Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

solansz

POLITYKA/REAKTYWACJA KACZEK/

Polecane posty

Gość Myr ....
ty nie strasz nas podatkiem bankowym Niech banki uważają komu daja kredyty Często gesto dają ludziom starszym w wieku ponad 70 lat i to w kwocie wysokiej w stosunku do dochodów. Za swój brak odpowiedzialności niech odpowiadają banki a nie kienci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale to nie banki chcą tego podatku, rząd tego chce. Oczywiście cel jest światły. Ma to uchronić klientów przed bankructwem banków. Tylko że ja znam mentalność polskich polityków. Akcyza z paliwa też miała iść na drogi. MIAŁA! Tak samo będzie z podatkiem bankowym, jeśli ktoś wierzy że ta kasa będzie gdzieś bezpieczna.. i gdzie ona miała by leżeć, w banku, który może zbankrutować? Jeśli już jakaś kasa znajdzie się pod kontrolą rządu to rząd ją wyda. Albo zasypując dziurę budżetową, albo w dowolny inny sposób. Oficjalne dane mówią że praktycznie 80% ludzi nie ma prawie oszczędności.. no te dwadzieścia mając poważne oszczędności po prostu wytransferuje tą kasą tam gdzie nie będzie takiego podatku. Tak jak było z podatkiem Belki, nie pamiętam ile kasy wypłynęło wtedy z polski.. były takie kwoty podawane przez analityków bankowych. I dosłownie mam wrażenie że z chwilę rząd w prowadzi podatek od oddychania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dosłownie mam wrażenie
że tracisz resztki dystansu i rozsądku i pierrdolisz jak stara niedoruchana baba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czemu mu zabraniasz postrzegać
świat na swój sposób? Ma do tego pełne prawo, tak samo jak i ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Myr nie traci resztek rozsądku i dystansu- tylko ktoś tu traci resztki wzroku, słuchu i umiejętności liczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
A banki podatek bankowy sobie zrekompensują wzrostem opłat. I pisanie że to tylko 6 zł, jest bzdurą- bo tutaj 6 zł, tam- 50 gr., tam 2 zł pomnożone przez miliony- dają kolejną pulę do zmarnowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Firmy muszą korzystać z usług banków- więc ceny towarów i usług pójdą z tego tez powodu w górę- oczywiście jakiś bęcwał napisze, że to 2 czy 3 złote. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Grabarczyk pewnie dostał bukiet od Śledzińskiej- posądziła jego kumpla dziś jakiegoś wojewodę o wpisy na forach że ona to alkoholiczka a Drzewiecki to gangster i narkoman. Ale myślę że przemyślała to i stąd bukiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzieś przeczytałem że średnio rodzina 2+1 wyda 40 zł więcej na jedzenie. Oczywiście wiedząc o akcjach dożywiania dzieci w szkołach itd, ciężko sądzić że ich sytuacja się polepszy. I te 40 zł świetnie obrazuje tylko 1% vatu tylko 1 zł coś tam, tylko o 2 zł gdzie indziej. Oczywiście ja nie wydam aż tyle... tylko o te 40 zł razy ilość rodzin, o tyle spadnie PKB, no nie dosłownie, ale te pieniądze już raczej motorem gospodarki nie będą. Cóż pożyjemy zobaczymy tylko ciekawe gdzie będą wtedy te indywidua, co dziś twierdzą że nic złego się nie dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
jak to gdzie- tu gdzie teraz- będzie wtedy wina PiS-u że kiedyś składki rentowe zmniejszył, nic nie reformował i takie duprerszwance. To coraz bardziej przypomina PRL- Gomułka zwalał na Bieruta, Gierek na Gomułkę a ślepowron na Gierka i taka hucpa teraz się powtarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Tusk rozgrywa Grabarczykiem Schetynę i ma w ciemnej dupie jakieś PKP. Liczy się stołek, prestiż i przyszła fucha w UE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
jak to gdzie- tu gdzie teraz- będzie wtedy wina PiS-u że kiedyś składki rentowe zmniejszył, nic nie reformował i takie duprerszwance. To coraz bardziej przypomina PRL- Gomułka zwalał na Bieruta, Gierek na Gomułkę a ślepowron na Gierka i taka hucpa teraz się powtarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastępczy, uważam podobnie Tusk wojuje ze Schetyną za pomocą Grabarczyka. Tak na marginesie: Grabarczyk od początku wydawał mi się za cieńki na ministra, ale na początku jeszcze nie było za co go oceniać, teraz już jest . Ocena bardzo negatywna. Ostatnie zamieszanie z odpłatnością za AOW tylko to potwierdza... Nie cierpię Schetyny, ale on domagał się bezpłatnego przejazdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i w necie na wielu portalach można przeczytać takie nagłówki: { Pierwsze ceny prądu na 2011 rok zatwierdzone } Co ciekawe nigdzie nie widzę jakie to będą ceny? Nie wiem czy bać się czy cieszyć? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem.. { Prezes URE zatwierdził nowe taryfy energii dla odbiorców indywidualnych, przedstawione przez 5 przedsiębiorstw energetycznych - poinformowała rzeczniczka URE. Dodała, że średnio rachunki za prąd wzrosną od 3,8 do 7,4 proc. } :o Oczywiście zaraz jakiś pajac napisze że tylko o 7%. Tu jeden % tam siedem, gdzieś 2%.. i nieźle każdemu się uzbiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to dziś miałem iśc prosto do domu, a tak walę na piwo na Czerniaków. :o :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 złotych to dwa pilsnery. Butelki mam. Na marginesie,muszę w koncu wybrać się do Czech oddać je. Mam ich jakieś 140-150:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dla Ciebie tak.. a moja siostra ma sklep, w sezonie (nie grzewczym, tylko w sklepie musi być jasno) płaci koło 3000 zł.. i to przy oszczędnościowych żarówkach.. to teraz pewno te mniej więcej dwie stówki będzie płacić więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są też tacy co i ogrzewają prądem.. też im nieźle w sezonie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ani Bo Schetyna jest z Wrocka jak wiesz- ale Lublin został w ogóle na lodzie- podobno są w Warszawie bilbordy nawet- zero obwodnic i modernizacji dróg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myrevin, to oczywiste, że ci, co prowadzą biznes mają inne koszta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ani Bo Schetyna jest z Wrocka jak wiesz- ale Lublin został w ogóle na lodzie- podobno są w Warszawie bilbordy nawet- zero obwodnic i modernizacji dróg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gotuję na prądzie
miesięcznie płace za to gotowanie 6.000 zł wzrost cen prądu o 6% oznacza że będe płacić 6.360 zł, wszystko przez ryżego :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie wnerwił rząd z tymi cięciami na drogi. Otulona, ja gotuję na płycie elektrycznej, mam spore mieszkanie i dużo urządzeń. A teraz jeszcze światełka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ Myrevin, to oczywiste, że ci, co prowadzą biznes mają inne koszta... } Tylko że ja u takich prowadzących biznes kupuję piwo, skarpetki czy np kurczaka. Nie muszę pisać co w związku z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Gorzej że analitycy ekonomiczni mówią że jeżeli PKB będzie poniżej +3% chyba, to przekroczymy te magiczne 55% deficytu- i wtedy będzie ostra jazda z podatkami. A PSL się nie zgodzi za nic- ruszyć KRUS-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O KRUSie to było i wczoraj i tydzień temu i miesiąc temu. Bez KRUSu nie ma mowy o sensownym systemie ubezpieczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Anouk- Ty jesteś ustawiona- te 150 butelek po czeskim piwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×