Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milenka lenka

Moja mama nie chce bawić mojego synka!

Polecane posty

Gość gość
ale też porównajcie jak kiedyś się chowało dzieci, a jak dziś.. Puścicie samego 4 latka na dwór, żeby się wyszalał? Albo nie wyślecie 7 latka do szkoły, gdzie ma przejść kilka dużych ulic.. Kiedyś dzieci biegały na samopas i same mogły chodzić z kluczem na szyji do szkoły, dziś nie te czasy :/ i temu opieka nad dzieckiem powoli wykańcza, bo dziecko jest ciągle uzależnione od rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no własnie ???
Jak ja się ciesze ze mam zgrana rodzinę gdzie każdy każdemu pomaga . Moja teściowa zajmuje sie naszą córka a ja dzięki temu mogłam po macierzyńskim wrócić do pracy:) Smutne ze aktorka nie ma pomocy od rodziców .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anilidia
ja bym wiele zrobiła aby miec taka matke czy tesciowa która by bawila wnuka zebym mogla tylko pojsc do pracy. Mialam juz wiele ofert ale w ostatecznosci poddalam się bo... jeszcze nie czas. Dzis mała ma juz 4 latka , chodzi do przedszkola a ja dalej słysze odmowy. Moja mama pracuje na pół etatu, czasem ma wolne ale nie chce o tym slyszec zebym ja poszla do pracy a ona mi miala bawic mojego {"bahora" jak to określa. To przykre ale tak mówi ze sobie zrobiłam wiec to mój obowiązek...tesciowa z kolei mieszka troche dalej i nie pracuje ale tez jak posiedzi 2 godzinki to jest dobrze. Za calodniowa opieke woła pieniadze bo inaczrj nie chce... masakra :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak małam ma juz 4 latka to moze chodzic do przedszkola a Ty do pracy. Nie widze sensu angazowania nikogo wiecej w opieke. Miliony ludzi funkcjonuja w ten sposob i da sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak Ale nie kazda praca jest Do 16.00 ja naprzyklad Czesto mam popoludniowa prace ( od 14 Do 19 ) moja Corka jest Do 16 w przedszkolu, Jesli maz jest w domu to on ja odbiera, Jesli Ma delegacje to niestety opiekunka bo babcie Obie Daleko.... Smutne Ale prawdziwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak krzyczycie zeby babci nie dokuczac tylko ciekawe jak za jakis czas mamusia bedzie potrzebowac pomocy to niech idzie do domu starcow czy tak i czy wtedy przyznacie racje autorce czy bedziecie wolac ze powinna pomagac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale tej babuni do domu starcow nie wezma bo emerytury z nic nie robienia chyba nie daja i wtedy wnuczek bedzie potrzebny zeby babci wode podac i niewolno powiedziec ze sie niechce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No bardzo niemilo z mamy strony, ze nie chce Cie wesprzec, jednak to Twoje dziecko, a Ona nie ma obowiazku sie nim zajmowac.. moze marzyla o byciu babcia od swieta. Kupieniu paru zabawek, wycalowaniu, wspolnym obiedzie I powrocie do domu .. niektorym mamom juz sie nie chce I maja do tego pelne prawo, bo maja juz swoje dzieci odchowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko doskonale cie rozumiem moi tesciowie to sa tak zakochani we wnukach jak sie spotykamy nie moga sie nimi nacieszyc a jest to napewno 2 razy w tygodniu a moja mama np 2 miesiace ich nie widzi i nie czuje tesknoty zaznaczam ze pracuje i czasami przydala by sie pomoc np jak dzieciaki sa chore ale moja mama jakas taka zimna jest. Doskonale rozumiem to ze ona wychowala swoje dzieci i nie ma obowiazku opiekowania sie wnukami ale kuzwa ja jestem jej córką i czasami tez potrzebuje mamy :) a mam 30 lat ja sobie jakos nie wyobrazam zebym ja swojej corce nie pomogla pamietam jak miałam grype jelitowa bylam w ciazy moja 4 letnia corka rowniez ja miala a moja mama zadzwonila i powiedziala ze mi wspolczuje i zyczy zdrowia nawet do mnie nie przyszla a mieszka 5 min drogi odemnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe co by bylo jakbys ty nie odwiedzila chorej mamuni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak babcie moga sie nie zajmowac wnukami ale niech nie oczekuja pomocy gdy im bedzie potrzebna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anilidia
