Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zalaaaamana

do tych co nie maja duzo kasy -co i gdzie kupujecie do jedzenia? ile wydajecie?

Polecane posty

Gość gość
A lidl? W biedronce nie wszystko jest tej najlepszej jakosci. Chleba pieczywa nigdy nie kupuje w sklepach i unikam kupowania miesa. Troche kiepsko ze kupujecie plyny, kosmetyki a oszczedzacie na wedlinach pieczywie. Ja wole nie kupic szamponu za 20 zl a za 8 i kupic lepsze mieso. Lopatke wieprzowa, indyka lub nawet rybe dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja w sumie wędlin nie kupuje często tylko surowy kawał mięsa a potem je pieke , wychodzi taniej niż za wędliny gotowe, jedzenie staram się kupować lepszej jakości za to na chemii oszczędzam, wydaje średnio 250 zł tygodniowo w tym bardzo dużo nabiału , serów żółtych , warzyw , owoców ryb, no i mięsa , pieczywo , ciasta - to na 2 osoby dorosłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wczoraj zakupy 2 długie bułki weki , sałata , 3 małe ogórki, 2 jogurty, ser biały w kostce ok 18zł dzisiaj 6 mandarynek, 4 banany , 40 dag klusek śląskich, 2 małe opakowania surówek, pół kg ruskich 31 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest coraz drożej, ostatnio w auchan zauważyłam, ze dużo produktów podrożało. Kiedys lubiłam sobie kupowac migdaly, kosztowały 6 zł, dużo ale to dla mnie było znosne teraz kosztują dyche, więc zrezygnowałam z takich przyjemności. Kupujemy podstawowe rzeczy mięso u rzeźnika, a do auchan jeździmy po makaron, ziemniaki, warzywa , owoce i nabial. Zakupy na pól tygodnia to 200-300 zł razem z chemia i pieluchami. Ja osobiście Lidia nie polecam, jak dla mnie jest tam drogo bardzo. Acha jest nas dwoje plus roczniak. Na co dzien jemy jajecznicę, kanapki, tosty, na obiad zwykle mięsko i ziemniaki albo jakiś sos z ryżem lub makaronem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kupuje w Kauflandzie z przeceny z krótkim terminem naprawde dużo mozna wyhaczyc np serek wiejski kupowałam ostatnio za 60 gr, bagietka za 20 gr ( oczywiscie do z jedzenia w tem sam dzien lub na nastepny) itd jak jest promocja np mięsa to kupuje wiecej i mrożę np gulasz wołowy kupiłam ostatnio za 9,90 za kg kupiłam 3 kg i zamroziłam , bedzie jak znalazł zresztą warzywa tez na wage kupuje mrożone bo taniej niz paczkowane ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i oczywiscie pierogi robie sama nie kupuje zawsze mozna zamrozic jak zostanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a i polecam robienie wdliny samej np kupiłam filety z kurczaka za 11zł kg i zrobiłam w szyn-kowarze , zawsze robie z biesa które jest aktualnie w promocji ,polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie co wy za syfy jecie? Serki z przeceny, warzywa mrożone, mięso z promocji. A za parę lat będziecie wypowiadać się na temat raka jelita albo żołądka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
serek z przeceny bo sie waznosc kończy ,przecież nie zepsuty , a jak kupujesz schab za 17 zł to lepszy niz ten w promocji o d tego samego dostawcy to juz gorszy ?? co ty pieprzysz a co złego w mrożonkach ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W serku zachodzi fermentacja. Nabiał najlepiej zjadać do trzech dni przed terminem zwłaszcza latem. Mięso w promocji w marketach jest starsze od tego w normalnej cenie. Zresztą mięsa w markecie nigdy bym nie kupila bo jest wstrzyknięte wodą i chemią. Pochodzi z drugiego końca świata i nie wiadomo ile jechało. Mięso trzeba kupować tylko z pobliskich masarni. Mrożone warzywa to zwłaszcza te na wagę( luzem) to trociny pozbawione smaku i zapachu. Ludzie czy wy tego nie wiece? Nie czujecie różnicy w smaku i nie dostrzegacie reakcji organizmu? Trzeba być tępakiem żeby tego nie wiedzieć. A i