Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

czeszka

Jak ułatwiacie sobie prowadzenie domu

Polecane posty

do amity wzbudziłaś moje wątpliwości a już planowałam co kiedy np.pralka,zmywarka, piecyk, suszarka do warzyw i owoców w dzień i w nocy; odkurzacz samoczyszczący -może kupię, żelazko powiedzmy w dzień mam klimatyzacje i to jest problem latem upały które źle znosimy i klima dużo chodzi a ona ciągnie wiem jakie rachunki są po lecie no i nie wiem dalej co... Myłam okna parownicą sprawdza się nieziemsko wszystko z najmniejszej szczelinki usunięte tylko ludzie na mnie patrzyli co ja wyprawiam z tą parą okna lśnią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawet jesli w weekendy też jest taniej,to przecież nie warto poświęcić wolnego czasu na zajęcia gospodarcze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopiszę dzisiejsze ułatwienie domowe, czyli zmniejszenie powierzchni do sprzatania mam odziedziczoną po poprzednich właścicielach mieszkania wnękową szafę trzydrzwiową, wszystkie trzy skrzydła lustrzane, w nadstawkach też (do sufitu) nie musze chyba mówić, ile to jest mycia luster z użyciem drabiny również cała górę plus dwa zewnęrzne skrzydła zakleiłam okleiną samoprzylepną, biała matową ze wzorkiem bambusowym pasuje do wystroju reszty mieszkania i nie wymaja mycia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście,udogodnienie :) Tyle luster i to tak wysoko to mógł tylko masochista zaprojektować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy macie obrotowe szczotki do sprzątania mebli i innych sprzętów wciągające kurz podobno bardzo dobre niemieckie powyżej 100zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wypadalam dzisiaj z pacy i zapomnialam kupic chleb... Pomyslalam, ze upieke jakis na szybko... Dam Wam przepis, bo moze ktoras skorzysta... Najcudowniejszy chleb na swiecie... :) miodzio 40dag maki pszennej 1/2 szklanki ugotowanych ziemniakow 1,5 lyzeczki soli morskiej 250 ml wody 7 gr drozdzy suchych 1/2 lyzki oleju 1 jajko 1 lyzeczka cukru Rozbimy rozczyn z drozdzy, lyzeczki cukru, 1/3 szklanki wody (cieplej) i lyzki maki. Odstawiamy na 30 min do wyrosniecia. Gnieciemy ziemniaki, dodajemy do nich soli i oleju, gdy drozdze wyrosna, dolewamy je do ziemniakow, dodajemy resztke (2/3 szklanki) cieplej wody i make, wyrabiamy i odstawiamy na 30 min do wyrosniecia. Nagrzewamy w miedzyczasie piekarnik do 200 stopni. Ciasto przekladamy do foremki keksowki. Smarujemy jajkiem i nacinamy ciasto. Pieczemy 30-35 min... Niebo w gebie... ja iem, chlebek tuczacy ale ten jest boski!! Mozecie dodac dowolne ziarna do niego lub zmienic make na zytnia... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no co z wami.....
dziewczyny. cisza taka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sING SING 2522
nikt juz nic nie podpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba z pamięcią nie jest źle. Witam Was po tak długim czasie u mnie wiele się zmieniło a widzę że niektóre z Was są na forum i pomyślałam sobie a może podzielimy się wiadomościami jak przełożyłyśmy na codzienne życie nasze ułatwienia jest okres przedświąteczny każda z nas ma coś do zaproponowania wszystko się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przede wszystkim to trzeba regularnie sprzątać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jak wprowadziłam się do nowego mieszkania to od razu zadbałam o to, by kupić dobre urządzenia do sprzątania, w http://www.aatrenkar-karcher.pl/ oferują takie, solidny sprzęt znacznie ułatwia sprzątanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez sprzatam wszystko na biezaco i staram sie nie brudzic w domu np okruchyb po zrobiueniu chociazby kanapki wycieram odrazu a nie zostawiam , takie rzeczy niby malutkie pomagaja w utrzymaniu czystosci, odkurzam 2 razy w tyg ale my nie brudzimy zabardzo wiec moglabym raz w tyg, raz w tyg myje lazienke i wycieram kurze, natomiast pare razy w tyg myje podlogi, zamiatam gdzie mam drewno i myje bo uwielbiam chodzic boso wiec podlogi musze miec czyste, posciel zmieniam raz w tyg od lat, nie umiem inaczej, niektorzy moi znajomi maja posciel nieprana przez 7 miesiecy:) to jest masakra, znam osoby ktore nie sprzataja wogole w domu tzn tylko odkurzanie ale kurze mycie lazienek czy pokoi jest nieznane im, wszystko czarne maja....i na koniec zawsze wszystko odstawiam z powrotem na swoje miejsce, w kuchni w pokojach itp dzieki temu wszystko jest na swoim miejscu a ja nie musze od rana robic generalnych porzadkow i szukac wszystkiego, zawsze no prawie zawsze mam czysto i poukladane, dzieki temu mam naprawde duzo czasu dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupuję różnego rodzaju dozowniki i takie pojemniki żeby np. chować większą ilośc płynów do mycia czy zmywania, kupuję większe opakowania i taniej mnie to wychodzi. Ogólnie szukam sobie promocji i pomocna jest mi firma http://packaging.polpak.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgorzata 29

