Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

akacja80

Ciąża po in vitro

Polecane posty

Merrry777 Bolące sutki, lekko powiększone piersi i straszne zmęczenie oraz senność to moje objawy w pierwszyc 3 m-cac :) Ja dzięki Bou nie wiem co to wymioty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też podczytuje cały czas-15 tydzień ciąży. Merry ja miałam od samego początku ból krzyża, który trwa do dzisiaj. Czasami boli troszkę czasami rwie jak cholera.No i mdłości, okropniste mdłości. Żeby było mało wstręt do mięsa i innych dań, które kiedyś lubiłam. No i standardowo powiększające się piersi i cera mi się zepsuła. Czasem zazdroszczę dziewczynom jak mówia, że nie maja objawów. Ale czego sie nie zniesie dla tego małego skarba. Oby do września:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola ja będę mamą bliźniaków chłopiec i dziewczynka, ale jestem prawie już na wylocie, bo to 35 tydzień. a jak wiadomo podwójne ciąże kończą sie czesto przed czasem, więc nie znam dnia i godziny:) rozumiem że drugi bobas nie chciał się pokazać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
furbo Przecież my też dołączałysmy do tego formu jedna po drugiej :) Co rusz była jakaś nowa mamusia :) Nie wiem tylko dlaczego w pewnym momencie pisały już prawie tylko dziewczyny po porodach... Trudno jest pisać do kogoś, kogo nie ma, kto się nie ujawnia, a później ma pretensje, że piszą same mamy z dziećmi ;) My odpowiadałyśmy i doradzałyśmy wszystkim pytającym mamusiom, zarównym tym ciężarnym, jak i tym po porodach :) Jak nie miałam pojęcia na jakiś temat to się nie wypowiadałam dając pole do popisu innym dziewczynom i chyba każda z nas tak robiła ;) Może dlatego na niektóre z pytań nie było odpowiedzi... Ale to jest normalne. Jak bedziecie juz miały swoje pociechy przy sobie to zobaczycie, że trudno jest śledzić forum na bieżąco i na bieżąco odpowiadać na pytania, a jak się czyta hurtem kilka dni wpisów i do tego akurat dziecko się obudzi i trzeba odejśc od kompa to później pewne kwestie uciekają :)) Teraz Wy macie swoje, a my swoje forum i jest ok :) Powodzenia ciężarówki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola 2112 ja też się zgłaszam jako przyszła mama bliźniaków 20 tc. 31 marca na wizycie mamy poznać płeć naszych Skarbeńków:-) póki co wszelkie objawy ustąpiły, brzuszek znacznie się powiększył. Pozdrawiam przyszłe i obecne mamusie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola2112
no to miło że już mamy kilka nierozpakowanych mam na forum:) Nelly, 35tc to bardzo ładny wynik, jak się czujesz?miałaś jakieś problemy z szyjką albo z skurczami? sorry że tak pytam ale przy bliźniakach nigdy nie wiadomo jak się zachowa nasz organizm:) tak drugie skrzyżowało nóżki:) trzymam kciuki, daj znać ile ważą Twoje maluchy aga28lbn, to praktycznie można stwierdzić że jesteśmy podobnie zaawansowane:) ja mam 25.03 marca usg gdzie mam nadzieję już będziemy znać płeć drugiego bobasa:) u mnie też wszelkie dolegliwości już minęły, a brzyszek się powiększa w niezłym tempie:) i chyba zaczynam odczuwać rozciąganie macicy, tylko nie po bokach a po środku brzucha - takie nie za przyjemne uczucie - też odczuwałyście taki dyskomfort?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale się cieszę, że tyle ciężarówek tu się ujawniło i to bliźniaczych :) ja mam 31 tc i już wyczekuje porodu. nalepiej mi było między 16 a 28 tyg ciąży początki koszmar a końcówka lepiej nie pytać. jak narazie pryztyłam 11 kilo a czuję się jak wieloryb wczoraj byłam w szpitalu na wizycie kwalifikacyjnej i już wszytko mam dopięte na ostatni guzik:) a lekarz powiedział, że gabarytowo brzuch wygląda jak do porodu przy 1 dziecku.... bardzo chciałabym urodzić w 36 tyg ale oczywiście będą mnie trzymali jak długo się da... pozdrawiam wszystkie ciężaróweczki a jeszcze jedno byłam u alergologa i on powiedział by nie pić mleka i unikać produktów mlecznych bo od tego potem dzieci mają alergie... jestem zszokowana bo na zgagę wszyscy mówią by pić dużo mleka i produktów mlecznych. jednym słowem każdy chce pomóc ginekolog mówi tak alergolog