Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

solansz

POLITYKA/REAKTYWACJA KACZEK/

Polecane posty

Gość Do .............Zastępczy ....
[A to, że mamy takich 'bolków" , którzy wykradli swoje akta- czasem przerobili je nieudolnie (jak właśnie np. Wałęsa) i że ci ludzie mają ogromny wpływ na życie publiczne- ma przełożenie na sytuację gospodarczą Polski. I ta sytuacja Polski wciąż nie jest najlepsza. UE martwi się obszarami biedy na świecie- w Polsce te obszary biedy wciąż się rozrastają. Przy ciągłym chórze tych wszystkich "bolków", sławiącym ogromne postępy naszej demokracji i cywilizacji.] No i właśnie dziecinko cały pisowski marketing jest zorganizowany wokół chwytów pobudzających emocje, a są to emocje odwołujące się do starych mitów narodowych, do polskich fetyszy, do stereotypowego myślenia typu: „oni Polskę sprzedają", „oni prezydenta nam już zamordowali", „oni są rządzeni przez Ruskich i Niemców" . Jakie to proste prawda ? Winni są ONI oczywiście bliżej nieokreśleni, jakie to wygodne w razie czego zwalić winę na innych, na ONYCH ;) :-D Tego typu mity są bardzo obecne w sposobie myślenia Polaków mieszkających na prowincji i mniej starannie wykształconych czyli typowego elektoratu PiS. PiS będzie więc dalej grał na tych emocjach po to, żeby pobudzić swoich zagorzałych zwolenników do wielkiej myśli boga - prezesa. To jest to właśnie, o co mu chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZOBACZCIE CVO ZNALAZŁAM
... "Szkoła katolicka może odmówić zatrudnienia lesbijce. Tak twierdzi minister ds. równouprawnienia Elżbieta Radziszewska. Jej wypowiedź wzbudziła protest organizacji broniących praw mniejszości seksualnych - podaje portal tvp.info. - Minister złamała zasadę niedyskryminacji - mówi Elżbieta Czyż z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka."... Czy premier Tusk nie wie kogo zatrudnia na tak odpowiedzialnym stanowisku To nie pierwsza wpadka tej pani minister Nie da się rządzić i trzymać 2 sroki za ogon, albo - albo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ Czy to czasem twój idol nie współpracował z Wałęsą? Ciekawe ze wówczas braciom Kaczyńskim nie przeszkadzały wypowiedzi Wałęsy za niego się nie wstydzili a ukrywali przed NARODEM, że Wałęsa to agent ... Jak to oceniasz ? } Nie wiem kiedy dokładnie wypłynęły fakty mówiące o tym że Wałęsa to Bolek. Więc się nie odniosę do dość naiwnej sugestii że Kaczyńscy świadomie współpracowali z agentem. No i co niby ma znaczyć stwierdzenie że "wówczas braciom Kaczyńskim nie przeszkadzały wypowiedzi Wałęsy za niego się nie wstydzili " ? Mnie np i dziś wypowiedzi Wałęsy w niczym nie przeszkadzają. Jak i to że pisałem z dwa razy że Wałęsa jest(nie mam wątpliwości) symbolem upadku komunizmu. Co nie stoi w żaden sposób w sprzeczności z faktem że był agentem. Sami (ci "wielcy" solidarności) ci bohaterowie z tamtych lat Michnik, Geremek czy np Mazowiecki, wielokrotnie bronili ludzi tamtego systemu. Takie były czasy, mówili nie raz, nie rozliczajmy ich bo nic złego nie zrobili. Nie dosłownie rzecz jasna, ale sen ten sam. Czemu to w takim razie wszyscy oni tak się wzdragają przed pomówieniem o współpracę z SB? Nielogiczne. Bronią ludzi SB wmawiają wszystkim że nie robiło nic złego(brak rozliczeń o tym świadczy dobitnie) a jak rzucić na nich cień podejrzenia to gotowi są cię pobić. Obłuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ czytaliscie co napisal Krzysztof Rybinski byly wiceszef NBP, o