Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rena443

Szczęśliwe mamuśki - Rzeszów i okolice

Polecane posty

wela12 mój Patryczek też bardzo często budził się w nocy na karmienie więc zaczęłam mu dodawać do jednego posiłku kaszki ryżowej ale nic to na początku nie pomogło ale po jakimś czasie zauważyłam ze zjadłby więcej i tak ze 120 przeszła powoli na 180 plus 3,5 miarki kaszki i po pewnym czasie jak zaczęłam dawać mu taką dużą porcję to przestał mi się już po niej budzić, ale trochę to trwało pewnie z 1,5 miesiąca może nawet 2. Poczekaj może z czasem zacznie spać długo :) A co do lekarza, który robi usg to ja też polecam dr Rusina. Miałam z nim do czynienia na uczelni i naprawdę mogę go polecić. A zreszta już dawno słyszałam że na nfz są do niego niesamowite kolejki. Nie wiem czy nadal przyjmuje na fundusz ale jakbym już miała zapłacić to poszłabym do niego na 100%. A jeżeli chodzi o neurologa to polecam panią dr Baranowską. Kiedyś przyjmowała na lwowskiej, nie wiem czy nadal tam przyjmuje bo to było bardzo dawno ale jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzisiaj zrobiłam zupkę maluchowi z mięskiem z gołąbka i zajadał aż mu się uszy trzęsły. Wreszcie mi się udało zrobić tak, żeby mu smakowało. Starłam ugotowane warzywka na tarce na najmniejszych oczkach i wreszcie nie było grudek. Potem dolałam wody dałam miesko i dokończyłam blenderem. Mały się zajadał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajawor
Hej ja byłam z moją małą u dr Czyżyk i super bardzo polecam. My byliśmy na nfz ale ponieważ Jula wymagała pilnej porady to zostaliśmy przyjęci w tym samym dniu. Dowiadywałam się też ile prywatnie wizyta kosztuje i z tego co pamiętam to chyba 80zł ale nie jestem na 100% pewna. O dr Baranowskiej też słyszałam bardzo pochlebne opinie. Jest strasznie załadowana i nawet prywatnie trzeba czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka kobietki:) i znow goraco i duszno:( a wczoraj wieczorem to masakra byla do polnocy ciagle byly burze:/ i lalo strasznie bylismy u babci i chcielismy uciec przed burza a sie okazalo jak dojechalismy do Sedziszowa ze trafilismy w sam srodek burzy trzeba bylo siedziec w samochodzie:D Wela co do tych zupek to ja robie tak na "oko" gotuje marchew pietruszke i ziemniaczki w proporcjach takich ze bardzo duzo marchwi, ziemniakow to tak ze 3-4 i pietruszka na razie malutka wiec tak z 6-7 wczoraj dalam jeszcze pol gotowanej piersi z kurczaka no i oczywiscie tak ze 3 łyzki ryzu i robie 2 porcje jedna jest konsystencji zupki do niej daje mniej ziemniakow i wiecej wywaru w ktorym gotuje np marchewke albo pietruszke a druga gestsza:) ostatnio robilam blenderem teraz koncowka z nozykiem i duzo lepiej sie uciera:) nakladam do tych sloiczkow z obiadkow (moga byc tez takie male z przecieru pomidorowego ale nie uzupelniac calego) potem do zamrazarki i mam obiadki do konca miesiaca z glowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj podobno miało padać a tu taka piękna pogoda :) ale to dobrze pójdziemy w takim razie na spacerek. Mam nadzieję, że jutro za to nie będzie padało bo idziemy na szczepienie a samochodu chwilowo brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moja dama jeszcze spi ale balowala od 6 rano wiec odsypia hihi obiadek ugotowalam troszke poprasowalam ale tak goraco ze musialam przerwac:D od wczoraj pakuje wszystko co ma pod reka do buzi :P w nocy plakala przez sen i nawet zel na dziasla nie pomogl dopiero jak dalam troszke syropu przeciwbolowego to zasnela:/ za jakies 2 godz pewno i my pojdziemy na spacerek tylko nie wiem jak sobie poradze bo wozek w samochodzie:/ Kasiula jeszcze jutro ma byc goraco a od czwartku ochlodzenie ja jutro jede do rzeszowa do dentysty wiec babcia znow bedzie miala zajecie hihihi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mój się ślini jak śliniak:D i pewnie będziemy mieć akcję - ząbki :] Reniu jaki masz syrop przeciwbólowy? i dzięki za namiary do endokrynologa mam teraz latanko śmiganko po lekarzach hehe czuję się jak babcia po 70ce :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agwiazdka moja sie nie slini wlasnie ale ewidentnie bola ja dziasla bo jak jej smaruje zelem i przy okazji masuje to od razu sie uspokaja i usmiecha a daje jej IBUM w aptece pani mowila ze najlepszy na zabkowanie:) kurde no nie wiem co sie jej tak dobrze spi no nie ma zamiaru wstawac czy jak?:/az podchodze i sprawdzam czy oddycha:/ wiem chore ale juz tak mam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używam dwóch syropków. Paracetamol i Nurofen dla dzieci. Jeden mam po szczepieniu a jeden na ząbkowanie :) Nurofen na ząbki jest ok :) A paracetmol kupiłam żeby dać mu po szczepieniu a później się dowiedziałam, że po szczepieniu nie można go stosować bo oslabia działanie szczepionki. I teraz sobie stoi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yyyyyyyyyyyy a ja po szcepieniu daje paracetamol w czopkach to taki tez oslabia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki ja wiem ze to nieduzo ale Milenka ma 37 stopni pewnie od zabkow czy w takiej sytuacji moge wyjsc na spacer czy lepiej zostac w domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym poszła jeżeli nic poza tym by dziecku nie było, mój lekarz szczepił małego przy takiej temp bo twierdzi ze to normalna temperatura a dzieci po prostu czasem są taki "cieplutkie" :) A paracetamol osłabia działanie szczepionki. Czy w syropie czy w innej postaci to jednak zawsze paracetamol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula poza tym jej chyba nic nie jest a spala tak dlugo chyba dlatego...no to sie ubieramy i idziemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to właśnie czasem nawet jak się dziecko cieplej ubierze albo przykryje to potem ma 37. Ja bym się nie przejmowała i poszła :) Narazie mój maluch właśnie zasnął, a jak się obudzi to też się wybiorę na spacerek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja czekam aż moja Maja się obudzi i ruszamy na spacerek...Pogoda sprzyja;)Jest grzeczniutka Myszka,ale czasami nie chce w wózku leżeć;)I wtedy muszę Ją nosić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no juz wrocilismy ze spacerku grzeczna jak aniolek a w domku to tak rozrabia wlasnie sprzatnela wszystko ze stolu:D hahaha maz zapomnial o rocznicy nawet zlamanego kwiatka:( no coz wiedzialam...przykro mi sie zrobilo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nareszcie mam chwilę żeby odpisać, już kurde nie pamiętam na jakie pytania miałam odpowiedzieć ehh. Wczoraj miałam zamiar ale przez tą burze odłączyli nam internet. dkarolcia, Wkładki mam z bella mamma. POlecam. Kurde dziewczyny, z czym wy chodzicie do tych wszystkich lekarzy, endo, neurologa, rehab itp? My nigdzie nie chodzimy, niunia zdrowa ale zaczynam się bać czy może czegoś nie przegapiam, zwłaszcza że ostatnio żyję w ciągłym biegu. Jeśli chodzi o nianię to urządzamy castingi ale jak narazie bez jakiś rezultatów. Dzisiaj ma przyjść jakaś emerytka. Sama nie wiem, w jakim wieku będzie lepsza:( Kasiula ile masz lat i czy masz doświadczenie w swoim zawodzie? Pytam bo nie wiem czy cyfra przy nicku wskazuje na wiek:P Ja spotkałam się z opinią że takim małym dzieciom nie powinno się już teraz podawać czopków/syropów itp przeciwbólowych bo to w jakiś sposób wpływa na mały organizm, uodparnia na działanie tych leków z czasem. Ząbkowanie to naturalna rzecz i dziecko wcale aż tak bardzo nie cierpi a jego marudzenie może być spowodowane też czymś innym więc może się okazać że niepotrzebnie faszeruje się już takie małe dzieci środkami przeciwbólowymi. Ja jak do tej pory nawet nie kupiłam nic takiego, na ząbki posmarowałam parę razy żelem i masowałam dziąsła i to w momencie jak już było widać zgrubienie na dziąsłach. Teraz ma już 2 fajne wystające i obyło się bez leków. Oj jeszcze troszke i bedę czytać strony wstecz dotyczące przygotowywania posiłków, jak narazie to tylko cyc, mleko mod, kaszka i deserek od czasu do czasu. Kurde mam wrażenie że miałam na jakieś pytanie odp. :( Skleroza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A już wiem:P