Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monikadddd

Szczesliwe mamusie 2010 r

Polecane posty

Witam :) cisza..... Ja dzis i jutro tez nie bede sie odzywac bo u nas bedzie obraz w domu przez cały dzien. Miłego weekendu laseczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Mało sie odzywam ostatnio bo rodzinka przyjechała tutaj do naszej okolicy i praktycznie rano wyjezdzalismy i wraclismy wieczorkiem. Oskar zrobił sie bardzo towarzyski, uwielbia jak wszyscy na niego patrza i sie usmiechają, robi wtedy smieszne minki i sie wyglupia. I ma nowe zainteresowanie;) stół najlepiej z obrusem za który mozna ciagnać, hehe wczoraj wylał na nas całą butelke coli nawet nie wiem kiedy. A no i chyba zaczynamy zabkowac... W nocy Oskar jest taki marudny ze ja padam a wczoraj kupiłam zel na dziasła i było chyba troche lepiej. No chyba ze to znow kolejny skok... ale przy skokach jest głod a Oskar je tak jak zawsze, wytrzymuje spokojnie do rana. Ale widze ze tutaj na forum tez cichutko... wiec juz nie czuje sie taka winna ze nie pisalam;) Amerrka wkoncu wrócilas... wlasnie tak myslałam o Tobie :D super ze wakacje fajne ;) Ja dzisiaj jade do mamy i wracam dopiero w poniedzialek. Pierwsza nocka Oskara poza domem, jestem ciekawa jak bedzie spał ;) Odezwe sie jak wroce a moze i uda mi sie cos miedzy czasie napisac!! Miłego weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My dzisiaj rodzinnie i poza domkiem byliśmy z dzieciakami nad jeziorkiem ,karmiliśmy łabędzie później spacerek po parku no a teraz siedzimy w ogródku i po małym piwku pijemy., Dobena to super jak Oskarek taki towarzyski ., i wszystko go zaczyna bardzo interesować ., no tak rosną nasze skarby nabierając co nowszych umiejętności (Mateuszka interesują ostatnio kable od drukarki ,piloty , śmieci.,itp ) no to babcia Oskarka będzie miała na nockę wnuczka to musi bardzo się cieszyć! miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam widzę że dziś cisza ale na pewno spędzacie rodzinnie niedzielę , U mnie pogoda słoneczna więc po obiadku wychodzimy na dłuższy spacerek., miłej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam u nas jak super,przede wszystkim poprawiło się z usypianiem,już jest coraz lepiej,nocki nadal przesypia całe zaóważyłam dwie kreski na górnym dziąsle uIgora,pewnie niedługo bedzie widać już ząbki:-) dobena Igor kiedyś tak pociągną obrus,że zrzucił piloty na siebie:-) dobrze że wyjechałaś do mamy,pomoże ci przy oskarze,a ty sobie odpoczniesz my dzisiaj byliśmy w kościele,Igor super się zachowywał co do piątkowej kolacji to nie było tak żle,oprócz tego,że nie było nic normalnego do jedzenia,same kraby,homary i inne dziwolągi,za to były super drinki;ludzie oczywiście tacy jak zawsze,denne dziewczyny z czterdziestoparoletnimi facetami,a żony pewnie w domu... eva miłego popołudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martita to super że tak ładnie przesypia nocki., to lada moment a Igorek będzie miał ząbki u Mateuszka jak na razie cicho (chociaż dziąsełka ma twarde i czerwone, i wszystko co popadnie w jego rączka bierze do buzi)., Super że taki grzeczniutki jest w kościele ,Mateusz też przeważnie całą mszę przesypia (tutaj mamy blisko kościół ,gdzie odbywa się msza w języku polskim). A co do kolacji to meni przeważnie takie jest , dobrze że chociaż drinki były super ., a towarzystwo to aż brak słów tak jak piszesz żony w domach z dziećmi a ci szaleją z panienkami ., Mateusz właśnie zasnął od rana łobuzował a teraz w ogródku pod parasolką w wózku sobie śpi., miłego popołudnia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a co tak słabo piszecie ???? Moj mały jakos zle spi mi w nocy !!! chyba za goraco mu jest !! cyce daje co godz !! nie zdazy cos tam sie nazbierac i juz płacze !! mysle ze jest mu za goraco bo jak go podnosze to jest mokry na plecach ale spi w samych bodach ! wiec juz nie wiem .