Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

solansz

POLITYKA/REAKTYWACJA KACZEK/

Polecane posty

Gość Anouk na czerwono
Jeszcze gwoli ścisłości: to poważnie odnosiło sie także do argumentów, które wczoraj napisałaś:) Miłego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anouk na czerwono
Eeeeeeeee, otulona, a to piszesz do mnie czy do siebie? Bo przyznam , że dzięki Twojej i mojej przewrotnej logice pogubiłam się.... Wczoraj napisałaś listę argumentów i dodałaś, że nie jest zamknięta, więc wokół tego drążę.... a potem zaś przeczytałam, że ta dyskusja jest bezsensowna... Ja rozumiem słabości, przewrotność czy lenistwo, ale aż tak?????? :P:P:P:P Trzymaj sie dzielnie w swoim dystansie i wyluzowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anouk na czerwono
A w kwestii Twojego "ja" - to trzymam Cię za słowo:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anouk na czerwono
Ale ja nie chcę:P:P:P:P Sama to piszesz:P:P:P Lepiej przestanę pisać, bo chyba bez tego będzie Tobie trudno:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ...........................
otulona_snem sluchaj, ja naprawde nie mam dzisiaj ochoty udowadniac Ci ze nie jestem wielbladem,mysl sobie co chcesz juz to pisalam,nie zalezy mi i nie mam sil y dzisiaj na takie slowne przepychanki z Toba,ale Lech Kaczynski lezy juz na Wawelu,a dyskusje na ten temat czy na to zasluguje czy nie uwazam za conajmniej,niesmaczna,miej swoje zdanie,a ja zostane przy swoim >>>>>>>>>> Jakbys nie wiedziała to mamy demokrację, każdy ma prawo powiedzieć swoje zdanie na określony temat i nie musisz się z nim zgadzać. Co do pRezydenta Lecha K. większość Polaków uważa, że Lech K. nie powinien leżej na Wawelu, ponieważ nie zasłuzył na to. Nawet Jadzia , ktora włazi w tyłek JK powiedziała, że Lechowi K. pochówek na Wawelu się nie należał, bo to, że zginął w katastrofie lotniczej to za mało żeby być pochowanym na Wawelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do .................
co zlego jest w seksie przedmałżeńskim? >>>>>>>>>> zapytaj swojego proboszcza ;) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehe...........
to dobre [otulona_snem nie rozumiem nad czym tutaj wznosic larum. Prezydent Kaczynski lezy na Wawelu i pokoj jego duszy i jego malzonce, na Wawelu nie leza tylko krolowie polscy,zreszta polska juz od dawna krolow nie posiada, ale wladcy ,ktorzy sie tej Polsce zasluzyli, on byl jednym z nich i pokoj jego duszy] ta jak juz coś powie to powie :-D :-D :-D własnie o to chodzi czym Lech K. się zasłużył Polsce, że leży na Wawelu ? no czym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlituj się otumaniona
Lech K. powinien byc pochowany na Powązkach - zgoda, ale nie na Wawelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksiądz w TVN24 zadrwił
z polskiego Chrystusa![Bo papież nic o pomniku nie wspominał. Największy na świecie pomnik Chrystusa, którego budowa kończy się w Świebodzinie wzbudza różne reakcje. Komentarze często są bardzo złośliwe, a jeden z najbardziej wrednych można było usłyszeć na antenie TVN 24 z ust ks. Kazimierza Sowy z Religia TV. Podczas pielgrzymki do Hiszpanii papież nie wspomniał słowem o Chrystusie ze Świebodzina. Zauważył ksiądz Sowa, mając to zapewne za dobry żart. Choć nie bardzo rozumiemy w czym tkwi cymes, bo jakoś nie widzi nam się, by w Hiszpanii papież miał jakikolwiek powód do zajmowania się największym Chrystusem świata. Raczej interesował go fakt, że Hiszpanie laicyzują się w tempie tak błyskawicznym, że niedługo do Hiszpanii trzeba będzie misjonarzy posyłać. Nie poprzestał jednak na tym niezręcznym powiedzonku i celnie zauważył, że beton z którego powstał pomnik ma wszelkie szanse na to, by już za kilka lat pożółknąć. I dodał, że Chrystus jest ustawiony dokładnie na wprost