Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monikadddd

Szczesliwe mamusie 2010 r

Polecane posty

Amerka nie martw się nic nie poradzisz na to ,daj małemu butelkę a w nocy czy nad rankiem przystaw go ., mój starszy synek od początku był na mleku modyfikowanym ,bo ja nie miałam pokarmu wcale., Martita to super że Igorkowi po tej szczepionce nic nie jest Idę szykować kąpiel małemu , miłego wieczorku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martita// no własnie zastanawialam sie dzis jak sie robi deserki.Juz zapomnialam a przeciez Zuzi robilam tez tyle ze 7 lat temu. Byłabys tak dobra i podrzuciła przykładowy przepis ? Bede dzwięczna ;) Tak widze ze Filipkowi bardziej smakuje to normalne posolone i "popieprzone" jedzonko niz słoiczki sklepowe,chodz na pewno bede kupowała z chodzby krolikiem czy jagnieciną no a z wolowina tez bo nie mam zrodła sprawdzonej wolowiny a boje sie włosnicy itp z niewiadomego pochodzenia.Indyki i kurczaki mam od tesciów wiec ama mu z tym mieskiem zrobie. A pisałam wam ze Filipek mowi juz "am" ? Jak go karmie to zawsze mowie am am i on powtarza no i mamy pierwsze wypowiedziane słowo.Czasem tez jak płacze lbo marudzi a chce do mnie na rece to wydaje mi sie ze wola mama bo tak powtarza mamamama. Dzis gdzies przeczytałam ze 6 mies niemowle mozna juz uczyc czytac ze jest jakis specjalny sposob.Jutro przekopie net i moze cos znajde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) o poramku :) U nas noc oki :) Martita - ja kupiłam pieluchy do pływania w auchanie było chyba 12 czy 15 szt. za 22 zł Łapa- naprawde mowi am ??? fajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jestem kompletnie niewyspana.Filip juz jakis czas coraz czesciej budzi sie w nocy a poza tym tak wczesnie wstaje.Dzis to juz o 4 rano.Wprawdzie o 6 znowu sasa no ale jak tu spac jak maz idac do pracy tłucze sie po domu. Filip to chyba zalicza kolejny skok rozwojowy albo bedzie rolniekiem hihi A na dodatek znowu leje,no oszalec mozna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ups monkaddd pomyłka to martita pisała o tych deserkach. Czy wy musicie miec takie podobne nicki ;) ja sie myle ,stara juz jestem :) W taki razie martita daj przepis na deserek PROSZE ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My juz na nogach ,mały obudził się o 5 nakarmiłam go i usnęliśmy obudziliśmy się przed chwilką i znów karmienie no i teraz łobuzuje .,a nocka ok łapa no to nocka nie ciekawa (to na pewno nowy skok rozwojowy) a może nie chciało mu się spać jak tyle tobie w wczoraj spał. Monika tylko czekać na poprawę pogody i Ksawerek do baseniku (te pieluszki nie drogo a na trochę starczą) Idę kawkę zrobić ., później zaglądnę , miłęgo dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej u nas nocka ok, ale karmiłam Małego juz o w poł drugiej. Dostaje wieczorem kaszke do picia i wcale nie najada sie bardziej. W ogole ostatnio jakos tak niespokojnie spi, nie zawsze budzi sie z glodu bo daje mu smoczek i spi dalej ale co z tego jak ja se rozbudzam i nie moge spowrotem zasnać :O Amerrka ja mialam dokładnie tak samo jak Ty. Nie przejmuj sie, mały szybko przyzwyczai sie do butelki. Mi tez nie bylo łatwo, nigdy nie zapomne jego miny jak w nocy odwrócił glowke w kierunki piersi a tu butelka idzie. Prawie sie popłakałam. Ale ostatnio trzymałam go w samej koszulce, przytuliłam go do piersi a on nie byl specjalnie zainteresowany wiec juz zapomniał i jest szczesliwy, jak slyszy jak potrzasam butelka to az sie cały trzesie :D U nas jest przyjemnie na dworze, nie tesknie za upałami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam my bylismy rano juz na targu u mnie nocki sa super,Igor budzi sie raz albo wcale,dzisiaj wstał dopiero o 7-mej.a kładę go spac o 20-stej:-) mój mały dostaje starte jabłuszko do tego banana lub brzoskwinie,albo śliwkę,jego nic nie uczula wiec podaje,wszystko to mieszam i gotowe,nie są to jakies specjalne przepisy monika tez mi sie wydawało ze w Auchanie sa te pieluchy,ale to sa Huggies? ja miesko małemu kupuje w zaprzyjażnionej