Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

solansz

POLITYKA/REAKTYWACJA KACZEK/

Polecane posty

Gość MNIEJSZE ZŁO
i co z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MNIEJSZE ZŁO
tiaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdn......plus komentarze
W sprawie wywiadu z Bronisławem Komorowskim http://jankepost.salon24.pl/181767,w-sprawie-wywiadu-z-bronislawem-komorowskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2010-05-14 11:29 Kto ma język, ten ma władzę * Tagi: * pis * po Po 10 kwietnia politycy PiS zawłaszczyli sobie język, czego przykładem jest wywiad prezesa Jarosława Kaczyńskiego dla Salonu 24. Język jest najbardziej naturalnym środkiem perswazji. Służy m.in narzucaniu pewnych interpretacji danego zdarzenia, rozumienia rzeczywistości. Dlatego partie powinny mądrze, odpowiedzialnie budować własny język. Najbardziej jaskrawym przykładem jest język totalitarny, który podporządkował sobie Niemców, uważanych wcześniej jako naród intelektualistów. Zniewalająca umysły była także sowiecka nowomowa partyjna. Za słowa, które zadawały kłam temu językowi, ludzie lądowali w łagrach, więzieniach. Sukcesy wyborcze partii w ostatnich latach m.in zależały od tego, czy dana partia potrafiła zawładnąć językiem. To notka, więc analiza jest pewnym skrótem. W 2005 roku, po aferze Rywina, to PiS lepiej potrafiło wpisać się w społeczne nastroje, proponując rewolucję moralną, zawłaszczając sobie pojęcie IVRP, obiecując walkę z układami. Potem większość społeczeństwa uznała, iż „układ jest mitem, w okresie koniunktury gospodarczej się dorabiała. W 2007 roku PO zaproponowała „politykę miłości, „zaufanie, „kaczym, „cud, „zieloną wyspę. Po 10 kwietnia ten język w dużej mierze się przewartościował. Zaczęły dominować takie pojęcia jak żałoba, prawda, wspólnota, solidarność, porozumienie. Tymi słowami zawładnął PiS. Wywiad prezesa dla Salonu 24 niesłusznie niektórym wydaje się pozbawiony treści, pustosłowiem. To kolejna, raczej udana próba zawłaszczania języka. Każda odpowiedź na pytanie wprowadza „słowa klucze: wspólnota; porozumienie; prawda; odruch społeczny, jedność; układ monopolistyczny. Słowa prezesa dobrze wpisują się w obecne nastroje, chociaż mankamentem jest moim zdaniem słaba reprezentacja języka będącego wyrazem przyszłej wizji prezydentury i Polski (w wywiadzie - połączenie tradycji z modernizacją; ta dzięki przedsiębiorczości). Podobny problem dotyczył 2005 roku. Słowo „układ dobrze opisywało aferę Rywina, ale potem urosło do rangi mitu, któremu uległa tylko prawica (nie miało potwierdzenia w rzeczywistości). Podtrzymywanie go spowodowało jej izolację, odrealnienie dla przeciętnego Kowalskiego. Obecny język może dać teraz PiSowi znaczące poszerzenie elektoratu, ale gdy prawica na dłużej zafiksuje się na tragedii 10 kwietnia, to znów powróci do niszy. Po 10 kwietnia Platforma straciła kontakt z rzeczywistością, społecznymi nastrojami, nie ma wspólnego języka z wyborcami z centrum, emocjonalnymi, wahającymi się (upraszczając z przeciętnym Kowalskim, który nie jest zainteresowany polityką). Stał się językiem elit (m.in. Wajdy). Politycy PO próbowali powrócić do starego podziału na dobrą PO i złe PiS. Temu służyły prowokacje językowe, m.in. „nekrofilizm, „kandydat specjalnej troski. Politycy PO zapomnieli o nauczce, jaką Polacy dali Sikorskiemu za słowa "prezydent wolnej Polski może być niski, ale nie powinien być mały". Minister chciał poprzez prowokację stać w silniejszej kontrze niż marszałek w stosunku do śp. Prezydenta. W efekcie notowania Sikorskiego spadły na łeb, na szyję. Zawładnięcie językiem przez PiS będzie powodować poszerzanie się elektoratu tej partii, zaś rozmijanie się ze społecznymi nastrojami ograniczać poparcie dla PO. Kiedy opadną nastroje pożałobne, to zarówno PiS, jak i PO, będą walczyć o język. Kto tę walkę zwycięży, ten będzie miał władzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdn......plus komentarze
świetny tekst, jeszcze lepsze komentarze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniesmaczona..
