Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kaia mama synka i ...

Poród w Legnicy-kto rodził?

Polecane posty

ja puchne jak szalona kapcie sa nawet zaciasne w reku nie moge dlugopisu utrzymac masakra jakas ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
dzieki za laryngologa:) puchniecie od upalu. ja nogi w soli kuchennej moczyłam w takiej letniej wodzie . opuchlizna troszkę schodziła i mniej bolaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkwroc
Hurtownia na domkach: jak dla mnie jak na hurtownie to drogo mają ,na prawdę.Tylko łóżeczko tam kupowaliśmy,bo to jedynie się opłacało. Na Mickiewicza chyba też ceny nie powalają ,ale dokładnie nie orientuję się.Raz byłam zapytac chyba o fotelik i w porównaniu do innych sklepów mieli drożej,ale właściwie byłam tylko raz. Antoś---- teraz nie puchną mi nogi nic a nic, ale jestem w 20 tyg,może później.W pierwszej ciąży spuchniete nogi miałam dopiero w 9 mcu ,ale też przez upały,bo rodziłam na poczatku lipca.Nic nie pomagało,niestety.Minęło od razu po porodzie ;) Nie wiecie czy trzeba długo czekać na Usg do dr Rojka ?? muszę zrobić w następnym tyg i nie wiem czy od razu zdoła mnie przyjąć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_Latinka
duzo opini :) i dobrze cos mozna wybrać, mi nogi nie puchna jeszcze :) ale profilaktycznie co wiadomo nie nosic na wysokim obcasie, najlepiej zeby noga byla swobodna, letnia woda i moczyć nogi z dodatkiem olejku eterycznego z miety co daje efekt chlodzenia i do tego mam żel chlodzacy na odpuchniecia i ciezkie nogi ulga jest wiec polecam :)) co do USG 3d do wybieram sie do tego na tatrzanskiej Herc/bo nie mam wyjscia a chyba tak zle nie bedzie :) mam nadzieje ze USG w 20tyg zrobi mi przez brzuszek :) wiec nie nie pomoge co do Rojka. buziaki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na opuchnięte nogi to tylko moczenie i smarowanie kremikiem na ciężkie nogi. U mnie po porodzie tak mi nogi spuchły że nie mogłam wejść w żadne buty i w szpitalu na wyjście ledwo wcisnęłam się w adidasy. Gorzej niż w ciąży, ale lekarze mówili że prawidłowo, bo organizm detoks robi. Później zeszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
w zeszlym roku czekal;am o dr Rojka zaledwie 2 dni:) ja mam rozmiar buta 38 a w ciąży miałam 40. po ciąży wszystko wraca do normy. pozdrawiam milej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny :) Moczenie w letniej wodzie trochę pomaga. Najgorzej jak na dworze jest duszno, wtedy długo nie postoję, bo paluchy mam jak serdelki. I faktycznie zaopatrzę się w jakiś żel chłodzący.Nosicie jeszcze biżuterię na rękach? Jeśli chodzi o tanie ciuszki dla maleństwa, to czasem w second handach można wyrwać fajne szmatki, nierzadko nieużywane firmówki. Trzeba tylko pochodzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
pamiętam że tam koło tej cukierni OKONIA przy rynku jest ciucholand i tam byly czasem ładne ciuszki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_Latinka
:) co do bizuteri na rekach mam zawsze :) obrączkę, pierscionek zareczynowy :) mam taka bransoletkę z rzemykami i przywieszkami, a czemu pytasz :) co do opuchlizny to jeszcze mi sie przypomnialo, ze im mniej soli w diecie znaczy sie w odzywianiu się tym mniej zostaje w organizmie a co za tym idzie tez nie ma tendencji do opuchlizny bardzo duzej ( jteza wogole nie uzywam soli, no chyba ze w jakims gotowym produkcie poprostu ona sie znajduje) ja jade za 1-2 do Niemiec do Gorlitz tak to tylko patrzylam, ale teraz juz bede kupować powolutku ciuszki wiec mysle ze kilka rzeczy kupie bo jest duzo ładnych i dobrych jakośćiowo, jaki rozmiar kupowałyśćie jako pierwszy? bo nie chcialabym za duzo w jednym rozmiarze kupic zeby nie lezały pozniej nowe :) teraz jestem w fazie ogladania sie za przewijakami :)) jedyne to co