masarni,dzisiaj własnie kupiłam pierś z indyka i robiałam z nią zupkę,do yego ryż,marchew ,pietruszka i kalarepka;warzywa mam z targu od rolnika ze wsi trochę dalej odemnie,więc napewno są dobrej jakości;moja teściowa też ma ogródek,ale marchwi jeszce nie ma;co do królika to mój wujek hoduje większe ilości,potem bije i sprzedaje,ma mięso badane przez weterynarza,więc też będę miała pewne;z wołowiną też nie będzie problemu bo w rodzinie mają krowy i byki,mięso też oddają do badania ,bo robią z niego wędliny,więc też mam bez problemu dobena ja nie wiem czy Igor sie najada kaszką bardziej,ale wydaje mi się,ze jakby dostał samo mleko to wstawał by w nocy częściej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martita kupiłam w supermarkecie Huggiesy chyba rozmiar S/P od 7-12 kg całą paczkę i teraz powoli sobie zużywamy;) Amerka- moja Julcia od 3 tygodnia życie dostaje dwa-trzy razy w tygodniu moje mleczko co prawda ale z butelki, bo ja od stycznia miałam zajęcia 7 godzinne raz w tygodniu, a potem od maja jeszcze w piątki musiałam byc na praktykach 6 godzin, więc jestem wprawiona w temacie i powiem Ci, że nigdy nie zaburzyło to karmienia piersią;) po prostu dawałam cały czas mleczko ze smoczka 0 z aventu dla noworodków, dopiero w czerwcu zmieniłam na 1 z 2 małymi dziurkami, ale według rozpiski, to Julka powinna pić już z wielu dziurek, ale nie chciałam, żeby było jej za łatwo;) więc nie martwiłabym sie bardzo;) ostatnio rozmawiałam z koleżanką która ma 8-miesięczne dziecko i ona mi powioedziała, że od miesiąca dokarmia wieczorem dziecko butelką, żeby dłużej spało, bo jej mały budził sie co 3 godziny i dalej karmi piersią i nie ma z tym problemu, tylko po prostu chciała dłużej pospać, bo ma już dość po 7 miesiącach budzenia sie co 3 godziny;) więc nic się nie martw i żadnych wątpliwości;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateuszek zasnął więc chwilka relaksu nie wiem ile pośpi bo starszy synek co chwilkę coś potrzebuje a to pić a to mamo zobacz i tak w kółko., Dzisiaj nigdzie nie byliśmy ,bo pogoda nieciekawa nie pada ale chmurzy się , więc siedzimy w domku.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej;) Oskar zasnał ja mam chwilke wolnego:) Dzxisiaj byl ciezki dzien, przed kazdą drzemką w dzien maly plakał i krzyczał jakies pol godziny. Masakra, bylam wykonczona!!! nie wiem co mu. Mam pytanie chyba tylko do Miki... nie mamy z moim slubu i czym w zwiazku z tym ze mamy dziecko nie wolno mi isc do komuni przy okazji chrztu małego? moze inne z Was tez sie orientuja? i jeszcze jedno... Amerrka chyba pisała kiedys o karmieniu małego w czasie snu... czy tak mozna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor śpi,dzisiaj po południu nie spałl wcale,więc nie powinien się obudzić w nocy ja też jakas nieżywa jestem,do jutra w Sprawie dla reportera na jedynce ma cos być o jakimś chorym maluszku,dla którego nie maw tym chorym kraju pieniędzy na leczenie,widziałam zapowiedz,ale programu nie obejżę,bo bo mi się "serce kroi",nie dam rady do jutra,moze wy obejzycie,to napiszecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem ci dobena ,że Igor tez od jakiegoś czasu tak sie zachowuje przed spaniem w dzien,musze go huśtać,miałam właśnie o tym pisać,ale widocznie to kolejny skok skoro u ciebie tez się zaczyna ja Igorowi nieraz we śnie podawałam butlę,nieraz sam zasypia wieczorem a butlęje dalej i wszystko ok,od jakiegos czsu wogóle już mu sie nie odbija,tylko nieraz co do komunii to chyba ludzie po rozwodzie nie chodzą,ale wy chyba mozecie? może zapytaj księdza jak on to widzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mały wykąpany i śpi ., starszy też właśnie się wykąpał ., Martita ja nie mam polskiej tv (mamy już antenę i dekoder ,ale mąż zajęty całymi dniami ) ale ja takich programów nie oglądam bo potem spać nie mogę. Dobena nie wiem co do przyjęcia komunii podczas chrztu miłego wieczorku , zmykam pod prysznic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie nie bede sie widziec juz z ksiedzem, hmmm moze zadzwonie do parafii ja w nocy tez karmie małego i nie odbijam i spi dalej. ale myslalam ze moze jak ide spac ok 23 to bym mu dala butle jak spi i wtedy by sie nie budzil. Oskar sam zasypiał w dzien tak jak wieczorem a znow trzeba bujac i nosic i w ogole. Ale znowu skok... szybko, dopiero co jeden sie u nas skonczył....