Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ozam

guz tarczycy3

Polecane posty

gutek możesz coś więcej napisac o tym że twój dr powiedziała ze będziesz w nadczynności do końca zycia ? pytam bo jak byłam ostatnio w czerwcu na diagnostyce to mi dr powiedział ze jak na tej kontroli będzie wszystko ok to mogę tsh podnieść do 1, a moja endo nie pozwala mi nic z tym robic do 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie lekarz w Gliwicach powiedział, że jeśli będzie wszystko dobrze to po 5 latach tsh 1 - mój endo też tak twierdzi. Ale u mnie do tego czasu jeszcze daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gutek_
he he a mi lekarz w gliwicach powiedzial ze w nadczynnosci bede calay czas dlatego zeby tarczyca nie odrastala ,a z nia rak hamuje tez rozmnazanie komorek ( przerzuty odlegle ), moze to w moim przypadku ale trzymam sie tego co piszecie czyli jeszcze dwa lata i tsh 1 mam dosyc tej nadczynnosci tym bardziej ze hormony skacza mi caly czas dziewczyny ile czasu wracalyscie do lepszego samopoczucia po odstawieniu hormonu jakos ciezko teraz wracam do normalnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny, tak was podczytuję i postanowiłam napisać, jak to wygląda u mnie. Ponad rok temu wykryto u mnie raka brodawkowatego tarczycy, w lutym ubiegłego roku miałam operację, podczas której całą usunięto wraz z 16 węzłami chłonnymi. Po operacji włosy zaczęły dramatycznie wypadać, byłam załamana, ale zaczęłam łykać biotebal 5 mg i trochę się uspokoiło. W lipcu miałam podany duży jod, na szczęście w Krakowie nie każą odstawiać hormonów, tylko dostaje się dwa zastrzyki na podwyższenie jodochwytności. Po jodzie też mam okresy w których włosy wypadają bardziej, ale cały czas biorę ten biotebal i zaczęły mi już nawet odrastać nowe włoski. Anulacz, co do węzłów chłonnych też niepokoiło mnie ich powiększanie lub bolesność, ale w Medycynie Nuklearnej uspokojono mnie, że to objaw, że organizm walczy z jakąś infekcją i żeby tym się nie martwić. Usg miałam po pół roku od jodu, następne będzie w lipcu, gdy pojadę na mały jod diagnostyczny. Co do niskiego tsh, podczas ostatniej wizyty u endo, zapytałam jak długo mam być w niedoczynności i powiedziała, że jeśli choroba się nie odnowi to przez 5 lat, a potem będzie utrzymywane w granicach1,0. Twoje tg jest super, ja mam 0,4 i lekarka powiedziała, że jest ok. Pozdrawiam i w razie potrzeby służę pomocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalinka_54
Czy mogę Was poprosić o pomoc dla mojej siostrzenicy. Kasia jest osobą niewidomą, zbiera pieniądze na operację w Niemczech. Ma 3 letnie dziecko i marzy żeby zobaczyć jak idzie do I klasy. JAK PRZEKAZAĆ 1% Wypełniając zeznanie PIT, podatnik musi obliczyć podatek należny wobec Urzędu Skarbowego. W rubryce WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP) • Wpisać numer KRS: 0000270809 • Obliczyć kwotę 1% W rubryce INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE (bardzo ważne!) • Wpisać nazwisko oraz numer członkowski nadany przez Fundację Avalon - Kowalczyk, 4370

