Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kawska

GRUDNIÓWKI 2010

Polecane posty

a się pomadrze jeszcze w sprawie rozstępów..co mi tam ;-) na rozstępy nie ma siły - to juz uwarunkowane genetycznie jak mają byc to będą , jak nie to nie :-) wiadomo , ze nalezy się smarowac bo mozna załagodzic ich ilość ale jak juz raz wyszły to znaczy ze ma się skłonności i ciezko uniknąć. Ja się niczym nie smaruję, ledwo starcza mi siły na codzienne egzystowanie. Wymioty mi zyc nie daja, slinotok i metaliczny posmak tak mi utrudniają zycie, ze mam gdzies sprzątanie, gotowanie, depilowanie, malowanie się, smarowanie i ujedrnianie buuuuuu calą energię zuzywam na powstrzymywanie się od plucia, slinienia i wymiotowania ....;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydo, a skora Cie zwyczajnie nie swedzi? ja bym 'umarla' bez nawilzania tez czytalam ze rozstepy sa uwarunkowane genetycznie..a swoja droge lekarza o to spytam, z ciekawosci :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga30
Witam Dziewczynki :) właśnie skończyłam malować łazienkę, dobrze że jest mała, ale nie mam siły już dzisiaj :) Powiedzcie mi w takim razie co/jak jeść żeby nie przytyć 17 lub 20 kg tylko przepisowe 8, góra 11? i powiedzcie jeszcze od kiedy widać brzuszek- 7 sierpnia idę na ślub kuzyna i chciałabym jeszcze fajnie wyglądać :) a wynika z moich obliczeń że to będzie początek 5 miesiąca. Pewnie mała-czarna odpada? :) Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi, trzymajcie się w ten słoneczny dzionek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinga30 ja tez mam wesele siostry 7 sierpnia :-) i licze po cichu na w miarę normalny wygląd :-) Jesli to Twoja pierwsza ciąża to spokojnie myśl o małej czarnej :-) ale jesli druga to raczej ciut wiekszej z marszczeniami na brzuchu ;-) juz nawet nie chce myslec o swojej kreacji bedąc trzeci raz w ciązy ha, ha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze mnie i swędzi ale co mi tam...ja nic nie czuję i nie zwracam uwagi na nic oprócz tych wstrętnych całodziennych mdłosci.....;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kinga 30, no wlasnie, pytanie za 100 pkt! ;-) ja nie jem bialego pieczywa, zadnych slodyczy, stawiam na chudy nabial i wedliny, chude mieso, warzywa, owoce z umiarem bo maja cukier nigdy nie mialam problemu z waga, nigdy nie bylam gruba....i to mnie zgubilo w I ciazy :-( jadlam bez ograniczen nie zdajac sobie sprawy ze naprawde tyle przytyje.... a potem... potem mialam nadzieje ze karmiac piersia po porodzie szybko zrzuce..tak w kolorowych wesolych gazetach pisali :-P ...i znow porazka! karmiąc mialam apetyt jak wilk, nie tylam ale tez nie chudlam dopiero po roku, gdy przestalam karmic, przeszlam na diete i w ciagu kilku miesiecy wrocilam do swojej wagi :-) takze teraz naprawde uwazam...nie chce przez to przechodzic drugi raz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga30
Dzięki Izydo :) to właśnie I ciąża i tak sobie jeszcze marze o czymsik dopasowanym :) W takim razie udanej zabawy Ci życzę :) Malin_xxx właśnie też wcinam chudy nabiał, mleko 1,5 %, chuda szynka z kurczaka, staram się nie jeść zbyt dużo smażonego, zupy zabielane jogurtem, słodycze...hmm.. 2razy w tyg :) ciemne pieczywo, 3razy w tyg. makaron lub ryż, zero ziemniaków... Dużo zielonego, sałaty, pomidory, ogórki.. Ale czy to wystarczy?? 