Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monikadddd

Szczesliwe mamusie 2010 r

Polecane posty

Witam nocka znowu do bani :( ...... Kupiłam wczoraj kaszke sinlac z nestle wam mu dzis :) Mi tez sie wydaje ze mam mało pokarmu bo dzis karmiłam małego z jednej piersi bo z drugiej chciałam sciagnac bo ide jutro do fryzjera i małego zostawiam u siostry i sciagnełam 150 ml. po całej nocy !!!! kiedys po 3 h tyle sciagałam !!! nie wiem co jest grane !!!! A dla małego juz dałam kilka razy jabłuszko i jabłuszko- marchew :) a jak były te upały to dawałam soczki z bobovity :) i smakuja mu :) Eva i Amerka :) to fajnie ja juz tez nie moge sie doczekac az mały zacznie troszke inaczej sie poruszac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tesciarka ty mówisz o tych białych pampersach?czy o tych normalnych,w niebieskim opakowaniu? jeżeli o tych w białym,to w Auchanie nie ma,są tylko w Tesco,a jak o te niebieski to ja kupuję maxi i płaciłam ok 52 zł,nie wiem czy to promocja co do Tesco na Al. pokoju to nigdy tam nie byłam,a w alejach już nie ma(mówisz o tym co było w Merkurym na dole?) jest nowe przy szkone na Augustyna i przy trasie Warszawa Katowice,ono jest remontowane,ale w najbliższym tyg ma być już otwarte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tesciarka ty mówisz o tych białych pampersach?czy o tych normalnych,w niebieskim opakowaniu? jeżeli o tych w białym,to w Auchanie nie ma,są tylko w Tesco,a jak o te niebieski to ja kupuję maxi i płaciłam ok 52 zł,nie wiem czy to promocja co do Tesco na Al. pokoju to nigdy tam nie byłam,a w alejach już nie ma(mówisz o tym co było w Merkurym na dole?) jest nowe przy szkone na Augustyna i przy trasie Warszawa Katowice,ono jest remontowane,ale w najbliższym tyg ma być już otwarte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mam nadzieję że będą bo właśnie jutro wybieramy się na zakupy :) martita chodziło mi właśnie o te białe pampersy a wiem że tesco przy dk1 jest w remoncie bo tak się też ostatnio wybrałam ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas w Auchanie ich nie ma,a w Tesco sa,sprawdz własnie na Augustyna,chyba ze jestes przejazdem i nie masz kiedy jechac na drugi koniec Cz-wy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny ;) My mamy ciezki okres zabkowania (chyba) wiec nie mam czasu pisac za bardzo. Oskar caly czas marudny albo płacze i nie wiem jak mu pomóc. Zasypianie w dzien to koszmar, nie chce za bardzo jesc. Mamy pełno gryzaków, zel na dziaselka i pomaga ale na chwilke. No coz musimy to przezyc po prostu. Bylismy w weekend u mamy, Oskarek byl raczej grzeczny ale nie spodobała mu sie duza wanna no i zasypianie w pierwsza noc bylo ciezkie. Rozgladał sie i plakał bo nie byl u siebie. Ale nast nocy juz bylo dobrze:) Monikka jestem ciekawa jak tam ta kaszka, tez ja chcialam kupic bo ona jest bezmleczna ale z tego co wiem jest bardzo gesta wiec nie wiem czy sie nadaje do mleka. Ja daje kaszki z bobovity, ryzowe lub ryzowo-kukurydziane. Dokładnie tak jak piszecie na 180 mleka 4 pełne miarki kaszki. U nas hitem okazała sie bananowa. Oskar potrafi wypic cała butle czyli ok 220 tego wychodzi. Martita ile posiłkow dajesz dziennie Igorowi? Bo ja juz w nocy nie karmie wcale wiec jedno mleko mi odeszło i daje juz 5 posiłkow. Zastanawiam sie jak jest u Ciebie, jesli inne dziewczyny sa na tym samym etapie co my prosze o rade ;) A co do pełzania to mi sie ostatnio zdarzylo ze wchodze do pokoju a oskar z maty na drugim koncu pokoju lezy. Smiesznie to wygladało. taki byl zdziwiony :D Udało mi sie zarejestrowac w urzedzie pracy, nalezy mi sie az 460 zlotych miesiecznie,smiechu warte zeby bezrobotnej matce z dzieckiem tyle placic. No ale zawsze cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobena u mnie tez jest 5 posiłków,3razy mleko w tym jedno z kaszką raz zupka i raz deserek napisz mi czy poyrzebowałaś świadectwa ukończenia szoły i czy ty masz papiery od swojego pracodawcy i ile pracowałas przed ciążą,czy 5 lat czy mniej ja własniedzisiaj odebrałam swiadectwo i byłam 14 dni jeszcze na urlopie,wiec maciezynski skonczył mi sie dopiero 4 sierpnia,bo po niom od razu szef musiał dac mi urlop,nie wiem dlaczego