10:45 [zgłoś do usunięcia] Mustard Returns Komentarz do komentarzy PO nt. wywiadu J.Kaczynskiego dla Salonu jeśli to do mnie, to odpłyń, nie jestem komentatorem PO, a jak masz coś do powiedzenia, to napisz, nie wklejaj. Ja nie rozumiem kim ty jestes musztarda, zeby mówic komus co ma robic na kafe, czy bedzie sobie pisac czy wklejac, to sprawa tylko tej osoby! Prawda az taka niewygodna?? Niewazne czy jestes komentatorem PO, ale nie widzisz niczego złego w tym, ze bardziej sie "chwali " Putina niz Kaczynskiego ?(oczywiscie tylko przez pewne osoby, którym Kaczynski jest niewygodny). a Ty zarzucasz osobie, ze wkleja, cos co ja razi i "zadziwia"a raczej przeraza... Pominmy kto za kim jest czy za PO czy PIS czy inna partią, czy mozna miec wieksze zaufanie do Putina niz do naszych polityków? a poza tym ja moge np napisac: musztarda przestan na topiku o polityce pisac o pierdołach i co posłuchasz? to tyle w temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu aktorzy:)
poleciały jaja i petardy Około 2 tys. pracowników Grupy Energa protestuje przed centralą firmy w Gdańsku. Załoga domaga się 10-procentowej podwyżki płac oraz respektowania jej udziału w procesie restrukturyzacji spółki. Protestujący obrzucili budynek jajkami, włączyli syreny alarmowe, rzucali petardami. Przynieśli transparenty z napisami m.in. "Polityka dla polityków - energetyka dla energetyków", "Stanowcze nie dla dzikiej restrukturyzacji", "Precz z rabunkową polityką zarządu". Protest ma potrwać około godziny, potem jego uczestnicy przejdą ulicami pod urząd wojewódzki, gdzie wręczą petycję wojewodzie pomorskiemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prestiżowa delegacja ....
zniesmaczona.. a kim ty jesteś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wawcia_powraca3
MNIEJSZE ZŁO w ciągu dnia nie pracują po południu nie spotykają się ze znajomymi wieczory i weekendy spędzają bez partnerów po prostu WYBRALI MNIEJSZE ZŁO!!!!!!!!!!!!!!!!! hnehehe ps. jak to mozna tak pisac na forum zeby dostac bana !! ban to slowo jest dla mnie obce.... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniesmaczona..
12:48 [zgłoś do usunięcia] prestiżowa delegacja .... zniesmaczona.. a kim ty jesteś ? A o co ci chodzi?? nie rozumiesz, ze moze kogos wkurzac narzucanie innym sposobu bycia na kafe?? Po twoim pytaniu, to widac ze nie zrozumiales/as mojej wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Interesujące.........
