Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pomoc doraźna

Czy jesteś w związku, w którym partner molestuje Cię psychicznie? cz.3

Polecane posty

Gość zraniona do zywegoooo
Dzieki,zupelnie na to nie patrzalam z tej perspektywy,czyli niech robi co chce,bo mnie to nie dotyczy.Ciagle wpadalam w panike ze on stoi za oknem,ale faktycznie,macie racje,niech sobie stoi,jak to lubi. telefonow od niego nie odbieram,bo zmienilam numer,pozwolilam mu sie w koncu z dziecmi widziec wiec przestal mnie szantazowac jakimis donosami.Teraz poprostu musze sie skupic na sobie.Chyba zapisze sie na jakis kurs zeby podniesc kwalifikacje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .....sos
Ciało astralne Odbiera bodźce ze środowiska i reaguje na nie. Pierwotna reakcja ciała astralnego jest instynktowa i impulsywna. Nie podlega interpretacji. Jest to odczucie tego, co dzieje się z materialnym organizmem w jego relacji z otoczeniem. Odczucie to i reakcja na nie nazywa się emocją. U ludzi reakcje na bodźce podlegają większej czy mniejszej kontroli. Jednak dzieje się to za pośrednictwem ciała mentalnego. Bodźców dla ciała astralnego dostarcza środowisko zewnętrzne, i wewnętrzne. Człowiek nie tylko reaguje na konkretne wydarzenia, lecz również na własne wyobrażenia i myśli. Emocja jako reakcja na wydarzenie trwa kilka sekund. Natomiast emocje dotyczące tego wydarzenia potrafią, podsycane myślami, trwać całymi latami a nawet w postaci węzłów karmicznych przenosić się na przyszłe wcielenia. Funkcjonowanie, więc, ciała astralnego w dużej mierze zależy od innych ciał. Ciało astralne może być rozwinięte w różny sposób. Przy wysokim stopniu rozwoju wyzwala z siebie emocje pozytywne, radości, przyjemności, zadowolenia. Jest spokojne i przewidywalne. Jeśli jest słabo rozwinięte potrafi emanować agresją wręcz gwałtownością i nienawiścią . Jest nieobliczalne i prostackie. Ciału astralnemu, jak i całemu człowiekowi bardzo szkodzi ukrywanie przed otoczeniem a często i przed samym sobą własnych emocji. Tzw. spychanie do podświadomości może spowodować nieobliczalne skutki, ponieważ emocje te tak, czy owak kiedyś się ujawnią i to najczęściej w sposób drastyczny. Np. tłumione emocje dotyczące seksualności mogą zamanifestować się w postaci okrucieństwa. To, że ukrywanie emocji jest niedobre nie znaczy, aby je wszędzie i zawsze wyrzucać z siebie w sposób nie kontrolowany. Z jakiej racji, bowiem ludzie z otoczenia człowieka mają zbierać jego emocjonalne śmieci. Poza tym wybuchy nerwowe powodują u innych reakcje i w ten sposób nakręca się spiralę gwałtowności. Agresja wzbudza agresję. Człowiek kulturalny powinien swoje emocje uwalniać u terapeuty a nie wyżywać się na członkach rodziny, podwładnych, znajomych. Dobrym sposobem również na uwalnianie emocji jest uprawianie sportu (ale rekreacyjnie) , przebywanie na łonie natury i medytacje. W rozwoju duchowym i w procesie rozszerzania świadomości podstawową rzeczą jest uwolnienie i wypalenie emocji. Swoje reakcje człowiek musi umieć kontrolować i uświadamiać sobie ich przyczynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa 😍 Może i stronnicza, ale tylko trochę :D Z tym synem, o którym ktos napisał, to zdecydowanie przesada. Oczywiście, że dzieci dziedziczą po nas różne rzeczy, także te złe. I do tych najtrudniej się przyznać. Myślę, że większość ludzi, niby normalnych, jest także toksycznych. Jesteśmy jedną wielka wybuchową mieszanką. Dopiero na przestrzeni czasu mamy porównanie, bo jednak każda osoba ma inny punkt wyjścia. Ja byłam bardzo chora, lata zabrało mi wychodzenie z tego. Dzisiaj jestem już zdecydowanie lepsza, ale przez porownanie do stanu wyjściowego. Może dla kogoś