Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

solansz

POLITYKA/REAKTYWACJA KACZEK/

Polecane posty

Gość ZEGAR TYKA CZAS LUDZI ZMIENIA
CHARAKTERYSTYKA POKOLENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila myrevin-shatynówna
Polska to potęga !!!! Żaden kraj na świecie , żadna gospodarka nie byłaby w stanie przetrzymać te 145 pkt. a Polska wytrzymuje , działa i ma się dobrze . Ba , nawet nas chwalą . A zjadliwe jęzory twierdzą , ze Tusk cudów nie czyni . Te 145 pkt to dowód , ze jednak czyni !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15:53 [zgłoś do usunięcia] Shatyn (Shatyn@chello.pl) "To nie w imię krzyża mordowano i jak będzie się takie skróty myślowe stosować to dyskusja zejdzie na manowce." Nie ?? A co to były wyprawy krzyżowe ? wyprawami po ziemię, łupy... kolejne > obroną już zdobytych terenów sprytnym posunięciem > walczymy za Pana > stały dopływ ochotników, często fanatyków którym nie trzeba płacić jak najemnikom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stivie: Według mnie szkoła nie jest miejscem dla religii --> a według mnie jest demokracja! Więc jak referendum??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurodupa
problem w tym,że facet z muszką ma rację mówił, że zus będzie bankrutował i co się dzieje? właśnie zmierza do bankructwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No to sobie sama
Samanto odpowiedziałaś czy w imię Krzyża czy łupów wojennych i wpływów geopolitycznych czy gospodarczych(Konkwista).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OD SIEBIE DODAM
146. Dopisywanie fikcyjnych dusz do partii PO. Tu 147. Afera z usuwaniem przydrożnych krzyży przez miasto W-wa (Gronkiewicz Walc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15:54 [zgłoś do usunięcia] WeWo Ja bym dodał jeszcze całą konkwistę. Tam dopiero było "Ogniem i Mieczem". choroby zrobiły chyba najwięcej poza tym > w światłych niekatolickich USA Indian zostało niedużo a w niektórych krajach Ameryki Łacińskiej stanowią większość społeczeństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stivie
No dobrze jest demokracja co oznacza,że nie wierzącym i osobom o innych wyznaniach może się nie podobać to, że w szkołach, nie katolickich są symbole religii katolickiej. A więc ja uważam, że szkoły, które nie są katolickie, nie są prowadzone przez Księży i zakonnice, a są prowadzone przez świeckich ludzi, powinny być świeckie i nie powinny prowadzić lekcji religii, od tego jest kościół, dom rodzinny, a nie państwowa szkoła, która nie powinna pokazywać i propagować "jedynie słusznej" religii. Powinna być według mnie w szkole nauka o wszystkich religiach, bez wskazywania tej "jedynie słusznej". I to tylko moje zdanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23:01 [zgłoś do usunięcia] No to sobie sama Samanto odpowiedziałaś czy w imię Krzyża czy łupów wojennych i wpływów geopolitycznych czy gospodarczych(Konkwista). cytowałam post Shatyna pod znakiem Krzyża poszło łatwiej i taniej niż bez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22:43 [zgłoś do usunięcia] Shatyn (Shatyn@chello.pl) "z Zachodu ? wątpię" A co sie dzieje we Francji czy Hiszpanii ? Przecież tam wreszcie przeprowadzono kosciół do kościoła. Krzyże znalazły swoje miejsce. Są tam gdzie powinny być...] Francja > długa tradycja republikańska w Hiszpanii przesadzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurodupa
toć zobacz co się dzieje w Grecji? chcesz tego? ja nie, więc głosuję na Korwina. przynajmniej będę miała sumienie czyste. na pewno nie będę głosowała na pseudo liberała Komorowskiego. do debaty panie marszałku! co boi się pan? nawet były prezes UPR p. Wojciech Popiela nieźle sobie poradził z Komorowskim, a co dopiero Korwin. on się boi i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehe faktycznie musztarda
