Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

akacja80

Ciąża po in vitro

Polecane posty

Gość prinzesska27
Ewela witaj. Zajrzalam tu bo nie zagladasz na objawy. Betti, Nordi2 Furbo Pozdrawiam was Serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola2112 nie zdawałam sobie sprawy, że może być problem z "namierzeniem" malucha... muszę to dobrze przemyśleć, bo efekt może być odwrotny. Strach może być duuużo większy kiedy będę miała detektor a nadal nic nie usłyszę - dziękuję Wam za opinie!! hej prinzesska!! pozdrawiamy gorąco i wiosennie ;o)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie bez zmian. 25 zamrazamy zolnierzyki. Pozwalismy moja ubezpieczalnie do sadu, dopiero sie zacznie kociol...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prinzeska powiedz mi czemu to tak strasznie długo trwa? z tego co wiem to i tak tyle co musisz zapłacić w niemczech to za to zrobiłabyś zabieg w polsce dawno temu. po co szargasz sobie nerwy? ja mimo wszystko mocno trzymam kciuki bo to już czas najwyższy... Majka Oczywiście, że Cię pamiętam i ciesze się , że udało się później. napisz w którym tyg jesteś jak się czujesz i w ogóle pisz pisz pisz :) furbo ja detektora nie miałam a w domu mam stetoskop od ciśnieniomierza i czasem go "odpalam" i zapewne dziąła to bardzo podobnie bo ja po prostu szukam tych serduszek godzinami. uszy mnie bolą od słuchawek :) zastanawiam się czy za bardzo stracha Ci to nie napędzi... ja jestem w 31 tyg ciąży a mam problem a co dopiero tak wcześnie :) bettykor ja ostatnio wzięłąm pod lupę te herbatki hippa i niestety chyba nie będę ich podawać albo 1/3 herbatki a reszta napar z ziół bo to ma 90% cukrów w składzie! szok. teraz wiem czemu dzieci chętnie piją ale z drugiej strony mnie to martwi. nie wiem nie chcę tu negować, bo są napewno super wygodne w przygotowaniu ale martwi mnie to bardzo. karola ja najwięcej mam body i pajacyków raczej tak małych szkrabów nie będę stroiła w falbany, sukienki i jeansy. niech mają wygodnie :) wszyskiego po ok 10:) jak czesto chodzisz na USG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola co do łóżeczek ... to najpierw kupiłam piękne łóżeczka o których marzyłam po tygodniu je oddałam i k upiłam 2 najtańsze w ikei :) stwierdziłąm, ze nie ma co przesadzać. kupię im ładne następne a te i tak są tylko do snu a nei ozdoby - z resztą te łóżeczka są po prostu normalne :) wymiar 60x120 i też mam wrażenie, ze są niskie- może na cegłach trzeba będzie je postawić? bo też się martwię o kręgosłup. Narazie w łóżeczkach śpią moje koty i się martwię co będzie jak dzieci przyjdą na świat- obraza będzie na całego :) wczoraj szyłam pokrowce na foteliki samochodowe i też widzę, ze im tam dobrze...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prinzesska27
Ewela to sie ciagnie bo postanowilismy sie najpierw pobrac tzn slub jest w czerwcu. Potem bedziemy podchodzic. Nie mozemy podejsc bez zrobienia badan immunologicznych, ktore sa drogie i czekam na zgode mojej kasy. Z Tym procesem bedzie sie ciagnac miesiacami,dlatego 1 podejscie bede musiala sama zaplacic. Ciesze sie ogromnie ze u was ok. Na ktorego masz termin? Po slubie czesc kosztow pokryje kasa mego M...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina masz rację co do herbatek one mają sam cukier i nic więcej. ja polecam kupienie w sklepie zielarskim lub ze zdrową żywnością ziółek. napewno można dostać herbatkę z kopru włoskiego lub zwykły rumianek. to będzie o wiele zdrowsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prinzesska27
Wlasnie dostalismy zgode na immunologiczne badania... W koncu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola2112
Ewelina, no właśnie oglądałam na żywo łóżeczka w Ikei i dlatego miałam wrażenie że są niskie ale jak sprawdzałam u znajomych i na allegro to przeważnie mają wysokość 85 cm M zamontuje mi kółka albo podstawki i je trochę do góry podniesiemy bo niestety lędźwiowy u mnie to wymaga specjalnego traktowania:( co do gin to chodzę mniej więcej co 2,5 tyg może to przesada ale przy bliźniakach wolę poza tym tak długo się staraliśmy że wolę dmuchać na zimne i tyle, a Ty jak często? ostatnio odczuwam dziwne ciągnięcie w brzuchu i po skosach brzucha tak jakby ktoś bandażem elastycznym mnie obwiązał i ciągnął szczególnie podczas chodzenia zaczyna się jakoś po 15 min spaceru i trzyma cały czas dopóki nie usiądę lub stanę i teraz się zastanawiam czy to rozciąganie macicy czy też skurcze?mam 18 tc i chyba za wcześnie na skurcze? miałaś tak? dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola z tym ciągnięciem to miałam identycznie też bardzo mnie to martwiło- ale nie martw się teraz będzie tylko gorzej :) :) :) niestety ta wysokość to standard. prinzeska Gratulacje!- w końcu może się coś ruszy- powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola2112
