Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kawska

GRUDNIÓWKI 2010

Polecane posty

hej, melduje sie dzisiaj... widze ze jest nas coraz wiecej, fajnie :) zazdroszcze dziewczynie ktora poznala juz plec, ja sie nie moge doczekac!! ogólnie czuje sie fatalnie ostatnio, wciaz zmeczona i ospala.. czy wy tez tak jeszcze macie??? nic mi sie nie chce, najchetniej spalabym 24h :o wkurza mnie to strasznie, malo co wychodze z domu... ech! pozdrawiam 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulasz, witaj! zycze duzo zdrowia!!! botha, ja tez tak mam :-( wlasnie wczoraj mężowi o tym mówiłam...ze sie bb ciesze ze bedziemy miec dziecko, ale swoja cene ten stan tez ma padam z nog wieczorem, do 22h nie jestem w stanie wytrwac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za miłe powitanie:) mam 24 lata, to moja pierwsza ciąża, więc same rozumiecie, że szaleństwo, o wszytko się boję:) Mam przeczucie, że będzie chłopczyk TAK STRASZNIE bym chciała znać płeć i jestem zła na siebie, po przeleżałam termin genetycznego usg:( Wizytę mam za 1,5 tygodnia i mam nadzieję zobaczyć siusiaka:) termin 19.12.2010 r. Fajnie, że nie jestem sama:) całuski 4 all:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe mamusie :D 🖐️ Co do pokoiku to -przez okolo pol roku planujemy ze dzidzius bedzie spal z nami a pozniej go siups z lozeczkiem do starszego brata, z pokojem nic nie musimy robic bo wprowadzilismy sie 8 miesiecy temu i wtedy robilismy remont, gorzej tylko jak bedzie dziewczynka bo pokoj ma co prawda neutralne kolory( zolto-zielony) ale przez srodek biegnie pas dinozaurow( synek je po prostu uwielbia:D ) ale mysle ze jakos sie dogadamy A co do ciuszkow ciazowych to ja po prostu zamienilam obcisle bluzki na tuniki a jeansy te za ciasne na leginsy, bronie sie tylko przed spodniami ciazowymi...nie znosze tych szerokich gumek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, to chyba każda z nas tak ma. Ja też jestem przemęczona, niewyspana, nie wysiedzę do późna- o 22 najchętniej ląduje już w łóżku. Mimo, że jestem na zwolnieniu i się nie przemęczam. W przyszły piątek idę na panieński i już się martwię co tu zrobić, żeby wytrwać chociaż do jakiejś 1-2 w nocy. Żebym nie uciekła jak dziecko na dobranockę do domu... ;) A 3 lipca wesele i będzie to samo- wytrwać jak najdłużej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulasz2206 witamy na liście :) NICK/WIEK ...TERM POR Z OM...DATA PORODU...DZIECI...PŁEĆ ...(PRZECZUCIE?) 1. MYSZKA123456/27......1.12.......?...... w drodze.......?.......(dziewczynka?) 2.Kinga30/28..............07.12.......?.......wkrótce... .....?...... 3.goska2010/20...........13.12......?........w drodze......?.....(chłopak?) 4.Zosia80/30..............2-4.12......?........wkrótce.. ......?.....(dziewczynka?) 5.gosienka986/23.........04.12......?........wkrótce.... ....?.....(dziewczynka?) 6.beija flor/33..........04.12..........?........w drodze....-CHŁOPAK-..... 7.DZIEWCZYNA_Z_NADZ/33.........5.12....?....wkrótce....? .... 7.STAKATO29/29........... 5.12.......?........1 córka(3)......?...... 9.BOTHA/23..................6.12...... ?..........córka(3)......?.....(chłopak?) 10. PAGi/30...................06.12.......?..........w drodze.....?.....(chłopak?) 11.herbata czerwona/26....6.12......?..........w drodze.....?....(chłopak?) 12.madllene /33..........06.12..........?.........syn(16)....?.....(chł opak?) 13. mama na obcasach/30......6.12......?.......córka (2).....?...... 14.LAPORUSHI24/27..........7.12......?..........wkrótce ......?.... 15.IZYDO/34..DOPINGUJĄCO-STARAJĄCA SIĘ 2synóW(8i5) 16. AAkotl/25.................08.12.....?............w drodze....?.... 17.ksf / 23 ...........9.12..........?..........w drodze.......?.....(chłopak?) 18.AGNIESZKAW/23.........10.12........?...........wkrótc e....?.....(chłopak?) 19.ANULA1000/25.........10.12........?.........1 synek(5)...?...(dziewczynka?) 20.PADLINKA/29............10.12......?...........2córki( 3i6)......?......(chłopak?) 21.MAMALOVESME/26........10.12....?.....1córka(1,5)..... ....?......... 