Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ozam

guz tarczycy3

Polecane posty

ja tez wlasnie z gliwice. Macie moze jakiegos dobrego lekarza, no i miejsce do zrobienia biopsji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marti73
podaję tez swojego maila ,podeślijcie i mnie swoje fotki ,fajnie bedzie jak bedziemy miały niejako na żywo istotę z którą bazgrolimy....ja ostatnio zabiegana jestem,nowe m pochłania czas i co najgorsze kasę,nie mam czasu mysleć o operacji,poza tym moje 2 etaty....w nocy z niedzieli na poniedziałek omal nie zemdlalam w pracy na dyżurze a po nocce w drugiej pracy prawie na rzęsach chodziłam....jeszcze czuję się zmęczona a dzisiaj kolejna noc przede mną....uuuuuuuuuu mój adres marti73@wp.pl pozdrawiam dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marti73
haniaa80 Chyba Cię znalazłam na nk i wysłalam zaproszenie,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marti73
iwonagos wysłałam namiary na mnie ,na maila pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no faktycznie też napisałam Hania nazwisko Gdańsk, hahaha :):):):):):) chodziło mi o to ze wpisujemy imię: Hania później nazwisko to co Hania podawała i jej miejscowość czyli Gdańsk :) marti73 wysłałam Ci maila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marti73
rerenia wielkie dzięki za maila ,już Cię szukam na fb i nk Ale fajnie Was dziewczyny zobaczyć!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oby, ja polecam dr Krajewska z Gliwic. Ona mnie leczyła, diagnozowała w sumie. Biopsje tylko na os. Witosa w Katowicach w NT Medicalu. Tam tez ona przyjmuje, albo oczywiście prywatnie w gabinecie w poniedziałki. A Ty w ogóle chorujesz na tarczyce? Czy ta po prostu węzeł masz powiększony? Napisz coś więcej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam was dziewczynki :)....teraz bynajmniej jak pisze mam wasze twarze przed oczami heh. Iwona dzieci super..Ewcia rewelacja:) Marti ty to juz nastolatki masz heh pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tysia ja jeszcze nie wiem, wyczula msobie guzek z lewej strony na dole szyi. Jestem umowiona na piatek na usg i d oendokrynologa. Wtedy sie dowiem co dalej. Dziekuje za namiary i pozdrawiam. Ps czyli w poniedz u tej dr Krajewskiej mozna zrobic biopsje tak?>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM DAWNO NIE ZAGLĄDAŁAM DO WAS I WIDZĘ ŻE ZROBIŁYŚCIE SOBIE MAŁY ZLOCIK FAJNIE ŻE MOŻECIE SIĘ SPOTYKAĆ JA NARAZIE LEDWO ŻYJĘ MUSIAŁAM ODSTAWIĆ LEKI 14 MAM DUŻY JOD I NARAZIE TO JEST MI BARDZO ŹLE I TAKIE TEŻ MAM SAMOPOCZUCIE POZDRAWIAM SERDECZNIE MIŁO SPĘDZAJCIE CZAS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej byłam dzisiaj na usg i mam guzka podejrzanego wg radiologa, a ja jestem pewna ze to rak. musze zrobic biopsje. dobrze ze sie wczesniej zapisalam do endokrynologa ide w piatek to pewnie mi kaze zrobic te wszystkie badania o ktorych piszecie. mozecie mi powiedziec w jakim celu? I czy od razu bede miala biposje czy na to tez sie czeka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marti73
Oby Spokojnie ,ja też dowiedziałam się niedawno,że mam jakieś dziadostwo w sobie zresztą zupełnie przez przypadek.Jak zobaczyłam opis usg to się załamałam .Pół strony A4 ! i podejrzenie rozrostu brodawczakowatego i w ogóle....szkoda gadać.Potem znalazłam kafeterię i forum i cudowne dziewczyny haniaa80,cyryla,rerenia,synogarlica...i wszystkie inne dziewczyny które tu SĄ Teraz jestem po biopsji-nie boli -jak pobranie krwi,tez bałam się wyniku i...okazało się ,że nie taki diabeł straszny Wg biopsji guz łagodny Wiadomo okaże się dopiero po hispacie ale teraz wierzę ,że będzie ok Mnie udało się załatwić biopsję,chirurga onkologa usg w ciągu tygodnia! tak sie bałam ,ze dzialałam bardzo szybko.Endokrynolog i chirurg zobaczywszy moje