straszliwie postepujacym zadluzaniu sie Polski? } Tak, sam wkleiłem link na topiku shatyna. Reakcja autora bezcenna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czasem tam zajrzę. Na cały wywiad z Rybińskim shatyn zareagował wycięciem fragmentu wywiadu, gdzie Rybiński się pomylił co do długości rządzenia PO. I dodał jeszcze: {Teraźniejsze kredyty są inwesowane w gospodarke. M.in. z powodu tzw wkładu własnego przy tm co otrzymujemy z Unii. Bez tego nie byłoby tych pieniedzy. } Rzecz jasna, ja, nie chce powiedzieć przez to że pieniądze z kredytów są inwestowane gdzie indziej. Rzecz w ty (IMHO o to Chodzi Rybińskiemu) że te kredyty za chwilę mogą być nie do spłacenia. I to jest naprawdę groźne dla nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Otulona- tak niestety będzie jak piszesz. Myrevin: 10/10 "Czy to czasami nie bracia Kaczyńscy pracowali w Kancelarii Prezydenckiej ? Jak Wałęsa ich wypieprzył na zbity ryj za ciągłe rozruby to wtedy zaczęli mścić się na nim i wymyślać szkalumie ..." Mylisz sie pomarańczo!!!!- nie znasz historii- za bytności Kaczyńskich w kancelarii- przez pierwszy rok, Wałęsa był "normalny". Jak ich wyrzucił- zaczęły się "zamachy stanu" generałów przeciw ministrowi, którego Wałęsa sam powołał, niekonstytucyjne odwoływanie prezesa KRRiTV, rozpędzanie parlamentu itp. Robił to wszystko na granicy prawa na polecenie Wałęsy- prof Falandysz. Na końcu nie zdzierzył poleceń Bolka i jego kapciowego Wachowskiego i odszedł z kancelarii. A oburzeni byli wszyscy od UD po SLD- ale ty tego nie pamiętasz lub nie wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poznań GÓRĄ !!!!!!!
Wczoraj w Poznaniu odbyło się oficjalne otwarcie pierwszego w Polsce stadionu gotowego na Euro 2012 (obiektu Lecha Poznań). Na stadionie wystąpił Sting Bilety na koncert Stinga w stolicy wielkopolski rozeszły się dosłownie "na pniu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otulona ... może wrzuć
link do tej Angory [do do.. Myrevin pare dni temu pisal, o filmie ktory wyciekl z tvn do internetu, dotyczacego "opozycyjnych dzialan" pana Bolka, w ostatniej Angorze, pojawia sie wzmianka o tym ze film potwierdza ustalenia Centkiewicza i Gontarczyka, a nawet wychodzi nieco dalej poniewaz ukazuja sie wywiady z bylymi SB-kami , ktorzy prowadzili naszego"bohatera", omowili tez szeroko losy teczek, ktore Walesa wykradl i ktore dziwnym trafem"zaginely" nie zmacieciesz faktow pod dywan] >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Od kiedy to SB -cy są wiarygodnym żródłem informacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie , nie czytałem
czytaliscie co napisal Krzysztof Rybinski byly wiceszef NBP, o straszliwie postepujacym zadluzaniu sie Polski? >>>>>>>>>>>>>>>>>>> to zadłużenie Polski , które osiągnęło taki pułap, niesamowite rozmiary dot. przede wszystkim ostatnich 20 lat. przecież przez ostatnie 20 lat wydaje się państwowe pieniądze lekką ręką, więc kiedyś za to trzeba będzie zapłacić. żaden rząd nie oszczędza, jak brakuje pieniędzy to w łeb przede wszystkim dostają emeryci, renciści, oświata ... czyli najsłabsi. zobaczcie sobie chociażby rozpasanie sejmu czy senatu, te wycieczki zagraniczne, pensje posłów-osłów, imunitety, liczba posłów i senatorów, służbowe komórki, karty bankomatowe, służbowe samochody z kierowcami ..., utrzymanie kancelarii prezydenckiej, doradców ... POLSKA TO STUDNIA BEZ DNA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no pewnie ...........
