Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

solansz

POLITYKA/REAKTYWACJA KACZEK/

Polecane posty

Gość Drogi Ksieze Biskupie!
Tylko pod krzyżem, Tylko pod tym znakiem, Polska jest ciemna, A Polak ciemniakiem! Tylko pod krzyżem, Tylko pod tym znakiem, Polska jest ciemna, A Polak ciemniakiem! Tylko pod krzyżem, Tylko pod tym znakiem, Polska jest ciemna, A Polak ciemniakiem! Tylko pod krzyżem, Tylko pod tym znakiem, Polska jest ciemna, A Polak ciemniakiem! Tylko pod krzyżem, Tylko pod tym znakiem, Polska jest ciemna, A Polak ciemniakiem! Tylko pod krzyżem, Tylko pod tym znakiem, Polska jest ciemna, A Polak ciemniakiem! Tylko pod krzyżem, Tylko pod tym znakiem, Polska jest ciemna, A Polak ciemniakiem! Polska jest ciemna, ale nie az tak bardzo, żeby wierzyć w bajdułki Księdza Biskupa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak to możliwe, że
przez 20 lat w państwie polskim coś działa nieprawnie i nikt na to nie zwraca uwagi!????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21:06 [zgłoś do usunięcia] Drogi Ksieze Biskupie! Tylko pod krzyżem, Tylko pod tym znakiem, Polska jest ciemna, A Polak ciemniakiem! Tylko pod krzyżem, Tylko pod tym znakiem, Polska jest ciemna, A Polak ciemniakiem! Tylko pod krzyżem, Tylko pod tym znakiem, Polska jest ciemna, A Polak ciemniakiem! Tylko pod krzyżem, Tylko pod tym znakiem, Polska jest ciemna, A Polak ciemniakiem! Tylko pod krzyżem, Tylko pod tym znakiem, Polska jest ciemna, A Polak ciemniakiem! Tylko pod krzyżem, Tylko pod tym znakiem, Polska jest ciemna, A Polak ciemniakiem! Tylko pod krzyżem, Tylko pod tym znakiem, Polska jest ciemna, A Polak ciemniakiem! Polska jest ciemna, ale nie az tak bardzo, żeby wierzyć w bajdułki Księdza Biskupa! mongole... topik dla bezmózgów to już był adios P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Otulona..psycholog
zaraz cie rozłozy na częsci pierwsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21:09 [zgłoś do usunięcia] Jak to możliwe, że przez 20 lat w państwie polskim coś działa nieprawnie i nikt na to nie zwraca uwagi!???? no wiesz, konkordat itepe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehe .................
Jacuś Kurski jaki zapracowany :-D http://politykier.pl/kat,1025797,wid,12699564,wiadomosc.html?ticaid=6af1d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otulona ....
obracasz kota ogonem i niestety nie jestes obiektywna żałosne to co piszesz wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W Weronie odbywa się
pierwszy we Włoszech zjazd ofiar księży-pedofilów. Inicjatorami spotkania są dawni podopieczni miejscowego kościelnego instytutu dla głuchoniemych, którzy jako dzieci byli wykorzystywani przez duchownych. Rzecznik stowarzyszenia zapowiada, że zależy im, aby Kościół odpowiedział za zbrodnie przeciwko ludzkości. kogo interesuje temat ... http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Kosciol-przed-sad-za-zbrodnie-przeciwko-ludzkosci,wid,12700860,wiadomosc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm ...
Przed Trybunał Norymberski Kościół rzymski! Oj, gdyby tak podsumować tylko same krwawe w skutkach działania Kościoła rzymskiego, to by trzeba było go rozwiązać z automatu... Wydaje sie, że była to najkrwawsza instytucja w ostatnich dwóch tysiacleciach, a o wyzysku nie wspomnę. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak to prawda
najbardziej mordercza religia, jednej tylko nocy pod hasłem NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS; WYMORDOWANO PONAD 20 TYSIĘCY HUGONOTÓW[ WPISZ W GOOGLE ; MORD HUGONORÓW;]- dodać jeszcze święte inkwizycje i wiele innych morderstw w imię Boga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ...................
fakty ???????????????? wolne żarty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ........W Weronie .........