tak i chodzi im tylko by pacjentka nie miała problemu a to że głupieje od rad- trudno :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej fajnie że jest tyle mam bliźniąt. nie miałam zadnych skurczy ale około 32 tygodnia lekarz zauważył że skraca sie szyjka i prewencyjnie założył mi krążek tzw pessar. dzieciaczki rosna równo i w 33 tygodniu ważyły po 2 kg, ja sama przybrałam już 18 kg ale szczerze mówiąc ładnie sie rozłożyło i nie widać tych kilogramów. czuję się dobrze . czekam mnie cc, bo leżą poprzecznie, więc dylemet jak rodzić odpadł sam. ewelina no to nieżle z tym mlekiem bo ja codziennie jem zupkę mleczną. ale ile fachowców tyle racji. pozdrawiam wszystkie ciężarówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nelly ja czasem mam skurcze ale da sie przeżyć ale bardzo meczy mnie zgaga i refluks ja tez mam pessar od chyba kolo16 tygodnia co do mleka to szlag mnie trafia bo każdy mowi co innego zlote rady mnie wykanczają ale sobie mysle, ze zdrowy rozsadek przede wszystkim.. teraz w domu sajgon wszedzie pampersy smieszne to bardzo bo niecodzienny widok w sumie od dawna juz wszytko czeka gotowe bo nie chcialam na ostatnia chwile ale ostatnio kupilam kosz na pieluchy i smieje sie bo jest olbrzymi- w sumie o taki mi chodzilo ale jak te dwie dupinki zaczna walic w pieluchy to bedzie jazda :) moje dzieci tez ulozone posladkowo wiec tym bardziej problem z glowy a i tak chcialam cesarke. Ja marze by urodzic w 36 tyg i mam nadzieję e potęg a podświadomości u mnie zadziała choc widze ze lekarze to jakby mogli to czekaliby do 41 tyg.... jak ja zazdroszczę Ci tego 35 tygodnia!!!!!!! ciekawe kiedy urodzisz :) czy mi sie wydaje czy jestes z wawy? jesli tak to w jakim szpitalu rodzisz? calusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
merry objawy w pierwszych 3 miesiacach: czeste siku ogolne rozwalenie organizmu zgaga refluks bolplecow SEN- 22 godz na dobe placzliwosc zmeczenie podniesiona temp jednym slowej jak zawsze mowilam, ze ciaza to nie choroba tak teraz uwazam ,że w gorszej chorobie nie bylam :) czulam sie jak organizm walczy sam ze soba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
merry inajważnejsze :) wymioty po wszystkim i na mysl o wszytkim, po jednym orzechu, po lyku wody... koszmar schudlam 6 kilo na poczatku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelina jazda będzie niezła, nie wiem jak to ogarnę, ale czas pokaże. szkoda, ze nie mozna sie wyspać na zapas:) jutro bede mieć wózek, wzięlam ABC zoom design, jeden za drugim. z pokoju mam już niezły magazyn, ciuszki poprasowane, torby spakowane, brakuje paru drobiazgów np.poduszka do karmienia-zastanawiam się jaka, ale większośc już jest.a jestem z dolnego sląska. masz już umówioną cesarkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
merry objawy nie zawsze sa takie złe. ja miałam to szczęście , że urosły mi piersi i mdliło mnie przy myciu zębów, a wymioty miałam 3 raz w trakcie całej ciąży. ogólnie czułam sie swietnie i cera zrobiła sie super.więc może być całkiem przyjemnie. tylko teraz ciężko się poruszać, mozna się zasapać nawet przy ubieraniu skarpetek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, muszę się podzielić dzisiejszym doświadczeniem w nadziei na jakąś dobrą radę...już od jakiegoś czasu wiele wysiłku kosztuje mnie golenie okolic bikini ale przed dzisiejszą wizytą u ginekologa to po prostu przeszłam sama siebie...trwało to chyba z godzinę, chciało mi się płakać, lusterko, taboret, na stojąco, trzy maszynki...to dopiero 26 tydzień i aż się boję myśleć co będzie dalej. Może to nie jest największy problem na świecie ale nie daję rady. Czytałam, że niektóre kobiety na pewnym etapie proszą o pomoc M ale ja mam nadzieję tego uniknąć. JAK WY SOBIE RADZICIE???? bettykor bardzo cenię sobie rady Mamusiek więc i tym razem mam nadzieję na jakieś sprawdzone patenty ;o)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
furbo ja mam elektryczna i pozacinalam sie strasznie :) :) :) M jest tu niestety niezbedny bo lusterko i golarka to za mało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
