Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Głodówkowa19

GŁODÓWKA ZMIENIŁA MOJE ŻYCIE...CZAS TO POWTÓRZYĆ CZ.2

Polecane posty

Gość hat
Do Oli :-) Sól gorzką stosuje się przed głodówką, ale w skrajnych wypadkach bywa, że podaje się ją także np: w drugim dniu głodówki. Pisali o tym rosyjscy specjaliści, których cytował Małachow, a z kontekstu wynikało, że należałoby ją wtedy stosować raczej pod kontrolą lekarza, gdyż może to doprowadzić do sporych zaburzeń elektrolitowych, czego objawem w najlepszym wypadku będzie kilka dni paskudnego samopoczucia i ogólnego rozbicia ... ... nie wiem jakie mogą być gorsze konsekwencje Pytanie, po co ci sól gorzka w trakcie głodówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do oli :) Ja stosuje sol gorzka w trakcie glodowki. Tylko do lewatyw. 1 plaska lyzke na litr wody. Zazwyczaj stosuje w przelomie kwasicznym, albo wtedy kiedy paskudnie sie czuje (co oznacza ze schodzi duzo syfow ) Olu, tuaj wiekszosc forumowiczow opiera sie na rosyjskich "lekarzazh" a oni soli gorzkiej nie znaja ;) Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedzi :) Po prostu byłam ciekawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy przestaliście głodować przed świętami? Pasuje głodować w poście :) Ja przymieżam się do głodówki od poniedziałku do piątku. Czy ktoś się przyłączy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I co potem zamierzasz jeść wszystko podczas świąt? Bo jeśli tak to to nie ma sensu. Wychodzenie z głodówki trwa tyle samo co sama głodówka. Więc bardziej polecałabym po świętach, po przygotowaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak się złożyło ze w święta muszę pracować i to czy będę jadła brokuły czy szynkę to nie ma znaczenia dla mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabajona30
Witam jutro mój pierwszy dzień głodówki, jak sobie radzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dziś 9 dzień, jak na razie 8 i 9 to były moje najgorsze dni, czujJę się fatalnie i nic mi się nie chce. Byłam zmuszona wyjść 2 razy podczas tych dni i naprawdę było mi ciężko. Mam nadzieję, że jutrzejszy 10 dzień przyniesie jakąś ulgę. Mam zamiar skończyć dnia 16 lub 17, zobaczymy co czas przyniesie. Na pewno ta głodówka jest dużo cięższa od tej, którą przeprowadzałam rok temu. Jak na razie gdy będę się źle czuć, mam zamiar dużo spać żeby szybciej minęło. Trzymajcie kciuki:) Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi się, że to nie jest fenomem. Stosunkowo mało osób o niej wie w innym sensie niz np. Kojarzenie tego z początkami anoreksji. 10 dzień tak jak mialam nadzieję przyniósł ukojenie, czuje się dobrze i mam duzo energii. Może też przez chłodniejszą pogodę. Czuję że będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hat
Hej Alergia daje o sobie znać ... chwilowo pomagają ziółka, ale niebawem, ... kto wie ??? :-) Nie mam objawów alergicznych w czasie głodówki powyżej 24 h, a więc ... :-) Jutro jest dzień ekadashi, więc głoduję do niedzieli, ale za tydzień w piątek, gdy będzie troszkę wolnego ... może by tak do maja ??? Powodzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ma się dla organizmu rozpoczęcie głodówki przez np tydz, przerwa tygodniowa i ponowne rozpoczęcie? Czy narobiłoby to wiele szkód??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hat