chwilami nadal jestem jakoś toksyczna. Tym bardziej, że trudno oceniać siebie, no i jakie kryterium normalności wybrać ?. Każdy może mieć inne. Najłatwiej to widać po skrajnych przypadkach. Dla mnie najwazniejsze jest to, że ja pokochałam siebie. I dużo sobie wybaczam. Jeśli jest mi dobrze ze sobą, i lubię siebie - to jest mi łatwiej tez lubic innych i dobrze się z nimi czuć. W ogóle tak ogólniej jest mi po prostu lepiej. I to jest dla mnie najważniejsze odczucie, choć bardzo subiektywne. Że mnie jest lepiej. Bo skoro mnie jest lepiej, to i innym jest ze mną lepiej. :D Ja widzę Ewa, że Ty sie ostatnio starasz. Zarzucano Ci, że piszesz bzdury, nadinterpretowujesz itd, co było poniekąd jakąś tam prawdą :D Więc zaczęłaś rzucać cytaty (cholernie dłlugie). No i znowu problem. A może tak po prostu usiądziesz i napiszesz.? Wtedy, kiedy coś Cię ruszy w wypowiedzi, wtedy, gdy będziesz miała cos do powiedzenia na dany temat, i wtedy- gdy będziesz coś mogła napisać o sobie, z własnego doświadczenia. Wszystko co jest poza naszym doświadczeniem, jest tylko naszym wyobrażeniem na temat czegoś tam.I sama intuicja to tutaj za mało. Ty nie jesteś guru, ja nie jestem guru, oni tez nie są guru :D Ale chętnie z Tobą porozmawiam, tak po prostu wymienię doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zraniona- świetny pomysł z tym kursem, pamietam jak ja poszłam na studia,żeby sie czyms zając i na prawdę wiele mi to dało. Miałam głowię zaprzatniętą zupełnie czyms innym niz myslenie o toksyku i skupianie sie nad tym co on mysli, co zrobi, dlaczego jest tak a nie inaczej. Poznałam nowych ludzi, zdobyłam nowe doświadczenia. To na prawde działa. Zmien myślenie przede wszystkim i zyj swoim życiem. Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewo- pozwól,że pozostawię to bez komentarza. Turkusku- pozdrawiam ciepło 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewo, prosze zapoznaj sie z regulaminem korzystania z tego forum (na innych tez obowiazuja podobne zasady). Czy jestes swiadoma tego, ze na takie wklejanie tekstow powinnas miec zgode autora tekstu a przynajmniej administratora strony z ktorej dany tekst skopiowalas? A po drugie dlugie teksty sa meczace do czytania na takim portalu, ktory sluzy do wymiany zdan. Czy jak podasz link i opiszesz w dwoch zdaniach o czym on jest, to juz nikt do niego nie dotrze? Prosze bys dostosowala sie do ogolnoprzyjetych zasad korzystania z takich miejsc jak to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bede wklejac artykuly, jesli choc jedna osoba bedzie je czytac Ewa :) znów tupiesz nóżkami.... tup , tup walczysz by postawic na swoim mimo ,ze to co robisz budzi sprzeciw wiekszosci Sadzisz, ze jak dasz link to NIKT GO NIE PRZECZYTA, czyli doszlas do wniosku, ze bedziesz NA NA SIŁĘ USZCZĘŚLIWIAŁA ? WBREW NASZEJ WOLI..... bo tak TY WYBIERASZ :d UWAZASZ, ZE TO DOROSŁA POSTAWA ? Wstrczy ze powtarzasz jak zdarta plyta i uwazasz ze to asertywne :) ? moze nie w tym miejsu zastosowane ? A co z WSPOŁPRACĄ ? WSPÓŁDZIAŁANIEM ? Z ZASADAMI FORUM ? UDAJESZ, ze ciebie ciebie to nie dotyczy czy tak rzeczywiscie uwazasz ? nie czujesz, ze przekraczasz NASZE GRANICE ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yeez- kochana, napisałas dokładnie to co ja chciałabym powiedzieć :) Dzięki!!!! buziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa, skoro ktos tam pisze, zeby nie podawac fragmentow, to po prostu podaj link do calosci. Bedzie sie wszystkim zylo latwiej. Ja osobiscie nie czytam co wklejasz, bo niestety po prostu co jest dlugie to nie chce mi sie czytac. Chyba, ze ktos opisuje swoja historie i przezycia... ale to zupelnie inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ewy