ze nie przytylam jakos tylko drobno w gore bo ciagle zwracam niestety ale rozstepy sie robia krem nic nie pomaga.. musze kupic jakis inny ale nie wiem czy to cos da jak sie skora na brzuszku rozciaga jedni maja rozstepy drudzy nie.. no coz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć babki ;) Mia_Latinka pytam o pierścionki, bo na rękach też zaczęły mi puchnąć paluchy i już musiałam zdjąć zaręczynowy. Obrączkę jeszcze mam, bo była ciut większa ;) No i z tą solą to masz rację, chociaż staram się nie przesadzać, ale bez soli nie umiem :o W Gorlitz są tańsze ciuszki? Jeśli chodzi o rozmiar, to ja mialam najwięcej w rozmiarze 62 i tylko kilka sztuk 50/56. Po urodzeniu Szymka (48 cm przy porodzie) musiałam kupić więcej tych mniejszych, bo nie miałam w co go ubierać, a i tak wszystko na nim wisiało :) Na rozstępy niestety kremy nie pomogą, za to zwiększą elastyczność skóry. Ja też mam rozstępy, ale wcale nie po ciąży. Za szybko dojrzewałam i na bioderkach się zrobiły :o Szymek znów ma zawalone gardło 😭 mam nadzieję, że się z tego wyleczy i nic poważnego się z tego nie rozwinie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
Antoś- Właśnie unikaj soli a pij nawet do 3 litrow wody dziennie przy takich upałach. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_Latinka
:) dziekuje za te rozmiary kupie troszke tych 52-56 a reszte juz na 62 i wiecej bede , jesli chodzi o ciuszki w Gorlitz to i owszem są sklepy w których można wiele ciuszków kupić za grosze w stosunku do tego za ile są w Polsce i jakośćiowo są lepsze :) wiem bo moja siostra zawsze jak przyjezdzała do domu to jezdziłysmy i mase ciuszkow kupywałyśmy i zawsze mówiła ze dużo wiecej kupiła aa no i własnie są przeceny czasami nawet 50% np jest sklep Zellman i tam jest naprawde tanio a sa fajne ubranka jeśli lubisz sól to może wyjsciem jest dodawanie do potraw wiekszej ilosci przypraw tylko najlepiej takich bez soli ziół, papryki itp. bo napewno Sama wiesz ze w gotowych produktach jest duzo soli.. wlasnie co do tych rozstepow to masz swieta racje, mi piersi sie powiekszyły znacznie i juz po boku widze ze sie robia rozstepy smaruje ale nic to nie daje..ech ale przynjmniej brzuszek i wszystko co smaruje nabiera wiekszej elastycznosci :)) nie bede miala co sobie zarzucic :) heh wczoraj cos sie zdenerwowalam i mialam caly dzien wyzsze cisnienie, boje sie ze gin bedzie chciala mi wcisnac lek na obnizenie cisnienia..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
co do rozmiarów to różnie bo ja miałam na 56 ale nawet ich nie ubrałam bo mały mial59 cm:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_Latinka
hehe duzy :) fajnie :)) z tego co widze to najmniejsze mam 56 i chyba ze 3 sztuki na 52 :) ale mysle ze 62-56 i wiecej to dobre roziwazanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_Latinka
cos dzis sie zaczytałam odnosnie pępuszka u noworodków i kikuta, tyle sprzecznośći co do stosowania tego czy tamtego w zaleczeniu pępka dawno nie widziałam ;) powiedzcie czym przemywałyście kikut, jak często, i po jakim czasie odpadł :) dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkwroc
Kasia legnica--- powiedz mi czy jak rejestrowałaś się do dr Rojka to wspominałaś ,że chcesz tylko wykonać USG?? dzisiaj zarejestrowałam się na czwartek,ale odebrał jakiś starszy pan (?) ,który ledwo mnie słyszał ;) i z tego zapomniałam wspomnieć,że ja chciałam wykonać tylko USG połówkowe ... Biżuuteria---noszę tylko obrączkę i nie mam problemów na razie ze ściąganiem, w ogóle palce mi nie puchną ,choć zdarza mi się latem puchnąć na palcach nie będąc w ciąży :/ to chyba kwestia zatrzymywania wody?? ja nie używam w ogóle soli ,chyba że jest w potrawach gotowych,ja osobiście nie dodaję ,bo nie lubię.I piję zielona herbatę 1-2 szkl dziennie, tylko nie wiem czy wolno mi jej tyle pić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_Latinka
