Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

solansz

POLITYKA/REAKTYWACJA KACZEK/

Polecane posty

Gość jakby były spacje,
byłoby łatwiej :classic_cool: 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W zasadzie myślę że ja nie powinienem się wypowiadać na temat in vitro, mam dwójkę dzieci. Uważam że to problem moralny, więc nie wiem czy powinien być regulowany prawnie, choć jak czytam że można wybrać płeć przyszłego dziecka to cuchnie mi to eugeniką. Podczas naturalnego zapłodnienia dociera jako pierwszy najsilniejszy plemnik, jak odbywa wybór plemnika przy in vitro? Ja nie wiem a jak słyszę że lekarze bawią się genami .. lekko mnie to przeraża. No i oczywiście jestem absolutnie przeciwny finansowania czy współfinansowania (refundacje) tego przez państwo.Z powodów ekonomicznych nie etycznych. No i jeszcze skuteczność tej metody jest mniejsza niż połowa prób, a więc ponad połowa kasy na to szła by w błoto. Czy ktoś wie czemu zaprzestano eugeniki(retorycznie)? Mam obawy że to co już dawno zostało powszechnie potępione jest uprawiane pod płaszczykiem właśnie in vitro. Słyszy się o usuwaniu chorób genetyczny itd. Czyli otwarcie przyznaje się do manipulacji ludzkimi genami, a ich skutki dziś(przyszłości nie będę odgadywał, wróżką nie jestem) myślę są mało przewidywalne. Taki człowiek wolny już od wad genetycznych( ponieważ zawsze jest coś za coś, chyba nie do końca wiadomo co straciliśmy usuwając chorobę genetyczna.) będzie przekazywał te zmanipulowane geny potomstwu. Z lekcji biologi ze szkoły podstawowej, pamiętam że niektóre cechy dziedziczne uwidaczniają się niekoniecznie w pierwszym pokoleniu. Człowiek od wieków ingerował w naturę przeważanie z opłakanym skutkiem dla siebie lub dla natury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszyscy sie ode mnie oddalają
:classic_cool: Tak się zastanawiam, czy spanie do godziny dwunastej, a w sumie to trzynastej, jest oznaką zdrowia i normalności :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ Tak się zastanawiam, czy spanie do godziny dwunastej, a w sumie to trzynastej, jest oznaką zdrowia i normalności } Rozumiem że to zdanie zostało skierowane w moją stronę? :classic_cool: Po pierwsze, znając definicję normy, czy normalności, z całą pewnością nie jestem normalny. Czy zdrowy? Dawno badań nie robiłem więc nie wiem. P.S. Mógłbym się tłumaczyć że późno się położyłem spać, i że piłem wczoraj, ale tak było po prostu krócej. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otulona litości, jak nie stać to może jednak być przeciw refundowaniu. A już to że część tylko zabiegów będzie się refundować, zakrawa na sprawę dla jakiegoś trybunału. Dla mnie to oczywiste że da to pole do rozmaitych przekrętów no i oczywiście korupcjogenne to będzie, ale co się dziwić, w końcu rządzą koledzy "Rycha", to i zrobią wszystko by można było brać łapówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie każdy bogaty płacący te wysokie podatki może sobie pozwolić na luksus inwestowania pieniędzy za granicą. No i oczywiście cała ta ekonomia to coś bardziej skomplikowanego niż metafora Pana Korwina. Oczywiście zgadzam się z tym że podnoszenie podatków nie działa stymulująco na gospodarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i ja za długo mieszkam w Polsce by pójść beztrosko chlać do knajpy nie ustaliwszy wcześniej kto za co płaci. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otulona ... podzielam twoje
zdanie co do in vitro jeżeli ktoś jest katolikiem i chce słuchać tego co mówią księża i przestrzegac to nie mam nic przeciw, każdy ma wolny wybór, szkoda tylko, że sami księża nie przestrzegają Dekalogu :( [co do finansowania zdaje sobie sprawe, ze Polski na to nie stac, i ze podniesie sie z tego powodu larum] a na co stac Polskę ? nie stać nas na wiele rzeczy, a jednak ... pieniądze się wydaje PS poza tym społeczeństwo się starzeje jak wiemy więc może spójrzmy w przyszłość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem dumny że w mojej
ojczyźnie będzie refundowane in vitro, tak trzymać panie donaldzie :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my z tego topika wszyscy
jesteśmy za panem :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość każdy chłopak i dziewczonka
głosują na pana premiera donka :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość południowy zachód melduje
14 stopni :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ otulona_snem praktyka tworzy perfekcje } Nie o to mi chodziło gdy wkleiłem ten link. Chodziło mi o to że gość w WIEKU 74 lat wygrał zawody kulturystów, w swojej kategorii wagowej jak mniemam. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
otulona ... podzielam twoje zdanie co do in vitro jeżeli ktoś jest katolikiem i chce słuchać tego co mówią księża i przestrzegac to nie mam nic przeciw, każdy ma wolny wybór, szkoda tylko, że sami księża nie przestrzegają Dekalogu } To że nie przestrzegają to nic wobec faktu że kościół katolicki zmienił swego czasu dekalog. I o ironio, sami go zmienili i sami go nie przestrzegają. No ale ja, jak wielokrotnie pisałem nie uważam się za katolika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marna z ciebie katoliczka
:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to co dzisiaj pijemy?
:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ty to lepiej w ogóle nie pij
bo ci odpierrdala :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Praktycznie nigdy nie miewam miewam kacow. :classic_cool: Piję harnasia, mocngo rzecz jasna, trzeci już w końcu juto wolne. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wykończyćsięidzie
Znowu faje poszły w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jarek ma ładne oczy
takie dwa węgielki :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kij z oczami, żuchwa się liczy
:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie żeby zmniejszyć liczbę
jaraczy, tylko żeby mieć z czego ich leczyć, bejbe :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaraczy, tylko żeby mieć z czego ich leczyć, bejbe } No jasne. :D Ale że dzięki paleniu mniej osób dożywa wieku emerytalnego nie dostrzegają? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czasem zapalisz, nie gadaj
:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×