Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

akacja80

Ciąża po in vitro

Polecane posty

aliona odejścia wód płodowych nie da się z niczym pomylić. ja na poczatku myślałam że nie będę wiedziała jak mi wody odejdą a jednak nie dało się tego przeoczyć:) ze mnie poprostu chlupnęło i po 5 godz pojawiła się Olivcia:) wiem że istnieje coś takiego jak sączenie się wód ale tego nie doświadczyłam więc nie wim jak to wygląda. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelina/// dzieki, naprawde mi to pomoglo co napisalas :***** Odchodze od zmyslow juz, placze jak o tym mysle ... ach szkoda gadac... Bedzie dobrze, to tylko maly kryzys ktory uswiadomil mi jak bardzo kocham te male istotke we mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to się wczoraj wymęczyłam, mój emek też. Mały tak wczoraj płakał ze nie wiedzielismy o co chodzi. Próbowalismy róznych sposobów, karmienia, noszenia, bujania, przewijania, a on ciągle płakał. Przypuszczam ze moze miał gazy, ale nie jestem pewna. staram sie zawsze po jedzeniu sadzać go w pozycji pionowej na ramieniu, ale nie zawsze mu sie odbije. Potem jak za długo go tak trzymam to sie wybudza i znowu płacze. I tak w kółko. Po północy jakoś po wielu trudach udało nam sie go uspokoić i obudził sie dopiero o 8.00, przespał całą noc. Boję sie dzisiejszego wieczora, ze znowu bedziemy mieli koncert i nie bedziemy umieli mu pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosia Współczuję...wiem o czym mówisz!!! Mój Tobiasz też tak czasami ma,wczoraj też płakał nie wiedziałam dlaczego nawet nie chciał jeść,nosiłam go na rękach chyba przez godzinę...i wtedy zasnął,ale po 2 godzinach się obudził na kolejne karmienie(nie przepał tak ładnie jak Twój Mały!!!) A dzis dla odmiany jeszcze nie spał od 8..........i teraz strasznie marudzi bo nie może zasnąć... ailona Nie jesteś przeoczyć odejścia wód płodowych.Też miałam schizy że to przegapię!!!Najbardziej bałam się że nastąpi to gdzieś np.w sklepie,na zakupach itd.na szczęście odeszły mi w domu jak leżałam na kanapie...poczułam takie ciepło od góry ciała i tylko zdążyłam ześlizgnąć się z kanapy na panele i poleciało.........jak strumień z kranu a nawet mocniej.Nie wiem jaka była ich ilość ale wydawało mi się że poleciało ich sporo... Uciekam pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga ciut więcej niż kilkanaście...w czwartek dopiero ale dzięki za ściskanie kciuków:) ogolnie jestesm spokojna ale cały czas cos robię wiec mój M. powiedział, że jednak już widzi nerwówkę po mnie:) na dodatek boli mnie dziś głowa. Zamelduję się po wszystkim papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szangril Trzymamy kciuki! :)) I również czekamy na relację ;) Powodzenia! Dosia Może Twój mały ma kolki. A kładziesz go na brzuszku? Nawet jak płacze próbuj go połozyć na brzuszku i masowac plecy ruchem przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Jak puszcza gazy to dobrze, gorzej jak nie puszcza. W ciągu dnia niech śpi na brzuchu, to pomaga. ailona Ja też się bałam, że przeoczę odejście wód bo np. będą się sączyły ale nie dało się tego nie zauważyć ;) Położyłam się do łóżka i już zasypiałam jak poczułam, że coś ciepłego ze mnie wypływa :) Wstałam szybko i chciałam to jakoś "Zatamować" ale się nie dało ;) Leciało ciurkiem przez całą drogę jak szłam do łazienki ;) Do szpitala jechałam z ręcznikiem w spodniach żeby nie zalać siedzenia w aucie ;) ewelina Witaj :) Fajnie, że się odezwałaś :) Jak tam maleństwa? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej :) A co tu tak cicho? :) Gdzie się podziewają mamuśki? :) Gewalia zapewne jeszcze w szpitalu, a Szangril już w szpitalu :) A reszta? :) Mój synuś śpi od 19-tej :) M czeka na mecz, a ja mam luzik ;) Miałam prasować ale stwierdziłam, że nie!!! Dziś odpoczywam, tym bardziej, że się przeziębiłam i mam niezły katar od niedzieli. Mały na szczęscie się nie rozchorował. Pozdrawiam Was ciepło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nordica wiem ze są leki na potrzymanie Fenoterol gsk zapytaj lekarza moze o nie ale pisze na nich że od 16tyg lekarz moze je zalecić aż do porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny Pytanko do Mam karmiących Swoje Dieciaczki mlekiem hipoalergicznym!!! Jakie podajecie swoim Dzieciaczką? Ja podaję-tz.próbuję podawać Tobiaszkowi Bebilon HA i nie chce go pić!!!Dzisiaj je spróbowałam i jest bardzo,bardzo niedobre.......troszkę je dosłodziłam ale to nic nie dało!!!Jejku czy wszystkie mleka HA tak smakuję?Jak te Dzieciaczki mają je pić? Czytałam w necie o mleku Humana HA Premium.Chciałabym je kupić ale czy nie będzie tz."powtórki z rozrywki" chodzi mi o smak??? Czy któraś Z Was je podaje ? Kurcze cały czas mówiłam że Tobiasz nie chce pić z butelki,a to wszystko przez ten smak mleka. (wcześniej podawałam Mu Bebiko 1 i pił,ale dostał jakieś wysypki na buźce i przeszliśmy na HA). Będę wdzięczna za szybką odpowiedź.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dzisiaj byłam na kontroli u swojego lekarza.Wszystko ok:-) Powiedział też że mam ładną bliznę-wcale nie dużą!!!:-) Zapytał czy chcę żeby mi przepisał tabletki anty.Ja jestem troszkę niechętna do ich przyjmowania ze względu na Małego...ale cóż wypisał receptę na Cerazette.Powiedział że jak będę chciała je wykupić to wykupię i już. Czytałam o nich w necie i nie mają dobrej opini..... Czy któraś z Was je przyjmuje? Jak na razie chyba się wstrzymam(będziemy musieli pomyśleć o innym zabezpieczeniu :-) ) Poza tym zapytał co i jak,jaką miałam obsługę w szpitalu,jak Mały śpi jak je itd.Bardzo miła rozmowa:-) Zapytałam go również jak jest teraz z miesiaczką?Więc powiedział mi że jak karmię to nie dostanę ok.(myślałam że to jakaś ściema!!!też o tym czytałam w necie i różnych gazetach).Zobaczymy jak to będzie w moim przypadku.Dodał również że jak już przestanę karmić i dostanę ok.mam odczekać miesiąc/dwa i przyjść na kontrolę wyedy zrobimy cytologię itd. Teraz Tobiaszek śpi,więc uciekam przygotowac sobie obiad na jutro. pa pa pa:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga Ja podaję Humana 1 Plus i ma dobry, słodki smak. Niestety nie wiem jak smakuje to HA z Humany. Mam w domu również Humanę 2 i smakuje tak jak 1 Plus. Może to HA będzie smakowało podobnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga Co do okresu to ja dostałam 3 mies po porodzie pomimo, że karmię nadal ale tylko1-2 razy na dobę. Dlatego dostałam już okres. Jeżeli będziesz karmić często to nie powinnas tak szybko dostać. JA nie brałam żadnych tabl bo nigdy się niczym nie zabezpieczałam. Nie łudzę się, że uda mi się zajść w ciążę naturalnie... A jak się uda to będę bardzo szczęsliwa. Mam więc to w nosie ;) Jedynie co, to lekarz mnie ostrzegał, że po cc powinnam dac macicy odpocząć przynajmniej rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga niestety ale wszystkie mleka hypoalergicznie są niedobre i mogą być problemy z karmieniem dziecka szczególnie jeśli jest przyzwyczajone do innego smaku. moja na początku też nie chciała pić musiałam słodzić. w sumie jej się nie dziwię bo ja jak tylko otworzyłam opakowanie i powąchałam to myślałam że zwymiotuje. na początku na 120 ml dawałam 2 łyżeczki cukru lub dwie czubate łyżeczki glukozy i jakoś poszło. potem sukcesywnie zmniejszałam cukier a teraz mała już się tak przyzwycziła do smaku tego mleka że pije już bez:) z czego ja się bardzo cieszę:) mi lekarz odrazu powiedział żeby posłodzić bo inaczej dziecko nie weżmie możesz na początek mieszać ze swoim. początkowo więcej twojego a potem stopniowo zwiększać ilosć bebilonu. a co do tabletek to się nie wypowiem bo ja nie muszę ich brać bo u mnie nie ma szans na naturalną ciążę (brak jajowodów). ja okres też dostałam 3 miesiące po porodzie ale to pewnie, dlatego ze juz mało karmiłam piersią a ty jeśli będziesz karmić to możesz nawet nie mieć do 6 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bettykor Serdecznie Dziękuję Ci za szybką odpowiedź:-) No sama już nie wiem co mam zrobić?Pojadę jutro do Auchan i zobaczę jakie tam będą te mleka HA.Chcę podać