Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tokina

Drugie spotkanie część druga

Polecane posty

a w komputerku tak mnie chlop namieszal ze wracam do swoich ustawien:O Mialam dobre przeczucia, nie nalezy dopuszczac obcych ludzi do swojego komputera! W koncu ta "maszyna" nie na darmo nazywa sie PC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bonita:):) Święta racja nie dopuszczać faceta do peceta!!!!!!!!!!!!!! Ja chyba pomaleńku będę się kierować w stronę wyra,troszkę się boję bo mimo ze jestem skonana jakoś nie senna. Miałam dzisiaj wieczór z wodospadem łez,najpierw obejrzałam wyciskacz łez a potem słuchałam piosenek Edyty Bartosiewicz,zryczałam się za wszystkie czasy:p:).Oczy mi napuchły ale za to dziurki w nosie przepchały,wcześniej nie było drożności,hi,hi i oddychanie przez usta,wyglądałam za przeproszeniem jak niedorozwój z rozdziabioną gębą. Dobranoc dziewczynki i do jutra Bechemootek pewnie już wdycha morską bryzę,oj jakże jej zazdroszczę.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ❤️ zaparzyłam kawe, świeżą herbate i inusie (__)? (__)? (__)? (__)? (__)? (__)? (__)? (__)? (__)? (__)? (__)? (__)? (__)? (__)? (__)? (__)? Zrobiłam kanapki z pastą z tuńczyka http://www.przepysznie.pl/uploads/recipes/363/0/4b596f9a4c2ae.jpg ale jest też kaszka na mleczku http://www.mojegotowanie.pl/var/self/storage/images/zdjecia/kasza_manna/1506152-1-pol-PL/kasza_manna_popup.jpg i pestki z dyni: http://kotlet.tv/wp-content/uploads/2009/09/pestki-dyni-chlebek.tv.jpg kto może niech chrupie, żuje wcina bo one są pełne dobrych minerałów szczególnie na nasze włoski i mają dużo selenu Zamówiłam siatke zabezpieczającą na balkon - będe robić wybieg dla kota i jednocześnie ochronie go przed ptakami ;) http://www.zooplus.pl/shop/koty/drzwi_siataki_preparaty/ochronne_siatki_kot/98296 biore tą 8m x 3m To moje kocisko namiętnie korzysta z balkonu i po ostatnim wypadku nie moge ryzykowac. Teraz zakładam mu szeleczki ale to nie jest dobre rozwiązanie. Potrafi godzinami obserwować świat z wysokości balkonu, jest jego gospodarzem :D Dzisiaj kolejny piękny dzień - wybieram sie na miasto - pobuszować troche, zapisać sie do okulisty. Pozdrawiam i życze udanego dnia ❤️ ❤️ ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry dziewczynki melduję się z rana i sięgam po kawusię, po prawie nieprzespanej nocy jest mi bardzo potrzebna, poskubię też trochę pestek z dyni i przekąszę kanapką z pastą z tuńczyka, dziękuję Tereterku za przygotowanie wszystkiego👄 Ja niestety jestem uwięziona, choć miałam wyjść bo wczoraj nie załatwiłam wszystkiego w urzędzie, ale cóż zrobić, dziecko jest ważniejsze. W nocy miała bardzo wysoką temperaturę, prawie 40 stopni:O podałam lek na obniżenie temperatury i robiłam zimne okłady ale po godzinie, temperatura zeszła, teraz mała czuje się lepiej, zobaczymy co będzie dalej. Zuuziczku Twoja rada przyszła za późno. dopiero teraz ją przeczytałam, niestety spałyśmy razem więc pewnie mnie niedługo weźmie, bo wydaje mi się że mała zaczyna grypę:O a przed tym się nie da ustrzec, na wszelki wypadek piję propolis. Dziś siedzenie w domu, choć pogoda za oknem przepiękna, cieplutko, zobaczę jak się mała będzie czuła, może wyjdziemy na chwilę na spacer. teraz już uciekam, na-ra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terterku Tokina witajcie kobietki kochane👄👄 Tokina współczuję nieprzespanej nocy,znam ten strach jak u dziecka wysoka temperatura i człowiek bezradny.Ciesze się ze teraz już lepiej choć pewnie wraz z upływem dnia gorączka pojawi się ponownie miejmy nadzieje że już przynajmniej mniejsza.Swoją droga co to za czasy nam nastały że rodzice sami nie mogą zając się chorym dzieckiem i nie chodzi mi o wygodnictwo,tylko strach przed zwolnieniem.Niektórzy pracodawcy po prostu zwalniają pracowników którzy za często korzystają z zwolnień.Dobrze że babcia mieszka blisko i może pomóc,choć żal babci bo stres przy tym ogromny. Dziewczynki u mnie także zapowiada się piękny dzień i ja mimo że nadal chora wybieram się na spacer do miasta,trza choróbsko rozchodzić:p:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wesołku niestety masz rację, temperatura znów podskoczyła :O znów kolejny lek na obniżenie, jednak synowa zdecydowała się wziąć urlop na jutro ale nie wiem