Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

solansz

POLITYKA/REAKTYWACJA KACZEK/

Polecane posty

Tym razem z Rzepy Katastrofy wyjaśnia gospodarz Przepisy o prowadzeniu śledztwa reguluje aneks 13. do konwencji Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego (ICAO). Zgodnie z jego zaleceniami śledztwo w sprawie ustalenia przyczyn katastrofy prowadzą organy państwa, na którego terytorium miała ona miejsce. To, w jakim stopniu inne kraje zostaną dopuszczone do dochodzenia, zależy jednak najczęściej od poziomu stosunków dyplomatycznych między stronami. "Wyniki dochodzenia muszą być znane najpóźniej po roku - dr Heiko van Schyndel, niemiecki ekspert" Gdyby nasz samolot rozbił się w Iranie czy Wenezueli, oddaliby nam ciała ofiar i tyle. Inaczej wyglądałaby sytuacja, gdyby doszło do katastrofy w kraju, z którym mamy lepsze stosunki, np. w Rosji. Ale i tak wtedy główne śledztwo prowadziłaby Rosja mówi „Rz amerykański pilot myśliwców i ekspert badający wypadki lotnicze Peter B. Field. Do najsłynniejszej katastrofy samolotu z amerykańskimi politykami na pokładzie doszło w 1996 r. podczas wojny na Bałkanach. Pod Dubrownikiem lądował sekretarz handlu Ron Brown. Zginął wraz z 34 osobami. Śledztwo przeprowadziła komisja, w skład której wchodzili eksperci z Chorwacji, przedstawiciele amerykańskiej National Transportation Safety Board i Federal Aviation Administration. W związku z katastrofą powstało wiele teorii spiskowych, włącznie z tą, że zabicie polityka zlecił prezydent USA Bill Clinton. Sporo emocji wywoływało śledztwo po zamachu na samolot amerykańskich linii PanAm nad szkockim Lockerbie w 1988 roku. Dochodzeniem kierowała miejscowa policja Dumfries and Galloway Constabulary, która jest najmniejszym oddziałem w Wielkiej Brytanii. Ponieważ szybko ustalono, że na pokładzie doszło do eksplozji, z całej Szkocji ściągnięto ponad tysiąc funkcjonariuszy, którzy przez trzy miesiące zbierali najdrobniejsze elementy samolotu, rozrzucone na olbrzymiej przestrzeni. Po trwającym trzy lata śledztwie, w którym uczestniczyło FBI, wytropiono sprawców zamachu. Niekiedy po jednej katastrofie własne śledztwa prowadzi nawet kilkanaście krajów. Tak było, gdy 1 czerwca 2009 r. lecący z Brazylii do Paryża francuski samolot z 228 osobami na pokładzie spadł do oceanu. Prócz Brazylii dochodzenie przeprowadziła Francja jako kraj, do którego należał samolot. Ale ze względu na to, że na jego pokładzie byli obywatele różnych państw, i one prowadziły swoje śledztwa. Prowadzi je też producent samolotu tłumaczy „Rz emerytowany generał lotnictwa Jean Vincent Brisset. Zdaniem ekspertów to normalne, że po katastrofie w Smoleńsku śledztwem kieruje strona rosyjska. Polscy eksperci mogą tylko w nim uczestniczyć. Nie mogą żądać przeprowadzenia określonych czynności. Od dobrej woli Rosjan zależy też, czy Polacy otrzymają kopie zawartości czarnych skrzynek. Nie jest to jednoznacznie uregulowane, nawet po zakończeniu śledztwa i przedstawieniu ostatecznego raportu mówi dr Heiko van Schyndel, niemiecki ekspert ds. katastrof lotniczych. Dodaje, że w praktyce organy badające przyczyny katastrofy nie wydają samych skrzynek w obawie przed nową interpretacją ich zawartości, co może mieć wpływ na ewentualne pozwy odszkodowawcze. Zgodnie z zaleceniami ICAO raport końcowy powinien być gotów najdalej rok po katastrofie. Wstępny zaś w ciągu sześciu tygodni mówi van Schyndel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" stwierdzam z cala surowoscia iz napewno to Niemcy przejeliby to sledztwo " przesądzasz a potem piszesz : " ani tez innej wiedzy by do konca sie na ten temat wypowiadac " :-) nie wiem o co chodzi ale spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Płk. Łukaszewicz mówił o różnicach w procedurach, jakie obowiązują w lotnictwie cywilnym i lotnictwie wojskowym w Rosji. Kontrolerzy lotniczy mają prawo wydawania poleceń jedynie wojskowym samolotom. W lotnictwie cywilnym natomiast międzynarodowym standardem jest takie postępowanie, że to pilot podejmuje decyzję o lądowaniu na podstawie informacji o warunkach panujących na lotnisku, które przekazuje mu kontroler lotów. Rejs prezydenckiego Tu-154 do Smoleńska był traktowany jak lot cywilny. W związku z tym kontroler mógł jedynie poinformować pilotów o złych warunkach pogodowych. Płk. Łukaszewicz zaznaczył, że to właśnie zrobili kontrolerzy ze smoleńskiego lotniska. I dlatego rosyjski samolot, który wcześniej podchodził do lądowania, nie otrzymał zgody. Naszemu nie mogli "zabronić".