Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tokina

Drugie spotkanie część druga

Polecane posty

Terterku :-), mam takiego samego B....a, nie mam tylu końcówek. Własciwie korzystam tylko z końcówki miksujacej :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-D Bondi, włosy mam do łopatek, dokładnie do szczytu, nie do końca. Nic nie robię własnie, nie chodzę do fryzjera :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wracając do moich ogórków, wazne jest aby pasteryzować je tylko do zmiany koloru. Są wtedy chrupiące - ja nie lubię miękkich :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🖐️ i o zdrówko pytam sos hinduski 2kg.pomidorów 3duze cebule 0,5kg jabłek 1szkl.octu 2szkl.cukru 2łyżki soli garść rodzynek(nie koniecznie) ziele.angielskie,lisć laurowy 1łyzeczka cynamonu 1/2łyzeczki chili 1/2łyzeczki gorczycy Pomidory,cebule,jabłka pokroić w kostke,gotować minium 1godz,dodać ocet i pozostałe składniki i jeszcze zagotować.Gorące wkładać do słoików,odwracać i pozostawic aż do całkowitego wystygnięcia. Sałatka z buraków 1kg białek kapusty 1kg buraków 1kg marchewki 1kg cebuli Zalewa 0,5buteleczki octu 0,5szk.oliwy 7szkl.wody łyżka cukru sół do smaku,ziele,lisc Wykonanie kapuste poszatkowac,cebulę pokroić w plasterki,buraki,marchew,zetrzeć na tarce grube oczka.W garnku wymieszać składniki zalewy-zagotować,nastepnie wrzucić do zalewy warzywa i gotować ok.15minut.Przełóżyć do słoików i gotować 1ominut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już miałam pytać, co to są białka kapusty :-D. Oświeciło mnie, ze chodzi o białą kapustę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzyby(Leczo) 2kg grzybów z odrobiną octu zagotować 9 cebul,1szkl.oleju, 4łyżki octu mały przecier pomidorowy,ketczup do smaku sól i pieprz wegeta Ogórki w zalewie curry 2,5kg.ogorków małych pokrojonych w słupki 3cebule w plastry ogórki posolić 2łyżkami,cebule osobno posolić.ogórki zostawić na 3lub 4godz,wode z ogórków zlać do zalewy Zalewa 2szkl.octu10% 2szkl.cukru 2łyżki pieprzu mielonego 2łyżki słodkiej papryki 2łyżeczki curry 2łyżeczki gorczycy 2łyżeczki kopru zielonego zalewe gotować 5minut.pasteryzować 10minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odpadłam bo musiałam przypilnować małego. Kosmi a bez buraków można chyba też zrobić, bo moi nie przepadają za burakami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosmi, ogórki curry robi moja mama :-) A tzw. leczo grzybowe jadłam już, jako grzyby marynowane w pomidorach :-) Trzeba mieszkać w okolicach grzybnych, ja wszystkie zebrane przez M suszę, bo kochamy potrawy z suszonymi grzybami, szczególnie w wigilię :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sałatka z kapuchy na zimę 1kg.kapuchy białej 1kg ogórków ze skórka 0,5kg marchewki 0,5kg pomidorów 0,5kg papryki czerwonej wszystko poszatkować zalewa 2łyżki soli 1łyżka cukru 1szkl.oleju 1/3szkl.octu wszystko wymieszać zagotować 3minuty włożyć gorące do słoików pasteryzować 10minut Leczo 2kg.papryki 2kg.pomidorów 1kg cebuli 3łyżki cukru 1/4szkl.oleju sól wykonanie pomidory sparzyć obrać ze skórki i pokroić na ćwiartki,oczyszczone papryki z pestek dusić pod przykryciem okl.5minut .Gorące leczo wkładamy do słoików.pasteryzować30-40minut.przechowywać w suchym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bondi, u mnie bardzo kochają wszyscy