Nie wiem kiedy dokładnie wypłynęły fakty mówiące o tym że Wałęsa to Bolek. Więc się nie odniosę do dość naiwnej sugestii że Kaczyńscy świadomie współpracowali z agentem. >>>>>>>>>>. tego nie wiesz, to może tobie przypomnę, sugestie o tym, że Wałęsa jest agentem zaczęły się od czasu kiedy Wałęsa przeskoczył przez wiadomy płot :) Braciom Kaczyńskim nie przeszkadzało to, bo mieli u niego ciepłe posadki i byli w swoim żywiole, dopiero jak Wałęsa wywalił ich z Kancelarii, wtedy się zaczęło PRZYPOMNIAŁEŚ SOBIE MAM NADZIEJĘ ;) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normalny mowisz ..........
:) :):):):) Ja uważam, że Wałęsa nie powinien w ogóle być Prezydentem RP, ale to moje skromne zdanie. Wałęsa przewodniczący związku zawodowego - zgoda, ale nie prezydent RP [Mylisz sie pomarańczo!!!!- nie znasz historii- za bytności Kaczyńskich w kancelarii- przez pierwszy rok, Wałęsa był "normalny". Jak ich wyrzucił- zaczęły się "zamachy stanu" generałów przeciw ministrowi, którego Wałęsa sam powołał, niekonstytucyjne odwoływanie prezesa KRRiTV, rozpędzanie parlamentu itp. Robił to wszystko na granicy prawa na polecenie Wałęsy- prof Falandysz. Na końcu nie zdzierzył poleceń Bolka i jego kapciowego Wachowskiego i odszedł z kancelarii. A oburzeni byli wszyscy od UD po SLD- ale ty tego nie pamiętasz lub nie wiesz.] Ale ciebie fantazja poniosła z tymi zamachami stanu, facet konfabulujesz zupełnie niepotrzebnie :P Co do działania na granicy prawa - niestety takie mamy prawo, zawsze jest furtka i Falandysz ja wykorzystywał. wtedy powstało słynne powiedzenie "falandyzacja prawa" Falandysz odszedł z Kancelarii Prezydenta nie ze względu na Wałęsę, ale w związku ze złą współpracą z Wachowskim, który był szefem gabinetu, no i wtedy juz wiedział, że jest nieuleczalnie chory. Nie twórz nowej historii Zastępczy ... i nie wmawiaj mi bzdur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do........
14:45 [zgłoś do usunięcia] nie , nie czytałem to prawda, że przez ostatnie 20 lat pieniędzmi każdy rząd szastał na lewo i prawo było to wiadome, że żaden budżet, żadnego państwa tego nie wytrzyma, ale u nas myśli się o dzisiaj, żeby się nachapać jak najwięcej, a co przyniesie jutro - to nieważne :( więc mamy co mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
"tego nie wiesz, to może tobie przypomnę, sugestie o tym, że Wałęsa jest agentem zaczęły się od czasu kiedy Wałęsa przeskoczył przez wiadomy płot Braciom Kaczyńskim nie przeszkadzało to, bo mieli u niego ciepłe posadki i byli w swoim żywiole, dopiero jak Wałęsa wywalił ich z Kancelarii, wtedy się zaczęło PRZYPOMNIAŁEŚ SOBIE MAM NADZIEJĘ " To prawda, ale to tylko się mówiło w kręgach UD, UW wrogich wtedy PC i Wałęsie- zlustrowany Wałęsa został dopiero przez Macierewicza na podstawie uchwały sejmowej. Wtedy Bolek wyszedł na światło dzienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
"Ale ciebie fantazja poniosła z tymi zamachami stanu, facet konfabulujesz zupełnie niepotrzebnie " To nie fantazja- to fakty- Wałęsa wezwał generałów w celu puczu przeciwko ministrowi MON- adm. Kołodziejczykowi. Tkzw. obiad drawski- chodziło o częstotliwości wojskowe dla Top Canal czy jakoś tak. Za tym stał Wachowski. Kołodziejczyk nie chciał dać. Kaczyńskich już nie było wtedy. Zresztą nie tylko ich Wałęśa posunął- wyrzucił też Bobera, Reszczyńskiego, Merkla- wszystkich, dzięki którym dorwał się do żłoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
"Falandysz odszedł z Kancelarii Prezydenta nie ze względu na Wałęsę, ale w związku ze złą współpracą z Wachowskim, który był szefem gabinetu, no i wtedy juz wiedział, że jest nieuleczalnie chory." Zagadzam się, ale to sugeruje, że Wachowski był ważniejszy od Wałęsy- i wiadomo raczej dlaczego- szantaż... ale nie wiem czy to prawda o tych kilogramach nagrań, które miał Wachowski- jak m. in. Wałęsa gospodarował środkami "S".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No własnie ....