twoje wypowiedzi znowu pelne niescislosci. "gniew moj minal" piszesz. a przeciez nie tak dawno twierdzilas, ze ty nigdy nie odczuwasz gniewu. ze znasz tylko uczucie milosci i zdziwienia. od wczesnego dziecinstwa tylko milosc i zdziweinie. czy klamalas wtedy gdy to pisals i zazarcie bronilas tego twierdzenia, czy klamiesz teraz? "Nie mam sobie nic do zarzucenia jako zonie i matce". a co ze zdradzaniem meza? co z przyprowadzaniem kochanka do mieszkania gdzie byl maz i synowie. czy to byla wymyslona bajka na potrzeby jak wielka byla twoja milosc, czy faktycznie bylas tak tragiczna zona i matka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewo, Ewo... Oj... Wyglada na to, ze nie tylko mnie sie wydaje iz za wszelka cene chcesz postawic na swoim i udowodnic ze, chocby w najmniejszym skrawku, masz racje. Czy w zyciu wlasnie o to chodzi? Kto ma racje a kto jej nie ma? Czy zycie to ciagle wspolzawodnictwo: moje na wierzchu? To, ze ktos ma ostatnie zdanie wcale nie znaczy, ze ma racje. Czasami jest dowodem na to, ze juz nikt nie chce z nim rozmawiac... Popieram opinie o wklejaniu linkow, jest to praktyczniejsze a kto ma przeczytac to i tak przeczyta. Na kafeterii jest to zwykly, siermiezny post, ciag slow i zdan - a na stronie www ma to jakis uklad, wypunktowanie, wytluszczenie co wazniejszych akapitow i czesto ciekawa grafike. Jakos nie przekonuje mnie tlumaczenie ze "z komorki nie da sie wkleic linka" bo dla chcacego nic trudnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D Ależ jesteście wszyscy przewrażliwieni:) Spokojnie kobiety, to tylko forum, każdy ma prawo pisać tak, żeby się dobrze poczuć, byle nikogo nie obrażać. Jak Ewa chce pisać elaboraty, to niech pisze. Może niektórym przydałby się lekki odpoczynek od tego forum, bo niedługo to tu już będzie toksyczna atmosfera. Pomijam, że w całej sytuacji wyżej wspomniany turkusek też nie jest bez winy. Miłego, spokojnego dnia życzę i proszę pamiętać, że ludzie zaglądają, żeby odpocząć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam sobie nic do zarzucenia jako zonie i matce. Ewa- GRATULUJE. Widac, ze czujesz sie MATKĄ I ZONĄ DOSKONAŁĄ :d Ja tak o sobie nie moge powiedziec, popelniam błędy ale sie na nich ucze Nie znak tez zadnej osoby, ktora tak o sobie mowi :) Nic dodac nic ująć. Za problemy, ktore cię dopadly nie ty ponosisz odpowiedzialnosc i wszystko jasne :D Szkoda , ze nie zajmujesz stanowiska w konkretach ale to juz twoja wizytowka, ze wolisz plywac i rzucac jakies uogólnienia nie majace nic wspolnego z probleme, który sama dlugimi cytatami stworzyłas w moich pytanich nie ma grozenia palcem nie przekraczam tez niczyich granic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
09:01 [zgłoś do usunięcia] mam dosc , wariatka witam , tak wchodze i czytam ...i mi slabo ...nie macie wiekszych problemow dziewczyny jak pani ewa , linki , madre slowa...nie wiem o co chodzi z tym wszystkim , co to komu przeszkadza , ja albo poczytam i wyciagam wnioski albo nawet nie zagladam ... w sumie bo mnie wnerwiaja te wasze wymiany komentarzy ...same tu trafilyscie przez toksykow i te forum robi sie toksyczne powoli , ziaje tu jadem jakos .... \ ano wieje..,, niestety.... Ewa to, Ewa tamto, dajcie żyć kobiecie:)może właśnie to jej pomaga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I zamiast pisać o problemach i pokonywaniu trudności, to.... piszący skupili się na odpowiedziach na jakimś dziwnym atakowaniu Ewy /może okażecie nieco zrozumienia:)/, no i na sztucznym podwyższaniu samooceny nicku o nazwie turkusek. Czy naprawdę tutaj o to chodzi??:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Latwo sie domyslic...
