Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

solansz

POLITYKA/REAKTYWACJA KACZEK/

Polecane posty

Gość król świata
nie no Shatyn z Tobą nie idzie normalnie rozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I odpłyń już, bo mam robotę, a
Ty mi brzęczysz nad uchem} coś cię tu trzyma? niech zagdnę....shatyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajna pyskówka
wawcia jest debest:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość król świata
najpierw piszesz, że po co to ja się pytam o Komorwskiego bo nie jest o uczestnikiem forum, a potem, że oczywiście nie zabraniasz o nim rozmawiać. na moje to trochę wywrócenie kota ogonem, ale niech Ci będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość król świata
ale ja mówię o debacie między nimi. najlepsza byłaby oczywiście debata ze wszystkimi kandydatami co by ludzie mogli poznać ich poglądy i sami zadecydować na kogo chcą oddać głos. o tym to ja już mogę sobie pewnie tylko pomarzyć. będzie pewnie jak zawsze. dwóch rzekomo najważniejszych kandydatów wrzucą na jedną debatę o najlepszej porze oglądalności. natomiast pozostałych wepchną do tvp3 o późnej porze. i powiedzą o macie kandydatów. już raz tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość król świata
myślalem, że jako zadeklarowany wyborca marszałka będziesz starał się go bronić czy co a Ty od razu rzucasz, że on nie jest uczestnikiem forum. no nie jest to fakt. ale to nie oznacza, że nie będę zadawał takiego typu pytań wyborcom marszałka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość król świata
sitwa ma w tym kraju najlepiej. gdzie tam zwykli ludzie do biznesu, aby się pchali. wystarczy sobie przypomnieć co zrobili z Romanem Kluską i jak go zniszczyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edfgsgagaegerwg
shatyn napisał: A teraz musze iśc niestety. Obowiązki wzywają... hahaha shatyn i obowiązki..o kur...hahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piękna para
shatyn i musztarda :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moonon
Do "z prawdziwą przyjemnością" dziękuję za te opinię. Fakt to ja również do ff odpisałem i wczoraj w sprawie konwencji chicagowskiej. To się też bierze stąd że mi się nie chce pisać że tak to ujmę pod stałym szyldem bo dla mnie to jakby nie istotne. To co napisałas na pewno winno motywować do dyskusji na określonym poziomie. Pozwolę sobie wtrącić kilka słów odnośnie odpowiedzi musztardy. Widzisz prawdą jest,że przestępca jest przestępcą ale napewno nigdy jeden drugiemu nie jest "równy"bo gdyby tak było, nie mielibyśmy wymierzanych różnych wyroków i za różne kwalifikacje mielibyśmy tę samą odpowiedzialność a tak nie jest. Są różne kary i różne kwalifikacje. Wyrok uprawomocniony oznacza brak możliwości odwołania się od niego(z wyjątkiem szczególnego środka zaskarżenia jak np skierowanie do Sądu Najwyższego). Czy był za wysypane zboże wyrok taki nie pamiętam. Należy to sprawdzić. Jest jednak istotny pewien postulat aby pewnych rzeczy nie uogólniać. Nie wszyscy w np w samoobronie byli przestępcami. Jeśli chodzi o sprawę fałszowania list i podpisów to fakt rzeczą jest to karygodną. Uważam,że kwestia koalicji cytując pewną osobę była czymś w rodzaju wymuszonego kompromisu by władza ustawodawcza mogła działać dalej. Lepszym posunięciem ze strony platformy byłoby wezwanie pis do wstrzymania się od rozmów w imię nadrzędnej idei oczyszczenia władz ustawodawczych od istotnych wpływów na stanowienie prawa przez osoby po wyrokach. Nic takiego oficjalnie się nie stało. Były tylko mocne chwyty retoryczne w rozmowach z dziennikarzami w stylu"proszę spojrzeć jak się układają z "przestępcami"..." a to raczej był element pewnej gry psychologicznej a nie troska o wizerunek państwa. Ta dyskusja jest o tyle nie aktualna,że prawo mamy inne i wyklucza wedle mej wiedzy osobom po prawomocnych wyrokach wejście do sejmu czy senatu. Wtedy takiej ustawy nie było więc odnośnie do przeszłości mamy jeden bardzo formalistyczny zarzut przeciw drugiemu takiemu. "nie można wchodzić w rozmowy koalicyjne z "przestępcami"..." VS "prawo takim "przestępcom"pozwalało na wejście do władz ustawodawczych z powszechnego wyboru". I ze wg na skuteczne starcie tych dwóch kwestii(w pewnym sensie z przewagą tej drugiej)proponuje porzucić na dzień dzisiejszy kłótnie na ten temat bo są jałowe. Ocena moralna,nie prawna zaś nie pozwala na taką jednoznaczność bo to nie byli bandyci i rozbójnicy w potocznym rozumieniu. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To jest hicior
12:43 :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniesmaczona..