wywołała ciekawy temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stivie---> Więc postaram się to wytłumaczyć. Lewica jest za centralizacją władzy, czyli teraz edukacją kieruje się z Warszawy, a Komorowski chce wywieżć tą władze służalczo do brukseli. Więc Bruksela będzie decydowała o tym, czy mają być krzyże czy nie. Prawica jest za czymś zupełnie odwrotnym i w rezultacie decyzje czy powinny byc krzyże czy nie, pozostawi dyrektorom szkół.Zapisując dziecko do szkoły rodzic miałby wybór jaką szkołe chce dla dziecka. Przykład: Giertych w rezultacie nie wprowadził obowiązkowych mundurków ale dał możliwośc dyrektorom żeby takowe wprowadzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16:25 [zgłoś do usunięcia] jelonekk.. Palestyna. Historia Palestyna. Historia. W początkach n.e. w świecie grecko-rzymskim ustaliła się dla kraju nad Jordanem nazwa „Palestyna. Po uznaniu w IV w. chrześcijaństwa za religię państwową cesarstwa rzymskiego, Palestyna stała się miejscem pielgrzymek chrześcijan. Od 395 wchodziła w skład cesarstwa bizantyńskiego. Najazd perski 614 zakończył okres dobrobytu Palestyny rzymsko-bizantyńskiej. W 634640 została podbita przez Arabów. W ciągu następnych wieków ludność Palestyny w większości uległa islamizacji i arabizacji. Kraj stał się prowincją kalifatu arabsko-muzułmańskiego, o wysokiej randze polityczno-religijnej, podkreślanej przez status Jerozolimy, jednego ze świętych miejsc islamu. W okresie umajjadzkim wzniesiono w Jerozolimie meczet Kubbat as-Sachra (Kopuła Skały), na miejscu zniszczonej w I w. n.e. świątyni żydowskiej. W IX w., po przejęciu kontroli nad Palestyny przez Fatymidów, nastąpił okres prześladowań chrześcijan i Żydów. W 1099 krzyżowcy powołali na jej terenie Królestwo Jerozolimskie tak więc, nie były to wyprawy aż tak bardzo bezzasadna - zarówno chrześcianie , jak i żydzi byli w tych czasach prześladowani , a sama Palestyna została podbita przez arabów . w ten sam sposób można powiedzieć - z jakiej racji na tych terenach powstał Izrael , skoro przez dwa tysiące lat tereny te zamieszkiwali palestyńczycy. teraz ocenia się wyprawy jako wielki grzech chrześciaństwa , ale przecież te tereny w imię wiary podbili po 300 latach wyznawania chrześciaństwa , fanatycy islamscy , oczywiście ogniem i mieczem ] wojnę zawsze trzeba jakoś uzasadnić 'Odbieramy Ziemię Świętą poganom' > no i masa rycerzy z płn Europy ciągnęła na krucjaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W sondażach powinien
Nastąpić spadek o te 170 punktów z listy:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurodupa
my też stoimi na straży bankructwa. myślisz, że te miliony przekazane Grekom to im pomogą? nie, to są tylko i wyłącznie plastry na rany. socjalizm upada na całym świecie. kiedy do was to w końcu dotrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość echechechech
ZNANY DZIENNIKARZ Z RADIA "TOK FM" ZWOLNIONY ZA TO,ŻE PRZEPROADZIŁ I UMIEŚCIŁ NA SWOIM BLOGU WYWIAD Z KACZYŃSKIM. Stracił pracę przez słuchaczy czy przez wywiad z Kaczyńskim? Igor Janke nie będzie już prowadził audycji w TOK FM. Szefostwo radiostacji rozwiązało z nim w piątek umowę - informują wirtualnemedia.pl. P.O. PREZESA TVP ZWOLNIONY DYSCYPLINARNIE>> Decyzję o rezygnacji ze współpracy podjęłam ze smutkiem, a wynikała ona z faktu, iż liczba protestów od słuchaczy przekroczyła tzw. „masę krytyczną", a to jest już sygnał, by podjąć konkretne kroki - tłumaczy portalowi powody zwolnienia Janke szefowa radia Ewa Wanat. TVP POZBYŁA SIĘ KAMMELA>> Janke współpracował z radiem TOK FM od 2007 roku. Prowadził wtorkowe wydania „Poranka z Radiem TOK FM. Współpracuje też z TVP INFO, gdzie współprowadzi program "Minęła Dwudziesta". Kilka dni temu na swoim blogu umieścił wywiad z szefem PiS i kandydatem na prezydenta Jarosławem Kaczyńsk NIC DODAĆ NIC UJĄĆ. NAJLEPIEJ WSZYSTKICH WYWAALIĆ KTO CHOĆBY POROZMAWIA Z KACZYŃSKIM. CO ZA WREDOTA!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22:03 [zgłoś do usunięcia] Samanta zrób coś Przekonującego i weź na warsztat te ponad sto punktów. A my tu sobie posiedzimy i pośmielemy się one są bez linków poza tym jednym o satyryku z OTTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samanto Dobrej Nocy
Zatem:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurodupa
ile można dodrukowywać pieniędzy? kto będzie to spłacał? dług publiczny rośnie. zus też banktutuje. ale po co o tym myśleć. najważniejsze jest przecież wygranie wyborów. o tym co będzie za lat 20 nikt nie myśli. jak już jakiś polityk pomyśli o następnych wyborach to juz jest sukces. ja naprawdę nie wiem czy to będzie jakaś różnica czy wygra p. Kaczyński czy p.Komorowski jeden mówi, że będziemy mogli marzyć o wolnej Polsce, a drugi wyraża zadowolenie, że Polska nie rozleciała się z powodu wypadku. super. ja jednak chciałabym wiedzieć co będzie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polacy pamiętają
Trybunał Stanu dla Tuska Art. 129 Kodeksu Karnego Kto, będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. TRYBUNAŁ STANU Art. 198 Konstytucji RP Za naruszenie Konstytucji lub ustawy, w związku z zajmowanym stanowiskiem lub w zakresie swojego urzędowania, odpowiedzialność konstytucyjną przed Trybunałem Stanu ponoszą: Prezes Rady Ministrów oraz członkowie Rady Ministrów Rodzaje kar orzekanych przez Trybunał Stanu określa ustawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jest nawoływanie
do nienawiści! więc owszem, dołączam się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22:33 [zgłoś do usunięcia] Samanto sama tego nie Wymyśliłaś prawda? Czy ktoś z dorosłych Ci pomagał? ] czego ? o czym piszesz co do punktów > przeczytałam ten z linka o satyryku z OTTO gdzie tam jest wina rządu ? 21:12 [zgłoś do usunięcia] Musztarda poruszyła ciekawy te ma więc porównajmy; 1. Graś - cieć u niemca, firma nie istnieje od 20 lat, umowy nie pokazuje. Podejrzewany wcześniej o kontakty z oficerami rozwiązanej WSI, za co sam złożył rezygnacje z funkcji sekretarza stanu. > gdzie jest link ? 2. Likwidacja stoczni polskich podczas gdy Niemcy dofinansowują swoje upadające > inna sytuacja Shatyn opisał 3. Likwidacja mediów publicznych > nie ośmieszaj się :O 4. Rozbrajanie polskiej armii Tu, a może jeszcze gorzej >a link ? itd gdzie są linki ? ten kwiatuszek jest naprawdę niezły : [20. PO oddała Świnoujście Niemcom w spocie wyborczym - poparcie Niemców] przeczytałam to 4 razy i nie potrafię zrozumieć co tutaj jest niby aferą, spot czy poparcie Niemców ? a już zrozumienie co coś takiego robi na tej liście przekracza możliwości mojego małego móżdżku 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stivie
stivie---> "Więc postaram się to wytłumaczyć. Lewica jest za centralizacją władzy, czyli teraz edukacją kieruje się z Warszawy, a Komorowski chce wywieżć tą władze służalczo do brukseli. Więc Bruksela będzie decydowała o tym, czy mają być krzyże czy nie. Prawica jest za czymś zupełnie odwrotnym i w rezultacie decyzje czy powinny byc krzyże czy nie, pozostawi dyrektorom szkół.Zapisując dziecko do szkoły rodzic miałby wybór jaką szkołe chce dla dziecka. Przykład: Giertych w rezultacie nie wprowadził obowiązkowych mundurków ale dał możliwośc dyrektorom żeby takowe wprowadzili". No dobrze wytłumaczyłeś,to teraz ja postaram się wytłumaczyć z punktu widzenia zwyczajnego obywatela nie wierzącego. Dla mnie, jako obywatela państwa religia powinna być w Kościele i w domu rodzinnym, a nie żeby dyrektorzy szkół nie katolickich mogli wybierać. Bo jak demokracja to demokracja, czyli powinny być respektowana prawa także tych, którzy uważają, że krzyży nie powinno być w szkole. Nie wiem jaką politykę edukacyjną chce prowadzić Bronisław Komorowski, skąd ma być sterowana szkoła, ale uważam, że religia i wyznanie jest sprawą niezwykle delikatną i niezwykle indywidualną i w szkole państwowej nie powinno być krzyży, ale to nawet nie o krzyże chodzi, a o lekceważenie tych, którzy są innego wyznania, bądź też nie wierzący. To jest tak jak by ktoś decydował za mnie, bez pytania mnie o zdanie. Szkoła powinna być dla wszystkich. Jak ktoś chce wierzyć i wierzy to niech chodzi na religię w Kościele i niech tam odbywa nauki religijne. Przecież szkoła może zamiast zatrudnić Księży w szkole może wprowadzić lekcje religii, dla tych którzy chcą w Kościele. Nie wiem za czym jest lewica, nie wiem czy chodzi im o to by Bruksela decydowała o tym gdzie krzyże mają lub nie mają wisieć. Według mnie chodzi o to by krzyże wisiały tam, gdzie