tak długo byłam na macieżyńskim,bo wg naszych obliczeń powinien sończyć mi się ok 26 lipca napisz o której pojechałaś do urzędu bo ja się wybieram w piątek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor lubi wszystkie kaszi,ja podaję mu na zmianę z kleikiem kukurydzianym,o podobno bardzo zdrowy i też mu smakuje od niedzieli podaje normalne zupy,oczywiście mniej posoloneniz nam i do tego warzywa rozgiecione widelcem i mięsko ,nic nie miksuje ,Igor aż sie trzęsie,tak mu smakuje,te miksowane przestały mu smakować,wczoraj była ryżowa plus skrzydełko,dzisiaj warzywna plus piers ,bez śmietany,jutro będzie kalafiorowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martita potrzebowalam dyplomu ukonczenia studiów. Wszystkie swiadectwa pracy i karte rejestracyjna ktora pobrałam wczesniej. Pojechałam rano, byla kolejka jak nie wiem ale udało mi sie dostac numerek na godz 12. Ale u mnie to moze wiecej chetnych jest bo duze miasto, niektorzy w kolejce stali juz od 5 rano, ja bylam na 7:30 i dostalam numerek 57... A w jakich odstepach czasu karmisz? Bo ja daje rano ok 7 kaszke, potem ok 12 obiadek, ok16 mleko, ok 18 owoce a ok 20 kaszke juz na sen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mam dyplomu ze studiów,miałam odpis ale juz raz rejestrowałam sie w Urzędzie i tam został,drugi ma moj szef,mam nadzieje ze niebedę musiała wybierać,bo to znowu zajmuje czas i niczego nie załatwię,japojadę na 6 rano igor wstaje tak ok 6 lub 7 rano,wtedy je mleko,póżniej ok 12,znowu mleko,ok 14-stej obiadek,ok 18 owoce i ok 20-stej kaszkę z mlekiem dobena czy pytałas w jaki sposób oni naliczyli ci te kwotę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martita sprawdzilam w necie ze nalezy mi sie 80% stawki bo nie mam 5 lat stazu pracy. No to widze ze podobnie u Was z jedzeniem, bo ja zastanawiałam sie czy od 7 do 12 nie za duza przerwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 lat na pełny etat? jezeli tak,to ja też nie mam ja Igorowi próbowałam dać wczesniej,ale nie chce,wiec nic na siłę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już wróciłam z JUlcią ze wsi;) było super tylko troche smutno samemu, bo tu w krakowie mam zawsze tłum ludzi. Dobrze, że tatuś do nas dojeżdzał na wieczory i noce, bo zawsze jakaś rozrywka;) Prawdopodobnie w piątek jade do czewy z małą na 10 dni, wiec mozemy się spotkac, jesli wyjazd wypali;) jeszcze kutro napisze;) A Monika co do mleka modyfikowanego, to z moich obserwacji wynika, że maluchy na mleku z butli śpią góra godzinkę dłużej niż Julia na piersi, więc wydaje mi się, że nie uzyskasz efektu na jaki liczysz gdybyś podała mleko modyfikowane. Ogólnie przez 1-23 dni będzie różnica a potem wszystko wróci do normy;/ Julci kilka razy podałam na noc butlę ostatnio, bo gdzieś wychodziłam i nic to nie zmieniło;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anika masz racje z tym mlekiem modyfikowanym. Ja pamietam jak dałam Oskarowi pierwszy raz na noc i myslałam ze dluzej pospi ale spał dokładnie tak samo jak po piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anika ja jestem elastyczna,oprócz weekendu mam czas,takze pisz jak coś,to sie umówimy:-) ja nie mam doswiadczenia z innym karmieniem,ale Igor po kaszce śpi tak jak po mleku monika chciała dać chyba kaszki na mleku lub na wodzie,żeby zobaczyś czy dłużej pośpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nic ztego spi tak samo :( dałam kaszke na wodzie bo mleka nie sciagne bo to co mi sie naprodukoje to mały zjada wiec nie ma szans :( ale mały zjadł z apetytem :) witaj anika- fajnie ze juz jestes :) Dobrze dziewczyny i pare groszy dostac ja w tym mies pobrałam ostatni macierzynski i juz kasy zadnej nie mam :( Fanie wam ze sie spotkacie tez bym chciała :) Miłej nocki :) jutro bede ale pozno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ., nocka super mały obudził się o 4 po karmieniu zasnął i wstaliśmy o 8 a teraz energia go rozsadza., Anika to super że pobyt na wsi się udał wiadomo że smutno samej ale może spokojniej i ciszej niż w Krakowie., Monika to znów miałaś ciężką nockę ,ale dobrze że kaszka małemu smakowała . Martita i Dobena faktycznie są małe pieniążki ,ale zawsze parę groszy wpadnie. Ja się dołączam do Moniki fajnie by było się spotkać i może kiedyś uda nam się zorganizować spotkanie szczęśliwych mam i ich maluszków ., miłego dnia !