Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kawska

GRUDNIÓWKI 2010

Polecane posty

Myszka123456-ja brałam luteine w 1-wszej ciąży doustnie ,tak na wszelki wypadek chyba i miałam wrażenie,że to po niej było mi tak strasznie niedobrze,po jakimś czasie poprostu odstawiłam bo na sam jej widok było mi gorzej... Coolturka-trzymaj sie! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coolturka- trzymam kciuki oby bylo dobrze!! Bedzie dobrze!!! Mam nadzieje, ze luteina Ci pomoze a to wielkie cos co jest obok dzidzi okaze sie cialkiem zoltym :) a w ktorym tygodniu ciazy stracilas poprzedniego aniolka? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cooklturka - jak na razie na tym forum wszystkie ataki panikikonczą się dobrze...mam nadzieję , ze i u Ciebie będzie w porządku ! Co lekarz zalecił ? kiedy masz następną wizytę ? a na mdłosci znalazłam fajną stronkę : http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/1,79331,2095850.html a i mnie równiez pomaga coca-cola...oraz imbir !! Dziś zjadłam w knajpce makaron z indykiem i imbirem i slinotok jak ręką odjął..od razu popędziłam do sklepu i zakupiłam: * imbir swierzy za 2,50 zł plus cytrynke - piję herbatkę z plasterkami imbiru i cytrynki * imbir w proszku - dosypuje do herbatki zeby wspomoc działanie :-) * herbatkę imbirową * tabletki ziołowe na bazie imbiru MAMARIN (na allegro) no...to po rozmiarach moich zakupów mozecie sobie wyobrazic rozmary mojego mdłego cierpienia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coca-cola w ciazy ponoc szkodzi;/ bo ma duzy nadmiar kwasu ortofosofrowego i kofeiny... tak jak i kawa, wiec moze z umiarem pijcie! Bo jak wiecie coca-cola najlepszy odrdzewiacz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech :-) a co dzis jest zdrowe ? warzywa z pestycydami, mleko chemicznie doprawiane, mięso sztucznie napędzane chemicznymi odzywkami (swinki teraz rosną w 9 miesięcy a nie jak kiedys w 2 lata) , kurczaki z chemicznych hodowli , wszędzie konserwanty ..a 80% dzieciaczków cierpi na jakieś alergie..... cocoa cola przynajmniej bez konserwantów ha, ha wiadomo , ze wszystko z umiarem, ale czasem lepiej jest wypic nawet szklanke coli niz zwrocić cały obiad :( 🌼 Jasio 25.09.2001 🌼 Bartuś 12.06.2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosienka986
witam. u mnie jutro zacznie sie 10 tc. na 13 maja mam kolejną wizytę. tydzień temu moja dzidzia miała 16,7 mm :) staram się myśleć pozytywnie, że wszystko będzie ok ale pewnie jak każda z nas trochę się obawiam :) narazie niepokoi mnie to że przytyłam już ponad 2 kg... a naprawdę nie objadam się jakoś szczególnie.... staram się jesć często ale w małych ilościach i są to głównie owoce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przez wymioty schudłam 2 kilo ale wołałabym przytyć niż cierpiec te ochydne mdłości i slinotok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosienka986
dopiszę się również do listy :) NICK.............wiek.....termin porodu....płec/imię...posiadane dzieci 1. MYSZKA123456......27...............1/12.............?....... w drodze 2.Zosia80........30......2-4/12..............?..... .............wkrótce 3.DZIEWCZYNA_Z_NADZ....33..........5/12...........?....w krótce 4.STAKATO29......29............. 5/12.............?.............1 córka (3) 5.BOTHA............23..............6/12.............?.... ......1 córka(3) 6.LAPORUSHI24...27..............7/12.............?....... .. wkrótce 7. IZYDO...........34..............8/12.............?......... ..2 synów(8i5) 8.AGNIESZKAW....23..............5/12.............?....... ...... wkrótce 9.ANULA1000.....25..............10/12............?..... . ..... 1 synek(5) 10.PADLINKA.......29.............10/12...........?....... .....2córki(3i6) 11.MAMALOVESME...26...........10/12..........?......... . ...1córka(1,5) 12. lidka87..........23..............11/12........(?)........... .wkrótce 13. NIANIA30........30.............12/12............?........... ..1 synek(5) 14.Relissys.........32.........13/12......(?) .................... wkrótce 15.DZOANA.........28.............14/12..........?... ........... wkrótce 16.Kamyskaa................23..............15/12......... .. .....wkrótce 17.MAMMMA80.....30.............15/12............?........ .....1 córKa(2) 18.WOLSKA........29..............15/12............?...... .....1 Aniołek 19.LIJONKA.........22..............15/12............?.... . ..... 