pobliskiego supermarketu. Co potwierdza "Fakt". Wygląda więc na to, że pomnik Chrystusa Króla, największy w świecie błogosławi supermarketowi angielskiej sieci. Czy to oznacza, że Kościół zmienił zdanie w kwestii handlu w niedzielę? Czy może po prostu błogosławi tych, którzy robią zakupy? Dyrekcja supermarketu już zaciera ręce na myśl o zwiększonych obrotach. W jednym z księdzem Sową się zgadzamy. Pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie to przykład polskiego sacropolo. Można wręcz powiedzieć, że jest jego wielkim symbolem, którego nie sposób, niestety, przegapić.]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksiądz w TVN24
zadrwił z polskiego Chrystusa! [Bo papież nic o pomniku nie wspominał. Największy na świecie pomnik Chrystusa, którego budowa kończy się w Świebodzinie wzbudza różne reakcje. Komentarze często są bardzo złośliwe, a jeden z najbardziej wrednych można było usłyszeć na antenie TVN 24 z ust ks. Kazimierza Sowy z Religia TV. Podczas pielgrzymki do Hiszpanii papież nie wspomniał słowem o Chrystusie ze Świebodzina. Zauważył ksiądz Sowa, mając to zapewne za dobry żart. Choć nie bardzo rozumiemy w czym tkwi cymes, bo jakoś nie widzi nam się, by w Hiszpanii papież miał jakikolwiek powód do zajmowania się największym Chrystusem świata. Raczej interesował go fakt, że Hiszpanie laicyzują się w tempie tak błyskawicznym, że niedługo do Hiszpanii trzeba będzie misjonarzy posyłać. Nie poprzestał jednak na tym niezręcznym powiedzonku i celnie zauważył, że beton z którego powstał pomnik ma wszelkie szanse na to, by już za kilka lat pożółknąć. I dodał, że Chrystus jest ustawiony dokładnie na wprost pobliskiego supermarketu. Co potwierdza "Fakt". Wygląda więc na to, że pomnik Chrystusa Króla, największy w świecie błogosławi supermarketowi angielskiej sieci. Czy to oznacza, że Kościół zmienił zdanie w kwestii handlu w niedzielę? Czy może po prostu błogosławi tych, którzy robią zakupy? Dyrekcja supermarketu już zaciera ręce na myśl o zwiększonych obrotach. W jednym z księdzem Sową się zgadzamy. Pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie to przykład polskiego sacropolo. Można wręcz powiedzieć, że jest jego wielkim symbolem, którego nie sposób, niestety, przegapić.] http://tnij.org/ixzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Otulona czekam na
zaslugi Lecha:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To, to
faktycznie "architektoniczne" badziewie z dupietego materiału zrobione, Erozja to chwyci za chwilę i zacznie sie rozpadac za 10 lat. Jeszcze kogoś zabije i dopiero trzeba będzie ubitego nieszczęśnika na ołtarze wynosić bo "zginął za wiarę ". Słowem szkaradzieństwo i ostatnia głupota. Zamiast sobie wyremontawać w Świecbodzinie zabytkowy kościół to takie coś wystawili ... masakra jakaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rydzykowi pieniędzy brakuje
na wszystko [Ojciec Tadeusz Rydzyk w ostatnich trzech latach stracił miliony złotych. Dlaczego? Większość pieniędzy, które za rządów Jarosława Kaczyńskiego przyznano dziełom redemporysty, teraz zostało cofniętych. Uczelnia ojca dyrektora nie dostała między innymi 15,3 mln euro unijnej dotacji na budowę nowoczesnego wydziału informatyki, a Fundacja Lux Veritas straciła 27,3 mln zł na odwierty geotermalne w Toruniu. Problemy finansowe ma także Radio Maryja, TV Trwam i wydawca "Naszego Dziennika" - podaje "Wprost". Tygodnik twierdzi, że w dobie kryzysu z marzeniami o wielkim biznesowo-medialnym imperium ojciec Rydzyk musi się już raczej pożegnać] Osobiście w te doniesienia prasowe nie wierzę, wg mnie to pic na muchy W1997r. Rydzyk zebrał podstępem 160 mln na ratowanie Stoczni Gdańskiej. Ani złotówka nie trafiła do stoczniowców, choć prosili o pieniądze wielokrotnie. Nikomu nie powiodły się też próby wpłynięcia na księdza przy pomocy kościelnych zwierzchników bądź prokuratury, aby pieniądze dał na cel na który je zbierał. To samo było ze świadectwami udziałowymi Polaków przekazywanymi w dobrej wierze do RM Rydzyk opływa w luksusach więc ja też chcę mieć taką biedę!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaką biedę ma
