Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

solansz

POLITYKA/REAKTYWACJA KACZEK/

Polecane posty

Gość jak mawiają mądrzy ludzie
(czyli ja :classic_cool:) człowiekowi łatwiej było wymyślić boga niż pojąć 14 mld lat ewolucji :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A na te małe "trzęsawki" które w wielu rejonach świata występują wciąż tubylcy nie zwracają uwagi . Jak sprzedaliśmy do Nikaragui samoloty Dromader było tam starszych kolegów i opowiadali , że w ciągu nocy to i po dwa "trzęsienia " były . Oni w szoku , wielce przerażeni a mieszkańcy pełen luz . W głowie się im nie mieściło , że w Polsce czegoś takiego nie ma . Mówimy o próbach przewidzenia tych największych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak byłam mała z rodzicami na wakacjach w Algierii, to też trzęsło... moi rodzice panika, tubylcy luzik, a przyjaciele rodziców już oswojeni - tłumaczyli, że się nic jeszcze nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ze zdroworozsądkowego
punktu widzenia pogląd, że jakiś bóg stworzył wszechświat po to, żeby w jego środku (jak się egocentrycznie ludziom wydaje), i de facto dla nich, umieścić człowieka i dać mu życie jako etap próby przed wiecznością jest hmmm, delikatnie mówiąc niedorzeczny :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od śmierci J. Gagarina w 1968 r. przez wszystkie szkolne lata ( , a i dzisiaj czasami ) zbierałem różne wycinki z gazet ( w zależności czym się w danym okresie interesowałem bardziej ) . Mam je do dzisiaj . Najwięcej o kosmosie i zjawiskach trudno wytłumaczalnych . Ale jest tam gdzieś i artykuł z końca lat 70 o wulkanach i trzęsieniach ziemi i wymieniają właśnie Japonię , zachodnie wybrzeże USA oraz rejony około Włoch , że już najwyższy czas na katastrofalne trzęsienie . Spóźniają się też wulkany . Np. ten określany jako Park Yellowstone w USA . Właściwie to już powinny eksplodować . A "już" w geologii to może być i 1000 lat . Zresztą , jaki my mamy na to wpływ. Możemy sobie tylko obserwować i dziękować Bogu , losowi , naturze , że jeszcze pozwalają nam w miarę spokojnie żyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyż można nie lubić
pomarańczy? :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj wyczytałam gdzieś, iż naukowcy zauważyli, że Hokkaido po trzesięniu przesunęła się o 2,4 metra, zaś oś obrotu Ziemi o 10 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość będą musieli mapy w gps-ach
pozmieniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiadomo, że mądre i rozsądne
rzeczy :classic_cool: ps. poka tzytzki :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkleje bo warto
ze zdroworozsądkowego z rozsadku nie zabieram glosu w dyskusjach ale w tym wyapadku nie chcem ale musze, dlatego, ze wszechswiat powstał z chaosu i tak pozosatnie :classic_cool: a my jestesmy czescia tego do chwili az nas wciagnie czarna ..dziura:classic_cool: piekny ten utwor, mhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krojenie w plasterki
to symboliczne przedstawienie poligamicznej natury facetów :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I my powstalismy z gwiezdnego pyłu po wybuchach supernowych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkleje bo warto
błagam, nie zmuszajcie mnie do myslenia :classic_cool: ja jestem na etapie, ze słonce krązyw okól plaskiej niczym spodek matki Ziemi plaster ( to ja ):classic_cool: - ki, nie wiem , no nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie odejdź za daleko
:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myrevin, już kiedyś miałam się spytać: lubisz operę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na wieczór proponuję
gran torino i fatse :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myrevin, już kiedyś miałam się spytać: lubisz operę? } To znaczy tak.. przeboje operowe tak. Wszystkie te "O sole mio", "Ave Maria" czy inne wyśpiewane np przez trzech wielkich tenorów.. albo: http://www.youtube.com/watch?v=Y_0AUWY-7E4 czy Niektóre wykonania Kiepury.. oczywiście że tak. Cześć z Moniuszki.. jasne że tak. Wesele Figara w dużej części.. ale chyba żadna całości.. W całości potrafię wysłuchać baletów.. jako sześcio czy siedmoiolatek byłem z matką na Dziadku do orzechów i na Jeziorze Łabędzim.. do dziś są to dla mnie najbardziej zapierające dech doznania w moim życiu. Tańca bardzo nie pamiętam.. ale muzyka.. nie do opisania. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba jednak wolisz opieretkie
:classic_cool: opera zbyt powazna jak dla Ciebie :p gsospdazr domu ze Złotej przynajmniej raz do roku zabierał swoja kobiete do opieretki do zoo 💤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlatego napisałem o weselu Figara bo muzykę skomponował Mozart.. no i tą muzykę bez śpiewu całą wyslucham, czy czarodziejski flet.. ech..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem.. uwertur(to słowo) do niemal każdej opery czy operetki z przyjemnością wysłucham. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie kiedys zdarzylo
dobrze ze sie poprawiles z ta uwertura :classic_cool: zdnaie powyzej, porazka :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha;) A chodzisz do opery? Bo na żywo opera to są inne wrażenia niż z płyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×