1 córka 20.Excella............?................18/12..........?. ...........? 21.asiulka 1981.....28...............19/12.........?.............2 aniołki 22.tośka24.........27.........24.12......(?)............ .... .1 synek (2i3m) 23. łe rety..........25..............15.04..........?.............. .wkrótce 24. Malin_xxx......32..............27.12..........??............ . syn-3lata 25. Wiewióra80....30...............30.12(?)........?.......syn- 8 lat 26.Kinga30..........28...............02.12...........?... .........wkrótce 27.gosienka986....23...............04,12............?.............wkrótce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przez wymioty i niechęć do jedzenia schudłam ok.1 kg. Coca colę piję w małych ilościach, no i obowiązkowo herbatkę ze świeżym imbirem, cytrynką i domowej roboty sokiem z działkowych aronii - mmmmmm pycha :) Zamiast pożądnego obiadu mam ochotę na jakieś duperele - np. pochłonęłam prawie cały słoiczek czarnych oliwek :) Jestem głodna, ale otwieram lodówkę i pomimo pełnego zaopatrzenia nic mi nie podchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie grudniowe mamusie, ja tez nią jestem ale 2009:) Ale ten czas leci!!!!!!!!!!!Nawet się nie obejrzyciegza bedziecie tulić swoje maleństwa:) Gosiaczek ja też jadłam głównie owoce, taką miałam ochotę że pochlaniałam kilogramami i to mnie zgubiło, w owocach też jest cukier, przytyłam 25 kg!!!!!!!!!! zostało mi jeszcze 5 do zrzucenia, dlatego uważaj, lepiej nie przesadzać. Mdłości.........nie zapomnę:( Ale zgaga pod koniec ciąży bije je na głowę;) Pozdrawiam grudniówki i życzę cudownych 8 miesięcy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie grudniowe mamusie, ja tez nią jestem ale 2009:) Ale ten czas leci!!!!!!!!!!!Nawet się nie obejrzycie jak bedziecie tulić swoje maleństwa:) Gosieńka ja też jadłam głównie owoce, taką miałam ochotę że pochlaniałam kilogramami i to mnie zgubiło, w owocach też jest cukier, przytyłam 25 kg!!!!!!!!!! zostało mi jeszcze 5 do zrzucenia, dlatego uważaj, lepiej nie przesadzać. Mdłości.........nie zapomnę:( Ale zgaga pod koniec ciąży bije je na głowę;) Pozdrawiam grudniówki i życzę cudownych 8 miesięcy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia17 :-) gratuluje dorodnej córci :-) piekna data urodzin ! a kiedy dowiedzialas sie , ze bedziesz miała córę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Dzisiaj mi lekarz powiedzial, ze slyszy jakies szmery na plucach (mam niedoleczone zapalenie pluc) wiec musze to sprawdzic. Martwie sie!! Poza tym badania krwi mam dobre, poza lekka anemia i kazal mi sie zaszczepic na "swinska grype" Mdlosci, mdlosci i jeszcze mdlosci. A ten imbir to strasznie intensywnie "pachnie", nie mdli was od tego?? Ja podchodzilam do herbatki z imbiru 4 razy i nie dalam rady!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izydo ja dowiedziałam się o ciązy 25 kwietnia:) a płeć poznałam w 26 tc, wstydliwa była i nie chciała się odwrócić;) I nie martwić mi się dziewczyny!!!!!!!!Wszystko będzie dobrze!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za to moja wypinala sie jak szalona. Wiedzielismy ze to bedzie dziewczynka juz w 16tc!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dziekuję za słowa otuchy.. poprzednią ciąże straciłam w 11 tyg od OM, czyli w 9 od zapłodnienia. Ciałko żółte to nie jest bo pokazywał mi też i ciało żółte.... Następną wizyte mam mieć za tydzień aby sprawdzić co się tam dzieje poprzez USG. Pozdrawiam, ps. jak coś wiecej będę wiedziała to dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehh znowu mnie nie ma na liście:( NICK.............wiek.....termin porodu....płec/imię...posiadane dzieci 1. MYSZKA123456......27...............1/12.............?....... w drodze 2.Zosia80...............30................2-4/12......... .?........wkrótce 3.DZIEWCZYNA_Z_NADZ....33.........5/12............?...... ..wkrótce 4.STAKATO29...........29............... 5/12............?........1 córka (3) 5.BOTHA................23................6/12............ ?........1 córka(3) 6.LAPORUSHI24.......27.................7/12...........?.. .......wkrótce 7. IZYDO...............34.................8/12...........?..... ....2synó(8i5) 8.AGNIESZKAW........23.................5/12...........?.. ......wkrótce 9.ANULA1000..........25................10/12..........?.. .......1 synek(5) 10.PADLINKA...........29................10/12.........?.. ........2córki(3i6) 11.MAMALOVESME....26................10/12.........?...... ...1córka(1,5) 12. lidka87.............23................11/12.........?....... ...wkrótce 13. NIANIA30..........30................12/12.........?......... .1 synek(5) 14.Relissys.............32................13/12.........? ...........wkrótce 15.DZOANA............28................14/12..........?.. ........wkrótce 16.Kamyskaa..........23................15/12..........?.. ........wkrótce 17.MAMMMA80........30................15/12..........?.... ......1 córKa(2) 18.WOLSKA............29................15/12..........?.. ........1 Aniołek 19.LIJONKA............22................15/12..........?. .........1 córka 20.Excella..............?..................18/12......... .?..........? 21.asiulka 1981.......28................19/12..........?..........2 aniołki 22.tośka24............27................24/12..........? ....1synek(2i3m) 23. łe rety.............25................15/04..........?......... ..wkrótce 24. Malin_xxx.........32................27/12..........?........ ...syn-3lata 25. Wiewióra80......30................30/12(?).......?......... ...syn- 8 lat 26.Kinga30............28................02/12..........?. ...........wkrótce 27.gosienka986......23................04/12..........?... .........wkrótce 28.agus878...........23................10/12..........?.. ..........wkrótce 29. ewika26........26..................18/12..........?............syn - 3lata Dziś idę wszystkie badania porobić, robił ktoś prywatnie, ile kasy szykować na wszystkie. Mój syn przyniósł wczoraj wierszyk do nauczenia z przedszkola na dzień matki, ćwiczyliśmy zawzięcie cały wieczór, już prawie umie ale ogólnie ma problemy z mówieniem, ale ten jest łatwy i naprawdę mu nawet nawet. Ale na samą myśl że będzie mówił na przedstawieniu ryczę, tak się wzruszam - ehh ta huśtawka nastrojów :) jeszcze w pracy same problemy, wkurzają mnie ludzie, baba mi odmówiłą zlecenie, normalnie wszystko mi działa na nerwy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolturka napewno będzie wszytsko dobrze, musisz w to wierzyć, bo my wszystkie wierzymy Dziewczyny współczuję wam że macie takie wymioty. kurcze ja mam mdłości ale nie takie mocne no i nigdy nad kibelkiem nie wylądowałam . Ale przynajmniej to dobry znak że z dzieckiem wszystko dobrze :) miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Coolturka, trzymaj sie i bedzie dobrze! musi byc! tez pije cole ..light albo zero, zdrowa to na bank nie jest, ale coz trzeba miec mala odskocznie od zdrowego odzywiania ;-) z 6 kaw dziennie (przed ciaza) zeszlam na 3... jest niezle bede pracowac nad tym by wypijac jedna a potem na zbozowa sie przerzucic :-) naprawde zadna z Was nie mierzy temperatury codziennie rano? Monia, tez mialam sentyment i zagdladalam na czerwcowki oczekujace dziecka w rok po narodzinach mego dziecka ;-) Pozdrowienia! 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aness2
Pozwole sobie dopisac sie do grona mamusiek na liście. NICK.............wiek.....termin porodu....płec/imię...posiadane dzieci 1. MYSZKA123456......27...............1/12.............?....... w drodze 2.Zosia80...............30................2-4/12......... .?........wkrótce 3.DZIEWCZYNA_Z_NADZ....33.........5/12............?...... ..wkrótce 4.STAKATO29...........29............... 5/12............?........1 córka (3) 5.BOTHA................23................6/12............ ?........1 córka(3) 6.LAPORUSHI24.......27.................7/12...........?.. .......wkrótce 7. IZYDO...............34.................8/12...........?..... ....2synó(8i5) 8.AGNIESZKAW........23.................5/12...........?.. ......wkrótce 9.ANULA1000..........25................10/12..........?.. .......1 synek(5) 10.PADLINKA...........29................10/12.........?.. ........2córki(3i6) 11.MAMALOVESME....26................10/12.........?...... ...1córka(1,5) 12. lidka87.............23................11/12.........?....... ...wkrótce 13. NIANIA30..........30................12/12.........?......... .1 synek(5) 14.Relissys.............32................13/12.........? ...........wkrótce 15.DZOANA............28................14/12..........?.. ........wkrótce 16.Kamyskaa..........23................15/12..........?.. ........wkrótce 17.MAMMMA80........30................15/12..........?.... ......1 córKa(2) 18.WOLSKA............29................15/12..........?.. ........1 Aniołek 19.LIJONKA............22................15/12..........?. .........1 córka 20.Excella..............?..................18/12......... .?..........? 