furbo Współczuję z tym goleniem , ja do końca sama się goliłam miałam mały brzuszek wiec nie było problemu jak i z ubieraniem butów itd Poproś M to Ci pomoże , bo jeszcze się pozacinasz. Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola2112
ewelina/// ja jestem z wawy, mam nadzieję że Ty też i polecisz mi szpital:) bo ja się cały czas miotam, miałam właśnie się zapytać Ciebie jak umówiłaś cesarkę, tj czy masz lekarza prowadzącego z tego szpitala? czy poprostu wystarczy naiwnie się zgłosić np w 31tc do szpitala? dziewczyny jak ja Wam zazdroszczę już tych skończonych 31tc:) a jazda będzie niezła ale i tak bardzo się cieszę, zawsze jak pomyślę że mogło się nie udać to aż żal mnie ściska Furbo, co do golenia to się właśnie nad tym wczoraj zastanawiałam bo faktycznie mi już zaczyna być ciężej a będzie jeszcze... :) i też w sumie M bym nie chciała z tym fatygować choć widzę że on nie miałby z tym problemu:) mamy bliźniaków - w ile butelek trzeba się zaopatrzyć? pomału zaczynam już sobie notować co i ile bo także chciałabym wcześniej pokupować wszystko póki jeszcze jestem na chodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola ze szpitalem zbytnio nie pomogę bo zdecydowałam się na poród w prywatnej klinice. słysząłm wiele dobreko o szpitalu w międzylesiu bo tam ordynator sam ma bliźniaki i szczególnie dużo uwagi poświęca ciążą bliźniaczym. jesli porod zacznie się przed 34 tyg to pewnie ja wyląduję na bielanach napewno nie pojadę na karową :) a jakie szpitae rozpatrujesz? ja kupiłam zestaw butelek tomme tipple jakoś tak chyba i w sumie mam ich 6 choc zapewne to za dużo ale i tak taniej wychodził zestaw furbo ja kupiłam wózek easy walker bo niestety moja ulica to pobojowisko i muszę jakoś manewrować a abc który jest naprawde super fajny po 2 metrach ze swoimi miejskimi kółkami by się zapadł. narazie jestem z niego zadowolona bo prowadzi się jednym palcem no i ma wszystko w jednym to było dla mnie bardzo ważne. co prawda dzieci nie beda mogly byc buxkami do siebie ale trudno. abc jest super do miasta, do sklepu bo moj to przez niektore drzwi nie przejdzie ale mieszkamy w domku i nie jest to priorytet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, ja tez się przenoszę...choć uważam że mamusie po porodize stanowią dla tych w ciąży cenne źródło informacji i nie rozumiem, dlaczego nas "wyganiacie". Zapewne na tym stracicie a można nas podpytać jak radziłyśmy sobie z problemami, które Wy teraz macie. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki sporo mnie nie było bo komputer mi padł i tu czytam ze sie przenosicie a ja wasze rady czytałam bo sie przydadzą szkoda ze mamy rozpakowane odchodzą to kto nam będzie doradzał:-( a gdzie będziecie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szangril nikt nie wygania ale tak po prostu jest wygodniej dla wszystkich. my mozemy zawsze zerknac na wasze a wy na nasze forum kazdy moze udzielac rad chyba ze juz nie chcecie....ja czesto zadawalam pytania ktore zostawaly bezodpowiedzi bo jakos mamy mialy inne tematy- ja to rozumiem, ale tak jest wygodniej dla kazdego. są osoby starające i forum dla nich i jak pisały na nim dziewczyny w ciąży te byly tym przytłoczone, teraz jest forum ciążowe dla kobiet w ciąży i tu łątwiej wymieniac się doświadczeniami zobacz ile dziewczyn wyszło ze strefy nasłuchu odkąd powstało forum dla mamusiek. Tak jest wygodnie i super dla wszystkich :) NIKT NIKOGO NIE WYGANIA tylko jest większy porządek a jeśli masz ochotę napewno będziesz czytała to forum i udzielała rad :) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelina ten twój wózeczek też całkiem fajny, widać, ze porządnie wykonany.miałaś większy wybór kolorów. ja z mojego na razie też jestem zadowolona ale najważniejsze zobaczymy jak msię sprawdzi w boju. furbo ciężka sprawa z tym tematem, oj cięzka. dopiero niedawno opatentowałam pozycję półleżącą plus lusterko, ale zajmuje to trochę czasu. co do wyprawki to proponuję robić ja nawet koło 5 miesiąca, ja zrobiłam większośc w tym czasie i dobrze bo teraz nie mam na to siły i chęci, choć muszę jakieś drobiazgi jeszcze dokupić. mamusie wasze rady są cenne i pewnie juz niedługo też będę musiała się przenieść:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Furbo co do golenia to robie to na wyczucie bo juz sie wprawiłam i w wannie jakoś idzie a co wózka to myśle nad Vecctor 4 w jednym a butelki z aventu bo siostra mi je doradziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola2112
