Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

solansz

POLITYKA/REAKTYWACJA KACZEK/

Polecane posty

Gość do .... ania ...
vel Maaagdalenka [a potem Wajda - tez nie wspominał o tym swoim tacie co to podobno zginął w Katyniu ale jednak nie i panu Andrzejowi sie pomyliło i kurde niepotrzebnie film mu sie nakrecił - który o zgrozo lobbował Prezydent Lech Kaczyński .... ale o tym pan Wajda plując na PIS w "La monde" nie wspomina ....] kłamiesz dziewczyno Wajda powiedział, że jakiś biskup wyglosił kazanie w którym ubolewał, to szkoda, że Tusk nie poleciał do Katynia 3 dni później Wajdę to uderzyło i to bardzo zreszta słusznie , bo własnie on leciał do Katynia razem z premierem Tuskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"jelonekk" Ani w Polsce , ani w świecie przyzwolenia korupcji NIE MA !!! Ale ona jest wszędzie . Może robią to bardziej fachowo nie tak nachalnie jak w Polsce , może o większe pieniądze , a nie o jakiś śmieszne jak u nas . Ale jest i dobrze się ma . Uważasz , że rosyjska rura w Bałtyku to czysty biznes na złość Polsce ? Tu śmierdzi korupcją na kilometr , ale tak dobrze umiejscowionej w polityce , że nikt się nie czepia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten offerma potrafi jedynie obrazac, zero merytorycznych argumentow. Lech Kaczynski wybiera na prokuratora generalnego swojego czlowieka - Seremeta, otacza go swoimi ludzmi, a ten "inteligent" twierdzi, ze prokuratura jest w rekach PO :D...nie wiem, jak go nazwac? Chory psychicznie, bo przeczy faktom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobno , gdyby zabrać z rynku pieniądze pochodzące z handlu narkotykami gospodarka światowa uległaby całkowitemu załamaniu . Dlatego zwalcza się go w USA i świecie tak tylko po troszeczku . Delikatnie i ostrożnie . Przykładów można mnożyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jelonekk..
przykładem "nienormalności " tego rządu jest chośby zgodzenie się na fakt przekazania zapisów z czarnych skrzynek , a nie samych skrzynek przez ruskich nie wyobrażam sobie , aby na coś takiego pozwoliłaby powiedzmy Francja , Holandia , Norwegia , czy tez Izrael

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jelonekk..
wystarczy porównać pozycję Polski na liście korupcyjnej oraz Czech , albo Szwecji (naszych sąsiadów ) ... to że jakieś zjawisko w świecie występuje , nie świadczy , że skala tego zjawiska u nas ma być na poziomie państw afrykańskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ........ ania ..........
[ Bartoszewski się popluł ] Bartoszewski wspaniały, starszy pan, jak zawsze z klasą, dowcipny, potrafi i z siebie zażartować Takich ludzi jak prof. Bartoszewski to dzisiaj trudno poszukać, to człowiek przez wielkie C Wspominał okres kiedy z Komorowskim był internowany ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jelonekk..
apropos skrzynek - tu zginęli : i prezydent i całe dowództwo , i prezes banku państwa , które ma bć podobno przyjacielem.....nie dostać zbadanych skrzynek po śledztwie , to jakiś matrix raczej , kto się z czymś takim zgadza - to raczej w tym matrixie jest zanurzony po uszy...i nic dziwnego , że nic nie widzi czy to lata zaborów ....a póżniej komuny tak pogrążyły ???...to już w genach , czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moguncio.