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I nie mów, że się czepiam, bo już któryś raz stwierdzasz, że na pewno, żeby za chwilę dodać, że na pewno to nie znaczy na pewno. :) Pa. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wole mimo wszystko opierac sie na opiniach wybitnych prawnikow z dziedziny prawa miedzynarodowego, niz na kilku osobach z forum internetowego ;)(z calym szacunkiem)...a rzad takie opinie raczej ma :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niemcy to Niemcy tamto
gastarbajterzy widać czują respekt do kraju w którym zapychają na zmywakach Gdyby rozbił się Niemiecki samolot z prezydentem w Chinach, Japonii, Szwecji, czy Nigerii to już widze jak by tam Szkopków dopuszczono do sledztwa 💤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tanga trzeba dwojga
są jasne przepisy i nie ma szans żeby Niemcy czy ktokolwiek inny wysłał do jakiegos kraju komandosów, opanował miejsce katastrofy i "prowadził sledztwo" - ciekawe jak by wyglądało przesłuchanie miejscowych świadków itd :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem do której offermy mam to napisać, oczywiście nie wybieram kandydata na podstawie tego jakie ma zwierzęta, ale pisałam, że Lech Kaczyński pokazał swoją ludzką twarz, prezentując na salonach swoje niezbyt wyjściowe zwierzęta znajdy. Ktoś kiedyś powiedział: pokaż jak traktujesz zwierzęta a powiem Ci kim jestem." Pisałam jakie cechy wybieram, ale jeszcze nie znalazł się taki kandydat, bo każdy z kandydatów jest w jakiś sposób partyjny. Nie ma też kandydata czystego jak łza. Jak się pisze źle o prezydencie to źle, jak się doszukuje w nim dobrych cech też źle... 🖐️ wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"na ten top same jakieś tałatajstwo poprzyłaziło obywatelki,musztardy wewu i inne echaje vel slowiczki". Kiedy w końcu Pan szanowny Troll zrozumie, że echja nie jest slowiczka. Naucz się pisać i odmieniać prawidłowo nick, który oczerniasz i dopiero wtedy rozprawiaj. A poza tym czy w Twoim ciasnym móżdżku nie mieści się w głowie, że ktoś nie jest tym, kim myślisz że jest i przestań gadać o czymś, o czym nie masz pojęcia... Powtarzam po raz ostatni do wszystkich "mundrych" pomarańczek nie chce mi się tłumaczyć kim jestem, a kim nie, ale wiesz co niesprawdzone informacje to pomówienia, a masz dowody, że echja to vel slowiczka bo jak nie to nie gadaj od rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Outlona ma na myśli
zapewne nie Edmunda Klicha z niezależnej komisji do spraw badania katastrof a B.Klicha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Faktem jest że na
początku nikt mu nie pomagał. Gdy Edmund Klich zadzwonił do Bogdana Klicha w sprawie tłumaczy ten odpowiedział mu pytanie"dlaczego sam się o nich jeszcze nie wystarał"żenada. Nie wytłumaczy tego faktu nawet to,iż to ekspert niezależny.Taka pomoc nie narusza żadnych reguł a mogłaby przyspieszyć wiele spraw. No ale takie to zaplecze polityczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani kopacz
oczywiście nie kłamała fałszywcu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12:56 [zgłoś do usunięcia] bla bla w pomarańczach topik sięgnął dna trzy metry poniżej mułu. Shatyn wybacz, ale dopóki bedzie sie tu pojawiała ameba musztarda to ja odpuszczam sl prosiłam żeby się pode mnie nie podszywać :O :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani kopacz
jarek ma moje poparcie, a podpis na liście nie został złożony, tak jak i milionów Polaków, którzy wybierają się na wybory i dopiero tam poprą Jarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani kopacz
chodziło mi o to, że mój podpis nie znalazł się na liście dlatego takie dywagacje nie mają żadnego sensu, są bezsensowną manipulacją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani kopacz