ewelina/// jeśli chodzi o szpital to zastanawiam się nad czerniakowskim im Orłowskiego, co do Karowej to widzę że mamy podobne opinie:) z resztą moja gin też tak uważa co już dużo za siebie mówi... co do szpitala na bielanach to jeśli po 34 tc to tak normalnie chcesz się tam zjawić czy trzeba coś wcześniej załatwiać? jakoś zielona jestem w tym temacie jeszcze nie spytałam jakiej płci maluhów oczekujesz i ile ważą? dziewczyny kiedy poczułyście takie wyraźne ruchy maluchów?zastanawiam się czy w ciąży bliźniaczej jest to wcześniej czy raczej później niż w pojedynczej? ja jak na razie mam bulgatania ale też nie zawsze... co do wózka to chyba zdecydujemy się na Emmaljunga Twin Cerox ze względu na wagę i 1 piętro bez windy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola2112
Merrry777, odnośnie dolegliwości to ja miałam nudności wieczorne tak po 20, całe szczęcie bez żadnych sensacji i ogólne zmęczenie, w sumie po 12 tc wszystko minęło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola z tego co mi wiadomo to po prostu idziesz jak sie cos dzieje i tyle, a twoj lekarz nie bedzie odbieral porodu? ja bede miala chłopca i dziewczynke :) w 29 tyg miały po 1300 jest miedzy nimi 50gr różnicy ruchy czulam w 17 tyg a tak bez watpliwosci 21 tydz teraz natomiast skaczą i wariują czasem jest to mało przyjemne ale jak powychylają główki i są wyczuwalne to czysta radość:) śmiesznie jak synek dostaje kczkawki skacze mi wtedy cała piłka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola2112
ewelina, no to ładnie ważą:) i fajnie że parka:) co do mojej gin to niestety nie przyjmuje porodów tj w szpitalu pracuje tylko 1 dzień w miesiącu więc musiałabym mieć niezłego farta żeby się udało u niej rodzić a szkoda, mimo to uważam że super prowadzi ciążę i to dzięki niej w niej jestem więc zaufanie mam 100% to czekam na ruchy z niecierpliwością bo jak na razie przelewanie i bulgotanie szczególnie wieczorem i w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
ewelina ty jestes jak przemadrzale jajo dziewucho nikt ci nie odpisywal bo poprostu nie chcial lub nie mial ochoty i przestan sie wymadrzac bo jest to zalosne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z sentymentu tu zaglądam... :)) furbo Ja tez miałam problemy z goleniem, ale robiłam to trochę na czuja albo na kucąco bo łatwiej wtedy było wszędzie dosięgnąć ;) ewelina Ja jadłam nabiał bez żadnych ograniczeń (za wyjątkiem serów pleśniowych oczywiście) i Jas nie ma żadnych alergii. Nie piłam mleka bo nie lubię tak ze szklanli :) ale zupki mleczne jadłam albo mleko z płatkami :) Nie jadłam też wątróbki ze wzglądu na wit. A oraz żadnej surowizny (mięsa, ryb, jaj). Poza tym jadłam wszystko :) Jaś teraz też je wszystko co można podawać po 4 mies. i na nic nie jest uczulony - póki co ;) Praktycznie non stop próbujemy jakieś nowe jedzonko :) Ja też używam butelek z Tommee Tippee i jestem bardzo zadowolona. Mam też sterylizator do kuchenki mikrofalowej i podgrzewacz z tej samej firmy :) ailona Już nas znalazłaś :) W razie potrzeby zawsze możesz napisać na tym drugim forum bo podejrzewam, że nie wszystkie dziewczyny, które przeszły będą tu jeszcze pisać, żeby nie "zaśmiecać" ;)) Trochę szkoda, bo dziewczyny po porodach mają za sobą całą ciążę i wiele doświadczeń i uważam, że można było spokojnie pogodzić wszystkie tematy, tylko, że udzielały się tu głównie mamy, które były na tym forum całą ciążę i już urodziły, a nowe mamy zaciążone głównie czytały... Mam nadzieję, że teraz nie będziecie miały pytań bez odpowiedzi... Ale nie ma już co się rozpisywac na ten temat! Do zobaczenia! :) Pozdrawiam wszystkie mamuśki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×