Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kawska

GRUDNIÓWKI 2010

Polecane posty

Relissys-musi być dobrze! I będzie,zobaczysz ❤️ dzoana.evs -ja też nie mam ochoty na słodycze ;) e tam ja tam twiedze,że masz fajnie z tym brzuchem :P wolska-jeśli chodzi o witaminy to narazie lekarz nic mi nie zapisał. Powiedział,że trzeba poczekać (do nast. wizyty) aż wszystko się rozwinie iwtedy zobaczymy.Ma zamiar też mnie wysłać na badania. Zobaczymy :) A na kiedy macie wizyty? Ja dopiero na 4maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dopiero wczoraj bylam na pierwszej wizycie, a nastepna 17 maja :) witaminek zadnych nie mam, na razie tylko kwas foliowy, a ewentualne witaminki po badaniu krwi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za pomoc padlinka. Ja mam podobnie jak Wolska jazda samochodem to dramat, mdli mnie niemożliwie. Nie mam na nic ochoty, jak juz coś zjem to leżę plackiem żeby nie zwymiotować. Dokuczają mi zapachy, nie jestem w stanie obiadu ugotować, na razie mąż gotuje, to moja pierwsza ciąża i jak na razie on super to znosi. Dlaczego nie można bananów? To jeden z niewielu owoców który jestem w stanie zjeść i jak do tej pory to jest moje śniadanie. ja jutro idę do gina ciekawe jak tam fasolka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w poprzednich ciazach jadlam prenatal :) wiec teraz tez go wcinam..tam jest kwas foliowy w skladzie, wiec nie wiem ale chyba juz nie musze dodatkowo brac...?nie pamietam juz nic z poprzednich ciąż :P a to zaledwie 4 lata temu bylo.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim:) co do samopoczucia to dzis zwymiotowalam pierwszy raz i to tak porzadnie..i troszke mi lepiej, a tak generalnie to najchetniej bym lezala, spala, i nic nie robila.., dzis calkiem nieswiadomie kupilam sobie bluzeczke ciazowa.. zasmialam sie jak wrocilam do domu i przeczytalam na metce.. szukalam czegos luznego nie opinajacego.. wlasnie maz zadzwonil ze mial wypadek..nic sie nie stalo..cholera !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.Jestem tu po raz pierwszy.Z oczywistego powodu-w grudniu przyjdzie na świat moje maleństwo:),,,co prawda nie mam wyznaczonego terminu,ale według testu z krwi wypada,że jestem jakoś w 3 tygodniu...no może załapię się na Styczeń ale raczej nie:) Chyba nie jestem jedyną tu świeżo zdiagnozowaną mamą:) ...Skoro terminy na grudzień :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć ja też jestem tu nowa:-) za tydzień idę na pierwsze usg i mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i że usłyszę bijące serduszko:-) trochę się o wszystko boję, bo mam zdiagnozowane pcos i jak to mój gin stwierdził: zaszłam w ciążę za 5 dwunasta:-) miałam iść na laparo a tu ciąża:-) boję się, bo przy pcos ryzyko poronienia lub porodu przedwczesnego (do 22tc) jest niestety bardzo wysokie:-( dlatego Dziewczyny bardzo Was proszę o wsparcie:-) macie jakieś objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiatm nowe dziewczyny! aaabbb123 - ja tez mam pcos i tez strasznie sie boje, ale musimy wierzyc, ze wszystko bedzie dobrze. Mialam laparoskopie w zeszlym roku, a w ciaze zaszlam dopiero po 5 miesiacach na clo. Masz szczescie, ze nie musialas przez to wszystko przechodzic, ja plakalam kazdego dnia, ze nie moge zajsc, az w koncu niespodzianka:) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak się czujecie dzis? Relissys-jak tam? JA malo nie zemdlaalm w autobusie..kurcze :O az strach z domu wychodzic wrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kochane dziewczyny! a mnie rzuca i mdli- zaczęło się! myślałam,że tym razem mi się uda! nie mam na nic ochoty i najchętniej nic bym nie jadła! jeszcze mam dodatkowego stresa z moim starszakiem- ogromny trzeci migdał do natychmiastowego usunięcia- badania,kupe kasy za zabieg- bo oczywiście na kase chorych- terminy w cholere długie! boże, ale jestem zestresowana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie przyszłe mamy! Widzę, że nie tylko ja mam problem z mdłościami. Okropna sprawa. Jak sobie z tym radzić? Czy naprawdę nic się nie da zrobić? Tylko przeczekać? Boję się że nie minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam grudniowe mamusie 🖐️ Chciałabym się do Was nieśmiało