21.asiulka 1981.......28................19/12..........?..........2 aniołki 22.tośka24............27................24/12..........? ....1synek(2i3m) 23. łe rety.............25................15/04..........?......... ..wkrótce 24. Malin_xxx.........32................27/12..........?........ ...syn-3lata 25. Wiewióra80......30................30/12(?).......?......... ...syn- 8 lat 26.Kinga30............28................02/12..........?. ...........wkrótce 27.gosienka986......23................04/12..........?... .........wkrótce 28.agus878...........23................10/12..........?.. ..........wkrótce 29. ewika26........26..................18/12..........?......... ...syn - 3lata 30. aness2.........36..............18/12............?..........2 synów15 i11 Z tego co widzę to jestem tu najstarsza . No cóz mam nadzieję ,że dzidzia mnie odmłodzi.:))) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj :) JA dzis znow umieram :(( lekarz mi przepisal wczoraj czopki na mdlosci ale w ulotce piszą ze nie mozna w ciazy..zwariuje :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej !! Czesc Aness :-) ja w podobnym wieku jestem - 34 lata mam i tez dwóch synów ..pewnie jak i ja liczysz na cud i dziewczynkę ;) planowana ciąża ? WOLSKA a sprobuj sobie zakupic MAMARIN - w aptekach lub na allegro - dla kobiet w ciązy przeciw mdłosciom ...moze zadziała... chociaz ja na cuda nie liczę...cud imbir juz dzis nie taki cudowny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam pojecia co z ta cukrzyca :-( nie pomoge prosze o rade, ciotki ;-) bylam u lekarza, dostalam skierowanie na usg moje pytanie: robic juz czy poczekac do 10 maja? medycznie wychodzi ze to 5tc co radzicie? wstepnie jestem zapisana na jutro z nadzieja ze chociaz sprawdzimy czy ciaza w macicy sie rozwija...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym poczekala. Jak nic nie bedzie widac to zaczniesz sie stresowac, a stres Ci teraz niepotrzebny. To moja rada Buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja o cukrzycy tez nie mam pojęcia .....nie pomogę a co do usg ...to z perspektywy 3 USG - w tym na jednym na ktorym nic nie było widac i dwoch na ktorych był 5 lub 6 mm pęcherzyk radziłabym poczekac do 10 maja. Ale oczywiscie mnie nic by te kikanascie dni temu nie przekonało zeby nie zrobic...a bo moze chociaz zobaczę czy nie pozamaciczna, a czy na pewno jedno , a czy prawidłowej wielkosci....tak, ze jesli masz sie denerwowac zrob jutro to USG :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aness2
Izydo - oczywiście ,że marzę o córeczce. A ciąża jak najbardziej planowana i starania trwały prawie 2 lata więć cieszymy sie niezmiernie i już pleć nie ma takiego wielkiego znaczenia. Modlimy sie tylko żeby wszystko bylo ok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki 🖐️ a ja niestety już zaliczyłam pobyt w szpitalu :( z powodu.............brązowego plamienia :( wczoraj wyszłam do domku na szczęście wygląda na to że wszystko ok :) w niedzielę pęcherzyk ciążowy 13mm z malusienieńkim zawiązkiem dzidzi :) beta 24000, wczoraj beta 45000 :) no i dopadły mnie mdłości, także narazie jesteśmy na dobrej drodze :) niestety muszę jak najwięcej leżeć :/ ja teraz na usg idę dopiero ok 19 maja bo tak mi się kończy zwolnienie, myślę że wtedy już będzie ładnie widać dzidziolka :) pozdrawiam was wszystkie 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiewióra80
Witam Wszystkich! Jestem w szokuuuu. Dowiedziałam się dzisiaj, że moja siostra też jest w ciązy! Będziemy rodzić prawie w tym samym czasie! Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze u niej, bo już dwa razy poroniła :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :D ja tez dzisiaj sobie pozwolilam na hot doga popijanego cola:), ale tlumacze sobie ze nie pale, nie pije kawy ani nawe herbaty tylko wode mineralna wiec jakas mala przyjemnosc raz na jakis czas tez mi sie nalezy :Dbo szczesliwa mama to szczesliwe dziecko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś byłam u ginia i miałam robione USG :) Dzidzia ma się bardzo dobrze :) Ma już 10 tyg :) Trochę ją podejrzałam... Na szczęście nie muszę już brać Luteiny, bo czułam się po niej fatalnie :/ Łolaboga... Kiedy w końcu miną te mdłości... :/ czuję się jakbym miała non stop chorobę morską...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×