buraki :-). Często jadamy barszczyk, mama kisi buraki. Siostra moja robi jej często takie tarte gotowane buraczki. Mama jada jako jarzynkę albo robi zupę, szybki barszczyk. Bardzo jej pomagająna perystaltykę jelit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosmi grzybowego leczo jeszcze nie jadłam, ale muszę spróbować, bo lubię grzyby pod każdą postacią. Miałam kiedyś na działce boczniaka, bardzo obrodziły, teraz nie ma komu dźwigać, żałuję bo bardzo smaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jadłam coś takiego a'la leczo Kosmitki, właśnie ze słoika. Robione na zimę, smaczne było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczyk 2szkl.poszatkowanejmarchwi malutkie kawałi 4szkl.posiekanych ogorków ze skórką1,5szkl cebuli pokrojonej w kosteczkę 2łyżki soli 2szkl.cukru 1szkl.octu 1łyżeczka nasin selera nie konicznie 1,5łyżeczki nasin gorczycy warzywa do dużego garnka dodać sól zostawić na 3godz,odcedzić dodać resztę składników,gotować odkryte 20minut mieszając od czasu do czasu szczególnie pod koniec gotowania,gorące przełożyć do słoików powinny zasać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bechemootku moja mama często robiła sałatkę z buraków z cebulką, jabłkiem, pieprzem i solą, często też gotowała czerwony barszcz,ale moje chłopaki nie przepadali za burakami i przestałam przyrządzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bondi, jesteś super babcią, Tokina też! Mój wnuk już tak jakoś odstaje - zaczyna gimnazjum :-D, cokolwiek to znaczy :-p! Częściej się łapię na tym, że mam obowiazek wobec zwierzątek :-p A mój M, który cierpi z powodu braku wnucząt, całą miłość przelał na zwierzaki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki , sama nie wiem jak się to stało że przegapiłam chyba pierwszy raz w życiu tak ważną rzecz jak URODZINY PSZCZÓŁKI !!! Pszczółeczko kochana , to dlatego że mój syn też ma dziś urodziny i myślałam że zwyczajnie źle zapisałam ale teraz już wiem że na pewno dziś masz urodziny. Choć już dzień się kończy ale proszę przyjmij gorące życzenia Nie zerkaj za siebie , idź śmiało przez życie, podkochuj się skrycie , kontroluj swe żądzę, zarabiaj pieniądze, lekceważ pętaków, unikaj cwaniaków, przepisów przestrzegaj, na sobie polegaj, lecz przede wszystkim POKAŻ IM WSZYSTKIM !!! 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼😍😍👄👄👄 Kosmi przyhamuj :D bo nie nadążam kopiować :D ale wielkie dzięki, podaj jeszcze coś fajnego. Nie robiłam nigdy buraków z kapustą, ciekawe jak to smakuje :) Bechemootku , no właśnie o to chodzi w tych ogórkach marynowanych by je nie przegotować i tu masz rację, trzeba je trzymać w wodzie dopóki nie zmienią koloru na żółtawy, inaczej się przegotują i są miękkie. Bondi ,nie wiem co z Wesołkiem :( pewnie te problemy o których pisała są takie że nawet pisać nie chce a może u niej też poprawiła się pogoda i ma zajęcia w ogródku, bo przecież trzeba poprzesadzać drzewka, skoro mają kopać pod wodociąg, a może dostała pracę i jest zajęta od rana do wieczora, no właśnie i tak sobie mogę pisać a może ...... i przypuszczać a nie lepiej byłoby dla wszystkich gdyby napisała dlaczego jej nie ma :( smutno mi bez Wesołkowych wesołych wpisów :(😭 Wesołku, napisz dlaczego nawet łapką nie machasz ???? Dziewczynki ja dziś wcześniej idę na podusię, bo wczoraj miałam koszmarną noc, pewnie dlatego