przepuklina była coraz większa ale chirurg powiedział, że u chłopców się tego nie robi zabiegowo tak wcześnie i mamy poczekać jeszcze 3 mies i w kwietniu przyjechac do kontroli. I wiesz co? - przepuklina się wchłania, pępuszek się zrobił wklęsły i najprawdopodobniej nie trzeba bedzie nic z nim robić :) Poza tym chirurg powiedział, że kiedyś zalecano plastrowanie ale tak naprawdę to plaster ściąga bardziej tłuszcz na brzuszku niż mięśnie i dlatego teraz już tego nie zalecają. Poza tym skóra pod plastrami się maceruje. Uwierz mi, byłam u naprawdę bardzo dobrego chirurga :) Tylko my mamy chłopca, nie wiem jak to się ma do dziewczynek. Dla swojego spokoju znajdź z okolicy chirurga dziecięcego i jedź na wizytę. Jeśli nie chcesz prywatnie tylko do poradni to weź skierowanie od pediatry bo inaczej Cię nie przyjmie. Podejrzewam tylko, że czas oczekiwania w poradni może być długi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forum dla ciężarnych??????????
czy raczej dla mam? czytam od jakiegos czasu, wasze porady sa cenne ale pratycznie zero informacji dla kobiet, ktore sa teraz w ciazy. Strata czasu zmiencie topik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgadzam się z przedmówczynią
może mamy przeniosą się na inny topic, a tu będzie więcej miejsca dla dziewczyn, które są w ciąży. Co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macie racje. jak bylam na forum objawy..... to nie fajnie sie czytalo o ciazach a teraz tutaj ciazowe forum a my piszemy o macierzynstwie. moze czas zalozyc cos w stylu macierzynstwo po in vitro???? a tutaj bedziemy odpowiadac na pytania dziewczyn w ciazy i sluzyc radami????? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie troche jest w tym racji. Ja tutaj zagladam od dłuzszego czasu jak jeszcze w ciązy byłam i jakos tak sie przyzwyczaiłam, jestem juz teraz mamą jak większość z nas. Z drugiej strony tez udzielamy wskazówek mamom w ciąży, mozemy radzić bo doświadczyłyśmy trudów ciąży i porodu. Jednak w frazie czego zawsze mozna załozyc nowe forum, nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agula, ja nie miałam palpitacji serca podczas stymulacji, ale za to miałam silne zawroty głowy. Opowiedz o tym lekarzowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Jeszcze jedno forum ?????????????????????????????????????????????????????????????????? Tyle sie tych forum narobi ze laski przestana pisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem za :) ja jestem w ciąży a niestety często moje pytania pozostają bez odpowiedzi bo mamy już zapomniały jak to było bądź po prostu zajęte są swoimi pociechami dlatego jestem na forum rzadko. na objawowym nie ma dla ciężarnych miejsca a tu dla kobiet w ciąży bo mamuśki dzielą się swoimi problemami . Tak naprawdę je rozumiem bo gdzie mają pisać ale pomyślcie - jak byyście w ciąży chciałyście słuchać tego wszystkiego co jest po porodzie? o bólu itp? same wiecie jaki jest stan emocjonalny kobiet w ciaży i wiecie jak ciężko czyta się pewne rzeczy. jest nowe forum dla matek po iVF i super wszystkie spotkamy się tam prędzej czy później :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO BETTY
TY JESTES GORSZA NIZ KRET TYLKO RYJESZ I RYJESZ ZAJMIJ SI E DZIECMI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim razie ja też się przenoszę... A że tak zapytam, ile tu jeszcze jest nierozpakowanych mam? Dziwię się tylko, że żadna z ciężarnych nie podniosła tego tematu wcześniej... A jak już napisała, to anonimowo... No cóż... Powodzenia dziewczyny! ewelina/// Ja akurat chętnie czytałam wszystkie informacje na temat porodu i nie tylko :) ktoś kto pisał "do Betty" ...To było do mnie??? Tak czy owak - żenada... Brak słów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola2112
Witam dziewczyny, więc jeśli chodzi o nierozpakowane mamy to się zglaszam - 17tdz ciąży bliźniaczej - jeden chłopczyk już zindentyfikowany:) chciałabym zapytać czy na forum są jeszcze inne mamy bliźniacze - napewno będzie raźniej:) ewelina/// chciałabym zapytać się jak się czujesz? wiem że masz dwójkę bobasów a termin już blisko? buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napisałam anonimowo
bo mnienie znacie. Ja tu się wcześniej nie wypowiadałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, ja też jeszcze przed, mam nadzieję, że niebawem dołączy do nas więcej dziewczyn z forum "in vitro" czekamy na naszego chłopczyka, 27 tc Bettykor wcześniej nikt się nie odzywał bo Wy wszystkie się już dobrze znałyście a my jesteśmy w porównaniu do Was nowe - mi także brakuje tu wpisów mam, które są na podobnym etapie co ja, nie mam z kim porównać różnych wyników i doświadczeń. Do tej pory czytałam Wasze porady i na pewno mi się przydadzą - ale jeszcze nie teraz. Dziękujemy za zrozumienie, niebawem dołączymy do forum "po" ;o)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Merrry777
Czy mogłybyscie opisac jakie miałyscie objawy ciazy w pierwszych trzech miesiącach ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgłaszam się jako kolejna mama do rozpakowaniea :) 22tc podobno dziewczynka :) :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merrry muszę powiedzieć, że poza brakiem @ nie miałam żadnych objawów. Dość dziwnym zjawiskiem było dla mnie to, że od dnia transferu miałam zgagę (wcześniej nieznane mi uczucie) ale chyba nie należy tego wiązać z ciążą na takim etapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×