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobena oj to ciężki dzień miałaś , ja też słyszałam że po rozwodzie nie mogą przystępować do komunii , ale co do was to nie wiem ksiądz może was namawiać na ślub (lepiej przed chrztem zapytaj go)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was:) Jestem padnieta.Lili caly czas chce byc ze mna.Wodzi za mna wzrokiem non stop a jak znikne z jej pola widzenia od razu jest ryk.No wykancz mnie to:( u nas pogoda upalna chyba napelnie Marcelowi basen bo nie mam sily na zadne spacery;) dobena-no niestety nie mozesz isc do komunii.....to jest tak,ze grzech cudzolostwa dotyczy wszystkich,ktorzy zyja z inna osoba niz "maz poslubiony w kosciele"....chociaz lepiej dowiedz sie u ksiedza moze przymknie na to oko?znam jedna pare gdzie sie "udalo"bez zadnej odmowy ksiedza....pomijajac to u nas w miescie(jestem z kielc) tylko w katedrze mozna ochrzcic dziecko nie bedac malzenstwem,reszta parafii wogole nie zgadza sie na chrzest.To jest dopiero popieprzone.....wogole nawet nie bede mowic o tej instytucji bo krew mnie zalewa;).... ide cos przekasic,wpadne potem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry noc super,mały wstał o 6 rano,troche sie pobawił i znowu zasna, rano bylismy juz zawieżc babcie do fryzjera dobena co do usypiania bto u mnie jest tak jak piszesz,z tym ze ja Igora hustam w łózeczku,a juz tak super zasypiał sam...u mnie trwa to juz 3-eci tydz ja małemu próbowałam jak ty dawac na śnie jedzenie,to mi sie 2 razy przebudził i juz tego nie robie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tej komunii to pytałam mojek mamy,bo jak ja byłam chrzczona to nie miała ślubu i mówiła mi ze poszła do komunii,ale to było ok25 lat temui chrzest odbył sie bez mojego ojca,ale my wtedy mielismy fajnego ksiedza,teraz nie wiem jak by było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha kuchareczki moje:) skoro tam na gorze tyle przepisow mamy to ja mam pytanko.:) w ogrodku mam jablonke i sliwke i niedlugo beda w sam raz:)wiec moze sypniecie z rekawa przepisikiem na ciasto? np.jakies drozdzowe ze sliwkami?rozplywajace sie w ustach,miekkie,pulchnei latwe do upieczenia? czekam czekam bo ze mnie kucharka fantastyczna ale do ciast ni chu chu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem z Cze-wy i u nas na Jasnej Górze bez problemu ochrzcisz dziecko nie mając slubu,kolerzanka tamchrzciła,bo w parafii sie nie zgadzali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam my też już na nogach , nocka taka sobie u nas strasznie duszno i jakoś budziliśmy się ., Miki ja mam to samo z Mateuszem jak tylko zniknę z jego widzenia ryk na całego nawet z tatą to posiedzi i jest ok jak ja siedzę obok ,ale jak ze mną jest cały dzień to się nie dziwię., Teraz jest na chwilkę w chodziku ,chodzi wszędzie i wszystko co znajdzie na wyciągnięcie ręki ściąga i krzyczy pa pa ., Miki co do ciast to muszę poszperać w przepisach A dzisiaj siąpi deszczyk może później się rozpogodzi to na spacerek. A ja na otwarcie oczu kawę piję ;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eva-no wlasnie nie wiem czemu tak maja slyszalam,ze okolo 8 miesiaca wlasnie nie chca sie z mamami rozstawac....oby szybko im minelo bo ja juz wysiadam......nawet prysznica nie moge wziac rano czy umyc zebow zamykajac drzwi od lazienki,bo ona musi mnie widziec:(:O pogoda sie zepsula:(slonca nie ma wcale i same chmury i zimno sie zrobilo:( nici z basenu pozostal spacer na ktory nie mam sily:( a.....juz zamowilam sobie masaze w SPA w polsce:),codziennie po h przez 10 dni:) jestem bardzo szczesliwa bo wkoncu bede "lezec i pachniec"-nalezy mi sie za te 3 lata "morderczych" wysilkow i wyrzeczen!:P:P:P-hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×