Tobiaszkowi je na noc żeby dłuże spał między karmieniami.Karmię Go piersią i dopóki będę miała pokarm to będę karmić,ale czasami mam wrażenie że nie najada się do syta i dlatego tak często musi jeść. Co do tych tabletek anty.to jak na razie nie będe ich brać(taką decyzję podjeliśmy wspólnie z moim M).U nas ciąża naturalna to też chyba byłby cud...z resztą bardzo byśmy się cieszyli(nawet omawiałam to dzisiaj z lekarzem,który zawsze nam powtarzał że wystarczy Jeden dobry żołnierz!!!:-) ).Nie chciałabym tak od razu drugiego Dzidziusia więc będzie trzeba temu zapobiegać... Uciekam poleżeć na kanapie bo za raz Tobiasz się obudzi na karmienie i nici z leżenia... Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasik08 Dziękuję Tobie również Kobietko za szybką odp.:-) Napisz mi proszę jakie mleko Ty podajesz Olivce? Też ten Bebilon HA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga ja podaję mleko Nutramigen obecnie chyba pod nazwą Enfamil jest to mleko na receptę bo to jest typowo przeciwalergiczne. takie mleko przypisał nam lekarz. i powiedział że mała pewnie będzie musiała je pić do roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasik Dzięki za odpowiedź:-) Mój Tobiasz nie ma stwierdzonej alergii-i dobrze!!!.Mogę Mu podawać mleko HA tak na wszelki wypadek,gdyby miał. Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga ale skoro mały musi pić to mleko AH to może lepiej dawać mu właśnie takie na receptę zawsze to trochę taniej a działanie takie same. moja mała też nie ma alergi bo wszystkie testy wyszły negatywne i lekarz tylko po objawach stwierdził że prawdopodobnie ma nietolerancję na produkty mleczne, ale że tutaj gdzie mieszkam nie ma takiego mleka jak AH więc mała pije takie typowo dla alergików, a ja żebym nie płaciła za nie to mam wpisane że mała ma alergie dzięki temu mam to mleko za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daga ja karmie corke specjalnym mlekiem z apteki na recepte tak jak kasik a synek dostaje mleko z nestle beba rowniez HA i nie mam z tym problemu. nie slodze ani jednego ani drugiego. jedynie synowi zmiemnilam juz na 1 bo zerowka byla jak woda i bardzo ulewal mleko a od 2 dni przy 1 nie ulewa. ja bym chyba nie podawala tego HA ale w szpitalu je dawali i syn dobrze je tolerowal wiec daje mu dalej. tak proponowali mi lekarze. u mnie nadal nie ma normalnego okresu a juz ponad 2 m-ce po porodzie. bylam na wizycie tydz temu i lekarz mowil ze to moze jeszcze potrwac bo u kobiet ktore nie karmia i mialy ciaze mnoga macica dluzej sie kurczy po porodzie . nie wiem jak to jest jak karmisz piersia dziewczyny ja zas chudne..!!!!!!! taki stres przy dzieciakach ze nie ma czasu na chwile spokoju. co bedzie jak bede sama????? chyba je sprzedam na targu;) gdybym mogla oddalabym je na jakis tydzien gdzies zeby sie porzadnie wyspac. no ale coz...............nie zawsze dostajemy to co chcemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny Mój Tobiasz nie musi pić tego zastępczego mleka.Ja chcę podawać Mu bardzo małą ilość żeby się tz.najadł do syta,żeby dłużej spał między karmieniami i to w szczególności wieczorem i w nocy.,lub w sytuacjach kiedy ja musze wyjechać a On zostaje z mężem żeby mógł podać. Dziś mama kupiła mi NAN Pro HA 1 może to mu zasmakuje...a jak nie to jak będziemy na kolejnym szczepieniu zapytam pediatrę o te mleka na reeptę. Dziękuję Dziewczyny za rady:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja akurat też karmię małego piersią a raz na dobę tuz przed spaniem podaję bebilon1 to zwykłe. Niestety w ciągu dnia Maciek często woła o cyca, mniej więcej co 1,5 godziny. Na szczescie jest taka pora w ciągu dnia mniej wiecej od 14.00-17.00 ze spi bite 3 godziny, a potem znowu woła tak często. Zeby nie było tego problemu w nocy, podaje mu mleko modyfikowane i wtedy przesypia ok 4, 5 godzin. Zauważyłam ze mały jak płacze o cyca, to nie dlatego ze jest głodny tylko dlatego że chce byc blisko mnie, no bo przecież to frajda tak sobie poleżec na ramieniu mamy w ciepełku i possać cycka pijąc