tak jak gospodarowano środkami "S" dzisiaj podobną prowadzi się gospodarkę Pamietam jak Kuroń mowił, że za 15 lat będzie nam się lepiej żyło, minęło 15 lat z wielkim hakiem i ... zyje się lepiej, naszej ylicie, a przeciętny Polak został z ręką w nocniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaskoczenie ....
? Jednak nie ! :) CBOS: Polacy wybrali polityka, któremu ufają najbardziej Prezydent Bronisław Komorowski wciąż cieszy się największym, spośród polityków, zaufaniem Polaków - wynika z sondażu CBOS. We wrześniu zaufanie do niego deklaruje 66 proc. badanych; o 3 punkty procentowe więcej niż przed miesiącem. Komorowski od lutego prowadzi w comiesięcznym rankingu zaufania, opracowywanym przez CBOS. Juz widze jak Jarosław K. gryzie sobie ze zmartwienia paznokcie - i nie tylko. Drugie miejsce wśród polityków najczęściej obdarzanych zaufaniem zajmują ex aequo premier Donald Tusk i lider SLD Grzegorz Napieralski (po 58 proc.), a trzecie - szef MSZ Radosław Sikorski (57 proc.). W porównaniu z sierpniem zaufanie do Tuska wzrosło o 4 punkty procentowe; do Napieralskiego pozostało bez zmian, a do Sikorskiego wzrosło o 5 punktów proc. Na kolejnych miejscach we wrześniowym rankingu zaufania znajdują się: były prezydent Lech Wałęsa (ufa mu 52 proc. badanych, w sierpniowym badaniu nie był uwzględniony), europoseł SLD Wojciech Olejniczak (50 proc., również nie uwzględniony w sierpniu) oraz poseł SLD, szef sejmowej komisji śledczej ws. wyjaśnienia okoliczności śmierci Barbary Blidy Ryszard Kalisz (47 proc., wzrost o 2 punkty proc.). Kto chce więcej informacji, prosze bardzo :) http://wiadomosci.onet.pl/kraj/cbos-polacy-wybrali-polityka-ktoremu-ufaja-najbard,1,3698751,wiadomosc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
16:10 [zgłoś do usunięcia] No własnie .... Zgadzam się prawie- chociaż żyje sie lepiej jednak niż 15 lat temu, okupione to jest jednak różnego rodzaju kredytami w kartach, pożyczkami, nie mówiąc o kredytach hipotecznych. Większość tych lepiej żyjących to przyszli bankruci. A obszary biedy poszerzyły się w stosunku do stanu sprzed 15 lat. Kuroń większość życiał grał rolę- jak wtedy gdy bronił "niewinnego" agenta Boniego- po latach przyznającego się do "grzeszków". Nie potrafił Kuroń zbudować trwałego systemu pomocy ludziom gorzej zsocjalizowanym. Zdarzało mu się występować przed kamerami "pod wpływem", ale już dawno umarł on i jego syn nawet- więc nie krzyczmy nad tą trumną zbyt głośno. Co do sondaży- może należałoby się cieszyć- jakby ich liderzy spełnili oczekiwania wobec siebie. Pod warunkiem też, że te sondaże są uczciwe- bo przed pierwszą turą ostatnich wyborów, były zakłamane- rekordowo- ten opublikowany przez sraczową Adasia. Jeden tylko był rzetetelny- ten w "reżimowej-pisowskiej" TVP-1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zastępczy ....