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Coś ostatnio cisz się zrobiła na forum, a ja chciałabym złożyć wszystkim zaglądającym tu życzenia świąteczne. Więc życzę wszystkim dużo dużo zdrowia, smacznego jajka, mile spędzonego czasu w gronie bliskich i lepszej pogody. Pa. A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja również pragnę złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia świątecznie i mam nadzieje, że po świętach nasze forum znowu ożyje i będziemy codziennie pisać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki !!! Zdrowych, wesolych Swiat i mokrego "dyngusa" zycze Wam wszystkim. Jakos tak sie to forum rozsypalo. Wielka szkoda !!! Ja bede zagladac tutaj napewno .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i ja (zaglądam tutaj, podczytuję, ale ostatnio chyba zajęci wszyscy byli przygotowaniami do świąt). Pogody ducha na Świąteczne dni i na dalsze również, dobrych, spokojnych świąt i dużo zdrowia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gutek_
Zdrowych Radosnych Swiat Wielkanocnych smacznego jajka ,mokrego dyngusa samych dobrych gosci . Ja tez zagladam na forum .a tu taka pustka ,pewnie to chwilowe pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co dziewczynki, bardzo jestem ciekawa dlaczego usunęli nasze forum. Chcialabym poznac przyczyne. Ktos zobil wielka szkode przestraszonym, początkującym z tym skorupiakiem. Tyle nowych osob w ciągu paru tygodni zwykle a teraz raptem glucha cisza. Beznadzieja!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam mały problem. Wciąż nie mogę dobrać dawki hormonu. W styczniu przy dawce 112 letroxu moje tsh badane w Gliwicach wynosiło 0, 053, więc zmieniono na 112 przez 5 dni a przez 2 dni w tygodniu dawka 100 i za 3 miesiące do kontroli. Wczoraj odebrałam wynik i wielkie zaskoczenie bo tsh 0,037. Nie wiem co o tym myśleć bo powinno wzrosnąć w górę przy zmniejszeniu dawki a nie cofać się. Wizytę u mojego endo mam dopiero 27.07 i nie wiem co teraz robić. Próbowałam dzwonić ale nie odbiera telefonu, poradźcie coś. A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak mi też bardzo brakuje naszego forum,dlaczego go usunięto pewnie nie dowiemy nigdy, może piszmy więcej tutaj i w ten sposób zachęcimy innych Anulacz może spróbuj brać 100 i po 6 tyg. sprawdż za duża niedoczynnosć też nie jest wskazana , chociaż ja przed jodem miałam 0,03 czułam sie dobrze i nie zmieniałam dawki wszystko zależy od twojego samopoczucia nie masz kołatań serca nie męczysz się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basii
Hej:-) skoro już piszecie o tsh... Ja biorė 150 eutyrox i mam tsh0.027 Czuję się dobrze, ale chyba trochę mało co? Za to wapń niespodzianki strzela" ostatnio spadł do 0,68 jonizowany a calperosu jem już po cztery sztuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akoj3 Wiesz teraz czują się nawet w porządku tylko zdziwilo mnie to że przy zmniejszeniu dawki tsh poszło w dół. Lekarz w Gliwicach powiedział że 0,05 ciut za niskie i że u mnie może być większe. Zmniejszył dawkę i powiedział że na niej powinno być tsh ok 0,07 i że takie dla mnie teraz będzie w sam raz, bo to początek drogi. Ale ona zamiast się zwiększyć to poszło w dół - nie wiem dlaczego. jak brałam po opeacji dawkę 100 przez 2 miesiące to moje tsh było 1,2 tak więc za duże jak dla nas. Spróbuje w tygodniu dodzwonić się do mojego endo i zobaczę co powie. Pozdrawiam A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulacz nie wiem czy dobrze rozumię 0,05 miałas w Gliwicach a 0,03 w innym lab.może to inne oznaczenia każde lab. ma inne wartości ,tak sobie tylko myslę pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulacz dziewczyny maja racje, wyniki mogą się różnić, gdy są wykonywane w różnych laboratoriach. Jeśli dobrze się czujesz, to nie ma co sie martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie proszę jak długo byłyście w szpitalu podczas badania jodem diagnostycznym w CO w Gliwicach. Po miesięcznym odstawieniu hormonów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem. Ja jadę na jod na tydzień. Do gliwic właśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perła ze mną była dziewczyna która miała samą diagnostykę ,przyszłyśmy w piątek i ona poszła do domu w poniedziałek po południu Basii kiedy idziesz na jod ? Ja będę w Gliwicach od 8 maja tez tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basil , akloj3 dziękuję Wam za odpowiedź. basil Ty pewnie jedziesz na jod leczniczy? Ja na leczniczym byłam , wtedy byłam od piątku do piątku. Teraz pojadę na diagnostyczny. Mam nadzieję, że nie będą mnie tam trzymać. Szkoda ,że nie można sobie zaplanować powrotu, jak ma się kawałek drogi do Gliwic, to trochę kłopotliwe. Mam stawić się w środę (oczywiście nie teraz , dopiero za dwa miesiące :) ) ale już szukam informacji. Chciałabym wierzyć ,że mnie wypuszczą w piątek ;) No i jeszcze przede mną odstawienie hormonu, pierwszy raz. Jestem ciekawa jak to zniosę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perła na pewno wyjdziesz w piątek w sobotę nie ma wypisów ani żadnych badan ,ta dziewczyna co ze mną była rano miała scyntygrafię i po obiadku wypis.W piątki mają dużo przyjęć i robią czystkę tak że spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gutek_
perla mialam diagnostyke w lutym przyjecie na oddzial w poniedzialek w srode po obiedzie wypis i do domu ,tyle czasu sa wszyscy (2,5 dnia)jesli jest wszystko ok. w dniu przyjecia nie dostaniesz obiadu kolacje juz tak jak cos to pytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akloj, Niestety się miniemy:-) Mówicie, że w sobotę nie ma wypisów, ale 1 maja (piątek) będą?? Bo wtedy właśnie skończy się mõj tydzień na jodłowaniu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akloj3, gutek_ dziękuję za odpowiedzi, mam taką nadzieję. Same pewnie wiecie,że nawet najspokojniejszy człek w naszej sytuacji traci spokój i pewność siebie, kiedy zbliża się czas diagnozy i badań kontrolnych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basii a kiedy stawiasz się w Gliwicach w poniedziałek, w piątek? Odstawiasz hormony czy będziesz miała zastrzyki? Nie chcę cię martwić, ale piątek 1 maja , jest wolnym dniem i pewnie nie będzie wypisów. Ale może jest szansa , że wypiszą Cię już w czwartek. Masz napisane kiedy będziesz miłą podany jod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perla W styczniu jak byłam na wizycie ambulatoryjnej rozmawiałam z 17 letnią dziewczyną która jest 5 lat po rozpoznaniu i mówiła że diagnostyka jest 3 dniowa ( oczywiście jak wszystko wyjdzie ok). W pierwszy dzień badania z krwi, usg i wieczorem podany jest mały jod, a na 3 dzień rano scyntografia i koło południa wypis. Ja na dużym jodzie rok temu w kwietniu byłam od środy do poniedziałku. Dodzwoniłam się dzisiaj do mojego endo i kazał mi znowu zmniejszyć dawkę letroxu na 100 przez 3 dni i 112 przez 4 dni i za ok. 10 tygodnie sprawdzić znowu. Perla a ty kiedy jedziesz na diagnostykę?. Jak wrócisz to napisz jak to wygląda czy jest izolatka i czerwone ubranko itp. życzę dobrych wyników i pozdrawiam. A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anika36
Drogie dziewczyny, to zmowu ja. Pisalam do was 3 miesiace temu. Bylam wtedy na biopsji guzka tarczycy, okazał sie zmianą łagodna i jutro jade do kontroli. Zobaczyc, czy cos sie tam nie zmieniło... I oczywiście boję się bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×