Ewelina, ale minie trochę jak dno macicy pójdzie w górę? czy raczej będzie coraz gorzej:( kurcze lubię spacerować, przed ciążą byłam bardzo aktywna i teraz tylko mi to pozostało...a idzie wiosna mam nadzieję że w końcu:) dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola ciągnąć to będzie cały czas ale za to dojdą inne dolegliwości :) no ale taki już jest ten stan błogosławiony :) ja się śmieję, ze następną ciążę to spędziłabym w basenie od rana do nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola2112
ewelina, ja też tak chciałabym, tylko mam problem z basenami bo od razu mam infekcje:( to chyba w wannie musiałabym siedzieć:) czy u Ciebie też tak szybko brzuch rósł? ja już mam tak na 2 miesiące do przodu jakbym w pojedynczej była i się zastanawiam do jakich rozmiarów dojdę... jak często do gin chodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola ja chodzę tak 1 na 3 tyg ale mam nadzieję, ze teraz będzie częściej bo naprawdę nie za dobrze się już czuję... u mnie w 5 miesiącu wystrzelił brzuch i rośnie w oczach. teraz mam 107 w pasie- modeleczka :) ale zaczynam rozumieć inwalidów i osoby otyłe bo ja nic nei mogę zrobić. Wadzę brzuchem , tłukę co w jego zasięgu, rozlewam cherbatę obijają mnie w sklepie.... no mówię Ci końcówka to jest już koszmarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prinzesska baardzo się cieszę, że wreszcie się ruszyło!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola2112
ewelina, to ja zacznę się teraz mierzyć:) bo też czuję że z tyg na tyg coraz więcej mnie:) jak się czujesz?który to już tydz i na kiedy masz planowany termin cesarki? jak będzie po wizycie to daj znać jak dzieciaki rosną:) i jakie masz imiona? ja w ten piątek będę wiedzieć jaka druga płeć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola dziś mój 31 tydz i 4d i dziś byłam u lekarza i córcia waży 1500 a synek 1700 cesarkę mam wyznaczoną na 5 maja a imiona wybrane od dawna - ewa i ignacy czuję się jak skrzyżowanie słonia z inwalidą i dolega mi chyba wszystko co jest nie tak :( zgaga i refluks nie dają funkcjonować ale kręgosłup jest najgorszy ja łapię pozy jak wariatka chodzę w różnych przykurczach a tylko w wodzie wszystko mija. ciekawe co będzie za druga płeć u Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelina Ja tez nie jestem zwolenniczka podwania słodkich napojów dziecku. Nie wszystkie te herbatki są słodkie, np. ta ułatwiająca trawienie wcale nie jest słodka. Ja mieszam ja z jabłkową, która jest słodka, i wychodzi mi bardzo dobry napój :) Jaś pije go zarówno na ciepło, jak i zimny bo fajnie gasi pragnienie. A jak robię samą jabłkową to po prostu sypię jej mniej niż jest sugerowane i wtedy jest bardzo lekka :) A co chesz podawać z ziół? Rumianek? Musisz wiedzieć jaki napar zrobić, żeby nie był za mocny. A co do łóżeczka to też mam z Ikei i jest zadowolona. Wcale nie jest za niskie, a mam 176 cm wzrostu :) materac masz go na tych górnych dziurkach? Ja przez pierwsze 3 miesiące miałam podłożone pod nóżkami łóżeczka przy główce Jasia książki bo zdarzało mu sie ulać, a śpi sam, w swoim pokoju więc tak było bezpieczniej. Nie boisz się, że będzie problem z tymi kotami jak się dzieci urodzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betykor co do ziółek to nie wiem jak będzie z moimi dziećmi ale raczej jestem za tym by poawać wodę a nie herbatki granulowane. w ostateczności zaparzę jeśłi będzie potrzeba nie w iem jakos tak ta glukoza 90% do mnie nie przemawia... co do kotów to pewnie, że sie boję i wiem , że będzie sajgon bo koty były nr 1 w domu a teraz ktoś będzie im zakłócał spokój no ale jakoś wszyscy musimy się zaakceptować i tyle. będę się martwić jak będzie problem. buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja posiadam taką herbatkę ziołową dla dzieci ma ten sam skład co herbatka z hippa ułatwiająca trawienie ale bez cukru. i nie ma problemu z parzeniem jest w saszetkach i jest napisane 1 saszetka na 250 ml wody parzyć 3 min. pozatym zeby zaspokoic pragnienie to najlepsza przygotowana woda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