KK z Rydzykiem na czele to wiadać gołym okiem Nieopodatkowane zyski kościołów: Zwolnienie części duchowieństwa z podatku dochodowego - księża nie pracujący etatowo płacą jedynie kwartalny ryczałt (102-372 złotych dla wikariuszy i 319-1296 złotych dla proboszczy). Zwolnienie z podatku od nieruchomości, od spadków i darowizn od czynności cywilnoprawnych, z podatku od działalności niegospodarczej, przysługiwania ulg celnych Kościołowi Inne źródła finansowania Kościoła: Przekazywanie Kościołowi nieruchomości i gruntów - III RP do połowy 2008 roku przekazała Kościołowi katolickiemu 160 tyś. ha gruntów i 490 nieruchomości. Sprzedawanie Kościołowi nieruchomości i gruntów, zwykle po kilkunastokrotnie lub kilkudziesięciokrotnie niższej cenie od ceny rynkowej (nawet 100-krotnie niższej). Rekompensaty i odszkodowania. Dotacje na budowę obiektów sakralnych, jak Świątynia Opatrzności Bożej (ok. 70 mln zł.) Jak bardzo można by zreformować ZUS i system ubezpieczeń gdyby pieniądze te przeznaczyć na inwestycje? Twoja emerytura wynosiła by przynajmnie 2000zł +! Ile żłobków, szpitali, hospicjów, domów opieki i domów dziecka można zbudować za te pieniądze? Więcej niż potrzeba! Z twojej kieszeni corocznie płacisz co najmniej 2-4% swoich zarobków na kościół. Ty osobiście utrzymujesz tą chorą sytuację!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaką biedę ma
a to nie wszystko bo zgodnie z art. 23 Konkordatu kościelne osoby prawne mogą zgodnie z przepisami prawa polskiego nabywać, posiadać, użytkować i zbywać mienie nieruchome i ruchome oraz nabywać i zbywać prawa majątkowe, kościół katolicki w Polsce jest właścicielem i przedsiębiorcą. Kościelni właściciele pól i lasów jako rolnicy zarządzający latyfundiami otrzymują dopłaty z Unii Europejskiej (która opluwają z RM na czele), a jako przedsiębiorcy załapują się na finansowane z budżetu państwa programy z zakresu rozwoju gospodarczego, przedsiębiorczości i konkurencyjności. Cyganią od jednostek samorządu terytorialnego grunty i budynki, w najgorszym dla siebie przypadku za grosz, stale powiększając swój majątek. Rozkwit kościelnego biznesu jest łatwy. Nawet banki traktują Kościół katolickiego ulgowo Bank Pekao SA podpisał z Episkopatem umowę o obsłudze kościelnych osób prawnych, dzięki czemu nie płacą one prowizji od operacji bankowych. Ponadto oficjalnie deklarując obrzydzenie do materialistycznego kapitalizmu, Kościół przejmuje udziały w spółkach giełdowych. Szpitale zatrudniają księży na etatach, płacąc im pensje wyższe niż pielęgniarkom i młodym lekarzom. Etat kapelana szpitala wynosi najczęściej 4 tys. złotych brutto. Do tego dochodzi dodatek stażowy, taki sam jak w przypadku lekarzy Wyliczać zyski KK by mozna długo ..............................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kto wymyslił
religie byl geniuszem. Pomysl prosty ale jakze genialny. Sprzedawac miejscowki w niebie za ziemskie pieniadze. Trudno wymyslic lepsza firme niz kosciol, (produkt) czyli miejscowka w niebie nigdy sie nie wyczerpia ani nie trzeba jej produkowac, napracowac tez sie nie trzeba bo klient (wierny) sam przyniesie pieniadze. A zyski (ofiara) nieopodatkowane. Reklamacji nigdy nie bedzie bo trudno cos reklamowac po smierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ETYKA tak RELIGIA nie
