Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kominek kominka

czy warto mieć w domu kominek??

Polecane posty

Gość Kamka234
Wynajęliśmy sobie kiedyś apartament z kominkiem na http://jar400.pl Obawialiśmy się, że pokój nie będzie czysty, ale wszystko było w jak najlepszym porządku. Nie było trudno utrzymać w czystości taki pokój z kominkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronikagsm
Powiedz mi bluszcz_87, czy palenie w takim kominku jest wydajne? Jednak jak moi znajomi mają taki wmurowany kominek, to zanim się wokoło nagrzeje, to już z godzina mija. Po za tym trzeba stale chodzić i podkładać drewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czasy kiedy jeden z plemienia musiał pilnować ognia już dawno minęły . Komfort to mieć odpowiednią temperaturę w dzień , w nocy jak i pod nieobecność gospodarzy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tego co się orientuję to kominek ma odprowadzenie ciepłego poietrza przez kratki właśnie zabudowane, żeby to ładnie wyglądało powietrze przepływa wokół gorących części kominka i jest rozprowadzone w pomieszczeniu ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanna57
chciałabym zamontować do nowego domu kominek norweski tak zwany steatytowy, na wszystkich stronach gdzie szukałam nie ma cen a własciwie reklamują sie tylko dwie firmy http://eko-kamin.pl i nunnauni i tam też nie ma cen, czy ktoś mógłby powiedzieć czy ma taki kominek i ile wyniósła całkowita cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie podaja z zasady cen, jak tez mam norweski, treba dzwonic do firmy albo isc do tzw salonu i sie dogadywac( najlepiej do kilku, zebymiec porownanie - i trzeba sie targowac. U mnie sie bardzo brudzi dlatego,ze mam malenki kominek, w zwiazku z tym czesto otwieram ,zeby dolozyc drewna i wtedy czesto bucha dym, (zamkniety nie dymi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a może ma ktoś biokominek i zechce podzielić się pomocną opinią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanna57
gość a ile zapłaciłeś za swój kominek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo podobają mi się kominki fińskie tzn nie wiem czy one tak sie fachowo nazywają, są z kamienia i długo grzeją po rozpaleniu, podobno kosztują kilkanascie tysiecy, budowa domu narazie wstrzymana, są dopiero fundamenty i nie wiem czy ktos móglby doradzic na co zwrócic uwage przy szukaniu firmy ktora takie kominki montuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanna57
marcin ile wyniosl cie montaż i ile twoj kominek zuzywa drewna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co  z tym kominikiem
Czytając ten post nie wiem co z tym kominkiem, brudem, kurzem itd. Klika razy w różnych miejscach korzystałam z nich gościnie, ale takich efektów nie było? A czy nie można tego rozprowadzania ciepła pod pogłogą umieścić, żeby mieć lepszy rozkład temperatury a nawiew na dole? A co z turbiną? Co jest lepsze turbinowe rozprowadzanie czy grawitacyjne? Podobno z turbiną kiedy sie nie grzeje nie jest komfortowo bo nawiewa zimne potwierze. Czy ktoś ma jakieś opinie w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co  z tym kominikiem
Czytając ten post nie wiem co z tym kominkiem, brudem, kurzem itd. Klika razy w różnych miejscach korzystałam z nich gościnie, ale takich efektów nie było? A czy nie można tego rozprowadzania ciepła pod pogłogą umieścić, żeby mieć lepszy rozkład temperatury a nawiew na dole? A co z turbiną? Co jest lepsze turbinowe rozprowadzanie czy grawitacyjne? Podobno z turbiną kiedy sie nie grzeje nie jest komfortowo bo nawiewa zimne potwierze. Czy ktoś ma jakieś opinie w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybka_8
Wieczór przy kominku - bezcenne. W fotelu bujanym, z książką i kubkiem ciepłej herbaty. Od zawsze o tym marzyłam. Od dziecka. Właśnie dlatego zbierałam zawsze na taki kominek. Kupiłam sobie w klimat sklepie, ale nie to jest ważne. Istotne jest to, że wreszcie spełniłam swoje marzenia. Teraz zostało mi tylko pomalowanie ścian w sypilani i na prawdę będę dumna ze swojego domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balabina
uważam, że warto, z różnych powodów,moje sa takie: - przyjemność z ciepła, patrzenia w ogień, nastrój itd - bezcenna, - docielenie domu poza sezonem grzewczym, zdarzyło mi się palić w kominku w maju :P a nasze wiosny bywaja zimne, mokre i paskudne, we wrzesniu itd, czyli kominek ni etylko zimą, - tańsze ogzrewanie od gazu, opłaca się dogrzewanie kominkiem, drewnem czyli :D, Z minusów? hmm, nie bardoz widzę, wg mnie mitem jest, ze kominek strasznie brudzi, dymi, ściany są zcarne...hhmm, u siebie tego nie zauważyłam wcale a używam kominka właściwie ciągle jak jest chłodniej. Nie mam rozprowadzenia, dom parterowy, pieco-kominek, który nagrzewa sie cały , nie tylko ciepło idzie od szyby jak w zwykłych kominkach, ciepło promieniuje i jest to zauważalne w innych pomieszczeniach, kominek jest umieszczony w centralnej częsci domu, u mnie nie ma drzwi wewn, są większe otwory drzwiowe wiec ciepło pięknie i szybko sie rozprowadza. Ja polecam ;) nigdy nie załowałam zakupu kominka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
warto! bo jest ciepło i miło, i taniej niz gazem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kominek to świetna sprawa, uwielbiam jesienne, romantyczne wieczory przy blasku ognia z kominka. Do tej pory miałam spory problem z kupnem drewna kominkowego, teraz zamawiamy u nich: http://weglosmyk.pl/wp/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HelenkaN
Też uważam że warto skusić się na kominek :) pomijając przyjemne ciepło oraz charakterystyczny klimat jest to świetny sposób na zmniejszenie kosztów związanych z ogrzewaniem. Kominek z tzw "ciepła obudowa" kumuluje ciepło a następnie je oddaje przez długi czas. Taka obudowę wykonuje się z płyt szamotowych dostępnych np tutaj http://www.vitcas.pl/akumulacyjne-plyty-szamotowe . Sama właśnie taki będę robić w salonie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale reklama :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wartooo, zwłaszcza w takie mrozy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla kogo ładny to ładny... bez duszy, bez klimatu, taki kwadrat noowoczesny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlaczego w jednym? we wszystkich pomieszczeniach można miec ciepło, po cogrzac, znosic drewno zeby tylko jeden pokój ogrzac?? Rozprowadzenie czy wymuszone czy grawitacyjne i ogrzewasz cały dom, wspomagasz to kaloryferami albo i nie :) w zaleznosci od wydajności kominka i temp. na zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek
Kominek to super sprawa zwłaszcza jak ogrzewa cały dom najlepiej jako dodatek to ogrzewania gazowego. Niestety jest to kotłownia w domu nie zależnie czy jest zrobiony dobrze czy żle zawsze jest brudno od kominka a my coś na ten temat wiemy- http://www.becia.com.pl/home/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za link do strony archonhome. Muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony ich ofertą, zwłaszcza cenowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również muszę przyznać, że te kominki prezentowane przez archonhome wyglądają naprawdę nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×