przyłączyć :) powiedziałbym nawet że bardzo nieśmiało, bo to sam począteczek mojej Kruszynki, a niestety dwa aniołki już straciłam :( Mam nadzieję że tym razem wszystko będzie dobrze i że wspólnymi siłami jakoś dobrniemy do końca :) OM miałam 14 marca, w poniedziałek byłam u gina w USG pęcherzyk ciążowy 5mm :) oczywiście ze względu na swoją 'przeszłość' jestem już na zwolnieniu i łykam leki, termin wyliczony przez gina 19.12, ale myślę że będzie później, bo termin wyliczony dla cyklu 28-dniowego a ja mam dłuższe :) Pozdrawiam Was wszystkie 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Ja w obydwu poprzednich ciązach przechodziłam mega mdłości ...nic nie pomagało. Wymiotowałam rano , po południu i wieczorem...schudłam od tego na początku ciązy kilka kilo, mdłosci przeszły mi dopiero w 6 miesiącu. Nie pocieszę Was...ani herbatki, ani imbir..nic nie pomagało . Jedna iskierka nadziei na lepsze samopoczucie to , ze zwyczajowo same przechodza koło 3-4 miesiąca . Ja byłam przypadek szczególny. Mdłości sa spowodowane produkcją głównie gonadotropine kosmówkową - tak reaguje kobiecy organizm pojawienie się tego hormonu . Ale skoro sa mdłości to znaczy , ze z ciąża wszystko ok :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tu cos dla rozrywki ...mamy tu kobitki oczekujące pierwszego , drugiegi i trzeciego dziecka , więc pośmiejcie się ;-) Twoje ubrania: Pierwsze dziecko: Zaczynasz nosić ciążowe ciuchy jak tylko ginekolog potwierdzi ciążę. Drugie dziecko: Nosisz normalne ciuchy jak najdłużej się da. Trzecie dziecko: Twoje ciuchy ciążowe STAJĄ się Twoimi normalnymi ciuchami. Przygotowanie do porodu: Pierwsze dziecko: Z namaszczeniem ćwiczysz oddechy. Drugie dziecko: Pieprzysz oddechy, bo ostatnim razem nie przyniosły żadnego skutku. Trzecie dziecko: Prosisz o znieczulenie w 8. miesiącu ciąży. Ciuszki dziecięce: Pierwsze dziecko: Pierzesz nawet nowe ciuszki w Cypisku w 90 stopniach, koordynujesz je kolorystycznie i składasz równiutko w kosteczkę. Drugie dziecko: Wyrzucasz tylko te najbardziej usyfione i pierzesz ze swoimi ubraniami. Trzecie dziecko: A niby czemu chłopcy nie mogą nosić różowego Płacz: Pierwsze dziecko: Wyciągasz dziecko z łóżeczka jak tylko piśnie. Drugie dziecko: Wyciągasz dziecko tylko wtedy, kiedy istnieje niebezpieczeństwo, że jego wrzask obudzi starsze dziecko. Trzecie dziecko: Uczysz swoje pierwsze dziecko jak nakręcać grające zabawki w łóżeczku. Gdy upadnie smoczek: Pierwsze dziecko: Wygotowujesz po powrocie do domu. Drugie dziecko: Polewasz sokiem z butelki i wsadzasz mu do buzi. Trzecie dziecko: Wycierasz w swoje spodnie i wsadzasz mu do buzi. Przewijanie: Pierwsze dziecko: Zmieniasz pieluchę co godzinę, niezależnie czy brudna czy czysta. Drugie dziecko: Zmieniasz pieluchę co 2-3 godziny, w zależności od potrzeby. Trzecie dziecko: Starasz się zmieniać pieluchę zanim otoczenie poskarży się na smród, bądź pielucha zwisa dziecku poniżej kolan. Zajęcia: Pierwsze dziecko: Bierzesz dziecko na basen, plac zabaw, spacerek, do zoo, do teatrzyku itp. Drugie dziecko: Bierzesz dziecko na spacer. Trzecie dziecko: Bierzesz dziecko do supermarketu i pralni chemicznej. Twoje wyjścia: Pierwsze dziecko: Zanim wsiądziesz do samochodu, trzy razy dzwonisz do opiekunki. Drugie dziecko: W drzwiach podajesz opiekunce numer swojej komórki. Trzecie dziecko: Mówisz opiekunce, że ma dzwonić tylko jeśli pojawi się krew. W domu: Pierwsze dziecko: Godzinami gapisz się na swoje dzieciątko. Drugie dziecko: Spoglądasz na swoje dziecko, aby upewnić się, że starsze go nie dusi i nie wkłada mu palca do oka. Trzecie dziecko: Kryjesz się przed własnymi dziećmi. Połknięcie monety: Pierwsze dziecko: Wzywasz pogotowie i domagasz się prześwietlenia. Drugie dziecko: Czekasz aż wysra. Trzecie dziecko: Odejmujesz mu z kieszonkowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopiszę się do tabelki :) NICK.............wiek.....termin porodu....płec/imię...posiadane dzieci 1. MYSZKA123456......?...............1/12.............?....... 2.Zosia80........30......2-4/12..............?..... .............wkrótce 3.DZIEWCZYNA_Z_NADZ....33..........5/12...........?....w krótce 4.STAKATO29......29............. 