No własnie , nie kazda praca jest w tych godzinach , które dziecko akurat spędza w przedszkolu. W mojej miejscowości jest to od 8ej do góra 15ej. i chcąc nie chcąc trzeba angazowac w opieke osoby trzecie. Obcym wiadomo trzeba zapłacić , a rodzina... no własnie jesli nie chcą, odmawiają pomocy takie babcie to ciekawe czy zastanowią się jak to będzie gdy oni będą potrzebowali pomocy/opieki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest to przykre jak babcia nie interesuję się wnukiem. Mòj synek ma prawie dwa lata a babcia nawet nie poświęciła mu pòł godziny, owszem zaprasza ja obiady, ale nigdy nie została z wnukiem, dodam, że nie pracyję. Gdy z mężem byliśmy bardzo chorzy ponad 40 stopni, nie kontaktowaliśmy w pełni co się dzieje, oczywiście teściowa odmòwiła pomocy przy wnuku, wezwaliśmy lekarza ktòry nie potrafił zrozumieć, że nie mamy nikogo do pomocy, ale to nie pierwsza odmowa teściowej. Rozumiem, to mòj syn ale w takiej sytuacji, prosiłam około 5 razy ale zawsze coś wymyśliła. Za każdym razem była to awaryjna sytuacja, mieliśmy bardzo chorego synka ktòry przez bòl do roczku spał tylko na rękach przezco padałam ze zmęczenia, ale nie, nie przyjedzie a prosiłam tylko jak byłam chora albo pogrzeb i wesele ale nie, dlatego też nie pomogę na starość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karta zawiera 17 zasad relacji dziadków z wnuczkami. 1. Dziadkowie mogą, ale nie muszą pomagać dzieciom przy wychowaniu wnuków. 2. Dziadkowie mają prawo odmówić opieki nad wnukami. I nie tracą prawa do opieki ze strony własnych dzieci. 3. Dziadkowie oraz rodzice wspólnie i precyzyjnie ustalają zasady pomocy przy wnukach. 4. Dziadkowie nie są tanią siłą roboczą. Nie może być tak, że rodziców stać na samochód, a tłumaczą, że nie mają pieniędzy na nianię. 5. Dziadkowie nie mogą ponosić kosztów opieki nad wnukami. Rodzina musi ustalić, kto płaci za utrzymanie dziecka, gdy przebywa ono u dziadków. 6. Dziadkowie, zwłaszcza gdy rezygnują z pracy, by zajmować się wnukami, mają prawo do zapłaty. 7. Opieka nad wnukami nie może wywracać do góry nogami życia dziadków. 8. Dziadkowie mają prawo rozpieszczać wnuki. 9. Dziadkowie mogą radzić rodzicom, jak wychowywać dzieci, ale nie wolno im dyktować zasad wychowawczych. 10. Dziadkowie muszą uwzględniać zasady nowoczesnej diety i dbania o zdrowie dzieci. 11. Dziadkom nie wolno bić czy karać klapsem dzieci. 12. Dziadkowie mają prawo znać opinię swoich dzieci, jak oceniają one ich opiekę nad wnukami. 13. Dziadkowie nigdy nie krytykują swoich dzieci przy wnukach. Rodzicom też nie wolno źle mówić o dziadkach przy swoich dzieciach. 14. Dziadkowie nie mogą być przeciążani obowiązkami związanymi z opieką nad wnukami. 15. Dziadkowie nie mogą dać się zamknąć w domu z wnukami. 16. Rozwód rodziców nie jest rozwodem między wnukami i dziadkami. 17. Dziadkowie mają prawo wiedzieć, dlaczego dzieci chcą, żeby to oni zajmowali się wnukami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również ciekawe artykuły można znaleźć na stronach Zobacz całość: 7 grzechów głównych niani www.warszawaniania.pl Jak zostać dobrą opiekunką do dziecka ? www.warszawaopiekunka.pl Czym kierować się przy wyborze niani dla dziecka? www.nianiapraca.pl Opiekunka na wakacje www.krakowopiekunka.pl Szukając niani – sprecyzuj swoje oczekiwania www.opiekunkadodzieckakrakow.pl Opiekunka do dziecka, babcia czy przedszkole? www.opiekunkadodzieckapoznan.pl Niania z zamieszkaniem we Wrocławiu www.opiekunkiwroclaw.pl Chcesz wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim? www.opiekunkalodz.pl Jak wybrać odpowiednią opiekunkę www.opiekunkalublin.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×