furbo To dziala, to napewno ;) Tylko tyle ze jest ciezko namierzyc serduszko :( Mnie osobiscie sie jeszcze nie udalo :( ale przyznam ze nie probuje za czesto...bo sie tylko wkurzam... :P Bylismy wczoraj w szpitalu u pani specjalistki bo moja pani doktor podejrzewala ze mam za cienkie lozysko i z stad te wszystkie krwawienia...co sie okazalo -wszystko jest ok :D lozysko ma 4,8 cm czyli jak najbardziej prawidlowo :) a te krwawienia....to zalegla miesiaczka!!!!! Tu dopiero sie zdziwilismy :) Organzim sie po prostu przeczyszczal :) A tyle bylo paniki...karetka o 3 w nocy...ach szkoda gadac :P W poniedzialek jedziemy jeszcze raz do szpitala na spotkanie z pania polozna, mam nadzieje ze maluszek pokaze co ma miedzy nozkami ;D Widzialam jego profil -fantastyczny obraz!!! :) A takto to wszystko gra :) Zaczelam z zakupami :) Wozek, fotelik, kolyska itd juz zakupione ;) Nie moge sie powstrzymac... Mysle ze jestesmy juz gotowi na przyjscie maluszka :) tylko jeszcze kilka ciuszkow i gotowe :) tylko najpierw musimy wiedziec czy bedzie "Alva" czy "Frey" ;) Pzdr wszystkie mamuski :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
furbo p.s. ja swojego "Angel sounds" kupilam na eBay'u za ok 80 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola2112
Ewelina, czy chodzisz na basen z ozowaną wodą czy taki zwykły? zastanawiam się nad tym jak się zrobi ciepło, bierzesz jakieś leki na skurcze? i jak Twoja hemoglobina, moja niestety spada:( a mam problemy z przyjmowaniem żelaza totalna nietolerancja ze strony mojego organizmu, czekam z niecierpliwością na piątek mam nadzieję że będzie parka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola chodzę na basen ze zwykła chlorowaną wodą bo w okolicach niestety nigdzie nei ma a nie chcę z tego robić wycieczki - i tak naprawdę nic i nie dolega choć ja mało już pływam bo szybko się męczę to chociaż jak sobie pobędę w wodzie to nic mi nie dolega :) co do żelaza to ja biorę od chyba 111 tyg i strasznie źle to znosiłam a brałam subifer czy jakoś tak i poszłam do lekarza internisty i mi zmienił na inne od tej pory wszytkie parametry skoczyły do góry a ja przede wszystkim nie mam sensacji typu biegunka czy ostre wymioty w nocy :( pomyśl może warto poprosić o zmianę :) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola cąły czas biorę cordafen na skurcze 6 tabl dziennie i magnez 3x :) ja życzę byś miała parkę :) sama jestem ciekawa bo ostatnio nie słyszałąm o bliźniakach tej samej płci- same parki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelina Ja zażywałam Biofer (żelazo o zwiększonym wchłanianiu) od 20 tc i nie miałam po nim żadnych skutków ubocznych, a wyniki całą ciążę rewelacyjne. Do tego brałam magnez i witaminy PREGNA PLUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli mogę się wypowiedzieć to też jak bettykor brałam Biofer z kwasem foliowym od połowy ciąży ,plus magnez z witaminą B6 i oczywiście Prenatal Complex. Nie miałam żadnych skutków ubocznych:-) Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola2112
Dziewczyny dzięki za opinie z żelazem niestety ja już próbowałam: Biofer, ascofer i tardyferon i na wszystko reaguję tak samo jestem dosłownie chora przez 2 dni, potem wszystko mija, może jakoś źle je biorę, po jedzenie najczęściej po obiedzie - a wy? czytałam że Prenatal complex ma dużą dawkę żelaza i muszę te witaminy kupić do tej pory biorę pharmaton Ewelina daj znać jakie żelazo w końcu bierzesz? a i czy po basenie bierzesz jakieś glubulki dopochwowe żeby nie było infekcji - czytałam w necie że powinno się i już sama nie wiem czy to nie reklama producencka:( też czekam z niecierpliwością na te piątkowe usg:) może to dziwne ale lubię patrzeć na dzieciaczki:) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola Biofer brałam 30 minut przed śniadaniem bo lepiej się wchłania-tak mi powiedziała znajoma położna.Z resztą widać było rezultat po wynikach bo miałam żelazo zaniżone a po ich braniu wszystko wróciło do normy. Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola2112
Daga, tak nie próbowałam, spróbuję jutro, mam nadzieję że będzie bez dolegliwości 1 czy 2 tabletki brałaś? ogromne dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×