A ty _ff_ jesteś taki obiektywny że aż szok. Niczego mądrego tu nigdy nie wniósłeś do rozmowy. Nawet Twoje wytykanie innym błędów obarczone jest brakami jeśli czytasz to co tu napisane i takie wnioski wyciągasz. A najlepszy to był tu niejaki stivie,który napisał,że jak ktoś przedstawia tezę subiektywną to nie można jej udowodnić bo zrobić to można tylko w przypadku rzeczy obiektywnych. O kur.....to było naprawdę ciekawe. Zwłaszcza,w procesie dowodzenia do obiektywnego charakteru danej sprawy zawsze doprowadzić może nas udowodnienie przeważnie subiektywnych spostrzeżeń. Rzeczy nie stają się obiektywne od ich zaistnienia nie można o nich a zwłaszcza w polityce mówić,że takie są i jak ktoś stawia np arbitralną tezę,że ktoś był w czymś najgorszy to aby mieć prawo do dyskusji na ten temat powinien to wykazać. I takie gadanie,że on nie może bo to subiektywne spojrzenie jest to totalna głupota. Co najwyżej nie musi! Ale wtedy niech się liczy z tym,że można go określić jako nie obiektywnego. Stivie ty jesteś normalnie Wonder...:D To są członkowie klubu szatyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"offermo" Masz prawo tak pojmować rzeczywistość . Nawet to szlachetne i piękne , tyle , że troszkę naiwne . Wciąż wspominasz Zbycha , Mira . Ale wciąż zapominasz , że to nie Sobiesiak , nie branża hazardowa przy pomocy złego lobbingu ( ale bardzo charakterystycznego dla naszej tradycji ) chciało okraść Państwo , ale Państwo chciało okraść branże hazardową . Oni stosowali tylko środki zaradcze przed jawnym złodziejstwem . Jaki kraj , jakie obyczaje takie i środki zaradcze , taki lobbing . Jak na razie , podobnie jak w aferze Rywina , wyszło w jak tragiczny sposób tworzy się w Polsce ustawy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jelonekk..
z tego co ostatnio podawano - otrzymamy tylko zapisy , co mnie wqrza niesamowicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moguncio
Shatyn. Określasz ludzi,którzy stawiają krzyże w szkołach jako oszołomów. Uzasadnij to w kilku zdaniach logicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moguncio
A dla kogo są szkoły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyskretnie zwracam uwagę
że cała kampania wyborcza PiS-u oparta jest na atakowaniu PO to stary numer PiSu Do tej pory kandydat PiS -u nie powiedział nam NICZEGO na temat swojego programu czy deklaracji, a także stosunku do róznych inicjatyw np. europejskich ... Najwyraźniej stratedzy PiSu uważają, że głosujący na PiS to idioci i żaden program nie jest im potrzebny, ale wystarczy, że jak psom pokaże się im obiekt do gryzienia , a i trumnami na dłuższą metę nie da się manipulować Polacy wyraźnie mowią, że nie chca Polski takiej, jaką chce im zafundować Jarosław K. czyli IV RP Komorowski to Kandydat na którego mozna liczyć, inteligentny, pracowity, ma wyważone wypowiedzi, patriota, walczył o III RP, był internowany, łączy ludzi a nie dzieli jak Jar ... Wiemy jaki jest Komorowski i wiemy jaki jest Jarosław, a w dodatku Jarosław ma się zmienić tylko my nie wiemy jaka to bedzie przemiana - być może na gorsze :( Nie chcemy niewiadomej, nie damy sobą manipulować i mimo, że trauma pisuarów, ta złość, ten ból po straconych korytach ... powoduje u nich widocznie znaną chorobę "pomroczność jasną" ... mówimy NIE KACZYZMOWI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co tu rozwijać . Brak pieniędzy w budżecie i politycy zdecydowali , że trzeba znowu kogoś okraść . Padło na hazard . Miało nastąpić zwiększenia fiskalizmu w branży najlepiej ostatnio się rozwijającej, czyli w automatach o małych wygranych .Był ryczałt od każdego automatu , miała być opłata od sztuki i dochodowy . Co Cię tu dziwi ? Prawdziwa afera byłaby wtedy , gdyby zmieniono już funkcjonującą ustawę . Tu politycy dopiero planowali zabrać miliony . Dziwisz się , że podejmowali wysiłki przed grabieżą ? Skutek taki , że stworzono na prędce przepisy , które spowodowały likwidację ogromnej ilości automatów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moguncio