jak zwykle się czepiasz i na swoim czepialstwie budujesz swoje jedynie słuszne teorie odnieść się lepiej do słów p. kopacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shatyn to jest prawda czy chcesz czy nie samych moherów jest ze 2 miliony a to nie cały elektorat poparcie ma ale daleko na trumnach nie zajedzie moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tera pozwolicie że zmienię nick na bardziej znany i pokomentuję przez godzinę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
[kamila myrevin-shatynówna Czytaj dalej "offermo" tylko powoli i staraj się myśleć . ( a tymi swoimi żałosnymi epitetami nie pogrążaj się bardziej ) { "Przyniósł wstyd i wykazał się tchórzostwem" Spór z pilotem miał dalsze konsekwencje. Po powrocie delegacji, 25 sierpnia 2008 r., poseł PiS Karol Karski złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez kapitana samolotu, który "odmówił wykonania rozkazu". "Żołnierz ten przyniósł wstyd Państwu Polskiemu oraz jego Siłom Zbrojnym. Wykazał się tchórzostwem, gdy tego samego dnia w Tbilisi lądował samolot prezydenta Francji. Przyniósł wstyd Państwu Polskiemu w oczach innych głów państw znajdujących się wówczas na pokładzie i doprowadził do drwiących z Polski artykułów w prasie zagranicznej" - pisał Karski. Zarzucił Pietruczukowi, że "utrudniał prezydentowi wykonywanie jego konstytucyjnych obowiązków", "naraził go na niebezpieczeństwo utraty życia" (bo droga lądowa przebiegała "w pobliżu linii frontu"), a nawet "wbrew woli przetrzymywał Prezydenta w samolocie wojskowym i pozbawiając wolności przetransportował do miejsca, gdzie Prezydent nie chciał się znaleźć". Na koniec Karski pyta dramatycznie: "Czy rząd zamierza tolerować tego typu elementy rozprężenia [tak w oryginale] oraz nieprzystojące żołnierzom zawodowym tchórzostwo w obecności Głowy Państwa?". I ostrzega: "przyzwolenie może doprowadzić do sytuacji, iż w morze nie będą wypływać polskie okręty wojenne (bo kapitanowie uznają , że jest to niebezpieczne), polskie patrole na misjach pokojowych zaczną odmawiać wyjazdu w teren (bo w bazie jest bezpiecznie ), a w sytuacji ewentualnej agresji na Polskę żołnierze będą odmawiać jej obrony". } Czytaj powoli ze zrozumieniem . Najlepiej na głos !!! To wzorcowy popis PiS .] niech zgadnę tak se myślę i myślę... oferma odpowiedział wklejką z Adamkusa ? tak na marginesie > czy Adamkus zna polski w stopniu wystarczającym żeby zrozumieć o co chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani kopacz
fałsz goni fałsz otulona nie ważne jaka partia, jesteśmy cały czas oszukiwani i tak się zastanawiam, czy niektórzy tutaj są tak głupi, aby nie widzieć oczywistych oczywistości, czy też specjalnie wyszkoleni, aby zamykać ludziom piszącym usta podważanie jednego słowa w wypowiedzi ma na celu podważenie całej wypowiedzi znana technika manipulacyjna, socjotechnika w tym temacie dzieje się tak cały czas! ilekroć ktoś spyta o coś niewygodnego zaraz pojawiają się manipulanci, którzy sprytnie odwracają od tego uwagę, wywołują burdy i kolejnych kilkanaście stron chlewu przykrywa taką wypowiedź uważam, że jest to działanie celowe, pełne wyrachowania nie tylko na tym forum, np na onecie osoby z niewygodnymi opiniami są blokowane, nie mogą się w ogóle wypowiadać to jest prawda o naszym rządzie, o naszym kraju i żadne słowa shatyna i innych tego nie zmienią jak się do tego dołoży drastyczny spadek poziomu nauczania, wyłania się obraz celowego ogłupiania społeczeństwa, którym dzięki temu można z łatwością kierować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczekaj Shatyn do tego filmiku z Prometeuszem jeszcze wrócimy :D ps nie zgadzam się że tylko milion moherów jest, kilkaset tysięcy głosuje na różne LPR PR i inne mutacje przecież

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani kopacz
snucie spekulacji, że jarek był pijany, jest podłe, ma wydźwięk celowo perojatywny kolejny dowód na to, że słuszne są moje domysły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani kopacz
pejoratywny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×