Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ozam

guz tarczycy3

Polecane posty

Zefirku jeszcze jedno, znam uczucie druta kolczastego, nasilało się to jak kładłam się spać (zwłaszcza na plecakach), myślałam że blizna to kilku kilogramowy drut kolczasty który leży mi na szyj, po kilku minutach jak wstałam to uczucie znikało czas czas i jeszcze raz czas i zapomnisz :) bo te dolegliwości będą słabły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucynaewa ja tez nie składam w ZUSie...mam parę pytań,może mogłabyś mi coś podpowiedzieć...daj jakiś namiar proszę to porozmawiamy (gg,mail) z góry dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zefirku- nikomu pewnie tu nie przychodzi nawet do głowy śmiać się z Ciebie,szczerze Ci współczuję. Faktycznie iwonka "specjalizuje" się wśród nas w bliznach- katalog powikłań po operacji tarczycy jest tak szeroki, ze chyba każda z nas z czymś się zmaga i w czymś jest bardziej doświadczony. Wiesz co mi jeszcze przyszło do głowy? zwłaszcza jak skupiłam się na informacji 4 miesiące? taka banalna nić. szew wewnętrzny nierozpuszczony do końca. Jak byłam na duzym jodzie 4m-ce po operacji kazdy lekarz macał, ściskał, miętolił i wymietolili mi takie resztki, wyciągała pielegniarka potem resztki pęsetą. Zefirku, 4 miesiace to mało na zagojenie, myślę, ze dziewczyny dobrze Ci tu piszą co i jak. Pozdrawiam. Dziewczyny dostałam dziś dalsze 2 tygodnie chorobowego , wyglądam... strasznie. Tsh>200 ( nie muszę pisać norma 0,4-4)skala im sie skończyła w laboratorium , czy jak? Decyzja natychmiastowa od jutra eutyrox:150 przez 3 dni potem juz znów 200 w przyszłym tygodniu 225. Czyli moja norma. Pisałam, ze nawet nie muszę chodzić do endo, mam taką kumatą lekarkę ogólną, która miała staż u nas w IO i powiem Wam szczerze .Jak ma wątpliwość to się tak konsultuje co i jak można zrobić. Okazało sie, ze zamiast isc w górę, to zapadam się co raz głębiej w niedoczynność. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cholera nie chcialo sie wzslac pisalam ze trzymam kciuki Nebraska, zeby bylo dobrze bo przeciez musi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zefirek176
iwonagos Greystonka AgnieszkaL73 nebraska135 Witajcie dziewczyny , dziękuję , postawiłyście mnie na nogi , już mi się wydawało że to wszystko siedzi tylko w mojej głowie . Iwonagos to o Tobie] dziewczyny mówią ekspert Iwona ?tak też i ja myślę . Faktycznie mój 1- szy krem to był contraltubex i od niego miałam uczulenie teraz używam żel sylikonowy na blizny . Zrobiłam już rozpoznanie na allegro i w aptekach odnośnie veradermu a na pewno zamienię mydło na coś delikatniejszego . Greystonka ja też gratuluje - ja już bawię wnuczki . AgnieszkaL73 to wszystko co napisałaś ( prysznic , 2 miesiące itd. )ja też to znam i uzbrajam się w cierpliwość . Dziękuję . nebraska135 dzięki za dobre słowo . Dziewczyny życzę wszystkim dużo zdrowia i siły na zmagania z chorobą . Pa . Pa. Całusy 102.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nockairu Podaję Ci mój adres email: lucynakaczmarczyk@wp.pl Jeśli tylko będę mogła, to postaram się pomóc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam do Was pytanie. Byłam wczoraj na wizycie kontrolnej w szpitalu po operacji całkowitego wycięcia tarczycy z powodu raka brodawkowatego (operacja 3 tygodnie temu). Do tej pory przez 2 tygodnie jadłam Letrox dawkę 100 rano. Wczoraj na wizycie lekarz kazał zacząć jeść 150, z tym że rano 100, a wieczorem przed kolacją 50. No i wszystko fajnie, dopóki nie byłam dzisiaj u mojej endokrynolog. Jak jej powiedziałam o zaleceniach ze szpitala, to powiedziała, że nieco je zmienimy i weźmiemy Letrox 125, całość rano.... No i teraz nie wiem kogo posłuchać :) Nie wiem też jeszcze gdzie dalej się leczyć, czy w tej przychodni przyszpitalnej czy u dawnej endokrynolog. Pomyślałam, że przez ok 2 miesiące pochodzę i tu i tu a później zdecyduję. Pani endokrynolog powiedziała, że wieczorem nie bierze się hormonu. Też mi się tak wydawało, ale z kolei ta przychodnia przyszpitalna też ma dobrą renomę i masa ludzi sobie ją chwali. Czy ktoś z Was spotkał się z łykaniem części hormonu wieczorem? Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane moje;) gooru;) Przeszło się trochę z bliznami, oj przeszło:( Buziolki dla Was natstrasz Trzymaj się tego, który zaleca poranne branie hormonu. Z tym, który Ci każe wieczorem to raczej coś nie teges. Tyroksyna ciężko się wchłania dlatego zaleca się branie hormonu syntetycznego rano, przynajmniej pół godziny przed posiłkiem. A po wzięciu tabletki najlepiej nie spożywać jakiś czas nabiału, bo również utrudnia wchłanianie (nawet kawa z mlekiem zrobi tu swoje). I żelaza nie można za szybko np.wziąć. Bierz rano, bo inaczej będzie bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak... i mi się wydaje rano i tylko rano, ponieważ mam takie duże dawki nieraz lekarz pytał czy na pewno biorę na czczo, czy nie popijam kawką, czy mija co najmniej pół godziny zanim co zjem i takie inne... wątpliwości. Czyli wychodzi, ze faktycznie ważne jest by brać rano całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane, ja nadal staram sie o maleństwo, wierzę ze mi sie uda... Greystonka, nadia, iwonagos!!!! Dzięki Wam wiem że i mnie się uda!! Dziewczyny nawet nie wiecie jak się cieszę z Waszego szczescia... Do lekarza pójdę na początku sierpnia, napisze co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWAkul
zefirek ja slucham zalecen lekarza blizny przez pol roku niczym nie smarowac,nie draznic golfem ani niczym ani sloncem basenami niczym!!!! ewentualnie lekko natluszczac wazelina lub czym neutralnym u mnie skutkuje pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWAkul
nockairu JA SKLADALAM O GRUPE INWALIDZKA W ORZECZNICTWIE O NIEPELNOSPRAWOSCI FAKT ZE JUZ MIALAM LEKKI STOPIEN NIEPELNOSPRAWNOSCI ORZECZONY Z POWODU ZWYRODNIENIA KREGOSLUPA ALE ZLOZYLAM JAKO POGORSZENIE ZDROWIA Z POWODU USUNIECIA NARZADU Z POWODU NOWOTWORU I.......... DOSTALAM STOPIEN UMIARKOWANY TZW KIEDYS DWÓJKĘ ALE TYLKO NA ROK OCZYWISCIE BEZ ZADNYCH KORZYSCI FINANSOWYCH BO TO NIE ZUS DODATKOWO LEGIT NA DARMOWE PRZEJAZDY KOMUNIKACJA MIEJSKA I BEZPLATNA KARTA PARKINGOWA ALE TO Z POWODU KREGOSLUPA POZDR EWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWAkul
DZIEWCZYNY PONADTO JESTEM PO 3DNIACH WARSZAWA SCYNTYGRAFIA TZW MALY JOD STRACH MA WIEEELKIEEE OCZY LUZIK NUDY ZERO UBOCZNYCH SENSACJI A WYNIK BARDZO ZADOWALAJACY POZA NIEWIELKIM WYCHWYTEM W OKOLICY SZYI W ORGANIZMIE BRAK ZMIAN PATOLOGICZNYCH CZYLI ZDANIEM PANI DOKTOR MIALYSMY SZCZESCIE(BYLO NAS KILKA))) ZAKWALIFIKOWANO MNIE NA DUZY JOD ,JADE W PAZDZIERNIKU NA 5DNI NUDY W IZOLATKA I PODOBNO KONIEC PROCEDURY BARDZIEJ TERAZ TRUDNO MI WYTRZYMAC IZOLACJE OD DZIECI TE PARE DNI,TYDZ ZWOLNIENIA WIEC MIESZKAM U MAMY ZEBY NIE NARAZIC DZIECI NA NAPROMIENIOWANIE KTORE TERAZ MNIE OPUSZCZA JUZ JESTEM CALA SZZESLIWA WYNIK BIOPSJI PIERSI TEZ BEZ ZMIAN NOWOTWOROWYCH POZDRAWIAM WAS I CALUJE EWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewakul Super wiadmości. Najważniejsze, że z piersią ok. Zawsze najbardziej się boję czegoś TAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małogrzata, oczywiście, że możesz iśc. Najlepiej zapomnij o operacji o tabletce tylko pamiętaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś się ciszej na forum zrobiło. Rany, jaka pogoda, wściec się można.... Ja po wizycie u lekarza i w szpitalu ustalić termin cesarki. Jak wszystko dobrze pojdzie to zostaniecie ciotkami 14 września, bo wtedy ma się urodzić Piotr-Michał-Maciej (imię jeszcze pod znakiem zapytania). Całusy dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina;87