czy tylko na jutro czy może do końca tygodnia. Pewnie że się boję, kidy cokolwiek małej dolega to ja wariuję, wczoraj tylko wysiadła z samochodu to już widziałam ze coś jej jest i że chyba ma temperaturę:O nie myliłam się, pojechali do lekarza, bo mała uskarżała się na ból głowy twierdząc że się uderzyła w głowę w przedszkolu, baliśmy się że może być wstrząs mózgu. Na szczęście to nie to ale widać że grypa się rozwija :( eh życie :( Niestety z mojego spaceru nici, musimy całkowicie zostać w domu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja wróciłam z miasta - u mnie jest upał! :D jest tak ciepło jak w lipcu i przecudnie kolorowo. Kupiłam 3 prześcieradła na swoje wielkie łózio - dwa satynowe i jedno frotowe. Kupiłam sobie też sweterek - taki blezer z kieszonkami, popielaty ale z rękawem do łokcia. Moja małżowina pojechał na pogrzeb pracownika a ja startuje do kuchni. Zrobie wątróbke z indyka. Dziewczynki - jestem podbudowana bo trądzik różowaty, który mnie dotknął dał się opanować - zdaje sobie sprawe z tego, że trzeba będzie mazidła stosować długo ale efekt jest super - dawno nie miałam tak dobrej kondycji na buzi :D Tokino - nie martw sie za bardzo - dzieci mają taką urode, że wszelkie infekcje wyglądają na dramatyczne ale zwykle też szybko z nich wychodzą. Uspokój sie i nie zamartwiaj a znam Cię i wiem, że działasz zawsze skutecznie ❤️ Wesołku - wystawiaj sie na słoneczko - może polepszysz swoje samopoczucie ❤️ No to ide do wątróbki ;) Acha! zapisałam sie na badanie dna oka na poniedziałek po pracy :D moje lewe oko słabnie :O niestety starzeje sie :O trzeb mu pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terterek Byłam na słoneczku a jakże,spacerek był pierwsza klasa:) .Powrót trochę gorszy bo w sumie wyszłam po córkę na dworzec i tachałyśmy obie torby.A gorąco było jak w lipcu,piękną mamy jesień tego roku i jak ta pogoda utrzyma się dłużej to jestem gotowa zmienić zdanie o jesieni:p:) Tokina No jak mama będzie przy małej to i Tobie będzie lżej głowa do góry będzie dobrze.Dzieci już tak mają że dostają wysokiej temperatury i lepiej ją znoszą jak my stare kwoki.Wyobrażacie sobie siebie z temperaturą 40 stopni,nie wiem czy byśmy po czymś takim doszły do siebie.Ja ostatnio miałam 39 i byłam nieprzytomna,nawet jeść nie mogłam a to u mnie już niepokojący objaw:p:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesołku Kochany? ❤️ to spytaj Córki na jakich portalach zwykle pisze sie blogi co? 👄 może ona wie. Jak był w domu mój Syn to mogłam go o wszystko pytać i byłam na bieżąco ze sprawami "używanymi" przez młodych ludzi - ale teraz jestem samotnym chrupkiem i pytam Twojego Dziecka :D:D:D Jeśli wie - to niech powie z jakich portali lub serwerów zwykle korzysta się żeby założyć i pisać swój blog? Będę wdzięczna. Posłałam @@@@ - jak sie gromny na mnie posypią to sie nie zdziwie bo wyłazi ze mnie belfer - ale proszę każdą z naszego grona o stosowanie się ale jednocześnie zrozumienie :D ❤️ 👄 Oczywiście część z naszego grona przecudnie się STOSUJE :D:D:D - widać mają sprawy korespondencji WE KRWI :P:P:P :D ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tokino - dostałam siatke pigwy - moge zrobić nalewke. Moze masz zapisany przepis? jakbyś wkleiła tu na cafe? byłabym wdzięczna. A póki co pachnie przepięknie - jest to zapach niebiański :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpadłam na popołudniową kawusię , bo małą zabrał syn. Jutro synowa ma wolne, wiec chyba raczej na pewno, we czwartek znów mała będzie u mnie, ale mam nadzieję, że już będzie w lepszej kondycji, dziś spała od 12 30 do 15 30, taka była osłabiona, ciekawe o której zaśnie wieczorem. Tererterku, oczywiście podam przepis na pigwę ale od razu zapowiadam że jest dość drogi za to smak wyborny. Kiedy robiłam ją pierwszy raz, robiłam dokładnie według przepisu z tym że zamiast laski cynamonowej dałam laskę wanilii i pewnie dzięki temu była tak smakowita. W necie jest wiele przepisów, pewnie tańsze i pewnie też dobre ale ten przepis dostałam od brata Małży i testuję go już któryś rok i jest według mnie najlepszy. 