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej no monika w weekend rodzinki całe w domu więc kompy odchodzą na dalszy plan :( Iga od jakichś dwóch tyg nie przespała żadnej nocy całej, budzi się ok 2-3 ,a nawet kiedyś io 12 i jedzonko się zaczyna, biorę ją do łóżka i tak ciągnie cyca jak jejsię zachce pisałam ostatnio o plamach z marchewki i chyba znalazłam sposób - trzeba zaplamioną rzecz wystawić na działanie promieni słonecznych i plama znika :) raz mi się tak udało zaraz muszę wyłożyć resztę zaplamionych rzeczy i sprawdzę... jestem dziś nieprzytomna - od piątku mieliśmy gości a wczoraj jeszcze jak pojechali byliśmy i znajomych i ta noc...wszystko mnie boli :( a jeszcze coś ostatnio dostałam okres bo już w nocy nie karmiłam teraz karmię i jest 1 dz po terminie i oznak żadnych że będzie,,może bedę miała jescze trochę spokoju dobena - odpocznij u mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny, My już od 6 na nogach ., mały się obudził ale później wzięłam go do siebie i do 9 leżeliśmy razem ., teraz zjadł kaszkę z bananem i właśnie zasypia .,Mateusz też w nocy się budzi (tutaj też teraz gorąco i duszno) nap, dziś usnął dopiero o 24 a o 4 pobudka ,nakarmiłam go i obudził się o 6 Monika na pewno Ksawerkowi za gorąco ,jak miał body mokre , może duszno., i spać nie może ., Teściarka super jak plamy znikły ., tak bywa z naszymi pociechami są nocki że śpią super a i są noce że koszmar trzeba to niestety przeżyć., a co do okresu ja nadal karmię piersią chociaż już wprowadzam nowe posiłki i I okres po porodzie dostałam 26 czerwca(od porodu 7 miesięcy) no a później miałam prawie 1,5 miesiąca przerwy i dostałam 11 sierpnia zobaczymy czy się wyreguluje., miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam u nas na szczęscie nocki cały czas fajne a i z usypianiem jest lepiej mój mązma urlop i chyba po nim do pracy już nie wróci,zobaczymy ja też zauważyłam że straszna cisza na naszym forum,może sezon urlopowy tesciarka i monika współczuję nocek,ale moze niedługo przejdzie,może kolejny skok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o słońcu i plamach z marchewki nie wiedziałam,muszę wypróbować;słońce super rozjaśnia białe rzeczy i bieliznę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taka cisza to na pewno że jeszcze wakacje ., Mateusz tak bawił się na swojej macie że w końcu zasnął a ja mam chwilkę dla siebie ., Starszy synek ostatnio zabrał się za czytanie książek (dostał od dziadków całą serię Harry potera ) i czyta musiało go to za ciekawić bo prawie nie odrywa się od książki ., A teraz właśnie się rozpadało więc popołudnie w domku ., Martita to fajnie jak mąż ma wolne troszkę czasu razem spędzicie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry !! Nocka super ,właśnie przed chwilką wstaliśmy ,Mateusz już na swojej macie ,zabawki fruwają po pokoju., Starszy synek jeszcze śpi a ja oczywiście kawkę piję., Pogoda dziś bardzo wietrzna ., jeden plus że pranie mi szybko wyschnie., miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam u nas nocka do bani mały cały czas sie wierci !! juz nie wiem co mo jest !! a rano jak go sie uspi to spo 2 godz !!! U nas dzis pogoda pochmurna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika może głodny jest a ty karmisz piersią ? (może masz już mało pokarmu) a jak śpi w ciągu dnia ,może w dzień się wysypia i mu w nocy się już nie chce ., Mój właśnie zjadł kaszkę z jabłkiem i bananem., i może choć na chwilkę zaśnie ,bo jak obudził się przed 6 to do teraz łobuzuje na macie.