22.agus878/23................10.12......?...........wkró tce....?........ 23. SELENEA/30..............10.12......?........w drodze.....?...... 24. lidka87/23.............11.12.......?.....wkrótce....?.....( dziewczynka?) 25. NIANIA30/30...........12.12.....?............1 synek(5).....?....... 26. Apetyczna Dynia/28.......12.12.......?......w drodze.....?....... 27.Relissys/32...............13.12......? ......wkrótce.......?....... 28.DZOANA/28.............14.12.........?.......wkrótce.. ...?...... 29.szczotula/32........14.12........syn(13)......?......( chłopczyk?) 30.explosive/32............14.12.........?.......w drodze....?.....(dziewczynka?) 31.Kamyskaa/23............15.12........?........wkrótce. ....?..... 32.MAMMMA80/30...........15.12.......?.......1 córka(2)......?...... 33.WOLSKA/29................15.12......?.......1 Aniołek......?.....(chłopiec?) 34.LIJONKA/22...............15.12...........?.........1 córka.....?..... 35.Aneczka1981/29...........15.12.........?........w drodze....?..... 36. Agi79/31.................16.12.......?......2synów(10 i 6)....?.....(dziewczynka?) 37. asiulekz.........16.12.........?.......w drodze.......?....... 38.elwirka86/24......16.12.........?...dziewczynka? 39.ewa0505/26......16.12......?.....1 aniołek.........?...... 40. Marzena79/31.....16.12.......?......2 córki (8 i 5)......?..... (chłopak?) 41. łe rety/25..........17.12.....?..........wkrótce.....?....... 42.Excella..............18.12.......?..........w drodze......?...... 43. ewika26/26......18.12.........?........syn(3).....?...... 44. aness2/36.....18.12...........?.....2 synów(15 i11)....?....(dziewczynka?) 45. madi6613/29.......19.12.......?.........w drodze......?.......(chłopak?) 46.Madziaaaa2010/20......... 19.12 .......?.......w drodze....?..... 47.asiulka 1981/28............19.12.......?........2 aniołki.....?....(dziewczynka?) 48.moniczka1198/31......19.12.......??....... w drodzex2....?.....(2xchłopak?) 49. kfffiatuszek/23........19.12........?.........w drodze.......?...... 50. paulasz2206/24........19.12..................w drodze.......?...... (chłopak?) 51. ABINIA/36..........20.12..........?.........2 maluchy w drodze.....?..... 52.SZCZĘŚLIWA88/22.........?..........w drodze......?........(dziewczynka?) 53.tośka24/27........24.12......? ............1synek(2i3m)....?..... 54. Agneste/39.........24.12.......?..........1córka ,1syn....?....(dziewczynka?) 55. Natalka1234/21..........24.12....?......w drodze.....?..... 56.ASIENKA23/24............24.12........?.....syn Aniołek.....?.....(dziewczynka?) 57.aaannkkaaa/23.......24.12..........?........w drodze.....?..... 58. Malin_xxx/32.........27.12.......?........syn(3).....?...... (dziewczynka?) 59. Kasia/20......27.12..........?......w drodze.....?....... 60.porcupine/31............28.12......?......syn(4).....? ....(dziewczynka?) 61. agatka85 /25........29.12........?.........w drodze.....?.....(chłopak?) 62. Wiewióra80/30.......A JEDNAK 13.01..........syn(8).....?....... 63. tylo /34..........30.12.........?.........córka (5).....?.....(chłopak?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też się czuję fatalnie, dobijają mnie posty w stylu "ile mam energii w ciąży" "jaka piękna cera" i " przez całą ciążę przytyłam 5 kg". Ciągle chce mi się jeść, cerę mam fatalną i ogólnie zły nastrój połączony z zamartwianiem się o dziecko...czy to normalne??? Chyba jestem wariatką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulasz2206 a dlaczego twierdzisz, że przegapiłaś termin usg genetycznego? Takie usg wykonuję się między 12 a 14 tygodniem a Ty masz termin na 19 grudnia więc jeszcze masz troszkę czasu na takie badanie. Ja w tej chwili jestem w 12 tygodniu a to usg będę miała wykonywane we wtorek- w 13 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulasz2206- spokojnie na wariatke to ty mi nie wygladasz:D raczej na ciezarna, bo pewnie jak zauwazylas to wiekszosc z nas tak ma :D ale cierpliwosci podobno II trymestr jest lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulasz, nie jestes wariatka! to co my tu pieszemy to nasze prawdziwe odczucia, sama prawda! a