Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ozam

guz tarczycy3

Polecane posty

Dziewczyny, dziękuję za miłe słowa. Nie wiem co to za ból, nie byłam na niego przygotowana. Nie jest taki jak przy tężyczkach. Podobny do korzonkowego może... Pomyślałabym, ze mi coś "wlazło" , ale teraz właściwie boli mnie każdy kawałek ciała gdzie są mięśnie. Nawet nogi tam gdzie piszczele, kark , ręce. Leków przeciwbólowych zjadłam już tyle...różnych. Pocieszam się tym faktycznie,ze jeszcze tylko dwa tygodnie. Niezdolna jestem właściwie do żadnego wysiłku. Z umysłem łatwiej , fizycznie do bani.Zmienioną mam twarz, czuję się dziwnie, wyglądam dziwnie... eh :-( Beta: też mi zostawili kąsek po lewej, też rak dopiero w histopacie , też "coś" w węźle chłonnym podrzuchwowym po prawej.Miałam w Gliwicach duży jod, też niejasne co będzie dalej. Za dwa tygodnie mam diagnostykę, która wskaże co dalej. Czyli nie ma stałych procedur, postępują jaki mają pomysł. Nie byłam operowana w Gliwicach chociaż tu się leczyłam, bo tu mieszkam, ale wcześniej nie było mowy o raku. Pozdrawiam gorąco, zwłaszcza nasze "ciężarówki". AgnieszkoL73 :-). Dzięki! To , ze histopata miałaś dobrego oznacza, że niestety Ciebie również może to dopaść , jeśli z jakiś powodów popadniesz w niedoczynność. Oby nie... A poza tym myślę, ze każdy ma prawo zabierać głos kiedy tylko zechce, pozdrawiam :-) Jakoś się przemorduję w tak miłym towarzystwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nebraska135 "Wyglądasz na osobę co diabłu łeb ukręci" nie możesz wziąć tych wyników i iść rozpłakać się albo wrzeszczć. Może Cię przyjmą z tydzień wcześniej . Wszystko mnie boli jak Cię słucham i przypominam sobie swój stan. Trzymaj się jakoś, wkurza mnie że z biedy funduje się nam takie problemy. Jak to jest , że każą utrzymywać TSH poniżej normy żeby nie było wznowy a później miesiąc trzeba żyć w tym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikagrażyna
Cześć! Jestem Monika.Mam 30 lat.Jeśli nie macie nic przeciwko będę śledzić Wasze wpisy i czasami włączać się do dyskusji.Moja starsza siostra ma nadczynność tarczycy, a mama akromegalię.Mama jest już po 2 operacjach, niestety guz odrasta. jest po radioterapi. Ma złe wyniki. hormon szleje, a ona uczuliła się na sandostatinę i nie moż już dostawać zastrzyków, które jej to wszystko regulowały.Endokrynolog z Centrum Onkologii z Kielc powiedziała jej, że nie maja ją juz czym leczyć no i się znów załamała, wpadła w depresje i nie chce brać leków. Ale po woli wraca do świata żywych. Przeczytam jej kilka waszych wypowiedzi. Są naprawdę budujące. Macie taka siłe i zdrowe podejście do tematu, że az mi lepiej. Przeczytałam wasze wpisy od marca.Pozdrawiam wszystkich i dużo zdrówka życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Dziś wieczorem wróciłam z dużego jodu z CO w Wawie...narazie jestem padnięta....ale jeśli macie jakieś pytania chętnie jutro odpowiem...pochwale się tylko ze jestem CZYSTA :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWAkul
nockairu SUPER ZE JESTES CZYSTA ZAZDROSZCZE ZE JESTES JUZ PO U MNIE TO DLUGO TRWA TZN OCZEKIWANIE W MAJU BYLAM NA KONSULTACJI W CO WARSZAWA I DOPIERO 20LIPCA SCYNTYGRAFIA NIE WIEM CO DALEJ ZADECYDUJA,MAM WYCIETE WSZYSTKO W MARCU Z POWODU RAKA TERAZ JESTEM JUZ 12TY DZIEN BEZ HORMONU BO MUSZE BYC 4TYG BEZ PRZED BADANIEM NA RAZIE BEZ WIEKSZYCH SENSACJI TROCHE WIECEJ DRAZLIWOSCI,UCZUCIE ZMECZENIA,POD WIECZOR PADAM,SPIE PO 11GODZIN WCZORAJ MIALAM ZAWROTY GLOWY I MROCZNOSC CHWILAMI ALE MOZE DLATEGO ZE JUZ 6TY DZIEN ANTYBIOTYK Z POWODU ZAPALENIA GARDLA I ZATOK NAPISZ DOKLADNIE CO ROBILI W WARSZAWIE MAM BYC NA CZCZO BEDE TAM 3 DNI,CIEKAWE CZY PODADZA MI TZW MALY JOD JAK TO OPISUJA DZIEWCZYNY WIEM ZE KREW EKG I ....???? MOJ MAIL ewak1238@wp.pl JAK SIE CZULAS PO BADANIU,JAK TO WYGLADA,CZY BOLI??? IZOLATKA??/ ILE ZWOLNIENIA??/ILE W SZPITALU?? JESTEM BARDZO CIEKAWA I LUBIE WIEDZIEC DUZO PRZED FAKTEM JESTEM STRASZNY CYKOR,TCHORZ I PANIKARA MUSZE SIE NASTAWIC PSYCHICZNIE I PRZYGOTOWAC DO TEGO CO MNIE CZEKA POZDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nebraska strasznie współczuję. Miałam podobnie tylko nie miałam az tak wysokiego TSH, ale mięsień to czułam każdy (nawet nie wiedziałam, że człowiek ma aż tyle mięśni. W skrócie powiem, że bolał mnie cały człowiek. Męczyłam się strasznie, szybkie chodzenie graniczyło z cudem, że nie wspomnę o bieganiu. Trzymaj się dzielnie, teraz już masz z górki:)) Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWAkul wszystko opisałam ci na maila,jak coś...pytaj jeszcze. Pozdrawiam wszystkie podwójnie uśmiechnięte babeczki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nockairu super wiadomość :-) iwona, to nie chodzi o amiopunkcję tylko jakies dwa badania z krwi, po 200zł każde i gdyby te były złe wtedy amio.. mam 33 lata wiec wiekiem się nie kwalifikuje, teraz będę miała to ważne USG o którym pisałaś. cieszę się że u Ciebie wszystko ok, pozdrawiam rerenia czekamy teraz na wspaniałą wiadomość od Ciebie, będzie dobrze :-) trzymam za Ciebie kciuki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadia Aaa, test pappa. Nigdy nie zaszkodzi robić badania, ale na pewno wszystko będzie super:) Też trzymam mocno kciuki za rereni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie by było jakby wszyscy ozdrowieli czego wszystkim życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie , dziwna sprawa. Za tydzień na weekend mam diagnostykę, a dziś dzwoniła do mnie pani z onko IO i kazała się stawić w ten piątek z litrem wody na czczo , mam mieć PETA. Zdziwiona była, ze list do mnie nie doszedł pocztą.Szczeście chyba, ze jestem z Gliwic. W stanie rozkładu totalnego jestem nadal, chyba już nie chcę nic zeby ze mną robili. Julkakoszulka- ślicznie i obrazowo to nazwałas "boli cały człowiek" to właśnie dokładnie oddaje to co czuję.Aska nie wyzdrowiałam, bardziej chora nie czułam się nigdy w życiu- jedynie parówkami ciężko się klika. Buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nebraska135 Tylko się nie wystrasz, tym PETem szukają w całym ciele jakichś nieprawidłowych komórek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalinka dzięki! na Ciebie zawsze można liczyc! Oby nic nie znaleźli więcej!Wystrzeliła babka wczoraj z tym PETEM, dobrze, ze nie zmienialam numeru. Myślisz, ze jest szansa, ze wezmą mnie wcześniej? Własciwie obecnie przypominam Quasimodo i tak się też poruszam, ale może pomyslą, że tak mam normalnie, eh pozdrawiam! W ogóle jakiś taki zły czas mamy. Siostra po zabiegu, teść dziś idzie do szpitala, brat teścia na ostrym wyladował wczoraj, mała nie wiadomo kiedy jedzie na wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beta 1117