opisy usg zgodnie stwierdzili wywalic jak najszybciej.Teraz czekam na zabieg 14.06 i mam nadzieje ze bedzie ok,że'' jeszcze będzie przepieknie,jeszcze bedzie normalnie'':) Trzymaj się ,głowa do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OBY, ona nie zrobi Ci biopsji u siebie. To mogą zrobić na Witosa. A do jakiego endo jesteś zapisana? Musisz dostać skierowanie na biopsje i tyle. Z tego co wiem na Witosa można się zapisać do tych lekarzy na kasę chorych normalnie, wiec zadzwoń najlepiej i się dowiedz. Oni podobno na kasę nie mogą leczyć tylko tych, którzy są pod opieka Onkologii Gliwickiej i maja stwierdzonego raka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli jutro mi endo da skierowanie na biopsje i hormony? biopsja torozumiem a hormony w jakim celu? Czy lepie jod razu sie umowic do Gliwic czy robic na tego Witosa. co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy chirurga onkologa tez prywatnie szukac i kogo polecacie w gliwicach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W gliwicach i na witosa przyjmują w wiekszosci Ci sami lekarze. Jesli masz szanse dostac sie do gliwic to idz od razu tam. Oni wiedza co robia. Ja Ci chirurga zadnego nie polece, bo ten, ktory mi robil juz tam nie pracuje. Ale pytaj DOsie, ona na biezaco jest z tym wszystkim. a z dobrych wiesci, to informuje, ze w wezle nic nie znaleziono. Kolejna wizyta we wrzesniu na TK klatki piersiowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikt nie kibicuje?????? to jeszcze raz POLSKA BIAŁO CZERWONI ! :) ! :) ! :) ! :) ! :) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hheh Ja się kompletnie nie znam na piłce (przed chwilą mi ojciec powiedział, że dziś mecz Polska-Grecja), ale cała rodzina od rana wymalowana kredką z biedronki, na lusterkach mam te wdzianka flagowe, w samochodzie flagę i na domu też. Poza tym na całe gęby śpiewamy KOKOKOKOKO:D Tak więc w pełnej gotowości !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IWONKA JA FLAGI NIE MAM ALE PIFFFO TAKKKKKKKKKKK i mecz będę oglądać, co prawda w domku i tylko z mężem ale będę kibicować :) ps a później będę narzekać ze jestem gruba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny bylam dzisiaj u endokrynologa. jutro porobie badania i umowilam sie na biopsje guzka. Oswieccie mnie po co sie robi te badania tarczycy, nie wystarczylaby sama biopsja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oby nie wystarczą, muszą wiedzieć czy masz wyniki oki, czy może jeszcze dodatkowo nad lub niedoczynność, to też istotne, nie tylko jaki to guz ale nie martw się na zapas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emila18
Witajcie ! pewnego dnia poszlam sobie do lekarza bo mialam grype a ten spojrzal sie na mnie i powiedzial ze mam jakies wole tarczycy i zlecil mi badanie usg tarczycy i morfologie wiec je zrobilam i zapisalam sie u endo. co prawda czekalam 3 miesiace i weszlam i nic mi nie powiedzial tylko ze na nastepnej wizycie(ktora bedzie za 3 miesiace) da mi skierowanie na biopsje a teraz mam sobie zrobic ft3 i ft4. mozecie mi powiedziec chociaz tak ogolnie co mi jest i co mnie czeka? to moje wyniki : krwinki czerwone 5.84 a norma to 3.50-5.00, MCH 23.30 norma 28-34. MCV 74,1 norma 83-103 RDW-CV 16.3 norma 11,5-14,5 TSH (te akurat robione 4 miesiace wczesiej niz wszystko) 3.900 norma 0.27-4.2 a oto moje wyniki usg tarczcy : Gruczoł tarczowy dwupłatowy położony typowo o niejednorodnej obniżonej echogenicznosci o wymiarach plat prawy 22)23)42mm, cieśń.-12mm, płat lewy 19)20)45mm. W zakresie dolnego bieguna płata prawego guzek hypoechogeniczny 7)5mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marti73