kolorowe gazety klamia!! ja sie przekonalam o tym po ciazy...nikt mnie nie uprzedzal, ze karmienie owszem jest cudowne ale cholernie bolesne, wylam i karmilam, lzy mi po policzkach ciekly przez pierwszych kilka dni...dretwialam cala jak przychodzila pora karmienia...krew z mlekiem plynela..strupy na brodawkach, jakbym byla slaba psychicznie to bym z tym nie wygrala i porzucila karmienie, nie poddalam sie i potem rzeczywiscie bylo juz cudownie i sama radosc z karmienia :-D ❤️ kiedys Chylinska dobrze podsumowala porod i polog to ja zjechali ze taka wulgarna i niedelikatna...szczerze i prawdziwie mowila w gazetakch tylko zdjecia chudych lasek po ciazy....a tyle kobiet cierpi na depresje bo schudnac nie moze.... zobaczcie ze ciuchy ciazowe tez szczuplutkie laski reklamuja....zadnych opuchnietych konczyn...zmian na twarzy itp... i jak tu sie nie zalamac??!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malin_xxx- brawo! I tak to podobno właśnie jest. Nie byłam co prawda w ciąży jeszcze ale koleżanki bajek mi nie opowiadają. Wszystkie mówią to samo co Ty. A wypowiedź Chylińkiej również mi się podobała. Paulasz2206 nie jesteś na pewno wariatką. Jeżeli tak twierdzisz, to my wszystkie jesteśmy nienormalne :) Dla wszystkich, które chcą "zobaczyć" jak wygląda prawdziwe życie w trakcie i po porodzie (oczywiście te, które po raz pierwszy są w ciąży) polecam całym sercem książkę Leszka Talko "Dziecko dla odważnych"- naprawdę fajnie opisana cała prawda z humorem. A naleśniki wyszły super. Mąż się zajadał aż mu się uszy trzęsły :) Do tego zrobiłam dwa sosiki- tzatziki (czy jak tam to się piszę) i z pomidorków + czosnek + bazylia i zioła prowansalskie. Ponieważ farsz jeszcze został dzisiaj będzie powtórka z rozrywki na obiadek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny Paulasz wcale nie przegapiłaś usg genetycznego, ja też mam termin na 19 grudna, a usg genet. 9 czerwca - będę wtedy w 12t3d, więc masz jeszcze czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie chce tu nikogo straszyc, zniechecac itp po prostu mysle ze lepiej wiedziec ze tak moze byc, nie musi...ale moze, tym razem przy karmieniu bede silniejsza, a na kolorowe gazety jestem obrazona i je bojkotuje :-P Pegi poprosze przepis na farsz i tzatziki :-) ja tzatziki kupuje takie gotowe, ale chetnie bym poznala jak Ty robisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie niestety mdłości ciąg dalszy :/ chociaż dzisiaj mam jakiś odpust Boży bo jest jakoś w miarę nieźle :) jak czytam o tych waszych jedzonkach to zazdroszczę, że możecie jeść, ja to najlepiej jakbym wogóle jeść nie musiała bo ciężko mi cokolwiek przez gardło przechodzi :/ przez to moja waga jest obecnie na etapie -1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pagi- mialam cie prosic dokladnie o to samo co Malin_xxx, iec moze jak tak ladnie prosimy to sie podzielisz przepisem??:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny- proszę bardzo :) Sosik tzatziki jest banalnie prosty: jogurt naturalny +starty ogórek zielony + czosnek + sól, pieprz do smaku :) A farsz taki wykombinowany: pierś kurczaka pokrojona w drobne kawałki, papryka czerwona, cebula, pieczarki. Najpierw troszkę podsmażyłam cebule (w garnku), dorzuciłam paprykę, na drugiej patelni podsmażyłam pieczarki, później mięsko. Pieczarki i mięsko dorzuciłam do cebuli z papryką. Doprawiłam do smaku przyprawami (jakie lubisz- ja wsypałam curry, chili, paprykę słodką, ostrą, troszkę pieprzu i soli. Zrobiłam specjalnie ciut pikantniejsze- mąż lubi. Usmażyłam naleśniki- upchałam farsz, posypałam startym serem zółtym, zawinęłam i troszkę podsmażyłam jeszcze, żeby ser się rozpuścił w środku. I już. Do tego sosiki. Często chodziliśmy do kanjpy na takie naleśniki różne nie koniecznie na słodko i mąż stwierdził, że można takiemy samemu zrobić (czyt. że ja mogę takie zrobić ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taki farsz to można wymyślać na sto sposobów. Z samych warzyw albo z pieczarek albo z mięsa mielonego albo z szynką. Generalnie co kto lubi można upchać w