ich miejsce. Można się ze mną nie zgadzać, to jest dyskusja.Ja uważam tak, a kto inny ma prawo uważać inaczej. Jednak ja cały czas będę się upierał przy swoim zdaniu, że są lepsze miejsce do przekazywania religii, lepsze miejsca do pokazywania symboli religijnych niż szkoła. Szkoła powinna przede wszystkim uczyć a nie propagować religię, można wprowadzić przedmiot religioznawstwo, które może przekazywać wiedzę o innych religiach, bo szkoła powinna przede wszystkim uczyć a nie przekazywać naukę "wiary", bo wiara jest czymś indywidualnym i nie można nikogo dyskryminować z powodu wyznania, a nauka jedynie religii i to Katolickiej da mnie jest dyskryminacją innych wyznań lub też braku wiary. Ja na przykład chciałbym się uczyć o innych religiach i myślę, że wtedy nie było by problemu z uczniami, którzy nie chodzą na religię, bo to by był przedmiot jak każdy inny, a w ilu szkołach dla uczniów nie chodzących na religię, jest etyka? W niewielu, bo mało jest nauczycieli, więc tacy uczniowie, albo idą do domu, gdy jest to ostatnia lekcja, albo jeśli nie jest snują się bez sensu na korytarzach. Wszystkim mówię dobranoc i nie kłóćcie się za bardzo. każdy ma prawo do własnego zdania i własnych przekonań. Miłej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stivie
To chyba chodziło o Twoją wypowiedź skierowaną do mnie o krzyżach... Tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trybunał Stanu wiele
by dał - jawne posiedzenia, oskarżenie i obrona, argumenty - dlaczego nie zwócił się do Rosjan o inną podstawę prawna, dlaczego nie było umowy dotyczącej tego konkretnego śledztwa, dlaczego zgodził sie na Konwencję Chicagowską, która była korzystna dla Rosjan, dlaczego nie wystąpił (nawet na podstawie Konw. Chicagowskiej) o międzynarodową komisję, czemu nie zwrócił się do sojuszników z NATO? Myślę, że obserwacja tego spektaklu byłaby wydarzeniem samym w sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wyborcze manipulacje niemedial
ne Platformy Obywatelskiej Otóż: W komunikacie wyborczym, zamieszczonym przez placówki dyplomatyczne RP czytamy: "Warunkiem ujęcia w spisie wyborców oraz wzięcia udziału w głosowaniu jest posiadanie przez wyborcę zamieszkałego na stałe za granicą lub przebywającego czasowo za granicą ważnego polskiego paszportu." (wytłuszczenie w komunikacie). Jest to w oczywisty sposób sprzeczne z Konstytucją RP, która w rozdziale II, art. 62 pkt 1 wyraźnie stwierdza, że: "Obywatel polski ma prawo udziału w referendum oraz prawo wybierania Prezydenta Rzeczypospolitej, posłów, senatorów i przedstawicieli do organów samorządu terytorialnego, jeśli najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat." Poświadczeniem posiadania polskiego obywatelstwa jest wydany oficjalnie dokument przez organy RP, którym - poza granicami kraju - jest paszport. Nie ma przy tym znaczenia czy paszport ów utracił ważność czy nie. W myśl art 32 Konstytucji RP "nikt nie może zostać pozbawiony obywatelstwa" a zatem przepisy te łamią w sposób szczególny postanowienia Konstytucji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22:55 [zgłoś do usunięcia] stivie Samanta lisiczka "Krzyże mogą denerwować ateistów, czy ludzi innych wyznań ale moim zdaniem to nie chodzi o sam krzyż tylko o to że powieszenie takiego krzyża w szkole, religia w szkole... dokładnie jak piszesz szkoła powinna być świecka a religia sprawą indywidualną a takie forsowanie katolicyzmu przynosi więcej złego niż dobrego moim zdaniem katolicyzmowi." No właśnie tu nie chodzi o same krzyże, ale o to,że one wiszą w miejscach użyteczności publicznej. Według mnie szkoła nie jest miejscem dla religii, bo miejsce religii jest w Kościele, w salkach Kościelnych a także w domu rodzinnym, jeśli jest taka wola rodziców. Szkoła powinna być jak najbardziej świecka. zgadzam się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>stivie tak to chyba o to chodziło o tamtą wypowiedź ale o co chodzi w tym ? 23:50 [zgłoś do usunięcia] samnato a nie trzeba herbaty w termos naszykować?] orange tak nie będziemy rozmawiać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×