Obóz Jarosława Kaczyńskiego próbuje wykorzystać katastrofę samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem dla celów kampanii wyborczej w Polsce, przez co wkradają się w nią elementy rusofobii - ocenia belgijski dziennik "Le Soir". http://fakty.interia.pl/news/media-jaroslaw-kaczynski-i-teoria-spisku,1478582 .................................................................................... Le Soir (fr. Wieczór) - belgijski dziennik wydawany po francusku o orientacji socjaldemokratycznej. Istnieje od 1887 r. Długoletnim dziennikarzem tej gazety jest Leopold Unger, a szefem działu zagranicznego Jerzy Kuczkiewicz (Wikipedia). Socjaldemokratyczny - to wszystko mówi ................................................................................... Polska nie ma żadnego pomysłu na przyszłość Europy i "spadła do trzeciej ligi UE", zaś premier Jarosław Kaczyński postrzega interes europejski wyłącznie przez pryzmat polskich interesów narodowych - pisze w komentarzu wizyty premiera w Brukseli belgijski dziennik "Le Soir". Powyższy lead pochodzi z Gazety Wyborczej i wisiał wczoraj przez cały dzień na "jedynce" elektronicznej wersji tej gazety. Autorem (oficjalnie) tego paszkwila jest "komentator". I tu kilka cytatów z Gazety: Polska Kaczyńskiego nie zadaje sobie trudu, by wyposażyć się w podstawowe środki obrony własnych interesów i idei". "Le Soir" pisze, że Jarosław Kaczyński "grubo się myli", jeśli sądzi, że wygłoszonymi w środę uwagami rozwiał wątpliwości przewodniczącego Barroso co do roli Polski w UE. "Ten kraj, którego rząd wywołał quasi zimną wojnę z sąsiednimi Niemcami, swoim głównym partnerem i głównym filarem UE, spadł już do trzeciej ligi krajów członkowskich" "Zapewne nikt nie powiedział tego panu Kaczyńskiemu przez grzeczność wobec niego i życzliwość dla Polaków, którzy nie zasługują na taki los. Jednak w Brukseli nikt już nie pyta, dokąd zmierza Polska, ale jak popchnąć Europę do przodu bez udziału Polski" Gazeta Wyborcza nie podaje nazwiska osoby, która napisała niekorzystny dla Polski komentarz w belgijskiej gazecie. Faktycznie belgijskie nazwisko niewielu osobom coś powie. Ale poskie juz tak. Otóż autorem "belgijskiego komentarza" jest Jerzy Kuczkiewicz. Gazeta o tym nie informuje, jednak Wiadomościom telewizyjnej jedynki udało się do niego dotrzeć, dzięki czemu mogliśmy wczoraj usłyszeć na jakiej podstawie "komentator" wyciągnął swoje wnioski na temat Kaczyńskiego i Polski w UE. Kuczkiewicz stwierdził, że "Gdyby Kaczyńscy mieli jakiś pomysł, już dawno by o nim powiedzieli." A jak wizytę ocenił sam zainteresowany, który według "komentatora - Kuczkiewicza" ma wątpliwości i przez grzeczność ich nie wyznał? Otóż Barroso tak ocenia tę wizytę: - Barroso był bardzo zadowolony ze spotkań - mówi nam jeden z urzędników UE, będący świadkiem kurtuazyjnych rozmów. Chcemy utrzymać dotychczasowe dobre stosunki z gabinetem Jarosława Kaczyńskiego - zapewnił Barroso . Po spotkaniu z polskim premierem, przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso powiedział, że Komisja Europejska w stosunkach z Polską kieruje się faktami, a nie komentarzami, które pojawiają się w prasie. "Szkoda ze względu na Polskę, szkoda ze względu na Europę, która potrzebowała w tym miejscu konstruktywnego, regionalnego lidera. Ale nikt nie jest niezastąpiony"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zniesmaczona, skoro nie umiesz odczytań subtelnej aluzji w nicku autora wklejek, do mojego komentarza, to bądź łaskawa nie zwracać się do mnie z takim apelem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, dobre pytanie, a Ty kim Jesteś, żeby mnie krytykować i narzucać sposób prowadzenia dyskusji???? Kalemu ukraść krowę źle, Kali ukraść krowę dobrze. Poza tym, przestań na topiku o polityce, pisać o pierdołach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniesmaczona..
13:08 [zgłoś do usunięcia] Mustard Returns Zniesmaczona, skoro nie umiesz odczytań subtelnej aluzji w nicku autora wklejek, do mojego komentarza, to bądź łaskawa nie zwracać się do mnie z takim apelem. Napisałas, ze nie jestes komenatorem PO, to po co sie w takim razie wypowiadasz odnosnie tamtej wklejki?? przeciez nie było to do Ciebie.. Czyzby to było na zasadzie uderz w stół.... Oczywiscie ja moge byc bardzo łaskawa, ale Ty tez bądz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PRZECIW "DZIKIEJ
RESTRUKTURYZACJI" W południe w Gdańsku odbywa się manifestacja związkowców z koncernu Energa. Kilka tysięcy osób najpierw pikietuje siedzibę zarządu formy, a potem ma przejść pod urząd wojewódzki, żądając podwyżek płac i zwiększenia wpływu na zarządzanie firmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraz musztarda wyskoczy
z jedną ze swych teorii ad logiki to normalnie ręce ci opadną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wskakujesz w połowie rozmowy, jak widzę nawet nie przeczytałaś całości, klepiesz jakieś mądrości pod adresem, a po co? Przecież to jest topik o polityce, obrońca uciśnionych? I nie trzeba uderzać w stół, umiesz czytać ze zrozumieniem, to wróć i odczytaj jeszcze raz tekst, a jak chcesz się boksować, to nie ze mną, masz tu swoich wielbicieli. :D Komentarz do komentarzy PO nt. wywiadu J.Kaczynskiego dla Salonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zniesmaczona.. Przeciez to Ty narzucasz, nie zuwazyłas tego?, nie odbijaj pileczki, bo tak zachowuja sie dzieci ... Ty się zachowujesz jak dziecko, robisz dokładnie to samo, co zarzucasz mnie. :D I na tym zakończę. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamy wszystkich noblistów
czyli ilu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wdawaj się w pyskówki z musztardą. Każdy na tym topiku wie że to idiotka. I oferma zawitał, zostawiam Cię więc w doborowym towarzystwie. II zmiana. :D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniesmaczona..