2 miesiące temu zrzuciłam 9 kg. i strasznie się boję że wróci to do mnie z nawiązką ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny,tradycyjnie witam nowe mamy! Izydo,ciesze sie,że te plamienia to nic poważnego,troche sie zmartwiłam jak przeczytałam co sie dzieje. Ja sie czuje jakby ciut lepiej,mniej mnie mdli i ogólne samopoczucie troche lepiej,mam nadzieje,że najgorsze mam za sobą. Ja 21.08 wybieram sie na slub i wesele i mam z kolei nadzieje,że brzuszek będzie już wyraźnie widoczny i będe mogła sobie kupić fajną ciążową,elegancką sukienke by "poszpanować"swoim cudownym stanem ;) Wogóle widocznego ciążowego brzuszka nie moge sie już doczekać! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za info Malin_xxx ja też słyszałam duzo dobrego o musteli i szczerze mówiąc na ten krem się nastawiałam ale jak byłam u lekarza rodzinnego z tym przeziębieniem to bardzo odradzał, że to wszystko uczula i można dziecku krzywdę zrobić i już zgłupiałam. Ja brzuszka nie mam ale piersi mnie swędzą i się powiększyły więc chciałabym na razie je smarować. Ide w środe do gina to podpytam o kremy i znowu sobie pooglądam kruszynke:) Kinga 30 ja mam wesele brata pod koniec czerwca i się martwie ze brzuszka nie bede miała bo chciałabym rodzince pokazać. Izydo ja też biore duphaston i mam zwolnienie. Na początku ciaży miałam brunatne plamienia na szczeście powoli mijają. Padlinko ja też nie jestem w stanie nóg wydepilować ale dlatego że jak tylko się nachyle to mam okropne odruchy wymiotne :) a tu lato za pasem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, troche mnie nie bylo, bo milam takie spanie, ze ani reka, ani noga ruszyc nie moglam, nie mowiac juz o zasiadaniu do kompa. Dzisiaj natomiast bylam na naszym pierwszym usg. Wszystko dobrze wyglada. Malenstwo nie mialo jeszcze raczki zeby do mamy pomachac :) ale jest juz takie sliczne!!! Strasznie sie poryczalam jak uslyszalam serduszko, bo wciaz pamietam ten cichy odczyt ktg mojego Aniolka! Izdydo, mam nadzieje, ze bedzie dobrze, trzymam kciuki kochana!! Co jeszcze, a! na rozstepy osobiscie polecam Avon "krem na rozstepy". Ma bardzo przyjemny zapach i mi naprawde pomogl. Wydajny, ja nie mam ani sladu. Moja siostra za to uparla sie na oliwke i hahahahahah teraz ma!! :) U mnie dzien wyglada tak: spanie i mdlosci, a i jeszcze spanie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej Widze,że nasze samopoczucia nie najlepsze. JA jak przychodze z pracy to też ani ręaką ani nogą nie dgrnę...Lęże zmęczona jak kłoda,albo co lepsze-śpię... Wiadomo w przedszkolu z dziećmi jest co robić... Już niedługo planuję iść na zwolnienie,nawet nie wiem czy jutro nie pójdę poL4 bo już nie daję rady,szczególnie w momentach kiedy jest mi niedobrze... A Wy kochane jesteście już na zwolnieniach? JAk tam Wasze brzuszki? czy jest tu jakaś szczęściara,która obserwuje już jakieś chociaż drobne zaokrąglenia? :D Ja chyba jeszcze nie... Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) a ja bylam dzisiaj u gina, z tymi wynikami i powiedzial, ze jest ok! Zrobil usg ( z OM to 7t5d) i dzidzia ma juz 15mm i serducho bije :) Martwie sie czy nie za malo urosla przez 1,5 tyg od ostatniej wizyty.. no bo w sumie to ile dziecko powinno rosnac na tydzien? Mi objawy powoli przechodza i sie ciesze, bo bede mogla byc bardziej aktywna;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość relissys
Hej dziewczyny nie było mnie przez kilka dni. Więc tak :) w poprzedni wtorek zrobiłam bete wynik był 909 powtórzyłam w sobote i wynik 1630 czyli chyba dobrze :) Lekarz powiedział jeśli będzie wzrastac to wszystko będzie dobrze :) tak się cieszę ale zastanawiam sie czy nie za malo wzrasta. Ściskam Was mocno :)cieszę sie że znów jestem z Wami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
relissys!! yey!!! strasznie sie ciesze!!!!!!!! Glowa do gory, damy rade!! Mocno Cie sciskam! ps. ja nigdy nie tacilam nadzieji ze tu wrocisz!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość relissys