5/12.............?.............1 córka (3) 5.BOTHA............23..............6/12.............?.... ......1 córka(3) 6.LAPORUSHI24...27..............7/12.............?....... .. wkrótce 7. IZYDO...........34..............8/12.............?......... ..2 synów(8i5) 8.AGNIESZKAW....23..............5/12.............?....... ...... wkrótce 9.ANULA1000.....25..............10/12............?..... . ..... 1 synek(5) 10.PADLINKA.......29.............10/12...........?....... .....2córki(3i6) 11.MAMALOVESME...26...........10/12..........?......... . ...1córka(1,5) 12. lidka87..........23..............11/12........(?)........... .wkrótce 13. NIANIA30........30.............12/12............?........... ..1 synek(5) 14.Relissys.........32.........13/12......(?) .................... wkrótce 15.DZOANA.........28.............14/12..........?... ........... wkrótce 16.Kamyskaa................23..............15/12......... .. .....wkrótce 17.MAMMMA80.....30.............15/12............?........ .....1 córKa(2) 18.WOLSKA........29..............15/12............?...... .....1 Aniołek 19.LIJONKA.........22..............15/12............?.... . ..... 1 córka 20.Excella............?................18/12..........?. ...........? 21.asiulka 1981.....28...............19/12.........?.............2 aniołki 21.tośka24.........27.........24.12......(?)............ .... .1 synek (2i3m) uporządkowałam trochę wg kolejnych terminów :) 21.DZIEWCZYNA_Z_NADZ....33..........5/12...........?....w krótce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ups coś mi się zamotało :P NICK.............wiek.....termin porodu....płec/imię...posiadane dzieci 1. MYSZKA123456......?...............1/12.............?.......< br /> 2.Zosia80........30......2-4/12..............?..... .............wkrótce 3.DZIEWCZYNA_Z_NADZ....33..........5/12...........?....w krótce 4.STAKATO29......29............. 5/12.............?.............1 córka (3) 5.BOTHA............23..............6/12.............?.... ......1 córka(3) 6.LAPORUSHI24...27..............7/12.............?....... .. wkrótce 7. IZYDO...........34..............8/12.............?......... ..2 synów(8i5) 8.AGNIESZKAW....23..............5/12.............?....... ...... wkrótce 9.ANULA1000.....25..............10/12............?..... . ..... 1 synek(5) 10.PADLINKA.......29.............10/12...........?....... .....2córki(3i6) 11.MAMALOVESME...26...........10/12..........?......... . ...1córka(1,5) 12. lidka87..........23..............11/12........(?)........... .wkrótce 13. NIANIA30........30.............12/12............?........... ..1 synek(5) 14.Relissys.........32.........13/12......(?) .................... wkrótce 15.DZOANA.........28.............14/12..........?... ........... wkrótce 16.Kamyskaa................23..............15/12......... .. .....wkrótce 17.MAMMMA80.....30.............15/12............?........ .....1 córKa(2) 18.WOLSKA........29..............15/12............?...... .....1 Aniołek 19.LIJONKA.........22..............15/12............?.... . ..... 1 córka 20.Excella............?................18/12..........?. ...........? 21.asiulka 1981.....28...............19/12.........?.............2 aniołki 22.tośka24.........27.........24.12......(?)............ .... .1 synek (2i3m)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was, to i ja nieśmiało się dopisuje :) Dzisiaj zobaczyłam drugą kreskę i jestem bardzo szczęśliwa. Jak na razie dokucza mi tylko ból brzucha i zgaga juz od dość dawna ale sądziłam, że to na inną "okazję", bo robiłam wcześniej test i wyszedł negatywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To i ja się dopiszę : ) NICK.............wiek.....termin porodu....płec/imię...posiadane dzieci 1. MYSZKA123456......?...............1/12.............?.......< br /> 2.Zosia80........30......2-4/12..............?..... .............wkrótce 3.DZIEWCZYNA_Z_NADZ....33..........5/12...........?....w krótce 4.STAKATO29......29............. 5/12.............?.............1 córka (3) 5.BOTHA............23..............6/12.............?.... ......1 córka(3) 6.LAPORUSHI24...27..............7/12.............?....... .. wkrótce 7. IZYDO...........34..............8/12.............?......... ..2 synów(8i5) 8.AGNIESZKAW....23..............5/12.............?....... ...... wkrótce 9.ANULA1000.....25..............10/12............?..... . ..... 