Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kominek kominka

czy warto mieć w domu kominek??

Polecane posty

Gość gość
mysle, ze warto. Sama mam u siebie kominek z http://www.wilinski.pl/ Tyle jest roznych rodzajow kominkow, ze na pewno trafisz na taki ktory i tobie sie spodoba. W zime jest po prostu niezastapiony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy urządzaniu należy pamiętać o rzeczach praktycznych.Ja polecam maty ochronne POLITRADER, które pomogą utrzymać w najlepszym porządku podłogi. Ja ich używam od dłuższego czasu i nie mam żadnych zarysowań od krzeseł na moich panelach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niektóre kominki z Kratki.pl naprawdę są piękne... ja mieszkam w mieszkaniu ale tak chciałabym mieć kominek, że chyba zdecyduję się na wersję bio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja polecam kominki z płaszczem wodnym sama mam i jestem bardzo zadowolona, ja akurat korzystałam z oferty firmy www.lavakominki.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli jest dobrze zrobiony i ładnie obłożony to warto. Na byle co moim zdaniem szkoda miejsca i pieniędzy. Trzeba kupić coś fajnego, np. właśnie w Kratkach, użyć dobrej stali, taśm aluminiowych http://www.intra.biz.pl/ oraz np. fajnego kamienia lub klinkieru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam kominek stad www.arteabc.eu/pl/3-kominki i jestem szczerze zadowolona, maja naprawde ladne do wyboru i np. na gaz na bioetanol czy elektryczny ;) do wyboru do koloru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam w domu kominek i powiem tak- jest to bardzo piękne i klimatyczne miejsce jesienią i zimą, ale jednocześnie poza klimatem też przyprawia o sporo nerwów bo przy wynoszeniu popiołu i przynoszeniu drewna brud wokół jest straszny, ponadto kratki doprowadzające ciepło do innych pokoi także się kopcą i co roku trzeba przy nich podmalowywać także dobrze się zastanów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie wyobrażam sobie mieszkania bez kominka. Grzejemy sobie tak dekoracyjnie jesienią oraz zimą. Moim zdaniem to świetna sprawa. Trzeba tylko wybrać dobry wkład, a także rury. Co do rur to polecam odwiedzenie skupu złomu albo hurtowni stali, np. http://www.stalex.net.pl/ - tam się wszystko spokojnie dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też uparłam się na kominek, pomimo tego że szukaliśmy mieszkania, a nie domu. Znaleźlimy, kupilimy, z kominem i miejscem na zrobienie kominka. I też się mocno zastanawialiśmy z mężem jaki, z szybą, bez, kafelki na dół czy pleksi, bo mamy panele, nie chcemy ich poniszczyć dokładając do kominka... Przerobiłam wszystkie możliwe dyskusje na forach w tym temacie, przeanalizowaliśmy z chłopakiem z 10 opcji, a skończyło się na kominku, który wpadł nam w ręce na sam koniec :) Kupiliśmy piecyk na pellet i nie mamy z nim żadnego problemu. Co jakiś czas trzeba przemyć szybkę i raz na dwa tygodnie wyczyścić go z popiołu. Rozpala się sam, temperature też trzyma sam, taką, jaką się ustawi. Zasypuje się go pelletem od góry, w ogóle nie otwieram paleniska. Nie mam smrodu, brudu, mam ogień, ciepło i święty spokój :) aaaa i jeżeli chodzi o nagrzewanie pomieszczenia to ma nadmuch powietrza, więc chwilę od rozpalenia jest ciepło. To jest po prostu najlepsze rozwiązanie, jakie mogliśmy znaleźć. Tak więc szczerze polecam, na pewno jakieś firmy w waszej okolicy je sprzedają. Sprawdźcie tylko, czy w okolicy ktoś sprzedaje dobry pellet. Zima dopiero przed nami, także najcięższe testy dopiero przed kominkiem. Mam nadzieję, że w ogóle nie będę musiała odpalać gazowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam w domu kominek i powiem tak- jest to bardzo piękne i klimatyczne miejsce jesienią i zimą, ale jednocześnie poza klimatem też przyprawia o sporo nerwów bo przy wynoszeniu popiołu i przynoszeniu drewna brud wokół jest straszny, ponadto kratki doprowadzające ciepło do innych pokoi także się kopcą i co roku trzeba przy nich podmalowywać także dobrze się zastanów X Ja na Twoim miejscu nie używałabym w ogóle tego kominka, bo masz go zwalonego. Jak mogą się kopcić kratki? Wytłumacz mi? Rury rozprowadzają tylko i wyłącznie gorące powietrze, co ma zabrudzić ścianę przy wylocie? Mam kominek, który ogrzewa cały, jednopiętrowy dom. Odpowiednio dobrany wkład do kubatury i dobre rozprowadzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no tak gotujmy i nazryjmy sie bo tego w komunie uczono jao jedyna rozrywka a teraz tyle zarcia w sklepach 555 www.youtube.com/watch?v=5DQzoWLDm7w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj oj.... Ja to w ogóle miałem perypetie jeśli chodzi o sam kominek i jego powstawanie. Okazało się, że materiał zktorego zostały wykonane rury to jakiś kompletny bubel (odsyłam do lektury jakby ktoś nie wiedział o co chodzi co się bada: (www.metrotest.com.pl/), nie miał atestów. Koszmar. Zabudowa to pikuś. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pewnie,że warto mieć w domu biokominek! sama niedawno zdecydowałem się na jego montaż,który zleciłam fachowcom z http://www.brudnowski.pl/ biokominek tworzy fajny nastój, nie dymi i nie muszę zbytnio martwić się opałem. obecnie sporo na rynku tych urządzeń,a ich wykonanie jest na wysokim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kominek jest elegancki i gustowny, przeciez kiedys jeszcze w XVIII czy XIX wieku uchodził za symbol elegancji i bogatości :D haha, a teraz kazdy moze miec kominek, poza tym ladnie wyglada zwlaszcza w domu jednorodzinnym :) ja jakis czas temu kupilam sobie tu kominek www.arteabc.eu i powiem szczerze, ze to byl chyba jeden z lepszych zakupów jeżeli chodzi o urządzanie domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LIWIA1970