smaczne melczko. Dziś nad ranem mały zaczał marudzić w łóżeczku, i nawet smok nie pomagał, no to go wziełam do łozka i tak sobie spał wtulony . Mój mały cwaniaczek wykorzystuje tez mojego męża do tego by go nosił na rękach, ja go za długo nie daje rady nosić bo mnie szybko ręce bolą. Jednak troche sie obawiam bo mój mąż od dzis wrócił do pracy i nie wiem jak to bedzie z tym noszeniem. kasik08, a czy podając małej az 2 łyżeczki cukru to nie wydaje ci sie że to za dużo? (podobnie jak 2 łyzki glukozy) Dla dorosłego taka ilość na jedna porcję to sporo. Jak sie ustosunkował twój lekarz do tego słodzenia? Może ja sie tam nie znam, ale uważam ze to jednak za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no na prawdę tu taka cisz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a u nas tez jak na razie ok zgaga daje w kosci i nie wiecie dziewczyny w którym tyg robi sie badanie cukru we krwi???? no ja tez sporo nabrałam na siebie ale mam to gdzieś ważne że z dzieckiem ok potem będe sie odchudzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poknociłam forum i pytania coś mi laptop szwankuję ale to pytanie o badanie krwi to aktualne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosia zgadza się 2 łyżeczki to dużo jak na 120 ml ale nie miałam innego wyjścia musiałam czymś karmic dziecko skoro mojego mleka nie mogło. lekarz powiedział że muszę posłodzić tyle ile trzeba aby dziecko wypiło. teraz już nie słodzę ale zajeło nam to trochę czasu żeby mała się przyzwyczaiła do tego okropnego smaku. ja sama próbowałam tego mleka słodzonego i wierzcie mi nie było do przełknięcia, i jak dawałam to małej to aż miałam wyrzuty sumienia że takie świństwo muszę jej dawać. no ale to niby dla jej dobra no i zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haneczka cukier robi się chyba ok 28tc, chodzi mi tu o krzywą cukrową:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A więc tak.Podałam Tobiaszkowi to okrpone mleko........ Najpierw dałam moją pierś żeby zjadł coś dobrego :-) a potem butlę.Zrobiłam 90 ml ale wypił ok 50 ml.dobre i to:-) ale tak jak pisze kasik musiałam również dosłodzić bo sama bym tego nie upiła... jak na razie zasnął o 21 więc zobaczymy ile będzie spał. Uciekam wziąśc szybki prysznic... pa pa pa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Tobiasz po wypiciu tego mlaka zastępczego( i opróżnieniu moich piersi) spał prawie 4 godziny do następnego karmienia:-) musiałam już Go przystawić po upływie tego czasu do piersi bo pokarmu miałam tyle że sam leciał...nawet musiałam sobie troszkę odciągnąć żeby poczuć ulgę.Zauważyłam również że jedna z piersi produkuje więcej mleka.Potem Tobiasz obudził się jeszcze 2 razy w ciągu nocy na cycuszka:-) Ciekawe jak samopoczucie Szangril? Pewnie już tuli maleństwo w ramionach!!! Dosia Jak Twój Maciuś? Gawalia Co u Ciebie? Uciekam przygotować obiad później zajrzę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haneczka22 właśnie dostałam skierowanie na to badanie i u mnie wypadnie ono w tyg. 26/27 mam pytanie o wymiary z USG!! jesteśmy własnie po w tyg 23, wiem, że rozbieżności pomiędzy pomiarami mogą być na max 2 tyg, u nas jeden pomiar - dokładnie BPD - ma 6-cio dniową różnicę względem pozostałych. Lekarz powiedział, że to jest ok ale zastanawiam się czy u Was były podobne różnice, może na innych parametrach, które dziecko potem nadgoniło? z góry dziękuję za odpowiedzi bo trochę się martwię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ailona jesteśmy na podobnym etapie - miałaś robione te pomiary??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Dziewczynki jestem już w domu , poród przez cc rewelacja -polecam wszystkim . Malutka przepiękna właśnie pisze tu ze mną do was:) Tatuś dużo pomaga ,generalnie wsio jest superanckie. Malutka zdrowa urodzona 14 lutego :10 pkt, 3200 g i 50 cm, karmimy się cycorkami a na noc mleczko Nestle (więcej śpimy) Pozdrawiamy ,napiszemy jutro coś więcej bo dziś to nasz 1 dzionek w domku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×