0,5kg pigwy 0,5 l wódki 25 dkg miodu 7 goździków korzeń imbiru( może być taki kawałek jak 2x kciuk, zetrzeć na tarce) laska cynamonu dodaję jeszcze laskę wanilii Pigwę obrać, drobno posiekać lub zetrzeć na tarce,zalać wódką i miodem, dodać wszystkie dodatki,, przez siedem dni codziennie mieszać 1 raz dziennie, zostawić na 3 tygodnie po tym czasie zlać, wycisnąć wszystko w gazie, do czystego soku dodać 0,25 l spirytusu,( ja daję więcej):P leżakować 10 dni. Jeśli mamy więcej owoców to dajemy więcej alkoholu, imbiru i goździków ale laska cynamonu i laska wanilii jedna zupełnie wystarczy nawet na większą ilość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam🖐️ Jeszcze żyję. Dostałam antybiotyk i skierowanie na prześwietlenie płuc, bo pani doktor bardzo nie podobał się mój kaszel. Jutro zrobię zdjęcie i ponownie do lekarza. Terterku ale wylazł z ciebie belfer:D ja odpowiedziałam, po co pytać jak wszystkie jesteśmy na tak:) Tylko trochę ciężko u mnie z myśleniem i nie wiem kiedy co wymyślę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matko Kochana! kajam sie tak, że aż dudni: bum! bum! bum! no wyłazi ze mnie pieruński belfer - wole powiedzieć niż nie :D:D:D PRZEPRASZAM! ❤️ Ale teraz Bondusiu przynajmniej spokojna jestem, że Wszyscy wiedzą i nikogo nie zaniedbamy :D:D:D Czy musisz leżeć z tym antybiotykiem? chyba tak! :O taka zmiana klimatu - popatrz jak to jest: zawsze kiedy jade nad morze mam ostre zapalenie gardła. A u Ciebie góry sprowokowały infekcje :O Co do myślenia - to spoko :D nie ma pośpiechu ani przymusu - choć rozumiem, że zaproponowany termin jest do przyjęcia - mysle że wszystko będzie jasne i jak przyjdzie co do czego to nie będzie wątpliwości. Pozdrawiam! Jutro jeśli będzie tak pięknie jak dzisiaj - ide na działke do jednej z moich zaprzyjaźnionych ❤️ A w sobote jade w góry!!! :D:D nad Jezioro Żywieckie - już pisałam, wiem,. powtarzam sie ale, że sie ciesze to będe jeszcze ze 3 razy przypominać :D Tokino! super! ❤️ dzięki - w necie przepisów sporo ale Ty podajesz wyjątkowo prosty i o to chodzi ❤️ ❤️ ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hi,hi,hi ja się podpisuję pod Bondi jesteśmy obie chore,wolno myślimy:p:) A tak swoją drogą Bondi niezłe choróbsko wyhodowałaś i oby obyło się tylko na kiepskim kaszlu. Ta naleweczka musi być pyszna,niech więc się produkuje bo mam nadzieję kiedyś tu na kafe jej popróbować:):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terterek Przypominaj,przypominaj zrozumiałe że się cieszysz,kto by się nie cieszył? .Kurczę mi na jakikolwiek wyjazd trzeba będzie czekać do lata,oj jak ciężko nawet o tym myśleć. Pojadłam śledzi teraz mnie suszy jak krowę po liściach:p:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też mam nadzieję Wesołku taką wyprodukować, jeśli syn przyniesie mi pigwę a jeśli nie to machnę ją z pigwowca, też będzie pyszna. Kiedyś próbowałam dawać imbir w proszku, porażka :O cynamon w proszku, porażka:O lepiej się dobrze przygotować i zrobić porządnie, czyli z oryginalnych surowców. Korzeń imbiru można kupić w supersamie, w kauflandzie przeważnie mają, też muszę kupić, bo tego nie mam i laski wanilii też nie mam, ale ogólnie nastawiona jestem na tą nalewkę , bo jest super rozgrzewająca i wystarczy 1 kieliszek by z sopla lodu zrobić gorącą laskę :D:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tereterku zabierz mnie ze sobą w sobotę :D, eh jak byłoby pięknie :D Nigdy nie wątpiłam że tu same gorące laski :D kukacie na @ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terterku ja zrobiłam wg przepisu Tokiny, ale nie dostałam imbiru w kawałku, dałam sproszkowany:D Terterku nie gniewam się że napisałaś, mnie się ciężko myśli:D Nie muszę leżeć ale mam unikać przeciągów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I mnie Terterek zabierz,w grupie raźniej,bezpieczniej,cieplej i weselej,hi,hi. Ja nalewki nie zrobię,poczekam na wasze;):):D Robiłam kiedyś wino z ryżu,było pyszne i co najważniejsze łatwe w produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesołku mało że bez gatek to jeszcze gęba zamknięta. Nie wolno mi rozmawiać, bo strasznie chrypię:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bondi, możesz jeszcze dodać ten imbirowy korzeń, zobacz jak wyzdrowiejesz czy gdzieś nie ma w sklepach, naprawdę warto, ten sproszkowany nie ma ani tego aromatu ani tej mocy rozgrzewającej co korzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×