naleśnik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No kochane, spadam na spacer, do bankomatu i do sklepu- póki słoneczko świeci :) A jutro podobno ma być ładny słoneczny dzień (w niedziele podobno znowu deszcze) więc czeka mnie grill :) Odpoczywajcie mamuśki i relaksujcie się. Zero nerwów i stresu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pyszne przepisy :-) dzieki Pagi, dobrego spacerku :-) na pewno sprobuje! ja bardzo lubie zamiast ciasta nelesnikowego ciasto francuskie a w srodek szpinak z feta, pycha! ja wlasnie zjadlam rewelacyjna pomidorówe od teścia :-D a na drugie mężulek przygotował mi kalafiorek, młode ziemniaczki z koperkiem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki :) witam nowe mamusie! Odebralam wlasnieu wyniki..pomoze mi ktoras? Morfologia ok, tylko podwyzszone RDW 17,8 przy normie do 14,5 no i toxo...IgG 1,14 IU/ml czy to ok? plissss jak ktoras cos sie orientuje, powiedzcie.Ja i tak nerwowa jestem i zraz z tym toxo oczywiscie sie mam mase schiz :( Kapucha wyszla super.przy tym bez boczku wiec dietetyczna..tzn bylaby, gdybym nie zjadla jej poj garnka hahah i z masą ziemniakow haha W domu balagan ze az strach :)( niestety nie chce mi sie nawet ruszyc do mycia naczyn, ze o innych nie wspomne przyjemnosciach..czuje w kosciach awanture z mezem, gdy wroc z pracy i zobaczy dom w takim stanei :O Ostatnio juz nie jest tak sie lankowo miedzy nami..skonczyly sie mdlosci to chyba juz nie budze w ni juz tyle czulosci..buuuuu eh a ja znowu marudze..powinnyscie mniekomisyjnie z tego forum wywalic za mulenie atmosfery ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my wróciliśmy właśnie ze spaceru, bo słonko wyszło, ale obiadek trzeba odgrzać... Ja wam powiem, że w miarę się czuję. Zawsze tylko jak rano wstanę to mam mdłości, ale dopóki nie zjem śniadania, bo jak zjem to wszystko wraca do normy i jeszcze senna się strasznie robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elwirka86
aaanniussia wczesiej pytalas o zwolnienie. a na jakim zwolnieniu bylas? na co te zwolnienie lekarz ci wystawil ze dostalas wezwanie? a Wy dziewczyny o takich smakolykach piszecie ze normalnie az jesc sie chce!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny czy ja też mogę do Was dołączyć czytam wasze wypowiedzi od dwóch miesięcy i chciałabym się dopisać mam na imię Asia pierwsza ciąża, 12tc termin na 12 grudnia z racji ogromnych wymiotów i mdłości obstawiam dziewczynkę:)pozdrawiam Was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Życzę wszystkim Mamusią miłego weekendu i dużo wypoczynku odezwę sie w poniedziałek jeśli mnie oczywiście przyjmiecie do swojego grona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Padlinko, a wyniki toxo IgM masz?? Twoj wynik IgG pokazuje ze nie masz przeciwcial toxo, tzn ze nie mialas kontaktu z ta choroba, wskaznik musialby byc wyzszy od 7,2 IU/ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Ja właśnie zjadłam kaczkę po seczuańsku. Mam nadzieje że to była kaczka a nie pies albo gołąb. Moja koleżanka , która mieszkała 4 lata w Wietnamie mówi że Pies to dla Wietnamczyków rarytas i nam by go nie dali. A gołąb....? To w sumie dziczyzna :) podobno zdrowa. Wszystko co ostatnio jadam to same niezdrowe rzeczy : burgery, czipsy , frytki , lody i gazowane napoje. mam na to wszystko straszną ochotę. Normalnie staram sie zdrowo odżywiać. A teraz jak przechodzę obok mc donalda to nie mogę się oprzeć. Wariactwo. Kalafiorki i kapustka mnie niestety nie kręcą....buuu. Ciekawe co to się urodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malin :) dzx Tm pisze, ze 1,14 to wynik watpliwy-do powtrorzenia IgM 0,18 czyli chyba nagatywny a czemu te plytki mam podwyzszone? ah moja hipochondria juz czuje satysfakcję ;)hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No przegapiłam to usg genetyczne, bo już nie ma wolnych miejsc, najbliższy termin za miesiąc, a kobieta w rejestracji mi powiedziała,że wtedy to już za późno, ale chyba się jednak zdecyduję, głównie ze względu na płeć dziecka:) może będzie widać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×