Szkoły są dla ludzi. Napisałeś że szkóły należą do Państwa czyli nas wszystkich. Więc do ludzi. W tym wierzących. Napisałeś że ludzie którzy są oszołomami wieszaja krzyże nie widząc innych i ich praw. Jakich praw? Do czego się te prawa sprowadzają? Gdybyś chciał uprzedzić tę kwestię argumentem o rozdzielności państwa od kościoła to napisze Ci,że umieszczanie krzyży w innych miejscach niż kościół nie jest zakazane. I jeszcze jedno. W jaki sposób Twoim zdaniem istnienie krzyża w szkole jako symbolu wiary obraza uczucia religijne innych osób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do KRZYZY i paru innych kwestii 1. krzyże i katecheza w szkołach mi nie odpowiadają 2. krzyże do kościołów , katecheza do salek parafialnych 3. Nie wolno narzucać innym swojej symboliki i wierzeń poprzez manifestację powyższego w publicznych szkołach itp. 4. Iftar z całą pewnością nie jest oszołomem i bardzo lubię kolezankę co nie oznacza że musimy się we wszystkim zgadzać. Nasz Państwo to nie tylko katolicy i nie widze powodu dla którego mieliby wieszać krzyże w szkołach chyba że ... mamy być Państwem wyznaniowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stivie
Iftar,ja również uważam tak, jak Shatyn, że krzyże w szkołach i w urzędach, to może denerwować ludzi innych wyznań, lub też tych nie wierzących. A dlaczego tak uważam, a no dlatego, że szkoła jest świecka i nie powinny wisieć tam symbole religijne, co innego w szkołach katolickich, tam mogą wisieć krzyże, czy też inne symbole religijnie, ale w szkole państwowej, która nie jest katolicka nie powinny być te symbole wywieszane, bo to jak by może obrażać tych, co są innego wyznania, lub są też nie wierzący. Uważam, że religia powinna być prowadzona w Kościele i w domu rodzinnym, a nie w szkole, ewentualnie powinno być coś, co by przekazywało wiedzę nie tylko na temat religii katolickiej, ale także innych religii. A co do urzędów, to też jest miejsce dla wszystkich ludzi, nie tylko wierzących i niektórzy mogą się poczuć urażeni tymi symbolami religijnymi, gdyż urząd też powinien być świecki, bo tak pokazuje, że jedynie słuszną religią jest religia katolicka. A taka sprawa jak wyznanie powinna być tylko i wyłącznie sprawą danego człowieka. Pamiętam jak chodząc do szkoły śmiano się ze mnie, że nie chodzę na religię, ale etyki nie było. Nawet raz poszedłem na rekolekcje, bo nie mogłem iść na lekcje z inną klasą, albo w ogóle nie chodzić do szkoły w czasie rekolekcji, ktoś zadecydował za mnie. ja nie zwracam uwagi na to, czy ten krzyż wisi czy nie, do szkoły już dawno nie chodzę, w urzędach nic nie załatwiam, ale moim zdaniem, część osób nie wierzących, lub innych wyznań, może być oburzona tym, że w szkołach czy też urzędach jest propagowana tylko jedyna "słuszna" religia. A kiedyś mi mówiono, że religia, wyznanie czy też brak wyznania jest indywidualną sprawą każdej jednostki i nikt nie ma prawa narzucać swojej religii,jako jedynie słusznej... takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ...............
[zgłoś do usunięcia] Moguncio A dla kogo są szkoły? Kogo są szkoły napisał tobie Shatyn, przeczytaj jeszcze raz Może ktoś przyjść do TWOJEGO domu i tobie wieszać na ścianach to co się mu podoba ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamietajmy o osobach niewierzących i nie-katolikach. Najlepszym miejscem na powieszenie krzyża jest kościół i mieszkanie osoby która jest katolikiem. I zdecydujmy się czy chcemy zyc w Państwie świeckim czy wyznaniowym bo u nas w Polsce jak zwykle jest popieprzenie z poplataniem i pomylenie pojęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moguncio
"Krzyż jest wrogim symbolem"bardzo ciekawe. Skoro napisałeś,należy do wiary(i do miejsc z nią związanych)to napisz dla kogo krzyż jako symbol wiary jest symbolem wrogim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ...............