Kościół oferuje swym wiernym *zbawienie* i *życie wieczne* w zamian za ziemskie odpuszczenie grzechów przez jego urzędników. Wprawdzie jest to towar abstrakcyjny i kler nie ma nad nim żadnej dyspozycji, ale jednak wierni czyli owieczki, dały wiarę temu kłamstwu. Na tym właśnie kościół zbudował swoją władzę i potęgę. Jak to się dzieje, że tak dużo owieczek uwierzyło w te obietnice? Są one przecie tyle warte, ile obietnice gruszek na wierzbie. Jak w bajce *Szaty króla*, gdzie sprytni oszuści omamili mieszkańców, a nawet króla. Wiara w Wszechmocnego, jako Stwórcy i droga do Boga nie wymaga żadnego pośrednictwa. Samozwańczy pośrednicy nie mają zresztą żadnej siły sprawczej. Dzięki łatwowiernym owieczkom robią jednak na tym biznes, czyli kasę. Sami w zbawienie nie wierzą, bo wiedzą doskonale, że Bóg ludzi stworzył zbawionymi, tak, jak chciał! Przecież można wierzyć w Boga bez pomocy urzędników kościelnych! Póki na Wawelu będzie leżał biskup-zdrajca Stanisław Szczepanowski, narzucony Narodowi jako patron i święty, póki państwo Watykańskie będzie się czuło właścicielem polskich kościołów, póki na religiach w szkołach katecheta będzie indoktrynował nasze dzieci, póki państwowi urzędnicy będą służalczy wobec hierarchów kk, nie będzie ten Naród mógł normalnie istnieć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytałem co sądzicie o Czesławie Bieleckim - kandydacie PiS na Prezydenta Warszawy . Odzew mierny , a to przecież kandydat Kaczyńskiego na najważniejsze i prestiżowe stanowisko do obsadzenia w nadchodzących wyborach . Bieleckiego znam tyle o ile z TV . Nie znam opinii o nim . Wiem , że jest starym opozycjonistą jeszcze z wydarzeń marcowych 68 r. , dziennikarz , publicysta , pisarz , a przede wszystkim architekt , który z wielką gorliwością krytykuje wszelkie urbanistyczne rozwiązania i budowle w Warszawie . I tu jest mi bliski , bo i mnie się współczesna W-wa niepodoba. Widać , że w poglądach politycznych facet jest bardzo niezależny . A , że pewna część tych poglądów utrzymuje się w klimatach JKM , to i tu jest mi bliski . Ale najbardziej spodobał mi tym , że potrafił z podniesionym czołem publicznie powiedzieć : jestem Żydem polskim . Jeśli dobrze pamiętam to na taką odważną deklarację stać było tylko Urbana i Bieleckiego . Osobiście daleki jestem od wszelkich przejawów antysemityzmu . Już bardziej do Arabów mam jakieś ale ... Ale ...przecież wiemy dokładnie , że klimaty oddolne w PiS są bardzo antysemickie . "otulona .." prosiła kogoś o linki do tych wypowiedzi . Myślę , że najważniejsi w PiS dalecy są od zakładania sobie sznura na szyi i głoszenia oficjalnie takich poglądów . Ale wiemy , że fobia antyżydowska w naszym narodzie jest i gro z tych ludzi jest fanatycznymi zwolennikami P i S . Ostatnio było to doskonale uwidocznione w wypowiedziach "bohaterskich obrońcach krzyża ". Zaprzeczać temu to dać świadectwo całkowitego braku rozeznania w temacie . I powstaje ciekawa sytuacja . Partia z antysemityzmem w tle wystawia Żyda polskiego do konkurencji z HGW , którą posądzają o żydowskie pochodzenie . Pierwszego wystawia Kaczyński , któremu ci jeszcze prawdziwsi od "prawdziwych Polaków "zarzucają pochodzenie od ukraińskich żydów , a drugiego kandydata wystawia Tusk , którego posądzają o niemieckie pochodzenie . Jednym słowem międzynarodowe towarzystwo .My to sobie potrafimy komplikować życie . Żeby tylko Jaruś "nie strzelił sobie w stopę " . Trzeci raz sięga po wolnego strzelca . Marcinkiewicz ( choć ten był w PiS - ale jednak ) , Migalski , a teraz