słonko74 Już po zabiegu?jak się czujesz?kto Cię operował?pewnie jeszcze jesteś w szpitalu....mnie tez to czeka...jeszcze 5 dni...zaczynam się bać coraz bardziej...a powinnam być twarda,tyle się już w życiu napatrzyłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i bardzo proszę o jakiś odzew Mam 47 lat. Poprosiłam lekarza rodzinnego o badania krwi w celu sprawdzenia stanu swojego zdrowia, gównie chodziło mi o badanie w kierunku sercowym. Dość często mam duszności i czuję się zmęczona itp. Wyniki okazały się dobre. Oprócz badań w tym kierunku, poprosiłam o badanie tarczycy. W badaniu TSH wyszło 4,14 ulU/ml (0,4-4). Lekarz powiedział, że mam niedoczynność i dał mi skierowanie do endokrynologa. Powiedział też, żebym zrobiła USG tarczycy. Za radą lekarza powtórzyłam też badanie TSH w innym laboratorium. Wyszło TSH - Tyreotropina 2,17 ulU/ml (0,27-4,2) Zrobiłam też na własne życzenie ft4 - 1,33 ng/dl (0,93-1,7). Lekarz powiedział, że wszystko jest w porządku i że nie muszę robić już USG, ani też iść do endokrynologa. Ponieważ byłam już zapisana na USG i byłam też zdezorientowana, jeżeli chodzi o wyniki, postanowiłam jednak sprawdzić tarczycę. Wynik badania USG tarczycy: Tarczyca dwupłatowa, położona prawidłowo, niepowiększona. Płat prawy o wym. 5,1x1,4x1,8 cm, lewy 4,9x1,4x1,7, ciśń grub. 5-6 mm; obj. 12 ml. W dolnej części płata prawego, powierzchownie hipoechogeniczny guzek o wym. 9x5 mm, ze zwapnieniami, głębiej normoechogeniczny guzek o wym. 11x9 mm, poza tym miąższ gruczołowy dość jednorodny. Unaczynienie w normie. Lekarz, który robił badanie, powiedział, że powinnam zrobić biopsję, więcej nic. Na biopsję trzeba długo czekać nawet prywatnie, zapis pod koniec czerwca na lipiec i sierpień, jest tak dużo osób, że komu się uda, ten będzie miał w tych miesiącqach biopsję, a komu nie, to znowu trzeba czekać. Chciałam zapisać się też prywatnie do lekarza endokrynologa, ale tam też jest podobna sytuacja. Będę więc w niewiedzy dość długo, prawdopodobnie do sierpnia, jak dobrze pójdzie. Bardzo się martwię. Nie wiem, czy to jest bardzo pilne. Nie rozumiem też co oznaczają zwapnienia. Wogóle nie wiem co mi grozi. Podejrzewam nowotwór. Czy powinnam zrobić jeszcze jakieś badania? Bardzo proszę o pomoc! Co mam dalej robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
THYNTA objawy zmęczenia, duszności i inne, o które najczęściej podejrzewamy nasze serce, to mogą być objawy chorej tarczycy, w Twoim przypadku niedoczynności tarczycy. Dość dużą różnicę masz między dwoma kolejnymi badaniami tsh - powiedziałabym zasadniczo różne wyniki. Czekaj spokojnie na wizytę u endokrynologa i nie dołuj się żadnym nowotworem :D Nie nakręcaj się, tylko zrób za jakiś czas jeszcze raz tsh, ft 3 i ft4 (na czczo najlepiej). W zdecydowanej większości przypadków jest to "tylko" chora tarczyca, którą się spokojnie leczy. A w ogóle proponuję Ci zajrzeć na stronę CHoroby tarczycy i hashimoto na forum.gazeta i tam jest test na niedoczynność. Spróbuj odpowiedzieć na pytania testowe, może Ci to pomoże. Ale pamiętaj - nic Ci nie grozi, zrób tylko wszystkie badania do końca, bo niedoczynność trzeba leczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thynta ja tez podpisuje się pod tym co pisała Cyryla nie panikuj, powtórz badania w jednym z tych miejsc co robiłaś, żeby nie okazało się, że kolejne laboratorium poda inny zakres normy, chodzi też żeby było na tym samym sprzęcie to badanie wykonane i dało się porównać, sierpień nie jest tak daleko :) a jeżeli chodzi o guzki że zwapnione, to znaczy że masz je dawno, co do biopsji to jeżeli guzki mają prawie centymetr to zwyczajowo się je nakłuwa, ale nie musi to oznaczać coś złego kochana podaj okolice gdzie mieszkasz, może jest na forum osoba z Twojego regionu i da Ci namiary na specjalistę głowa do góry trzymaj się pozdrawiam w niedzielne przedpołudnie :) jutro znów poniedziałek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×