[Szkoły są dla ludzi. Napisałeś że szkóły należą do Państwa czyli nas wszystkich. Więc do ludzi. W tym wierzących.] Ale również niewierzących czy innej wiary, a państwo musi tak samo traktować i sznować każdego obywatela Polska nie jest krajem wyznaniowym - to zapewnia nam Konstytucja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzyża nikt nie postrzega
jak wroga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" Ale również niewierzących czy innej wiary, a państwo musi tak samo traktować i sznować każdego obywatela Polska nie jest krajem wyznaniowym - to zapewnia nam Konstytucja " Na to oni juz nie wpadną bo widzą tylko swój katolicki interes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stivie
A najlepszy to był tu niejaki stivie,który napisał,że jak ktoś przedstawia tezę subiektywną to nie można jej udowodnić bo zrobić to można tylko w przypadku rzeczy obiektywnych. O kur.....to było naprawdę ciekawe. Zwłaszcza,w procesie dowodzenia do obiektywnego charakteru danej sprawy zawsze doprowadzić może nas udowodnienie przeważnie subiektywnych spostrzeżeń. Rzeczy nie stają się obiektywne od ich zaistnienia nie można o nich a zwłaszcza w polityce mówić,że takie są i jak ktoś stawia np arbitralną tezę,że ktoś był w czymś najgorszy to aby mieć prawo do dyskusji na ten temat powinien to wykazać. I takie gadanie,że on nie może bo to subiektywne spojrzenie jest to totalna głupota. Co najwyżej nie musi! Ale wtedy niech się liczy z tym,że można go określić jako nie obiektywnego. Stivie ty jesteś normalnie Wonder... To są członkowie klubu szatyna. Gdzie pisałem o tezie subiektywnej? Jakoś nie przypominam sobie bym to pisał. Pisałem o ocenach subiektywnych, o uczuciach, których nie da się obiektywnie uzasadnić, ani udowodnić, bo to jest czyjeś odczucie.I nie stawiał on tezy tylko to było jego zdanie a sympatie do polityków nie są obiektywne, tylko subiektywne, więc wklei mi gdzie mówiłem o tezach subiektywnych. I nie jestem członkiem klubu shatyna, bo nie jestem za PO, nie jestem za żadną partią, więc swoje mądrości zachowaj dla siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moguncio
Obywatelu no tak. Ale napisz mi w jaki sposób krzyż w szkole może być świadectwem tego,że nie żyjemy w państwie świeckim a wyznaniowym? Zastanówmy się nad tym. Nie piszę o krzyżach w obiektach rządowych.Tylko w miejscach,które są dla ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehe...
'krzyż jest dla żydów , czy muzułmanów znakiem wrogim " 1. podobno w Polsce już żydów nie ma ;) 2.muzułmanie i żydzi - to promile 3. nikt nie zabrania wieszania gwiazdy czy półksiężyca w klasach żydowskich , czy muzułmańskich 4. tam , gdzie jest mniejszość - negocjować i wieszać swoje symbole 5.promilowa mniejszość nie będzie dyktować i epatować swojej nienawiści do krzyża 6. nie pojmuję nienawiści do znaków religijnych 7.są inne wyjścia - emigracja np. do Izraela , gdzie symbole religijne wisza wszędzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie, to nie "swoj", skoro Lech Kaczynski mu dobieral wspolpracownikow ;)... TVP pewnie tez nie jest w rekach PiSu ;)?? Pospieszalski, Wildstein, Ziemkiewicz...co to oszolmstwo robi w panstwowej spolce? Prywatnie moga opowiadac swoje brednie, ale nie za moje pieniadze... Mysle, ze to tez przechyli szale na korzysc Komorowskiego i PO, bo TVP nie da sie w tym momencie ogladac. Chyba, ze ktos jest katolem(ja jestem katolikiem) i ma poglady skrajnie, naprawde skrajnie prawicowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" 15:19 [zgłoś do usunięcia] Moguncio Obywatelu no tak. Ale napisz mi w jaki sposób krzyż w szkole może być świadectwem tego,że nie żyjemy w państwie świeckim a wyznaniowym? Zastanówmy się nad tym. Nie piszę o krzyżach w obiektach rządowych.Tylko w miejscach,które są dla ludzi. " Nie napisałem nigdzie że zyjemy w Państwie wyznaniowym.... krzyże w szkołach to tylko jedna z cech takiego Państwa ... ja raczej piszę że stoimy " w rozkroku " i jest una s porąbanie z pomyleniem ... nie wiem jak nazwać nasze Państwo :-( u nas wszystko jest takie popierniczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×