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika - pocieszam- u mnie jest to samo!!! ale wiesz co tak sobie myślę że może to kolejny skok jakiś, bo przecież jeśli brać wiek Igi kiedy miała sie urodzić - a tak ją należny traktować do ok 1 roku to są rówieśnikami ja na razie poczekam i przemęczę się ale od września jak wrócę do pracy i bedzie to trwało to będę na noc kaszkę podawać... teraz też powoli przyzwyczajam do kaszki i rano dostaje porcę, którą przepija mleczkiem my dziś mamy święto - pół roczku :D kupiłam prezencik- bardzo sie Idze spodobał aż piszczy, bo jak na damulke przystało lubi się przeglądać wiec ma własne 1 lusterko :) http://allegro.pl/item1172491399_taf_toys_zabawki_interaktywne_kolorowe_lusterko.html eva a jaka ty kawka sie delektujesz?? rozp czy fusiarką - nic małemu nie jest tzn. może normalnie spać?? bo ja juz nie mogę bez kawy i wczoraj taka małą sobie zaserwowałam a normalnie to pije taką słabą rozp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tesciarka to gratulacje z okazji pół roczku no tak prezencik jak dla małej kobietki się przyda , no a ja kawkę piję rozpuszczalną z mlekiem lub z ekspresu i też z mlekiem bez cukru (ja nie słodzę ani herbaty chyba że z cytryną) a małemu kawka nie szkodzi na początku nie piłam później spróbowałam jak mały będzie reagował a że nic mu nie jest więc piję ., Mój zmęczył się zabawą na macie i zasnął., a teraz u mnie słonko wychodzi ,!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam my wróciliśmy z miasta,mały super grzeczny tesciarka i monika te nocki to jakiś skok,bo to niemożliwe żeby bez przyczyny dzieciaczki nie spały,cheba że rzeczywiście są głodne;może kaszka na noc to dobry pomysł? eva ja zaczęłam pić cappucino,po 2 letniej przerwie w piciu kawy:-) moj maz zwolnił się juz a pracy,startuje ze swoja firmą,ja też jutro odbieram dokumenty i idę się rejestrować po zasiłek,także obydwoje jesteśmy bez pracy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tesciara :) wszystkiego naj dla Iguni :) fajny prezent :) A ja nie wiem :( ja bym z checia dała dla małego sztuczne mleko ale moj maz jest przeciwnikiem ! i nie wiem jak jego do tego namowic chcem chociaz sprobowac raz mu dac w nocy zobaczyc czy bedzie spał a jak z ta kaszka jest na noc ??? mam probke kaszki i moze bym sprobowała tylko nie wiem jak ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę się pochwalić mój Mateuszek raczkuje ,początki były że posuwał się jak ślimak ,czołgał się a dziś ,ja myślę że bawi się na macie a ja siedzę przy laptopie zerkam co chwilkę jak się bawi a go nie ma a Mateusz prawie przy moim krześle się uśmiecha., Monika mogą to być skoki rozwojowe albo może być głodny ,jeżeli masz mało pokarmu (to nic nie poradzisz) a widocznie być może Ksawerek potrzebuje już coraz więcej pokarmu ., Na pierwszy raz najlepsza jest kaszka bez dodatków smakowych. Jeśli karmisz piersią, wybierz bezmleczną i rozmieszaj ją z wodą lub własnym, odciągniętym pokarmem. lub możesz podać Ksawerkowi z dodatkiem mleka modyfikowanego. Martita to wypad do miasta udał ., ja też lubię cappucino na pewno smakowało tobie po takiej dużej przerwie., Trzymam kciuki przy starcie z firmą !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego naj dla Iguni!! eva gratulacje dla Mateuszka,ani sie obejzysz i będzie wstawał koło mebli i chodził,a wtedy to dopiero będzie... monika spróbuj z ta kaszką to bedziesz miała pewność ,że np nie jest głodny,eva ma rację z ta bezmleczną albo trochę ściagnij mleka i mu przygotuj,półpłynna do butelki lub taka ,którą podasz łyżeczką,wtedy musi być gęściejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robię na mleku ;180 ml i 4 miarki od mleka kaszki albo kleiku kukurydzianego,Igor pije przez smoczek 3 z Avent na wodzie jeszcze nie robiłam,także musisz poczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika ja pamiętam starszemu synkowi to robiłam na mleku modyfikowanym (nie miałam wcale pokarmu ,więc już w szpitalu był karmiony z butelki) ., na 150 ml., wsypywałam 3 miarki kaszki ., Mateuszkowi daję na II śniadanko kaszkę z bananami lub innymi owocami ale karmię go łyżeczką., Martita tak to się dopiero zacznie jak zacznie chodzić .,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monikka i tesciarka coś musi byc w pogodzie bo Piotrek tez slabo spi i sie budzi czesciej w nocy niz kiedys. Juz sama nie wiem jak czesto bo go biore do lozka i spi z nami i ja wtedy nie kontroluje tego jak on czesto je no ale mi sie wydaje, ze co godzine. A w ogole to ja mam wrazenie ze mam za malo mleka, chociaz piotrek po jedzeniu na glodnego nie wyglada to mu jeszcze robie 30 ml i dokarmiam, bo sie boje ze moze on nie dojada. Taki nie jadek sie z niego zrobil, ze jemu w ogole nie przeszkadza jak nie jest najedzony, nieraz przesypia godziny posilkow a jak jest rozbawiony albo zmeczony to w ogole nie chce jesc, tak ze nieraz musze go uspic chociaz na 15 minut na glodniaak i jak sie wyspi to wtedy juz je. Ja sie tez rzadko odzywam bo po wakacjach musze troche w domu porobic, zwlaszcza, ze znowu wyjezdzamy za dwa tygodnie. Gratulacje dla Iguni no i dla Mateuszka:) Ale bedziesz teraz musiala pilnowac, bo Ci eva będzie po calym domu urwisował:D Ja Piotrusia tez musze pilnowac, bo on sie turla i pelza po calym pokoju, ja mu rozkladam przescieradla na calej podlodze ale i tak ani sie obejrze a on ląduje na podlodze, a ze wszystko bada buzia więc zaraz ma umorusaną buzieczke. Z uwagi nato, że teraz karmię mieszanie troche sztucznie troche z piersi to kupilam piterkowi marchewkę bo w sobote konczy juz 4 miesiac to bedziemy probowac:) juz si enie mgoe doczekac....moze nie wytrzymam i dam mu pare dni wczesniej. Monikka ja mysle, że jak troche dasz mleka w proszku raz na jakis czas to sie nic nie stanie, przeciez nie zamierzasz przestac karmic piersią.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A właśni apropos kaszki powiedzcie mi kiedy się daje dziecku kaszkę po raz pierwszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry u nas noc standard,teraz mały też śpi amerrka ja dałam kaszkę po 4 miesiącu,ale ja karmię sztucznie,ty chyba po 6 miesiącu,anika się orientuje bo też karmi piersią myślę że możesz podać troszkę marchewki wcześniej,będziesz widzieć czy mu smakuje i powoli przyzwyczajać sezon urlopowy i coraz mniej sie nas odzywa,oby do września

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My już też na nogach., Mateusz przespał ładnie nockę obudził się o 4 na karmienie i zasnął i spał do 9 a teraz zabawa na całego., Amerrka trzeba pilnować już naszych maluszków ,takie są ruchliwe i ciekawe wszystkiego ., tak tą marcheweczkę możesz spokojnie już mu podawać ,zobaczysz czy mu smakuje , a co do kaszki to tak jak pisze Martita przy karmieniu sztucznym po 4 miesiącu a przy karmieniu piersią po 6 ,ale ja nadal Mateusza karmię piersią i kaszkę dałam mu jak miał 5 miesięcy. miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amerka ja myślę że w Twoim przypadku kaszkę możesz podać ok 5 m-ca bo Piotrusia troszkę dokarmiasz :) ja kaszkę podaję Idze od 13 sieprnia, czyli kilka dni przed końcem 6 m-ca a marchewkę z jabłkiem jak miała ok 5,5 m-ca - marchewkę b. lubi martita mam pytanie - bo Ty w auchanie często się zaopatrujesz - była tam promocja na pamp premium care nie wiesz do kiedy?? aaa..i to tesco przy al.pokoju to takie nozmalne czy tylko ze spożywką, jak w alejach?? eva i amerka to chłopaki już małe " robaczki pełzaczki" faktycznie eva nawet nie obejrzysz się a Mati bedzie przy meblach maszerował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×