Bielecki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z dzisiejszej , porannej TV ( rozmowa z jakimś starszym miłym panem chyba prof. z Wrocławia ) : -- kto w mijającym tygodniu wygrał w tych słownych utarczkach ? -- obie partie przegrały -- nie okłamujcie się mili państwo -- PiS i PO to są identyczne partie tyle , że jedna w wersji "HARD " druga w wersji "SOFT" . Cudownie usłyszeć pogląd , który od początku ich wspólnej rywalizacji w przestrzeni publicznej prezentuję !!! Szkoda , że tak wielu nie chce tego zauważyć i na siłę szuka oraz eksponuje właściwie nic nie znaczące dla przyszłości Polaków różnice Kilka tygodni temu wyczytałem podobną wypowiedź . PiS i PO są jak przysłowiowy dom "bliżniak" . Ta sama architektura , podłącza ,tynki ... wszystko identyczne . Jedyna różnica , że PiS swoją część przykrył toksycznym eternitem , a na wierzch - niby dla niepoznaki - dorzucił jeszcze słomianą strzechę jako odniesienie do dziada-pradziada , a PO swoją stronę pokrył zwykłą ordynarną blachą falistą . U tamtych toksycznie - u tych za duszno w lecie , za zimno w zimie . Też mi się podoba to porównanie . Prawdziwie oddaje obraz naszej sceny politycznej . Dodam od siebie . Na przedzie dom "bliżniak" śmiesznie poprzykrywany , po bokach parę walących się starych gospodarczych ruder , a na podwórku totalny burdel .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panie Michnik . Nie lubię Pana . Bardzo Pana nie lubię . Uważam , że jest Pan człowiekiem niebezpiecznym , nieodgadnionym i chyba nikt nie wie do czego pan dąży . Jaki prawdziwy polityczny cel drzemie panu gdzieś tam głęboko w głowie Ale ... kiedy Pan mówi : {"Ten typ debaty jest bardzo szkodliwy dla wizerunku Polski. No nie można mówić, że Polska jest kondominium rosyjsko-niemieckim, bo kto tak mówi (...) jest idiotą i kretynem." } - to wyjątkowo z Panem się zgadzam . Ba , twierdzę nawet , że użył Pan w tym przypadku wyjątkowo delikatnych słów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a propo's Bieleckiego
zgadzam się , że bielecki przegra wybory i to nie dlatego, że jest Żydem [Ale najbardziej spodobał mi tym , że potrafił z podniesionym czołem publicznie powiedzieć : jestem Żydem polskim . Jeśli dobrze pamiętam to na taką odważną deklarację stać było tylko Urbana i Bieleckiego .] Dodam, Piróg tez się przyznał oficjalnie w TVNie, że jest Żydem, a w dodatku gejem ;) To dopiero odwaga biorąc pod uwagę nasze polskie realia :P ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musiałem sprawdzić kto zacz ten Piróg . Pewnie o tego tancerza chodzi . To już świat "artystyczny" . Tym łatwiej przechodzą takie deklaracje , a nawet przysparzają popularności . Nie mniej w naszym kraju taka deklaracja bez wątpienia powiązana jest z odwagą osobistą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze co do Żydów.. oczywiście że jak w każdym narodzie i w tym narodzie byli, czy pewno są ludzie wielcy(choćby Einstein), słusznie zwraca uwagę też Otulana na ich niechęć do asymilacji. Obywatelem Izraela może zostać tylko osoba narodowości żydowskiej. W Polsce to byłby jakiś "izm" czy fobia a o tym nawet media nie wspomną, jakie to tolerancyjne państwo ten Izrael. Oczywiście jak ktoś by chciał prześledzić historię, nie tą wykreowaną przez "różowy salon" przekonałby się że na ten antysemityzm w Polsce Żydzi sobie zapracowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxyyzzzzz
To już koniec Polski? Za kilka lat państwo się rozpadnie Już niedługo zielona wyspa zamieni się w czarną dziurę. Donald Tusk ciągle chwali się uzyskiwanymi przez Polskę wskaźnikami ekonomicznymi, ale nie wspomina o tym, że "walka" z kryzysem gospodarczym polega u nas głównie na zadłużaniu kraju i równoczesnym zwiększaniu wydatków na administrację. Przerażeni ekonomiści apelują o reformy finansów publicznych oraz zatrzymanie zaciągania pożyczek ale nikt ich nie słucha. Dziennikarze wolą inne tematy, czego dowodzi chociażby medialny los ostatniej inicjatywy Leszka Balcerowicza. Ten najbardziej znany polski ekonomista zapowiedział uruchomienie we wtorek w Warszawie wielkiego ekranu, na którym licznik będzie wskazywał rosnący poziom zadłużenia naszego kraju. Dziennikarze, gotowi rejestrować każdy krok Janusza Palikota lub wyczekujący tygodniami po krzyżem, nie są jakoś zainteresowani tym wydarzeniem. A przecież inauguracja licznika będzie happeningiem zwracający uwagę na główny polski problem. Jeśli zadłużenie będzie narastać w dotychczasowym tempie kilkudziesięciu milionów złotych dziennie, to już wkrótce Polska będzie niewypłacalna. Może jeszcze przed Euro 2012 nasze państwo pogrąży się w chaosie. Już teraz brak pieniędzy dla policji, służby zdrowia oraz innych branży z tzw. budżetówki. Nie ma również środków na emerytury. Co będzie, gdy za kilkanaście miesięcy wypłat, emerytur i rent nie dostaną miliony ludzi? To, że firmom prywatnym dobrze się powodzi nie ma znaczenia. Po pierwsze, władze będą ratować sytuację narzucając wysokie podatki. Po drugie, w obecnym kształcie państwa, na skutek braku reform, obywatele są uzależnieni od działań sfery budżetowej. Nie ma przecież prywatnej policji lub straży pożarnej. Tymczasem załamanie publicznych finansów doprowadzi do rozpadu podstawowych państwowych struktur oraz instytucji. Plusem tej sytuacji będzie to, że dostaniemy szansę, aby zacząć wszystko od nowa. Jeśli przetrwamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxyyzzzzz
Premier Tusk na dzisiejszej konwencji PO był łaskaw oświadczyć, że znakiem Polski powinna być zielona wyspa... Ciekawe. A nawet bardzo ciekawe. To problem dla psychiatrów. Chodzi o tę huśtawkę. Góra - dół, góra - dół. Ta cykliczność. Ta powtarzalność. Jest czas przed wyborami - i wtedy jesteśmy zieloną wyspą. Jest czas po wyborach - nie jesteśmy zieloną wyspą. Jest kongres czy konwencja PO - znowu jesteśmy zieloną wyspą. I tak w kółko. Bo następnego dnia po kongresie już oczywiście nie jesteśmy rajem dobrobytu. Up and down. W kółko Macieju (Donaldzie). To doprawdy nic wspólnego nie ma ani z polityką ani z ekonomią. To rodzaj jakiejś schizofrenii politycznej czy cyklofrenii parapolitycznej. Najbardziej bawi mnie ta wzruszająca wręcz wiara PO, że następnego dnia po kolejnym oświadczeniu (jesteśmy zieloną wyspą, wszystko jest cacy, a opozycja się tylko potrafi czepiać albo też: mamy olbrzymi deficyt, zadłużenie publiczne, kryzys: słowem trzeba podnieść podatki) ludzie zapomną. Ludzie, czyli obywatele UE, europejscy podatnicy czy europejscy wyborcy. Oj, z tą kiepską pamięcią Polaków może się partia Tuska boleśnie zderzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flip i flap
no bo trudno swojego serdecznie nie witać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otulona_snem za Jarka
dolar był po 2 złote a euro po 3 złote kumasz baze? rzad tuskola ma afere za afera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otulona_snem za Jarka
aktualna afera z autostradami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otulona gdzie jesteś
przyłaż tu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otulona_snem za Jarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×