Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tokina

Drugie spotkanie część druga

Polecane posty

nawet ci, co nie lubili! Zuuziku, kiedyś robiły moje panie (babcie, mama) karpie jakschabowe, w panierce. Później tylko w samej mące. Teraz lekko osolone smażymy na patelni do zrumienienia i układamy na blaszce i do piekarnika. U nas idzie baaardzo dużo karpia :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie chodzi o panierkę, czy smażycie obtoczone w samej mące jak Poetka, czy jeszcze w czymś? Bechemotku na samym masełku niemożliwe pewnie dodaje do tego masła odrobinę oliwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bonduś panga jest niedobra, bo nafaszerowana hormonami:o a jak smażysz tego dorsza i pozostałe rybki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybę smażę na oleju, posolona, popieprzona pieprzem ziołowym, obtaczam w jajku i mące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia smaży na masełku, ociupinkę oleju kapie. Ale smaży na małym ogniu!!! Powolutku. I tak jak pisałam, kiedyś w mace teraz saute.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bechemotku a jaki to przepis na karpia po żydowsku? Poetko dzięks za przepis na biszkopta, ale nigdy jeszcze nie robiłam i nie zamierzam, nie lubię ciacha typu biszkopt:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bechemotku tak myślałam, że musi byc olej, bo inaczej masło się spali:o a smaży pod przykryciem czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bondi, będzie w tym roku na święta u nas łosoś, tylko dla Petera i Teo. Reszta rodziny to fani karpia :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bondi ale masz fajny kaptur przy płaszczu, bomba:) foty super, dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej🖐️witam i ja cholerka tak sie wytaszyłam tu krzyków Poetki,Terteka,ze okna pomyte ,uprzatnieta chałupka nawet uszka zrobilam i niedawno skonczyłam torcika dla mamy:)i muszę chwilkę klapnąć,bo opadam z sily Bondi też che takie zdjęcie koło takich figurek:) a u mnie we wigilijną kolacje,jada się :śledzie,pstrąga ,łososia,kapucha z grochem ,barszcz czerwony z uszkami,sernik,pierogi,makowiec,zupa grzybowa,karp w galarecie,ale nie wszyscy jedza,bo mało kto go lubi,jagły,a przed nastepnym danie każdy trzyma łyżkę w rękach by kręgosłup nie bolał,tak mówi moja babcia,jagły to na pięniązki mówi moja teściowa,no i oczywiście na początku modlitwa i dzielenie się opłatkiem,pod obrusem sianko połozone,a pod jemioło się całujemy i skłądamy sobie życzenia,to tak potrochę jak u mnie a ryby to smażone i w occie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuuzik, przepis mojej matuś jest dość skomplikowany. Jeszcze nigdy nie robiłam i nawet nie byłam przy tym :-(. Najwyższy czas nauczyć się! Ale karp jest boski!!!!!!!!!!!!!!! Tak w zarysie wiem, ale tylko w zarysie. Muszę przejąć tradycję, Matuś ma coraz mniej siły :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Zuuzik, Rybę smażę też na odkrytej patelni i na małym ogniu. Zuuzik a które ryby nie są dokarmiane sztucznie, wczoraj w Realu sprzedawali karpia po 7,9. Normalnie hodowany karp powinien kosztować około 12-13 zł. , w radiu wypowiadał się ichtiolog z gospodarstwa rybackiego o szybkim skarmianiu karpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze robie rybki tak posypuję przyprawą do rybek i zawijam w folię aluminiową i tak pieke pychotka w tem180st a czas zalezy od rybki,ale sa pyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bondi coś w tym jest, choć duże sieci mogą pozwolić sobie na zbicie ceny do minimum zarabiają na liości:P Kosmi nie lubię przypraw do ryb:P tylko sól i pieprz:P dzięki za wskazówkę, już wiem: smażyć powoli i bez przykrycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór dziewczynki👄 Aż mi głupio,że się nie pokazuję,ale mam nadzieję,że jesteście wyrozumiałe i mi wybaczycie❤️ Jednak pamietam o każdej z Was. Mam nadzieję,że kartki mikołajkowe dotarły do każdej z Was. Dziewczyny zbyt dużo wziełam na swoje barki i po prostu nie wyrabiam. Córka wróciła do pracy...co prawda na razie tylko na 1/2 etatu,ale i tak codziennie jeżdżę do wnuka do opieki.Do tego jeszcze szkoła....Dlatego dziś przyszłam do Was w interesie.... Jeżeli się nie pogniewacie to mam prośbę.....czy któraś z Was umie dobrze matematykę???Chodzi o logarytmy i ciągi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poetko to jest taka żółta kasza teraz ją dostaniesz w kazdym markecie lub porzadnym spozywczym,ja tego wczesniej niejadłam,ale 2lata mialm okazje spróbowac u teściowej i bardzo mi smakowało musze do niej drydnąć i zapytac co sie do niej dodaje,ale jest bardzo smaczna,a ja jestem wybredna :P:)czasami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marijko hehe jak trwoga to do... cafe;):P żartuję oczywiście:) i odpowiadam, jestem noga z matmy:P a i mikołaja nie dostałam od Ciebie, buuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w wigilę jest modlitwa, połamanie się opłatkiem (leży na sianku - w tym roku mamy z sianko z gór, własnoręcznie zebrane na "fasiczkowej polanie" ;-)). Mamy 3 barszcze: czerwony kiszony, czerwony gotowany warzywny, i biały żurek osobiscie kiszony z wywarem grzybowym. Osobno podane są uszka z farszem grzybowym, cebulka duszona na masełku i troszkę ziemniaków. Kazdy sobie miesza jakchce i jest wiele radości :-D nie wiem czy pisać dalej...................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie mówiłam, że jagły to kasza jaglana? :P Marijko pamiętam, że z matmy dobry jest syn Małgosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Zuuzik Masz rację,że jak trwoga to się szuka pomocy.Ale mi się tyle zwaliło jeszcze przed swiętami zaliczeń i egzaminów,że naprawdę trudno mi to wszystko połapać.Np.dzisiejszej nocy wogóle się nie kładłam....siedziałam nad pracami do rana ,tylko zdążyłam się wykąpać i na zajęcia.No i dziś spałam tylko godzinę,ale czuję się wypoczęta tylko,że ten materiał ,który mam do przerobienia mnie przeraża.Dlatego w rozpaczy pomyslałm,że może któraś z Was umie matmę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariijko:-D! Witaj 👄, ja nawet nie wiem co to jest matematyka :-(. Żartuję, ale prawie prawda! Mikołajka dostałam, dzięki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marjko nic nie doszło,pytałam mojego dziecka mówił,że tego nie przerabiali,bo ja nie lubiłam matmy:) a pózniej po kolacji pedzimy na Pasterkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariijka🖐️ Przykro ale nie mogę ci pomóc, Mikołajka też nie dostałam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×