Z budżetu państwa finansuje się nauczanie religii, pensje dla katechetów, bezpłatne udostępnienie sal i innej infrastruktury, finansowanie uczelni katolickich, przeciętna prywatna uczelnia katolicka dostała dofinansowanie ok. 2800 krotnie większe niż przeciętna prywatna uczelnia niekatolicka, finansowanie wydziałów teologicznych Dotacje z budżetu państwa na Fundusz Kościelny to finansowanie składek ubezpieczeń społecznych, zdrowotnych dla 40% duchownych w Polsce, opłacane są składki emerytalne, rentowe, wypadkowe kleru. Utrzymywanie kapelanów w mundurówce, w szpitalach, sanatoriach MSWiA, zakładach karnych, aresztach, PKP, na Lotnisku Okęcie, w klubach sportowych, harcerstwie, w Kancelarii Prezydenta. Wpłaty od spółek skarbu państwa. Finansowanie kościelnych przedszkoli, szkół zawodowych, podstawowych, gimnazjów, liceów Zadłużenie zagraniczne Polski rosnie, bo własnie tak trwoni się nasze pieniadze, wydaje lekką ręką .............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomnik widziałam, jadąc koło Świebodzina w sierpniu, jest obrzydliwy. Że też kościól ma teraz takie beznadziejne poczucie estetyki. Gdzie lekkość i surowe piękno gotyckich kościołów? :P Smutne, że ten świetny mecenas sztuki przez kilka stuleci w Polsce propaguje kicz i brzydotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz jest jeszcze wyższy:P Aha, znajoma mówi, że błogosławi Tesco:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
otulona, otulona, rozejrzyj się po tym kraju, jak funkcjonują księża. Co ich kręci i pociąga... jest jakiś procent charyzmatycznych duchownych (nie mam tu na myśli pewnego zakonnika z Torunia), którzy pomagają i działają na rzecz słabszych, biedniejszych, wykluczonych etc. Spora część księży robi kasę. I to głównie ich interesuje:( Lub spełnia swoje makabryczne architektoniczne zachcianki - spójrz na nowe kościoły. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuleje???? Ja uważam, że gust proboszczów i reszty hierarchów deprawuje gust ludu. Naoglądają się kolumn, łuczków, portali, baszt, wieżyczek i potem....mamy gargamelki. Tu akurat lubię słuchać Czesława Bieleckiego. Choć sam ma niejedno na sumieniu w kwestii pseudo-twierdzy czy zameczku:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ Panie doktorze, ja potrafię latać! Dobrze, dobrze, psychiatra przyjmuje piętro wyżej. Ale ja nie żartuję mówi mężczyzna, podchodzi do okna, otwiera je i wyskakuje. Przerażony lekarz podbiega do okna i ku swemu zdumieniu widzi, że facet swobodnie unosi się w powietrzu. Panie doktorze, zapraszam, to bardzo łatwe. Wystarczy tylko machać rękoma. Zafascynowany lekarz wchodzi na parapet, skacze. Spada na dół z dużej wysokości i zabija się. Facet opada spokojnie, miękko ląduje obok martwego lekarza, patrzy na niego smutno. Jak na anioła stróża, to kawał ze mnie drania. }

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś kościól oszałamiał swoje owieczki, ale i poprzez wielką sztuke budował zmysł piękna. Teraz to chyba zmysł brzydoty i przepychu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I tu znów jako przykład Chrystus ze Świebodzina... (Jak to dumnie brzmi! i pewnie o to chodziło).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedyś KK był zupełnie inny
ksiądz to nie zawód tylko powołanie, a często gesto jest to dzisiaj zawód:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mój sąsiad z osiedla (kandydat PiS) zaśmiecił pół osiedla i wiatr wiał te ulotki, potem spadł deszcz i mamy oprócz jesiennej i kampanijną pluchę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u nas nadal jest takie
przekonanie, że kto ma księdza w rodzie tego bieda nie ubodzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jarkacz ma już od dawna
obsesję na punkcie Tuska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak to możliwe, bo
sport to zdrowie :-D, za do JK wygląda jak wszyscy widzimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×