obudziłam się z opuchniętymi oczami :( a dziś muszę odrobić zaległości , tym bardziej że chłodzę dom :D czyli wszystkie okna wyotwierane bo nadal w mieszkaniu gorąco choć na zewnątrz już się ochłodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosmi!!! sypiesz przepisami jak z rękawa :-) Ja już prawie nic nie robię, przecież z M nie przejemy tego, dzieci żyją innymi smakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to to hit mojej babci robi furorę Sałatka z fasoli szparagowej 1,5kg fasoli ugotować w lekko osolonej wodzie i pokroić na kawałki 1kg.marchewki ugotować w lekko osolone wodzie-pokroić w kostkę lub utrzeć na tarce grube oczka 1kgcebuli pokroić i zeszklic na 1i1/3szkl.oleju 2słoiczki koncentratu pomidorowego 1łyżka octu, 1łyżkasoli 1łyżka cukru wszystkie składniki pomieszać włożyć do słoików i pasteryzować okł 10minut UWAGA!!!!!!!-kto lubi kwaśniejsze może dodać 3łyżki octu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Życzę wszystkim spokojnej nocy, jutro skopiuję wszystkie przepisy:D dziś już ledwie patrzę na ślepia, całuję Was dubeltowo 👄👄 i znikam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow!!! To też mi wstyd, choć nie mam przypominajki :-p,! Pszczółko kochana!!! Sto lat, sto lat!!! Zdrówka, uśmiechu, słoneczka!!!!🌻🌻🌻🌻🌻🌻👄!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorkiem ;) 🖐️ Dzisiaj miałam trochę zalatany dzień :( najpierw do alergologa póżniej na zdjęcie kolanka ;) jakieś zakupy na mieście troszeczkę pogaduliłam z naszą MAłgosią ;) przygotowałam obiadek i tak dzień zleciał w mgnieniu oka ;) Małgosiu gratuluję synowi i bardzo się cieszę 👄 moja córcia jak już wiesz też została przyjęta :) Roberta gratuluję córci 👄 Ciesze się bardzo, że nasze dzieci chcą się uczyć i kimś w życiu zostać, bo mamy naprawdę mądrą i zaradną młodzież jak pisze TErtereczek Tokino oglądałam właśnie fotki Twojej wnusi :) jest śliczną dziewczynką i rośnie jak na drożdżach 👄 Bechemootku mnie też co dzień coś boli :( ale musimy mieć nadzieję, że kiedyś w końcu to się zmieni :) ;)👄 Bondi mądre słowa napisałaś 👄 musimy dbać o siebie a zwłaszcza teraz kiedy już nasze zdrówko jest nadszarpnięte :( Wesołku hop, hop 👄 Personalna machnij do nas swoją przyjazną łapeczką 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Kosmi za różnorodność przepisów👄 Pożegnam się już bo nadchodzi burza. Nigdy nie bałam się burzy ale od kiedy mają miejsca trąby powietrzne i ulewy, trochę się cykam. Dobrej nocki i miłych snów 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebulki marynowane 1kg.drobnych cebulek 8szkl.wody 4łyżki soli 2szkl.octu pół łyżeczki pieprzu i ziela angielskiego 4licie laurowe 4łyżki cukru w rondelku zagotować ocet z przyprawami zalewe zakryc odstawić dwystygnięcia w emaliowanym garnku zagotuj wodę z solą włóż cebulki i gotuj je na małym ogniu przez 10minut.potem odcedz osącz i włóż w słojki zalej zimna zalewa odstaw w chłodne miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosmi, ciekawa salatka z fasolką, przekażę mamusi. Ona lubi się bawić w krojenia, siekania itp. i napewno ją zainteresuje ten przepis!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rany Tokina błąd ogromniasty, wiesz że w tych sprawach jesteś niezastąpiona. Pszczółko sto lat👄🌻 Tokina dla syna wszystkiego najlepszego. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×