Iwokno - Michałek to tak słodziutko ........ :)))) to imię jest świetne !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota 81
iwonagos Michał to najpiękniejsze imię na świecie mój mąż ma tak na imię a to najlepszy człowiek jakiego znam :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izabela78
Witam Wszystkich wczoraj odebrałam część wyników i odbębniłam kontrolną wizytę na usg. ogólnie załamanie, guz nie dość że sie powiekszył to mam dodatkowo jeszcze jednego lokatora mały bo 4mm ale nie było go 10 miesiecy temu. ten starszy to trochę mutant 22x16x31mm. czekam na konsultację endokrynologa. mój błąd że dalam sie namowić na obserwowanie guza, lekarze jakoś dziwnie ostrożnie podchodzą do tarczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabelka bzzzz paniki, to jeszcze nic nie znaczy, najwyżej wytną i po zawodach:)., tu większość bzzz tarczyc Iwonka ja też pod Michałem się podpisze i to obiema reccami naraz ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izabela78 moj największy miał 35mm x 25mm x .... (nie pamietam tego trzeciego wymiaru) pozostałe trzy jakies malutkie 5mm, 6mm, 6mm. Ten największy uciskał tchawicę aż się wygięła i od razu mnie skierowali na operację. :) Wczoraj minął dokładnie rok od operacji i jest super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWAkul
witaj tez jestem za MIchał ,ewent Maciej pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izabela78
dziewczyny moj też naciska na tchawicę i tez się przesuwa w lewą strone, więc czekam na nieuniknione :) na razie czytam wstecz posty aby sie trochę zorientować co mnie ewentualnie czeka. jest tu miła grupa wsparcia więc liczę na pomoc i zrozumienie caluski i pozdrawiam z deszczowego wschodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich w tę deszczową pochmurną niedzielę. Mam takie trochę głupie pytanie... czy może ktoś z Was po operacji tarczycy miał atak pryszczów? Mam ich w ostatnim czasie co nie miara, a oprócz operacji i przyjmowania Letroxu nic się w moim życiu nie zmieniło, więc skojarzyłam pryszcze z tarczycą, ale może niesłusznie. Jeszcze tak myślałam, że może po narkozie, ale w sumie operację miałam miesiąc temu, to by było chyba już za długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWAkul
natstrasz TO CHYBA OBSESJA U MNIE BYLO PODOBNIE MIESIAC LUB 2 PO OPERACJI WYPADALY MI WLOSY GARSCIAMI I CERA TEZ SIE BARDZO POGORSZYLA TO CHYBA NASZE SAMOPOCZUCIE WYCHODZI NA WIERZCH :( NA URLOPIE NAD MORZEM WSZYSTKO ZESZLO :) A PO SCYNTYGRAFII JEST JESZCZE LEPIEJ,MIMO ZE WYSZEDL WYCHWYT W SZYI ALE W PAZDZEIRNIKU DUZY JOD,PIERS CZYSTA,CZEKA JESZCZE GINEKOLOG HI HI NIE MATRW SIE BEDZIE DOBRZE,TO NA NASZEJ DUSZY TE PRYSZCZE ALE NIKT ZA NAS TEGO NIE PRZEJDZIE TYLKO MY MUSIMY TO STRAWIC POKONAC I PRZEKONAC SIE ZE JUZ WSZYSTKO BEDZIE DOBRZE PA EWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natstrasz oj oj oj znam to doskonale, więc nie jesteś sama, ale mnie już powoli odpuszcza a włosy wypadały mi po około 3 miesiącach i dlatego mam praktycznie jeżyka, polubiłam go tak bardzo że już pół roku go noszę ;), na szczęście to nie boli :):):), ja mam jeszcze bliznowca który powoli się zmniejsza , ale on też boli :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×