mkwroc :) można pic zielona herbatę nie ma przeciwskazan a wrecz jest duzo bardziej zalecana od herbaty ciemnej zwyklej która ma dużo kofeiny i innych smieciowych substancji, co do Rojka to ja czekam aż wrócisz tu w czwartek i powiesz co i jak sie odbywało, i ile zapłaciłas, za połówkowe 3d, i też ciekawe czy zrobi Ci tylko przez brzuszek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
mówiłam że chcę usg 3 d tylko. i robi je tylko i wyłącznie na brzuchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_latinka
a czyli Ty tez byłaś u Rojka bo juz mi sie pokrecilo :) wiec ile on bierze kasy i gdzie przyjmuje? p.s starszy jakis czy mlody ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
ma ok 40 czasem ma dyżury u nas w szpitalu. w zewszlym roku placilam 110zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na kikut 70% roztwór spirytusu i odpadł na drugi dzień po wyjściu ze szpitala pozdrawiam was!!!! Biedulki w ciąży - tak gorąco!!!! ciuszki lepiej większe, bo maleństwa szybko rosną. Mój urodził sie równo 2 mc temu i miał 55 a teraz używam 71, bo te 68 to na styk i mały sie denerwuje jak wciskam rączkę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
Mia i jak tam po usg wiesz jaka płeć i jak było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
mkwroc poprzednie pytanie było do Ciebie bo chyba to Ty byłaś wczoraj na usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_Latinka
Kasia legnica, tak właśnie ja jeszcze nie jeszcze 2 tygodnie :) i ide do tego na tatrzanskiej, ale zależy mi zeby bylo pozniej tak ok 17 nie wiem czy przyjmuje w tych godzinkach, ale dzis fajna pogoda narescie jakos można egzystowac :) bo jest chłodniej :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
no fajna pogoda. a mój maluszek chory katarek ma i bardzo kaszle:( ale śpi już cała noc i w nocy nie budzi się na amciu. WRESZCIE!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkwroc
Kasia legnica-- tak byłam na usg w środę jednak na tatrzańskiej.Na USG wszystko ok i będę miała drugiego synka ,ale to już wiedziałam od 14 tc ;) A co się stało Maluszkowi,że chory?? goraczkuje?? Mia-- ja byłam na tatrzańskiej po 17.00 ...dr ok, za dużo nie mówił ,ale jakbym dopytywała to może by się odzywał bardziej.Dał szczegółowy opis ,ale zdjęć nie dostałam :/ nie wiem dlaczego... Pogoda super dzisiaj,mam nadzieję że będzie tak cały dzień !! !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
ten z Jaśkowic też zdjęć nie daje. Mały nie ma gorączki . jest przeziębiony. bierze leki ale kaszel coś się nasila:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey ja byłam na tatrzańskiej na d4 i właśnie, że ja dostałam zdjęcia raz 2 a raz aż 5 i lekarz był bardzo rozgadany :) chyba nie ma reguły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_latinka
Synek :))) gratuluje!! mogę iść na to połówkowe w 19 tygodniu czy nie? nie robił badania zdanego tylko samo usg przez brzuszek tak i jaka cena aktualna? wpisuje cos w karte ciąży czy cos sprawdza, i ile trwa samo badanie, płyte daje? rozumiem ze jedna z Was kobietki była na 3d a druga 4d? ja też bym chciała zdjecięcia zeby mezowi pokazac, no chyba ze pojdzie ze mna o ile sie uda, dlatego sie tak dopytuje co i jak. proszę o odpowiedz :) dziekuje z calego serduszka :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
połówkowe? nawet nie wiedziałam, że takie jest płytę daje nie robi badania tylko usg i nic nie wpisuje w kartę tylko drukuję informacje dla ciebie i twojego lekarza prowadzącego przyjnajmniej tak było u mnie i z tego co ja wiem na tatrzańskiej jest tylko 4d a nie 3d ten sam lekarz przyjmuje w legnickim polu i tam ma 3d jak ktos woli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×