Sobiepani, ja wiem kim jestes:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Latwo sie domyslic...
Napisz o swoich problemach lepiej, skoro uwazasz, ze tylko to powinno tutaj byc :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***hmmm
nie pochlebiaj sobie turkusek jesteś zadufana w sobie jak mało kto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ewy
znowu zaczelo sie klonowanie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziekuję ,że jesteście
nie trudno sie domyslic kto pisze pod nickiem Sobie pani.Jeżeli prosiłam grzecznie o uszanowanie osob nowych , które tu wchodzą , bo z pewnoscia one najbardziej potrzebuja rozsadnych i madrych odpowiedzi, a zostało to zignorowane.Bo nie napisalam tego na cała strone.I forum jest zasmiecane juz na około 60 stron to mam prawo ja i inne dziewczyny powiedzieć DOSC.nie bedzie jedna osoba terroryzowac kilkunastu,To wszystko w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa piszesz do mnie nie oceniaj przeczytaj co do mnie sama piszesz ....... jedna wielka ocena, jedno wielkie pouczanie i twoje\a interpretacja mnie :D twierdzisz, ze nasza inerakcja nieprowdazie do zadnej wspolnej mysli, odczuc..... a to bardzo ciekawe..... wiesz dlaczego ? moze odpusc, wyluzuj skieruj w swoja strone i dostosuj sie do zasad na forum i przestan zamieszczac cale strony cytatow napisz cos od siebie i nie chopwaj sie za cudzymi mądrymi przemysleniami A co do roli matki, to juz kiedys pisalam na temat to najwaniejsza, najbardziej odpowiedzialna i najtrudniejsza rola kobiety dlatego widzialam swoje bledy, naprawialam je, przepraszlam swojego syna za swoje bledy i dlatego w przeciwienstwie do ciebie nigdy nie powiem o sobie, ze jako matka nie mam sobie nic do zarzucenia umiem przyznac sie pezd soba, przed swoim dzieckiem i przed swiatem ze nie jestem doskonala ty w swoim mniemaniu czujesz , ze jestes doskonala i ok tyle ze racjoinale myslenie wyklucza taka ewentualnosc ale skorop ty chcesz sie tego myslenia trzymac to trzymaj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziekuję ,że jesteście
Turkusek nie tłumacz sie- nawet nie musisz .Ewa niech interpretuje jak chce -to jej problem -parafrazujac ,Yeez tak samo.Próbujmy dziewczyny przywrócic to co było cenne i wartościowe na topiku.Po to jest.I pozdrawiam w słoneczny dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turkusku, Yeez- potraktujcie panią ewę jako widmo, z tego co widzę, to ona pierwsza jest do oceniania innych, szkoda, ze nie wyciąga żadnych wniosków z Waszych wypowiedzi. Szkaoda na ta kobiete energii bo toksyczna jest na maxa.Teraz ja oceniam, z boku, nie będaz w to wmieszana- jest toksyczna w cholerę, uparta jak osioł i " niczego nie musi", szkoda, że oddychania tez sie to nie tyczy.Bo zatruwa swoim jadem, który ja zdzera od środka. Masakra. Dajmy powrócic topikowi do tego co miał na celu pierwotnie. Bo co niektórym nic do głowy sie nie wbije, ani prośby ani groźby nie działają, to świoadczy o tym jakim człowikiem ta pani jest. Zaśmieczacz topików. Moze taki nick powinna sobie nadac?