wolska dziękuje Ci kochana za wiarę :) niestety ja wątpiłam Po tej wizycie u lekarza w poprzedni poniedziałek wszystko straciło sens.Zaczęłąm już układać plany na przyszłość.Wczoraj poszliśmy z mężem na rowery dziś też pojechaliśmy rowerami po wyniki badań.Pojechaliśmy tylko po morfologię bo beta miała być w środę.Myślałam że padnę jak zobaczyłam że wzrosła:) Mój mąż nie wiedział co dalej z rowerem zrobić czy mogę dalej na nim jechać czy już nie ;) Modliłam sie do św.Dominika ,Judy Tadeusza od spraw beznadziejnych i naszego Jana Pawła prosiłam o wstawiennictwo wierzę że to był jakiś cud bo te 5% które mi lekarz dał to coś mało on sam w to nie wierzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a widzisz relissys--mówiłyśmy,że musi być dobrze!! Wiara i modlitwa działają cuda!! Teraz dbaj o siebie i o maleństwo,które rośnie w Tobie :) jak tam u Was babeczki? JA dziś zostałam w domu i popołudniu idę po zwolnienie, nie daję rady... ALe dla maleństwa wszystko!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, u mnie spanie i spanie, mogłabym tylko spać. :) co ile chodzicie do lekarza bo często macie usg, ja tylko raz byłam w 5 tyg teraz ide 10 maja, mam nadzieję że jest wszystko ok, dzis taka pogoda że masakra, tylko na spanie a muszę w pracy do 17 siedzieć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
relissys!!!!Brawo!!!!!!!!! nie masz pojecia jak się ciesze: ) U nie po wczorajszym -zupełnie przyzwoitym jeśli chodzi o mdłości - dniu, dzis jest gorszy :( a nadto ta pogoda chlip...spaaacccccc ah zaluje ze tez nie moge isc na zwolnienei :( za to dzis wieczoram male odchamienie, idziemy z mężusiem do opery :) bardzo sie cieszę, mam nadzieje ze bede sie czula na tyle lepiej zeby wysiedziec do konca :) A jak Wy dzis sie macie? cmok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) powiedzcie mi czy jeżeli pójdę na usg dzisiaj,koło 4 tygodnia to cokolwiek będzie widać?...bardzo mi jest potrzebne jak najwcześniej zrobione usg...Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) ja dzis czuje sie swietnie bo wreszcie bez zgagi:D i mam nadzieje ze tak zostanie milego dzionka wszystkim zycze:) i uciekam na spacerek z synkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aness2
Witam wszystkie szczęśliwe przyszłe mamuśki. Jeśli można toz chęcia dołączę do Waszego grona. Termin porodu mam na ok 20 grudnia (wg kalkulatora) Po dwóch latach starań i wyczekiwań gdy już prawie straciliśmy nadzieję udało się .więc teraz dmucham i chucham ,żeby wszystko było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Mamuski! :-D Kinga 30, czyli podobnie sie odzywiamy :-) podobny mamy plan! ja zamiast chleba, pieke wlasny- z otrebow. Zupy tez jogurtem naturalnym okraszam, nie smaze - grilluje lub pieke w rekawie. Jestem pewna z takim odzywianiem zbedne kg nie beda nas dreczyc :-) wczoraj zapislam sie tez aqua aerobic 2x w tyg :-) Zosia 80, ja uzywalam Musteli w I ciazy i b sobie chwale :-) ale oczywiscie kazdy musi znalezc cos dla siebie :-) na rynku jest taki duzy wybor, ze na pewno cos Ci podpasuje Witamy aness2 🖐️ padlinka, milego wieczoru :-) ja w ogole sie nie czuje ciazowo....zadnych mdlosci, wstretu do zapachow, bolu piersi - to co mnie w i ciazy meczylo... lekko tylko czuje brzuch i mrowienie w brodawkach w czwartek wizyta u gina :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej !! mdłości mnie nie odpuszczają , zołądek mnie boli przez wymioty...nic mi sie nie chce...A tu długi weekend idzie i trzeba gdzies szkodniki zabrac...jak ja to przezyję :) zapach grila mnie mierzi :-) wolska - bardzo się cieszę , ze słyszałaś serduszko - cudnie :-) ja mam wizytę 4 maja i liczę ,ze tez