Co do Kuronia, to nikt mu nie może odebrać tego co zrobił dla ludzi, co zrobił dla robotników narażając nie tylko siebie w walce z PRLem (spędził lata w więzieniu - o ile się nie myle to już w latach 60-tych był więźniem politycznym), ale i swoją rodzinę Kuroń to wielki człowiek opozycji, to on kiedy jeszcze się nikomu nie śniło nawet o wolnej Polsce założył KOR i Jego nazwisko było znane o ile się nie mylę już w latach 70-tych i mówiło się KUROŃ ściszonym głosem. [Kuroń większość życiał grał rolę- jak wtedy gdy bronił "niewinnego" agenta Boniego- po latach przyznającego się do "grzeszków". Nie potrafił Kuroń zbudować trwałego systemu pomocy ludziom gorzej zsocjalizowanym. Zdarzało mu się występować przed kamerami "pod wpływem", ale już dawno umarł on i jego syn nawet- więc nie krzyczmy nad tą trumną zbyt głośno.] Nie zgodzę się z tobą kiedy mówisz, że Kuroń "grał rolę" On nie grał żadnej roli, Kuroń to ideowiec, działanie to jego pasja i sens życia, takich ludzi dzisiaj nie ma. On naprawdę walczył o lepsze jutro dla robotników, szanował każdego człowieka niezależnie od jego przekonań. On kochał ludzi Zresztą sam kiedyś powiedział, że nie zdarzyło mu się żeby komuś nie podał ręki. Nie wiem czy przed kamerami występował "pod wpływem", ale wiem, że naprawdę walczył o dobro ludzi pracy, że takiego ministra jak Kuroń nie było i pewnie już nie będzie. Takich ludzi jak Kuroń to szukać ze świeczką. Co do sondaży to również i niestety traktuje je z przymrużeniem oka, ale ... :P Sondaże są wg mnie prowadzone nieprofesjonalne o czym świadczą wpadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Masz dużo racji co do Kuronia- poza grą bywał też spontaniczny- nie siedział w latach 60-tych, ale nie wiem czy wiesz, że był jednym z założycieli "Czerwonego Harcerstwa" w latach 50-tych XX wieku. Czerwone Harcerstwo miało w założeniu zabić międzywojenny ZHP- jego idee i ducha. Jednak władza dostrzegła szybko w Kuroniu wroga- był za inteligentny- Gomułka miał uraz na tle inteligencji- co gorsza Kuroń pochodził z tej warstwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
"Kuroń to wielki człowiek opozycji, to on kiedy jeszcze się nikomu nie śniło nawet o wolnej Polsce założył KOR i Jego nazwisko było znane o ile się nie mylę już w latach 70-tych i mówiło się KUROŃ ściszonym głosem." Pamiętaj, że to połowa prawdy bo KOR zakładał też razem z nim np. tak dzisiaj obśmiewany Macierewicz- który z kolei jako jeden z pierwszych założył podziemne pismo w tamtym czasie: "Głos".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
otulona 🖐️ Ja nawiązując do Twojej sentencji dodam tylko, że SB jest wiarygodnym źródłem informacji od zawsze- co potwierdził Michnik- myszkując kilka lat poczynając od 1989 roku, w aktach przez nich stworzonych- w majestacie ówczesnego prawa tam grzebiąc tyle czasu- udowodnił jak widać nie wszystkim (brak pamięci, wiedzy), że jest to jedyne wręcz wiarygodne i pożądane przez "elity" żródło informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ Od kiedy to SB -cy są wiarygodnym żródłem informacji ? } Tak jak zauważyła już Otulona. . sami agenci, pewno średnio.. nie no znowu się odniosłem do zbyt oczywistej kwestii. Oczywiście można mieć wątpliwości co do dowodów na tą współpracę, ale teraz proszę sobie przypomnieć na jakiej pozycji negocjacyjnej było SB w czasach "okrągłego stołu". IMHO po "bohatersko" wprowadzonym stanie wojennym, to musiał być dyktat. Tylko idiota (IMHO) będzie sądził że warunki stawiali tacy ludzie jak Wałęsa. Komuniści zdawali sobie sprawę z tego że system się sypie i to bardziej jak ludzie solidarności. Więc przy pomocy Wałęsy i solidarności pozbyli się plajtującego systemu z korzyścią dla siebie. Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
PiS jak widać zawładnął umysłami wielu rządzących i wielu dziennikarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Wałęsa nie mógł stawiać warunków, przez te cholerne akta "niewiarygodne" właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
TVN powinień płacić PiS-owi tantiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mylić się jest rzeczą bardzo ludzką. :P Idź i nie grzesz więcej. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ale wtedy by było Schetynek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×