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie- my idziemy na 12 do lekarza- dowiemy się ile Julia waży i mierzy, więc napiszę później;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry u nas nocka super za to rano nie mógł usnąc i był płacz,rekordowo długo,w końcu usną ,ale spał krótko,ale od razu jest inny monika no to cięzka sprawa z tymi nockami pieniążki są niewielkie,ale sie należą i zawsze to jakis grosz anika pisz jak tam Julka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martita to fajnie że Igorek tak ładnie śpi., Anika daj znać jak tam Julka ., Ja też muszę się wybrać tak z ciekawości ile waży mój klocuś (tutaj troszkę inaczej niż w Polsce jest , ale są dni wyznaczone że jak mam ochotę to mogę wejść do przychodni i go zważyć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc, my juz po wizycie u dr i długim spacerku;) Dziś Juleczka pomogła mi kupić sobie torebkę;) Julia waży 9300 g i mierzy 73 cm, więc rośnie dalej...zdaniem pani dr wygląda jak modelowy bobas i jest okazem zdrowia;) cieszy mnie to bardzo i uspakaja;) od teraz zaczynamy 5 dni w tygodniu jeść żółtko po troszeczku aż do pół żółtka na raz;) dziś zrobiłam Juleczce pierwszy przecier owocowy własnej roboty z jabłuszka i brzoskwinki i powiem wam że zjadla go z wielką chęcią aż jej się uszy trzesły;) zupełnie jednak to inaczej wygląda niż jak daję ze słoiczka;) Julce niedługo wyjdą też zęby na górze bo pani dr mówi że się szykują do wyjścia i to aż 4;) Dziś Julia zaliczyła też pierwsze zderzenie z lusterem- rzuca się z siedzenia do przodu bo już chce raczkować no i takie są efekty;) na szczęscie płacz był tylko chwilkę i od razu zapomniała co się stało;) Nie wiem czy wam pisałam ale Julia świetnie pije wode z kubeczka plastykowego;) w ogóle nie chce z butli czy kubka niekapka tylko tak z kubeczka i jest taka zachwycona wtedy;) super;) pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anika super że z Julką wszystko w porządku ja już kiedyś pisałam,że odkąd przeszłam na dania i deserki domowe to Igor uwielbia jeść,sam otwiera buzię soczki pite ze smoczka tez coraz mniej smakuja ,najlepiej jakby podawac łyżeczką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. Wrociłam na jeden dzien do domu pozałatwiac pare spraw.Jutro wieczorkiem jade znowu na wies.Chyba zostane az do srody.No chyba ze sie zimno zrobi. Mam gosci z Anglii.Strasznie meczacych.Kolezanka przyjechała z dwiema corkami.jedna w wieku mojej Zuzi a druga 10l. Jak ja to mowie na nie to sa to francuskie pieski.Byle czego nie zjedzą,nie piją itd.latam jak zwariowana bo one maja jakies diety. Maz sie na mnie wkurza a na dodatek 29go idziemy na wesele. Nie jestem asertywna i nie umialam odmowic pobytu a miala byc tylko na jedną noc. Dzieci chałasują budzą mi Filipka i ogolnie jest jeden wielki rozgardiasz. Dzis ucieklismy z mezem troszke do domu.Wprawdzie maz idzie jtro do US ale ja tez nagadałam ze mam sprawy i zwialam odpoczac w domu w ciszy. Słuchajcie mam pytanie.Czy Miki juz pojechała do Polski? cos wiecie? Miala mi wysłac ubranka po swoim małym ale jakos ich nie widac. Filipkowi wychodzi zabek na dole ale nie jets szczegolnie marudny.Jest zdrowiuski i fajniuski i własnie smacznie spi. Odezwe sie jeszcze jutro bo teraz mam zamiar sie isc wyspac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anika to z Julcii duża kobietka , i super że smakują je robione przecierki na pewno inny smak niż te ze słoiczka ., Ja też małemu robię sama deserki i zupki (chyba że wybieramy się na dłuższy spacerek) to mu kupuję ; Łapa witaj dawno cię nie było ,a co do wizyty (takich gości )to współczuję jest to męczące na dłuższy czas., Miki dawno się nie odzywała ,ale miała na początku sierpnia lecieć ., miłego wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to łapa oby jak najszybciej wyjechały wiesz jak u nas jest z pocztą,jak coś zamawiam i wysyłaja priorytetem to idzie 4 dni,a powinno w 2,więc sama widzisz super,że Filip ma już ząbka,ja nie moge się doczekać u Igora,ma u góry 2 kreski ,więc powinno nastąpic to szybko,ale prawie miesiąc temu byliśmy na szczepionce i pani doktor mówiła ,że lada moment wyjda a tu nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Potwierdzam moje dziecko też nie śpi ani minutki dłuzej po sztucznym mleku niż po moim. Monikka to i tak nieźle ściągasz, ja nie mogę ani kropelki ściągnąć no ale ja mam chyba kiepski laktator i chyba się blokuje psychicznie. Łapa wspołczuję takich gości! Najbardziej tego, że budzą Ci dziecko mnie by to do szału doprowadziło. Anika! Masz dużą córeczkę już:) Piotruś dzisiaj nauczył się pełzać do tyłu i mówić "baba" znaczy raz to powiedział, najpierw caly dzień mówił "bbbbb" plująć przy tym niemiłosiernie a na wieczór się rozgadał i najpierw po jeden sylabie ba, be, bu a na koniec "baba" a że akurat byliśmy wtedy u mojej babci to smiesznie było, że u babci byłi powiedział "baba" :D A jeśli chodzi o pełzanie to do tej pory pozuwał się do przodu jak taka liszka, że nogami się odpychał i na głowie i nie umiał na rączkach tak się odepchnąć a teraz widać rączki mu się wzmocnily i się odpycha rączkami też no i mu wychodzi do tyłu:) Zabawne to jest jak takie dziecko w ciągu dnia potrafi się zmienić. Powiem Wam, że na ilość mleka w piersiach dobrze działa kozieradka i to naprawdę, normalnie miałam tak, że Piterek wypijał wszystko z piersi do ostatniej kropelki i mu nie starczało a teraz jak przychodzi pora karmienia to mam twardą pierś prawie tak jakbym po porodzie była no i zawsze mu dorabiam jeszce melka ale on nie wypija. Jeszcze mu troche daje na wieczor ale mysle, ze moze uda sie w ogole odstawić sztczune. Gorzej tylko jest, że on jednak jest taki niejadek i jak je to mi sie wierci, gada z sutkiem w buzi, puszcza go i tak kiepkso je, butelkę można łątwiej wepchnąć do buźki.... A marchewka tak średnio mu smakuje. Tzn. krzywi się śmiesznie ale łapie rączkami łyzeczke i wklada ją do buzi ale nie wiem czy roi to dlatego, ze mu marchewka smakuje czy dlatego ze to cos nowego a on wszystko wklada do buzi. W ogole to on sie zachowuje jak by mial zabki miec, slini się i wszystko gryzie i ciagle rece w buzi trzyma no ale dziaselka ma twarde i jasne poza tym to za wczesnie by bylo jeszcze chyba na zabki jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nocka ok, ale dzis obudził się bardzo szybko i już łobuzuje., Amerka widzę że ty też nie możesz spać ., Brawo dla Piotrusia !!!! na pewno babcia się zdziwiła jak usłyszała jego słówko., Mój Mateusz też tak śmiesznie pełzał (odpychał się właśnie rączkami). Wydaje mi się że u Piotrusia już zaczyna się okres ząbkowania jedne dzieci mają szybciej a inne później (moja mama mi mówiła że mi wyszedł pierwszy ząbek jak miałam 4 miesiące., mojemu starszemu synkowi wyszedł jak miał 5 ,a u Mateuszka jak na razie nie ma nic) Mateusz raczkuje już na całego jego zabawki przestały go bawić, teraz to interesują go kable,piloty ,kontakty, kominek musiałam robić wczoraj małe przemeblowanie (raczkuje do tv a bardziej za szafkę i ciągnie kable ) miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to eva zaczął się okres kiedy faktycznie nie można Matiego spuścić z oczu... amerka to zwinna bestia z Piotrusia Iga też dupkę podnosi, głową podpiera ale niezbyt idą jej te ślizgi :) anika - z Juli super dziewczynka i prawda, że nic tak nie cieszy jak słowa że z maleństwem wszystko ok, że jest zdrowiutkie :) co do spotkania, to dajcie znać jak się z martita umówicie i jak tylko będę mogła to też z chęcią dołączę :) wczoraj byliśmy w auchanie i zaopatrzyłam się w pampersy, były te białe :) łapa co do gości to my całe wakacje przeżywamy oblężenie!!!!!!! może w sumie były 2 weekendy bez gości obecnie też mamy do jutra a jutro wymiana " turnusu" teraz jest brat mamy z żoną a jutro brat taty...a w ostatni weekend była kuzynka z mężem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, ja dziś wybieram się do Auchana po te pampersy- mam nadzieję, że jeszcze będą;) A ja jadę jutro do czewy także do środy na pewno jestem, więc proponuje poniedziałek albo wtorek na spotkanie z Wami?tylko gdzie i o której pozostawiam Wam, jako bardziej częstochowiankom niż ja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×