usłyszę...to jest takie niesamowite wrazenie , ja równiez za kazdym razem płaczę :-) Kamyskaa - ja jestem na zwolnieniu przez te plamienia... co mi nie przeszkodziło siedziec wczoraj cały dzien w firmie (bo to moj biznes ha, ha) no ale wieczorem miałam "nagrodę" - godzinne wymioty, ból zołądka, masakra..usnęłam o 21.00 i spałam jak kamien do 8.00. Dziś odpuszczam pracę... Zaokrąglen nie mam - nawet 2 kilo schudłam...buuuuuu...juz wiem, ze soki z marchwi, buraka, selera i natki pietruszki czają się za rogiem..... Relissys - trzymam dalej kciuki, wiem co to strach bo sama jak zaczełam plamic to miałam najgorsze mysli i nie mogłam się pozbierac..a jak gin powiedział, ze z dzieckiem ok, a plamienia od pękniętego naczynka to cały swiat zaczał być znów piękny!! Relissys-beta wzrosła ci ponad 40 % to jest bardzo dobry wynik. To oznacza ,ze ciąza jest we wczesnym stadium i moze jej nie byc widac. Ja miałam betę 2000 i nawet nie było widac pęcherzyka - pojawił się dopiero po 5 dniach. Witam nowe Mamuski grudniowe !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
relissys- zastanawiam sie czy na tym pierwszym usg lekarz cos zle nie zmierzył- 8mm ? tu mi się zdaje ze cos za wiele...Bo ja teraz miałam mierzony pęcherzyk (juz 3 usg ) i ma dopiero 6 mm ....a bete mialam wyzsza ...a kiedy idziesz znow do gina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, ja swoje pierwsze USG będę mieć dopiero 13 maja. 3 razy już robiłam beta hcg i zastanawiam się czy nie za wolno mi rosnie. teraz ostatnio robiłam 20 kwietnia i wyszło 1161, i 23 kwietnia 1765. Myslałam że wynik ma się podwajac co 48h. Mam nadzieje że wszystko będzie dobrze. Nie moge sie doczekać usg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość relissys
izydo 40 % to chyba troszkę mało ale od wczoraj czytam o tym w necie i najwazniejsze ze rosnie ,tak mi sie wydaje. Tez mnie to strasznie zastanawia,ta różnica jak już od niego wychodziłam w ten poprzedni poniedziałek to powiedział ze on mógł sie pomylić za co mnie bardzo przeprasza ale w czym to juz nie dopytywałam bo byłam w strasznym szoku. Teraz pójde po długim weekendzie we wtorek ja już wczoraj chciałam lecieć ale mąż mnie przystopował :) Nie wiem czy mam iść do niego czy do innego? Może któraś z was jest z Wawy i zna dobrego lekarza? Wg tej tabeli beta jest ok u mnie :) NORMY beta HCG dla poszczególnych tygodni ciąży,licząc tydzień ciąży od terminu owulacji mlU/ml 3 4 tydzień od owulacji 9 - 130 4 5 tydzień od owulacji 75 2600 5 6 tydzień od owulacji 850 - 20,800 6 7 tydzień od owulacji- 4,000 - 100,200 7 12 tydzień od owulacji- 11,500 - 289,000 12 16 tydzień od owulacji 18,300 - 137,000 16 29 tydzień od owulacji- 1,400 - 53,000 29 41 tydzień od owulacji 940 - 60,000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny U mnie dziś kiepsko, od rana zwracam wszystko co zjem i nie wychodze z łóżka. relissys - super że jesteś z nami, trzymam kciuki żeby wszystko było już ok ewika26 - ja mam usg co tydzień robione miałam plamienia na początku i lekarka wolała dmuchać na zimne i tak juz zostało na razie. Jutro ide znowu:) Kinga 30, Malin_xxx - biorę z was przykład i też będę się zdrowo i lekko odżywiać to będzie dobre dla mnie i dla maleństwa. Kamyskaa, ja też jestem cały czas na zwolnieniu przez plamienia Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A kiedym miałyście robione pierwsze usg?..bo ja się właśnie wybieram i nie wiem czego mam się spodziewać , o ile mam czego:)...mam nadzieje,że coś widać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiziapyziamizia
koniec 6tc, nic nie bylo widac potem koniec 8 i miał 13,2 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×