Do gość ... wręcz przeciwnie, to o czym piszesz, to prawie głodówka frakcyjna ... "wyższa szkoła jazdy" :-) Oczywiście przebiega ona nieco inaczej, ale jesteś blisko: W pierwszej głodówce wytrzymujesz do pierwszego przełomu i robisz tyle samo przerwy ile trwała głodówka, w drugiej do drugiego przełomu, ale tu przerwa może być dłuższa o 50% czasu trwania głodówki, a trzecią ciągniesz do oporu Dzięki temu uzyskujesz świetne oczyszczenie organizmu i znacznie lepsze efekty lecznicze Oczywiście w czasie przerw pijesz soki, jesz świeże warzywa i owoce - bez cukru, soli, tłuszczu, mięsa itp. Powodzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dziękuję, za wyczerpującą odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziś koniec 12 dnia, samopoczucie dobre, jeszcze 4. Już nie mogę się doczekać.Nie wiem dlaczego, ale wieczorami robię się głodna. Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaki tu spokój na na na, Nic się nie dzieje na na na na, Nikt się nie bawi na na na, Wszyscy się nudzą na na na na, ... żyjecie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Żyję. Dzisiaj dopiero drugi dzień mojego corocznego sprzątania, więc się nie wychylam. Sami specjaliści tu widzę i strach coś napisać na luzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Małachow pisał że głodówką można wyleczyć przeziębienie ale czy rozpoczynanie głodówki w trakcie przeziębienia to dobry pomysł czy lepiej sobie odpuścić ? Kiedyś ktoś tu chyba pisał że przeziębił się w trakcie głodówki więc nie wiem jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pyszczakooo
Witam witam po dłuższej przerwie :) powiedzcie mi prosze czy ktos sie orientuje czy podczas głodowki mozna zazywac leki? Np antydepresanty? Akurat jestem na zwolnieniu lekarskim i to idealny czas na strzelenie sobie glodoweczki kiedy nie musze sie martwic praca, w ktorej to mam cale tony pysznego jedzenia :P Nie wiem niestety czy lykanie 1 tabletki dziennie uniemozliwy wylaczenie ukladu pokarmowego czy tez nie bedzie to az taki wielki problem.Z gory dzieki za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hat
Hej :-) Do gość 1. ... każdy powinien być po części specjalistą od swojego organizmu Do gość 2. Głodówka leczy chyba wszystkie stany zapalne, co oczywiście wymaga odpowiednich warunków Zdażyło mi się zaczynać głodówkę w czasie choroby, ale ... ze środkiem przeczyszczającym były problemy, bo mój stan się początkowo znacznie pogarszał ... .... bez środka przeczyszczającego było znacznie lepiej już po dwóch, trzech dniach - było ciężko :-( Powiem szczerze, lepiej ograniczyć jedzenie (szczególnie cukry/węglowodany) wyleczyć przeziębienie ziółkami, czosnkiem, sokiem z malin itp., a potem przejść na głodówkę Powodzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Pyszczakooo Hej Mój znajomy (także głodówkowicz) jest czasami na kilkumiesięcznych cyklach z lekiem o nazwie Koaksil (czy jakoś tak) - zazwyczaj zaczyna to brać jesienią i kończy wiosną, gdy jest ciepło i słonecznie On woli odstawić lek i trochę się pomęczyć, bo ponoć po kilku dniach "psychika się przestawia" i jest fajnie - nie ma potrzeby przyjmowania leku Dużo dają kąpiele słoneczne i spaceny na otwartej przestrzeni Tyle wiem, więc nie zachęcam, ani nie zniechęcam, ale pewne jest jedno ... ... podczas głodówki nie przyjmujemy żadnych leków Powodzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem lepsza glodowka na lekach niż brak głodówki poza tym o ile mnie pamięć nie myli Malachował pisał o głodówce na lekach ale ręki nie dam sobie uciąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość51238
Moim zdaniem lepsza głodówka z lekami niż brak głodówki poza tym Małachow chyba pisał o głodówce na lekach ale nie jestem pewny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hat
... Małachow pisał o głodówce na lekach ... pod kontrolą lekarza i nie przez cały czas ... pisał też o tym, że niektóre leki na głodówce działają kilkadziesiąt razy silniej niż podczas normalnego jedzenia, ale to szczegół Zdarzyło mi się głodować na lekach antyalergicznych (przez kilka pierwszych dni) ... sen mnie wtedy pokochał, a ja jego Zamiast np: antydepresantów wolę napar z dziurawca, saunę i długie spacery, ale to moja opinia - każdy ma swoje zdanie i wolną wolę ... pewnie nic złego się nie stanie, ale ja już nie chcę ryzykować, bo kosztowało mnie to sporo zdrowia i nerwów ... Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hat