A Ty jestes dziwny/a, nawet nie wiem kto sie pod niego podszywa.. za to twoim zdaniem jest wytłumaczenie, ze ktos sie pod niego podszywa?? nie wazne ze nick jest dostepny, kazdy kto tu bywa wie ze ktos juz go uzywa. A co do stroniczosci jesli juz, to chyba nie mozna mi tylko tego zarzucic :) dla mnie sie liczy co facet naprawde mysli, a ze uzyje czasami ostrego słowa, to tłumaczyc mozna tym ze sie zostaje wyprowadzonym z równowagi i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniesmaczona..
przyznaję, ze w realu ja tez nie miałam do czynienia z czyms takim. kafe otworzyło mi oczy, co "stoi za rogiem". faktycznie moze niepotrzebnie sie produkuje:D ale zostałam wciagnieta w tą dziwna "dyskusje"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5 osoba
Świadek katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem potwierdza Polskiemu Radiu doniesienia medialne, o tym że w kabinie pilotów przed lądowaniem mogła przebywać dodatkowa osoba. Nikołaj Łosiew, emerytowany pilot wojskowy, właściciel pobliskiej działki, był na miejscu w 20 minut po katastrofie. Jak powiedział Polskiemu Radiu, w rozbitej kabinie widział oprócz członków załogi przypiętych pasami do foteli ciało jeszcze jednej osoby. Nikołaj Łosiew nie potrafi powiedzieć nic więcej o tej osobie. Podkreśla też, że na miejscu zdarzenia szybko pojawiła się milicja, która nakazała wszystkim opuszczenie miejsca katastrofy. Świadek mówił również, że w trakcie wypadku nad lotniskiem utrzymywała się bardzo silna mgła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość offerma wreszcie się przyznał
zniesmaczona " a tak na marginesie, to kto jakim jezykiem sie posługuje to jego sprawa, ale "pozyczanie' sobie jego nicka , a nawet zahasłowanie go, nawet ogólnie dostepnego, to juz jest po prostu nie fair. " Robisz histerię z pozyczenia nicka ale że offerma podle obraża - nad tym przechodzisz do porządku dziennego :-O no to już szczyt obłudy ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Posłowie PiS chcą, by Polska przejęła śledztwo w sprawie katastrofy prezydenckiego Tu-154. Mówią, że wymaga tego polska racja stanu i że środowe doniesienia mediów o tym, że miejsce tragedii nie jest odpowiednio zabezpieczone wskazują, że nie wszystko w śledztwie przebiega tak doskonale, jak mówi rząd Donalda Tuska i strona rosyjska. Chcę wierzyć, że za słowami posłów PiS stoją czyste intencje wyjaśnienia katastrofy, w której zginął polski prezydent, wielu parlamentarzystów i kilku bardzo ważnych urzędników naszego państwa. Byłoby fatalnie, gdyby za wnioskiem stała próba "dołożenia" przeciwnikowi politycznemu tuż przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi. No i najfatalniej byłoby, gdyby w tej grze liczono na zagrywkę kartą rosyjską: widzicie, Rosjanom jak zwykle nie można wierzyć... Sam wniosek PiS jest mało sensowny. Posłowie partii Jarosława Kaczyńskiego powoływali się na konwencję chicagowską z 1944 r., która rzeczywiście pozwala na przekazanie sprawy wyjaśnienia przyczyn katastrofy państwu, do którego samolot należał. Ale zapominają/nie wiedzą, że konwencja nie dotyczy w żadnym wypadku śledztw prokuratorskich! Konwencja powstała po to, by rozwijające się lawinowo lotnictwo cywilne było bezpieczniejsze, by wszystkie państwa obowiązywały najwyższe standardy lotów, obsługi samolotów i różnorakich przepisów np. celnych. Jej sygnatariusze musieli powołać specjalne urzędy lotnicze (u nas jest to obecnie Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego) do wyjaśniania przyczyn katastrof po to, by ucząc się na błędach unikać tragicznych zdarzeń w przyszłości. Dokładnie mówi o tym art. 26 konwencji: "W razie wypadku, którego doznał statek powietrzny jednego umawiającego się państwa na terytorium innego umawiającego się państwa i który pociągnął za sobą śmierć lub poważne obrażenia albo wskazuje na istnienie poważnych usterek technicznych na statku powietrznym lub w udogodnieniach dla żeglugi powietrznej, państwo, na którego terytorium wypadek nastąpił, wdroży dochodzenie co do okoliczności wypadku, stosując się, jak dalece jego własne ustawy na to pozwalają, do zasad postępowania zaleconych przez Organizację Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego. Państwu, w którym statek powietrzny jest zarejestrowany, powinno się umożliwić wyznaczenie obserwatorów, którzy byliby obecni przy dochodzeniu; państwo prowadzące dochodzenie poda do wiadomości temu drugiemu państwu sprawozdanie i wnioski w danej sprawie". Art. 26 został potem uszczegółowiony przez aneks 13, który opisuje m.in. jak powinno wyglądać dochodzenie, jaki trzeba potem sporządzić raport z katastrofy i w