Ja nie dawno kupiłam sobie Cobbo Thermo Plus. I naprawdę zakup tego rodzaju urządzenia jest znacznym ułatwieniem życia i to każdego dnia. W zależności od tego co gotuję, ale średnio mogę przyjąć minimum godzinę "oszczędności" jeżeli chodzi o czas spędzany w kuchni przy gotowaniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabella
Dnia 2.08.2019 o 22:08, Gość Małgorzata 29 napisał:

Ja nie dawno kupiłam sobie Cobbo Thermo Plus. I naprawdę zakup tego rodzaju urządzenia jest znacznym ułatwieniem życia i to każdego dnia. W zależności od tego co gotuję, ale średnio mogę przyjąć minimum godzinę "oszczędności" jeżeli chodzi o czas spędzany w kuchni przy gotowaniu 

Zastanawiam się nad zakupem, tego robota Cobbo o którym pisze Małgorzata, nie mniej może mnie ktoś oświecić, jeżeli chodzi o różnice pomiędzy TP-3 a TP6?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra
Dnia ‎2019‎-‎08‎-‎04 o 20:17, Gość Izabella napisał:

Zastanawiam się nad zakupem, tego robota Cobbo o którym pisze Małgorzata, nie mniej może mnie ktoś oświecić, jeżeli chodzi o różnice pomiędzy TP-3 a TP6?

Pomijając kwestie wyglądowe, bo każdemu podoba się co innego, a zresztą wygląd i rozeznanie co będzie lepiej pasowało do wystroju kuchni to ocenisz sama, ale patrząc na funkcjonalność urządzeń, to zarówno TP-3 jak i TP-6 mają dokładnie taką sama moc silnika po 500W i moc grzania po 1000W natomiast główne różnice to w TP-3 masz wyświetlacz plus sterowanie manualne, że tak to określę, w TP-6 panel dotykowy jak w smartfonach. Pytanie co kto lubi. Kolejna różnica to w TP-6 masz 200 przepisów w pamięci urządzenie i kolejne 200 bodaj na dysku, w przypadku TP-3 masz 200 przepisów dołączonych do instrukcji.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria28

Ja właśnie się zastanawiam nad zakupem tego modelu Cobbo TP-6 jako prezent dla siostry. Wiem, ze ona by była z takiego prezentu zadowolona, tym bardziej że nie nie jest geniuszem gotowania, a takie urządzenie "część robi za nią", ale co powie na to jej przyszły mąż? To tak jakbym dawała prezent ukierunkowany na jedną osobą, a pomijający w pewien sposób drugą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia27

A spotkałyście się z marka Sauber jeżeli chodzi o roboty kuchenne? Może używacie tego rodzaju urządzeń? Co o nich sądzicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anita
Dnia ‎2019‎-‎08‎-‎26 o 22:29, Gość Natalia27 napisał:

A spotkałyście się z marka Sauber jeżeli chodzi o roboty kuchenne? Może używacie tego rodzaju urządzeń? Co o nich sądzicie? 

Co prawda nie do końca odpowiem Ci w temacie robotów kuchennych, nie mniej używam produktu tej marki jeżeli chodzi o urządzenie sprzątające i jestem bardzo zadowolona, więc  jeżeli jakość (bo funkcjonalność w przypadku tak różnych urządzeń jest nie do porównania) jest podobna jak w tym moim sprzęciku, to będąc na Twoim miejscu bym się nie zastanawiała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

W kuchni mam taka nowinkę - robota Thermomix. Super sprzęt, o wiele lepszy od zwykłych robotów kuchennych czy innych automatycznych mieszadeł. Swój kupiłam na Allegro, ale chyba i na Media Expert jest. Nie jest jakoś bardzo tani, ale warto nieco zainwestować, szczególnie jak ma się dużą rodzinę. Oczywiście polecam szukać kuponów czy rabatów na niego, bo niekoniecznie trzeba kupować w wysokiej cenie. Ja skorzystałam z cashbacku na Tipli.pl na Allegro, to zawsze taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dagmara28
Dnia ‎2019‎-‎08‎-‎26 o 22:29, Gość Natalia27 napisał:

A spotkałyście się z marka Sauber jeżeli chodzi o roboty kuchenne? Może używacie tego rodzaju urządzeń? Co o nich sądzicie? 

Używam od kilku miesięcy Saubera TH7 i jestem bardzo zadowolona, na tyle, ze zastanawiam się nad zakupem innego sprzętu tej marki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×