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wasze tłumaczenia działają na Ewunię jak woda na młyn, mam wrażenie, że to własnie ją keci i daje jej energię do życia. Więc czy tpo jest normalne zachowanie ze strony pani Ewci?? Ewcia- a to co Ciebie zdżera od środka musi cierpiec na niestrwanośc wiesz?? Co sie stało że od kilku dni nie śmiecisz?? Przestało Cię to nakręcać?? Teraz walka co?? Tak, to jest to!! Zadowolona, ze ostatnie strony sa poświęcone Tobie?? Zobacz!!! jesteś nr na tym topiku!!!Możesz sobie pogratulować. A teraz bądż tak miła i uszanuj ludzi dobrze?? Przewstan sie podszywac po innych i obrażać. Bo to co robisz jest poniżające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam dosc.... dlaczego masz tutaj juz nie zagladac? Wybieraj to co jest dla Ciebie wartosciowe, a unikaj tego co jest zbedne. Pozdrawiam Cie goraco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa marzysz o nietykalnosci ? :D marzysz o przywilejach ? :D skoro piszesz na publicznym forum to chyba zakladasz, ze kazdy to czyta i ma takie sama prawa jak ty moze sama zrob to co mi radzisz ty wiesz po co ja tu siedze :D ????? a to ciekawe, piszesz same bzdury na moj temat po co ty tu siedzisz ? podalas juz tyle wersji i spektakularnie opuszczałas forum by wciaz powracac wiec daruj sobie i sama wrzuc na luz wiesz co sie stanie z tym forum gdy wszystkie na twoje podobieństwo zaczniemy wklejac taaaaaaaaaaaaaaaaaaakie teksty jak ty ? zabraknie miejsca na posty osob, ktore potrzebuja pomocy trzeba bedzie przewijac i przewijac by dotrzec do listu a nie artykulow zamieniasz forum w czytelnie moze stworz swoj własny topik do wklejania książek, artykułów czy czego tam sobie chcesz ichyba ze sie boisz ze stracisz widownie i przstaniesz byc w centrup uwagi lub sporu .:D uszanuj forme forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa zapoznaj sie moze z regulaminem : Użytkownik w ramach korzystania z serwisu Kafeteria.pl, na zasadach określonych Regulaminem, i powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, ma prawo w szczególności: przeglądać serwis Kafeteria.pl, w tym treści umieszczone w serwisie przez siebie lub innych użytkowników, zamieszczać w serwisie posty, wpisy, komentarze, opinie, pliki, nowe tematy na forum dyskusyjnym, komentować umieszczone przez innych użytkowników treści, umieszczać w innych serwisach lub stronach internetowych, na forach dyskusyjnych lub jakichkolwiek innych witrynach internetowych oraz rozpowszechniać w Internecie w inny sposób (np. za pośrednictwem poczty elektronicznej, komunikatorów) LINKI do poszczególnych stron funkcjonujących w ramach serwisu Kafeteria.pl, Warunkiem korzystania z serwisu Kafeteria.pl jest wyrażenie przez użytkownika zgody na postanowienia Regulaminu. Korzystanie przez użytkownika z serwisu Kafeteria.pl oznacza, iż uważnie zapoznał się on z treścią Regulaminu, akceptuje Regulamin i wyraża zgodę na jego postanowienia. Korzystanie przez użytkownika z serwisu Kafeteria.pl polegające na umieszczaniu w serwisie określonych postów, plików, komentarzy, opinii LUB INNYCH TREŚCI oznacza, IŻ UŻYTKOWNIK ZASWIADCZA , iż PRZYSLUGUJĄ MU PRAWA do umieszczenia takich treści w serwisie Kafeteria.pl oraz jest władny udzielić o2 określonych w Regulaminie zgód. Konsekwencje takich działań, w szczególności brak stosownych praw lub uprawnień, obciążają wyłącznie użytkownika dopuszczającego się niezgodnych z prawem działań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×