Nebraska , jutro jestem w Gliwicach na badaniach przedoperacyjnych jak będzie czas to znajdę Ciebie na tym PET .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jestem 8 miesięcy po resekcji i od miesiąca maja endo kazała mi spróbować zmniejszyC calperos z 1000 raz dziennie do 500 raz dziennie, do tego alfadiol 0,25 i euthyroks 150 i tak moje wyniki po miesiącu wapń 2.06 przy normie 2.25-2.55 tsh 1.212 przy normie 0.27-4.2 zapłaciłam sobie parathormon i mam 16.28 przy normie 15-65 i co teraz mam robić? może jednak pozbędę się calperosu i alfadiolu z czasem???? jak sądzicie? pozdrawiam wszystkie zdrowe i zdrowych bo tu tylko tacy są ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 12 mam umówiony termin przyjęcia na oddział izotopowy w Gliwicach Rozmawiałam z lekarzem i nie wiem jak słuchałam ale umknęło mi ile czasu mam przebywać na oddziale.tzn od czasu przyjęcia na oddział do czasu opuszczenia szpitala. Proszę napiszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWAkul
HEJ DZIEWCZYNY ZA 2 TYG SCYNTYGRAFIA WIEC ZROBILAM DZIS USG TARCZYCY,TNZ WYCIELI CAŁĄ Z POWODU RAKA BRODAWKOWATEGO POWIEKSZONE MAM WĘZŁY ŻUCHWY??????? ZROBILAM OD RAZU USG PIERSI KONTROLNIE(OSTATNIO ROK TEMU BYLO CZYSTO) I WYSZEDŁ GUZEK WIEC OD RAZU BIOPSJA,BO JEST ECHOGENICZNY O NIEROWNYM OBRYSIE ,WYNIK ZA TYDZIEN CO ZA NIESPODZIANKI :( DZIS JUZ LEDWO ŻYJE,NIE DOSC ZE BEZ HORMONU TO JESZCZE EMOCJE WYKANCZAJA POZDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beta1117hehe to sobie zrobimy spotkanie ;-) mam na 8 rano, mam na imię Anna, jestem spuchnietą, obrzmiałą blondynką. będe prawdopodobnie w pistacjowej spódnicy-już się szykuję, bo rano kijowy mam rozruch , z elą74 tez mam szanse się spotkać, bo wchodzę na oddział 15-go, czyli poświętujemy moją czterdziechę? ;-). Wiecie ja to oddam ten cynomel do recepcji , ma długą datę ważności, a zużyłam tylko kilka tabletek, może komuś się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewakul węzły chłonne możesz mieć powiększone od jakieś infekcji, spokojnie. Muszą lekarze wypowiedzieć się co do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A macie może ulotke po polsku do tego Cynomelu? Bo jak dalej nie będzie tyrogenu to też mnie czeka post ścisły od hormonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aska42 -nikt nigdy nie widzial ulotki cynomelu po polsku :-D. Najwidoczniej to taki tajemniczy lek. Nawet w necie nie ma. Szukałam jak się chciałam dowiedziec co mi jest na poczatku. Ewakul- trzym się kobito- ja też jak klnę to tylko pod nosem, jak płaczę, to przewaznie w poduchę. Wezły chłonne czasem są powiekszone i nie mówia od razu-przerzut. Też mam podrzuchwowe powiększone z jakąs podejrzaną wneką. Ale moze to od gardla, może od zeba. NIedoczynnosć to wystarczająca uciązliwość, zeby martwic się reszta.Spadam do łazienki laski, bo nie moge siedziec. papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laski-wybaczcie- jak ja do diabła napisałam podrzuchwowe? Do diaska!!! Ale wiem, ze zrozumiecie ;-), wiec PODŻUCHWOWE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nebraska135 Proszę nic nie oddawaj , wyślesz mi pocztą , bo nie mam pomysłu jak go zdobyć. Ty już nie będziesz miała tej scyntygrafii - tak myślę , PET jest dokładniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgnieszkaL73 Jeśli masz poniżej normy wapń to ja bym dawki nie zmniejszała przynajmniej na razie. Ważne jest także wydalanie wapnia w moczu (dobowa zbiórka się kłania) Jeśli chodzi o parathormon to jest nadzieja , że będzie przybywać , za jakiś czas trzeba kontrolować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalinka ok, Zostawie dla Ciebie ;-D. Piszę przecież Kochana " NIECH SIE KOMUŚ PRZYDA".Padłam wczoraj jak nietomna,teraz idę się szykowac, to do potem, pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×