jeszcze jedno dzieciom tego nie dawajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha po terminie możesz zjeść nabiał typu danio lub nonte ale te produkty nabiałem są z nazwy wystarczy poczytać skład. Produkt które można jeść po terminie to makarony, maka, kasze, ryże i tym po osobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kto tu pisze o jedzeniu po terminie po pierwsze jest różnica 'najlepiej spożyć do " a " termin ważności do " wiec jak kupie coś na 3-4 dni przed datą "najlepiej spożyć do" to jest to dobry produkt i mówie tu o nabiale a nie serkach z cukrem , a co do warzyw mrozonych o sie mylisz , to jak z szminka pakowna w plastik lub w złotą metalową obudowe dla pań z wyższych sfer , wiem bo pracowałam i to sie ładuje jak leci z ta różnica że zalezy dla kogo a naiwne panienki mysla ze sa hej do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak będziecie kupować nastepnym razem w PoloMarkecie, to zdecydowanie musicie kupić kabanosy marki Twoje Smaki. Naprawde dobra wedlina. Warto kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mozecie tez zaoszczedzic robiąc zakupy w takim miejscu jak na przykład PoloMarket. Polecam, zwłaszcza ze teraz też ruszyła taka ciekawa loteria, z super nagrodami https://www.poloteria.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bardzo lubię zakupy w Auchanie. Jestem z Gdańska, teraz fajnie go rozbudowali o dodatkowe sklepy. Organizują różne promocje i fajne eventy. Lubimy tam z rodziną jeździć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oo! też jestem z gdanska i tez uwazam ze auchan jest ekstra. lubie tam chodzic bo jest tanio :) teraz jestem przez moment w krakowie, ale tu tez jak robie zakupy to w tym sklepie. ciekawi mnie ta rozbudowa o ktorej mowisz i jak wyglada to teraz. mozesz cos opowiedzieć więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wędliny kupujesz w Tesco? OMG! Takie rzeczy tylko u sprawdzonych dostawców, po uboju, gdzie jest świeże i smaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tyle produktu mozna tera kupic w polsce trzeba sie speszyc bo za komuny tego nie bylo 333 www.youtube.com/watch?v=1MSTO3JnDNg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na targu raz w tygodniu sezonowe warzywa, owoce, jaka i sery -wszystko za ok 100 zł. Do tego w Lidlu i Biedronce różne kasze, brązowy ryż i soczewicę. Z tego gotuję pełnowartościowe posiłki. Tanio i zdrowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem kasjerka i widzę ze przy kasie ludzie zapłacą ze 60zl i nic prawie w tym wózku nie maja, pamiętam te czasy jak kiedys za 100zl było można mieć pełen wózek zakupów. Ja klupuje rożnie najczęściej w kauflandzie, biedronce, wędliny w sklepie mięsnym ,ale najwięcej nabiału w sklepie nabiałowym, owoców, warzyw we warzywniaku. Za wszystko place ok 150zl to starcza na 3dni życia. Obiady próbuję robić urozmaicone, żeby ciągle nie jeść ziemniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Absolutna większość z Biedronce. Nie jestem świadoma ile wydaję, bo nie mam zaplanowanego budżetu. Wydaję dopóki mam, na końcówce tylko najpotrzebniejsze rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie i tak nie przekonuje bo wydaje mi sie ze i tak najlepsze wędliny maja własnie w PoloMarkecie. A chodzi mi o markę Twoje smaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Posmakowały mi tradycyjne kabanosy wieprzowe od Anmark (można zamówić na www.wedlinylutobrok.pl ). Sprzedają przez internet swoje wyroby i dbają o to, żeby podczas dostawy były odpowiednio zabezpieczone. Jak jest cieplej to nawet dodają do środka i styropian i zamrożoną wodę w butelce, żeby mięso miało optymalne warunki. Oczywiście wszystkojest pakowane próżniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×