Upsss... ... i znowu forum zamarło :-( Hej :-) W sobotę (6 maja) zaczynam głodówkę - coś dłuższego niż regulaminowe, comiesięczne 3 dni, ale nie chcę szaleć ... Od tygodnia nie jem pieczywa, słodyczy i tym podobnych węglowodanów Ostatnio znów smakuje mi mięso i to bardzo tłuste :-( ... aż się boję Dzisiaj ostatni kawałek mięsa, a od jutra warzywa i może jajka, bo lubię :-) Czy ktoś się przyłączy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś wyleczył się z dny moczanowej głodując. Jeżeli tak to jak długo muszę głodować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pepapig
Ja zaczelam dzisiaj glodowke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja zaczęłam wczoraj głodóweczkę urynową i dziś już sobie leci drugi dzień :) Leki na ten czas postanowiłam odstawić i liczę na to, że ta głodowka pomoże mi się uporać ze stanami depresyjnymi, moją z miesiąca na miesiąc narastającą irytacją wszystkim i wszystkimi i postawi mnie na nogi psychicznie jak i również fizycznie :) Mam teraz miesiąc lub więcej wolnego od pracy więc to najlepszy czas na post. Ostatnim razem po 10 dniach niestety wymiękłam bo w pracy często robiło mi się słabo i kręciło w głowie, a niestety nie mogłam w pracy rzucić wszystkiego i się położyć lub lecieć na spacer się przewietrzyć. Poki co nie mam planów co do długości trwania głodówki. Marzy mi się taka pełna, aż do oczyszczenia języka i poczucia wilczego głodu, żeby wymieść z organizmu cały ten śmietnik, który codziennie w siebie ładuje czyli czipsy (duża paka codziennie), pizze, smażone mięcho z ziemniakami, placki ziemniaczane, frytki itp. Co dziwne pomimo takiego "zdrowego" odżywiania moja waga zamiast rosnąć wciąż spada :) i nie wiem czy mam za to dziękować jakimś nadnaturalnym siłom z kosmosu czy 21 dniowej głodówce którą przeprowadziłam 5 lat temu i od czasu jej zakończenia mój metabolizm się troszkę podkręcił. Udało mi się też wtedy prawie wyleczyć z astmy i duszności nie pojawiają się częściej niż raz na pół roku, a przed tą wspomnianą głodówką z inhalatorem chodziłam wszędzie. Na razie zakładam 10 dni, a co będzie dalej to czas pokaże :) Najbardziej liczę na ujędrnienie skóry bo w ciągu 5 lat schudłam prawie 30kg, a od ćwiczeń fizycznych stroniłam jak tylko się dało i skończyłam z mniejszą ilością tłuszczu ale za to z większą ilością wiszącej skóry dosłownie wszędzie. Moim największym problemem jest palenie elektronicznego papierosa. Nie potrafie po 12 latach nałogowego palenia rzucić tego tak z dnia na dzień ale od wczoraj staram się ograniczac jak tylko się da. I tu jest pytanie. Czy popalanie w trakcie głodówki bardzo ją zaburzy? Powodzonka przy poszczeniu i mam nadzieję, że bedziecie mnie tu mocno wspierać, żebym zbyt szybko nie wymiękła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno pytanko do kogoś obeznanego w temacie. Czy głodówą można wyleczyć niedoczynność tarczycy? Wiem na pewno, że w trakcie głodówki poziom hormonu tarczycy się normuje, jednak nie wiem czy tak zostaje już zawsze, czy po głodówce tarczyca znów zaczyna szwankować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hat
Do gość Z tego co mi wiadomo dna moczanowa ustepuje po dłuższej głodówce ... pod warynkiem, że potem odżywiasz się rozsądnie Moja uczona koleżanka (pani prof.) miała z tym problem, ale po seriach głodówek wszystko minęło. Obecnie głodówka jest dla niej czymś oczywistym - głoduje w dni wolne od pracy (2- 3 dni) i w dłuższe weekendy - świetnie wydląda i jest niesamowida pod względem intelektualnym :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×