Witam serdecznie wszystkich zastanawiam się nad zamontowaniem piecyka takiego na drewno bo jestem w trakcie pracy wykończeniowych domu i na ścianach szczytowych pojawia się wilgoć i pomału grzyb wchodzi, wentylacja działa, ale pogoda na dworze nie sprzyja niestety,chodzi mi o taki niedrogi piecyk czy mogę liczyć na pomoc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Peggy86
No to kiepsko to wygląda jak przy pracach wykończeniowych masz już wilgoć i grzyba.. Kominek na drewno? A masz komin? Mieszkasz już w tym domu i będziesz tam cały czas dokładać żeby to ogrzać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mamy od 5 lat i bardzo sobie chwalimy :) Nie ma dużego problemu z podpaleniem, utrzymywaniem czystości itp. Podobno dużo zależy od opału jakim się grzeje, my w tym roku kupiliśmy na składzie w łodzi, na ich stronie można odszukać ich szerszą ofertę wraz z telefonem. Wygodnie jest bo można zamówić i dostarczają do domu. Kontakt odnajdziecie na http://wegiellesiak.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LIWIA1970
Nie mieszkam w tym domu tylko obok u teściów.Dom stał długo nie wykańczany brak środków :( i stąd ta wilgoć i teraz grzyb,piecyk miałby być na drewno bo tego akurat pod dostatkiem mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No rozumiem, normalna sprawa, nie od razu Rzym zbudowano ;) Ale przy takim zwykłym kominku musisz się liczyć z tym, że trzeba go podłączyć do komina, trzeba w nim rozpalić, trzeba do niego dokładać, no i pilnować. Nie wiem czy to będzie dla Was wygodne, jeżeli jeszcze w domu nie mieszkacie.. Nie wiem czy poradzi sobie z wilgocią. Może lepiej najpierw osuszyć to pomieszczenie specjalnym ustrojstwem ściągającym wodę? A jak już kominek to naprawdę polecam taki bio, na pellet. Wylot powietrza pod dowolnym kątem, więc instalacja to nie jest szczególny problem. Rozpala się automatycznie, pelletu zasypujesz z góry nawet na dobę, ustawiasz temperaturę w programatorze i masz problem z głowy. Wpadasz do domu raz dziennie albo i raz na dwa dni. No i w takim jak nasz jest nadmuch powietrza, nam zależało na tym, żeby mieszkanie się szybko nagrzewało, ale jako osuszanie z wilgoci też się super sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LIWIA1970
Rzeczywiście nie od razu Rzym zbudowano natomiast myślę że taki piecyk może wspomóc w osuszaniu bo główny piec mam z podajnikiem eko-groszek ale gładzie i takie tam potrzebują się dobrze wysuszyć, komin mam przewidziany na piecyk lub kominek.A o jakim ustrojstwie ściągającym wodę dokładnie mówisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli obawiasz się tylko brudu z kominka to mogę rozwiać Twoje obawy, ponieważ są kominki, które prawie wcale nie brudzą. A kurze i tak musisz raz na jakiś czas przetrzeć w pokoju. Dobrze jest się od razu zdecydować na kominek z płaszczem wodnym, ludzie często chwalą firmę LAVA. http://www.lavakominki.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam kominek, w którym palę drewnem i piec na węgiel. Od roku jestem klientem SmartTransu. I powiem wam, że jestem zadowolony i to bardzo z ich usług, a najbardziej chyba z ich cen i promocji. W tym miesiącu z tego co wiem mają niezłe rabaty. Zadzwońcie do nich 503 352 341

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LIWIA1970
Dziekuje za sugestie ale jednak wole chyba piecyk taki nieduży żeby wizualnie fajnie wyglądał i zdawał egzamin:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja od jakiś 2 lat użytkuje piecyk bodajże firma kratki nazywa sie koza k7 jest mały długo trzyma ciepło pale w nim drewnem bukowym wiec nie trzeba podrzucać czesto .Cena piecyka jest przystepna takze taki model moge polecic z autopsji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LIWIA1970
Bardzo dziekuje za sugestie :) przygladałam sie kilku firma i natknełam sie na allegro na ofertę firmy kratki maja ogromna ilość pozytywów coś blisko 50000 trzeba im sie bliżej przyjrzeć:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trybik
W Paryżu od stycznia przyszłego roku, wchodzi całkowity zakaz palenia w kominkach. Pewnie niedługo obejmie całą Francję, a za nią, w ramach unijnej poprawności pójdą inne kraje, więc korzystajcie póki czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×