dkarolcia, my płaciliśmy 100zł tylko księdzu. Tyle podobno wynosi opłata za chrzest w naszej parafi. Płaci się po chrzcie, w "kancelarii", tam ksiądz wydaje też taki dyplom o odbytym chrzcie:) Kościelnemu się nic nie płaci. Byłaś na odpuście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rena nie przejmuj się:) Mój też pewnie zapomniałby ale zawsze pare dni wcześniej mu przypominam o wszystkich rocznicach urodzinach. Wolę przypomnieć niż póżniej przejmować się że zapomniał. Takie modele... Podobał się mu portfel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyfra przy moim nicku to rok urodzenia a nie wiek. W takim wieku zapewne nie będę mogła już mieć dzieci :) A co do syropków, czopków itp to uważam, że w razie konieczności jak najbardziej nalezy je podać. Moje dziecko właśnie ząbkuje i potrafi czasem tak wrzeszczeć z bólu, że pół osiedla go słyszy i myślę że byłabym jakaś nienormalna jakbym go wtedy tym nie "nafaszerowała'. A skoro maluch po 2-3 ml sie uspokaja i jest jak ręką odjął tzn że go jednak bolało. Nie kazde dziecko jest takie samo i nie kazde przechodzi zabkowanie bez bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bedę drobizgowa ale logiczne że albo to jest rok urodzenia albo przypadkowa liczba. Mniejsza z tym. Pracowałaś Kasiula w swoim zawodzie już? W jakim szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po studiach nie pracowałam nigdzie bo zaraz zaszłam w ciążę :) ale w czasie roku akademickiego non stop siedzę w szpitalu więc można powiedzieć że robię za friko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heheh czyli macie takie praktyki? Uczestniczyłaś przy jakimś porodzie? Pytam bo gdyby przy moim była jakaś "ucząca się" to niezgodziłabym się na jej obecność:P Niedeobra jestem, wiem:) Ale w nocy pustki były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale chwila no:P Mogłabyś coś więcej napisac o sobie. My tak pisałyśmy gdzieś ok 10 strony. W sumie zawsze mnie interesowały takie zawody, jak to jest z tej drugiej strony, co sobie myślą położne o rodzących:P Jakie studia robisz, bo z tego co przeczytałam to jeszcze studiujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odbierałam sama poród kilka razy. Ja się zgodziłam na obecność studentów przy porodzie bo nie chciałabym, żeby kiedyś były położne, które nic nie umieją tylko dlatego, że nigdy nie widziały porodu. Każdy musi się jakoś nauczyć. A nie da się zrobić tego inaczej. Taki zawód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisałam już coś o sobie wcześniej. A położna jak odbiera poród to nic sobie nie myśli o nikim. Dla mnie to czysta przyjemność zobaczyć jak rodzi się dziecko i jak matka płacze ze szczęścia. A ja skończyłam studia a teraz jestem na kolejnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a maz jednak sie postaral i mi zrobil niespodzianke:D wyskoczyl z kompletem srebrnej bizuteri:) portfel tez mu sie bardzo podobal stary juz lezy w koszu:D <stopka>"Jedyna możliwość żonatego mężczyzny, by w domu mieć ostatnie słowo, to przyznać rację żonie...":D:D:D:D:D:D:D:D ❤️ Milena Marta ❤️ 09.03.2010 r. 🌻 waga 3120 g 🌻 długość 51 cm 🌻 godz. 18:50 🌻 </stopka>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz jednak pamiętał :) Mój mąż pamieta zawsze tylko ma problem z dokładną datą dlatego często dostaję prezent parę dni wcześniej lub później :) zazwyczaj jest przezorny i daje mi go wcześniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale się naczytałam, końca nie widać hehe, Renatko to się mąż postarał w końcu, fajnie. fajnie:) a my już bardzo stęsknione jesteśmy za tatusiem, ale już niedługo na szczęście, Gabrysi się już spanie unormowało nawet, jak zaśnie koło 20-21, to potem pobudka koło 2-3 i następna koło 5-6, a wtedy to już często wstajemy, a ja dalej tylko cyc, ja używałam wkładek bella, ale zostawiały kłaczki, teraz jhonson i byłam zadowolona, ale ostatnio kupiona paczka z tej firmy jest fatalna i wkładki zostawiają kłaczki też, nie wiem dlaczego bo dawniej było ok,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×