jakim języku. Aneks mówi też, że "Państwo - miejsca zdarzenia podejmuje badanie okoliczności wypadku i ponosi odpowiedzialność za prowadzenie takiego badania. Może ono jednak przekazać, w całości lub w części, prowadzenie badania innemu państwu na podstawie dwustronnej umowy. W każdym przypadku państwo miejsca zdarzenia powinno wykorzystać wszelkie dostępne środki pomocy w prowadzeniu tego badania". Dochodzenie prokuratorskie to zupełnie inna rzecz, regulowana przez zupełnie inne przepisy międzynarodowe. Nie wchodząc w szczegóły warto tu podkreślić, że w żadnym wypadku nie mogłoby dojść do sytuacji, w której polscy prokuratorzy jadą do Rosji i przesłuchują tam kogo chcą, gdzie chcą i robią ekspertyzy jakie chcą. Bo jest to terytorium obcego państwa! Za każdym razem musielibyśmy zwracać się o pomoc prawną stosownymi kanałami dyplomatycznymi, co dramatycznie - podkreślam to słowo - spowolniłoby dochodzenie. Idealnym rozwiązaniem jest więc sytuacja, w której to Rosjanie prowadzą śledztwo przy udziale polskiej prokuratury i przy pełnym wglądzie naszych śledczych w akta sprawy. Wtedy o wyjaśnienie wielu wątków można zwrócić się w sposób mniej formalny, choćby ustny - np. o przesłuchanie załogi iła-76, który nie zdecydował się na lądowanie w Smoleńsku przed przylotem tam prezydenckiego samolotu. W dodatku prośba o przejęcie śledztwa w momencie, gdy jest ono prowadzone już od blisko miesiąca - nawet gdyby Rosjanie wyrazili na to zgodę - to kolejne opóźnienie związane choćby z formalnościami związanymi z przekazaniem dotychczasowych akt sprawy, dowodów itp. No i skoro nie wierzymy Rosjanom, to chyba trzeba by też przeprowadzić od nowa wszystkie czynności śledcze... Występujący na konferencji PiS poseł Arkadiusz Mularczyk jest prawnikiem, podobno dobrym, i powinien sobie z tego wszystkiego doskonale zdawać sprawę. Prawem opozycji jest kontrolowanie działań rządu. Zgłaszanie jednak mało realnych i komplikujących próbę wyjaśnienia przyczyn katastrofy wniosków nie leży ani w interesie polskiego państwa, ani w interesie PiS, skoro od kilku dni jego członkowie nawołują do jak najszybszego wyjaśnienia tego, co stało się w Smoleńsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniesmaczona..
14:07 [zgłoś do usunięcia] offerma wreszcie się przyznał zniesmaczona " a tak na marginesie, to kto jakim jezykiem sie posługuje to jego sprawa, ale "pozyczanie' sobie jego nicka , a nawet zahasłowanie go, nawet ogólnie dostepnego, to juz jest po prostu nie fair. " Robisz histerię z pozyczenia nicka ale że offerma podle obraża - nad tym przechodzisz do porządku dziennego no to już szczyt obłudy .... Jak obłuda, nie rozumiesz, ze kazdy jest dorosły i odpowiada za swoje słowa, a nie czyjes-za podszywy itp. to po prostu uwazam za głupią zabawe. i daj juz spokoj, bo najgorsze to pierdzielic kilka stron o jednym i tym samym, a na koniec bede zmuszona cos udowodnic...:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musztardo podawaj linka o tak: http://wyborcza.pl/1 ,75968,7849055,Zly_to_pomysl__przejecie_sledztwa.html Właśnie dlatego nie wklejam linków, nie chcę się ośmieszać jak Ty, po prostu nie umiem tego robić. :) Zmierz się z przepisami i faktami, a nie miejscem, w którym się o tym pisze. Opinie na temat działań i i intencji PiS możesz pominąć, naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
otulona_snem TU-154 byl maszyna zarejestrowana jaka statek powietrzny wojskowy, wiec nie do konca zgodze sie iz aneks 13, ma do tego statku powietrznego zastosowanie byc moze gdyby byla to maszyna zarajestrowana jako cywilna tak ale tutaj jest inna zgola sytuacja Pewna Jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://wiadomosci.onet.pl/2166570,11,jaruzelski_odda_swoj_glos_na_napieralskiego,item.html Jaruzelski odda swój głos na Napieralskiego Gen. Wojciech Jaruzelski poparł kandydaturę szefa SLD Grzegorza Napieralskiego w wyborach prezydenckich. Jaruzelski i Napieralski spotkali się wczesnym popołudniem w Sejmie. - Fakt, że tu jestem, że jestem z Grzegorzem Napieralskim znaczy, że popieram jego kandydaturę - powiedział gen. Jaruzelski dziennikarzom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" TU-154 byl maszyna zarejestrowana jaka statek powietrzny wojskowy, wiec nie do konca zgodze sie iz aneks 13, ma do tego statku powietrznego zastosowanie byc moze gdyby byla to maszyna zarajestrowana jako cywilna tak ale tutaj jest inna zgola sytuacja " namnozyło się ekspertów w necie :-O potem co do przyczyn jeden przez drugiego ma swoją prawdę do objawienia a i tak trzeba poczekać na ustalenia śledztwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×