Moją odpoowiedzią niech bedzie moja wczesniejsza wypowiedz, moze jak przeczytasz ja jeszcze raz, to zrozumiesz :) i koniec tamatu. Ja nie rozumiem kim ty jestes musztarda, zeby mówic komus co ma robic na kafe, czy bedzie sobie pisac czy wklejac, to sprawa tylko tej osoby! Prawda az taka niewygodna?? Niewazne czy jestes komentatorem PO, ale nie widzisz niczego złego w tym, ze bardziej sie "chwali " Putina niz Kaczynskiego ?(oczywiscie tylko przez pewne osoby, którym Kaczynski jest niewygodny). a Ty zarzucasz osobie, ze wkleja, cos co ja razi i "zadziwia"a raczej przeraza... Pominmy kto za kim jest czy za PO czy PIS czy inna partią, czy mozna miec wieksze zaufanie do Putina niz do naszych polityków? a poza tym ja moge np napisac: musztarda przestan na topiku o polityce pisac o pierdołach i co posłuchasz? to tyle w temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
08:44 [zgłoś do usunięcia] Shatyn (Shatyn@chello.pl) Samanto.... "co do jednego zgoda > kaczor jest patriotą" Uważasz, że patriota posadziłby na stołku wicepremiera Leppera żeby ratowac własne dupsko narażając kraj poprzez dawanie władzy w takie rece ? Chyba przesadziłaś.... ] Shatyn dla mnie patriotą jest każdy kto kocha swój kraj może tak... : polityk X złowił złotą rybkę rybka mówi > spełnię jedno Twoje życzenie ale musi to być konkretne życzenie tzn takie: Jak się zgodzisz to spowoduję że pomiędzy rokiem 1550 a 1560 uwczesna Rzeczpospolita podbije Śląsk i Pomorze, zaanektuje trwale Prusy wschodnie zmieni system polityczny na monarchię absolutną a przytłaczająca większość Polaków, Litwinów, Białorusinów, Żydów i większośćUkraińców nawróci się na protestantyzm ze wszystkimi tego plusami, minusami i konsekwencjami to jak zgadzasz się panie X ? no i teraz wstaw sobie jako X niejednego prawicowca to powie NIE ! a kaczor moim zdaniem powiedziałby TAK i to bez większego namysłu bo kaczor kocha Polskę bardziej niż KK moim zdaniem i m.in dlatego uważam go za patriotę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
09:01 [zgłoś do usunięcia] Mustard Returns Musztarda w portfelu W portfelu Skarbu Państwa pozostały co prawda jeszcze inne giganty, jak Ciech czy Puławy, ale za nie państwo nie dostanie raczej wielkich pieniędzy. "DGP" przypomina zaś, że państwo jest jeszcze właścicielem wielu małych spółek, których od lat nie potrafi lub nie chce sprywatyzować. Na liście jest m.in. Fabryka Debiut PZU SA: +15,2 proc. , a giełda z rekordowymi obrotami W dniu swego giełdowego debiutu akcje PZU SA zyskały na zamknięciu 15,2... czytaj więcej Drutu Gliwice, Wytwórnia Octu i Musztardy w Parczewie lub Dom Meblowy Emilia w centrum Warszawy. ja tam bym niczego nie sprzedawała do końca roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×