1 synek(5) 10.PADLINKA.......29.............10/12...........?....... .....2córki(3i6) 11.MAMALOVESME...26...........10/12..........?......... . ...1córka(1,5) 12. lidka87..........23..............11/12........(?)........... .wkrótce 13. NIANIA30........30.............12/12............?........... ..1 synek(5) 14.Relissys.........32.........13/12......(?) .................... wkrótce 15.DZOANA.........28.............14/12..........?... ........... wkrótce 16.Kamyskaa................23..............15/12......... .. .....wkrótce 17.MAMMMA80.....30.............15/12............?........ .....1 córKa(2) 18.WOLSKA........29..............15/12............?...... .....1 Aniołek 19.LIJONKA.........22..............15/12............?.... . ..... 1 córka 20.Excella............?................18/12..........?. ...........? 21.asiulka 1981.....28...............19/12.........?.............2 aniołki 22.tośka24.........27.........24.12......(?)............ .... .1 synek (2i3m) 23. łe rety..........25..............15.04..........?...............wkrótce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coraz wiecej nas tu :) Milo wiedziec, ze ma sie towarzyszy niedoli. Z tego co widze wszystkie borykamy sie z porannymi/calodobowymi mdlosciami. Moze wymienimy sie radami. Co Wam pomaga?? Mi lekarz doradzil, zeby zjesc pare slonych krakersow na 20 min zanim podniose sie z lozka. Na krakersy juz patrzec nie moge, przerzucialm sie na paluszki i pomaga. Wprawdzie mdli mnie jak cholera ale przynajmniej nie wymiotuje. Cenne kologramy, nie popuszcze!! Chwilowo tez pomagaja mietowki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justynczka
Witam ponownie :) Ja żadnych zachcianek ani dolegliwości nie mam,na całe szczęście... Może po prostu mnie to nie dotyczy,a może jeszcze za wcześnie Mam nadzieje,że jak już się zaczną to nie potrwają długo i nie będą uciążliwe.A Wy kiedy zauważyłyście pierwsze dolegliwości?:) Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pierwsze objamy zauwazylam tydzien temu (6tydz) W mojej poprzedniej ciazy mdloscia trwaly do 16 tyg!!! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na szczescie mdlosci nie mam ani teraz ani w pierwszej ciazy, jedyne objawy to bol w dole brzucha i sennosc, no i strasznie placzliwa sie zrobilam:(, wszystkim sie przejmuje, a myslalam ze za drudim razem bedzie latwiej :D a maz sie smieje ze jestem stwona do bycia w ciazy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justynczka
Nie złościłabym się gdyby moja ciąża też przebiegała bez dolegliwości:) Po co komu dodatkowy stres:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie od tygodnia mdłości bez wymiotów:( Odrzuca mnie od jedzenia jak tylko otworzę lodówkę to zaraz ją zamykam:) Przeszkadzają mi nawet zapachy jak mąż coś gotuje, to jakiś koszmar :( Tym bardziej że w pierwszej ciąży nie wiedziałam co to zgaga;) Mam cichą nadzieję że szybko to się skończy bo męczy mnie to okrutnie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi tez nic nie pomaga :( strasznie jest ..mdlosci 24 na dobe eh w poprzednich ciazach mialam mdlosci do 12 tyg. ale ta jest inna..mam nadzieje ze skoncza sie szybko bo maz nie wydzierzy mojego narzekania :) o sobie samej nie wspomne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja miałam mdłości przez jakieś 3 dni. Dziś jak wstałam to myślałam, że też będę miała, a tu cisza, więc od razu się wkręciłam, że na pewno coś nie tak:-( śniadanie zjadłam normalnie bez żadnych sensacji, teraz nie mam na nic ochoty. Wczoraj bolała mnie głowa, a piersi bolą mnie bardzo mało, praktycznie tylko wtedy kiedy je dotknę od spodu albo z boku. A do lekarza na usg idę dopiero w środę, zwariuje przez ten tydzień:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula2782
witajcie chciala bym dolaczyc do was :) mam termin na 20 grudnia to bedzie moja 3 ciaza strasznie sie ciesze ze udalo mi sie zajsc za pierwszym razem jak pomyslelismi :) za 1 razem 2 lata sie staralam a teraz odrazu Mam corcie 10 miesiecy i jestem przeszxzesliwa mam nadzieje ze nie przeleze tej ciazy w lozku jak poprezdniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×